Magik z nożyczkami w ręku czyli piąta edycja Sieradz Open Hair Festival Jak wiele łączy mistrzów grzebienia z magikami? Ile wspólnego ma wizyta w salonie fryzjerskim z oglądaniem spektaklu iluzjonisty?Pobieranie 11.41 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar11.41 Kb.Informacja prasowa, 27.06.2013 r.

MAGIK Z NOŻYCZKAMI W RĘKU

czyli piąta edycja Sieradz Open Hair Festival

Jak wiele łączy mistrzów grzebienia z magikami? Ile wspólnego ma wizyta w salonie fryzjerskim
z oglądaniem spektaklu iluzjonisty? Odpowiedzi szukać można od 19 do 21 lipca podczas Sieradz Open Hair Festival. To oryginalna impreza miejska i największe w Polsce święto fryzjerstwa,
na które zjeżdżają gwiazdy, utytułowani styliści, początkujący adepci sztuki fryzjerskiej i amatorzy.

Magnesem przyciągającym festiwalowych gości jest patron imprezy Mistrz Antoine, pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski – wielki mag fryzjerstwa. W pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood, a swoim talentem czarował takie klientki, jak: Sarah Bernhardt, Betty Davies, Pola Negri, Greta Garbo, Edith Piaf, Cecile Sorel, Brigitte Bardot czy Mata Hari.

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszy hasło „Magia fryzjerstwa”, które przeniesie widzów w świat słynnych metamorfoz gwiazd, spektakularnych fryzjerskich sukcesów oraz aury salonu fryzjerskiego. W pokazie „Magia metamorfoz” wystąpią Ada Fijał i Maja Bohosiewicz, których stylizację przygotują twórcy sieci salonów


i marki Milek Design.

Można będzie zobaczyć wystawę grafik Aleksego Nowaka, który przygotowując współczesne kobiece portrety nawiązał do fryzur stworzonych przed laty przez Anoine’a Cierplikowskiego. Fascynująco zapowiada się magiczne widowisko Macieja Pola – najsłynniejszy polski iluzjonista obiecał, że sieradzkiej publiczności pokaże swoje najlepsze triki. Przygotowuje też specjalną iluzję nawiązującą do pracy fryzjera. Muzycznymi gwiazdami tegorocznego SOHF będą Perfect i Kate Ryan.


W programie festiwalu znalazł się także choreograficzny pokaz fryzjerski w wykonaniu Clubu Antoine’a pod okiem Roberta Grzempowskiego i Dariusza Jędrzejka. Club tworzą pasjonaci twórczości Cierplikowskiego. Podczas SOHF postanowili pokazać, że Mistrz Antoine’a był „czarodziejem świata” i tworzył nie tylko fryzury, ale także projektował ubrania, kostiumy teatralne, interesował się rzeźbą, teatrem, malarstwem i architekturą. Zgodnie z tradycją odbędzie się bicie rekordu świata w jednoczesnej stylizacji fryzur oraz wybory Miss Open Hair 2013.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie premiera książki „Monsieur Antoine”. Jej autor Hubert Demory, po dwóch latach badań i podroży dotarł do wielu nieznanych i zapomnianych faktów z życia Antoniego Cierplikowskiego. Pozwalają na nowo spojrzeć na biografię mistrza, a także na jego wspomnienia zawierające sporo nieścisłości.
Sieradz Open Hair Festival po raz pierwszy odbył się roku 2009, w 100. rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy”krótkiej fryzury, którą w 1909 roku Antoine po raz pierwszy zaproponował popularnej francuskiej aktorce Evie Lavalliére. Dziś festiwal to nie tylko wyjątkowa miejska impreza przypominająca postać Mistrza Antoine’a, ale wydarzenie daleko wykraczające poza branżowe spotkanie. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 10 tys. osób. Tak jak Antoine nie był tylko „mistrzem nożyczek”, tak też SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL nie opowiada jedynie o włosach. Druga edycja tego wydarzenia, która odbyła się pod hasłem „Życie i teatr”, pokazywała związki fryzjerstwa i teatru. Motyw przewodni trzeciej edycji „Fryzjerzy i gwiazdy sprawił, że festiwal był opowieścią
o narodzinach zawodu stylisty. Tematem ubiegłorocznego festiwalu była relacja „Mistrz i uczeń”. Teraz czas na „Magię fryzjerstwa”.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sieradz.PROGRAM FESTIWALU

20 lipca 2013 r. (sobota)

 • WARSZTATY ARTYSTYCZNE godz. 10.00-18.00 – Rynek, Teatr Miejski, Centrum Informacji Kulturalnej

 • 20.00- 22.00 – Wybory Miss Open Hair (plac Wojewódzki)

 • 21.30 Hair Fashion – Antoine 2013 – Roman Chruściel i Dariusz Jędrzejek

 • 22.00-23.00 – Magiczne widowisko – Maciej Pol (plac Wojewódzki)

 • 23.00-24.00 – Koncert Kate Ryan (plac Wojewódzki)

21 lipca 2013 r. (niedziela)

 • 9.00-14.00 – XXIX Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine`a Cierplikowskiego (sala „C” Starostwa Powiatowego)

 • 15.00-17.00 – Bicie rekordu w jednoczesnej stylizacji fryzur (Rynek)

 • 20.00-20.45 – Pokaz mistrzów fryzjerstwa z Clubu Antoine pod okiem Roberta Grzempowskiego pt. „Antoine” (plac Wojewódzki)

 • 21.00-21.45 – „Magia metamorfoz” z udziałem Milek Design oraz gwiazd kina i estrady
  (plac Wojewódzki)

 • 22.00-23.00 – Koncert zespołu Perfect (plac Wojewódzki)

 • 23.15-23.30 – Pokaz pirotechniczny z podkładem muzycznym (plac Wojewódzki)

***

Informacji udziela:

Monika Dziuba

Go Culture – Komunikacja dla kulturymonika.dziuba@goculture.pl

tel.: 22 415 73 62tel. kom.: 790 797 820: sites
sites -> Smm załącznik a formularz zgłoszenia bezpieczeństwa
sites -> Viii festiwal Komedii szpak 2014
sites -> Instrukcja do kwestionariusza opisu projektu zgłaszanego w ramach celu szczegółowego 2 Podniesienie dostępności i jakości e-usług publicznych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020
sites -> Dla planowania przestrzennego I transportu
sites -> Formularz a karta informacyjna dla
sites -> Warszawskie inwestycje I remonty w 2016 r. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków II linii metra, remonty I inwestycje tramwajowe poprawią funkcjonowanie komunikacji miejskiej
sites -> Sprawna ewakuacja to podstawa zasady i urządzenia bezpieczeństwa w warszawskim metrze
sites -> Komunikacją do nekropolii Jak co roku linie autobusowe i tramwajowe „C
sites -> Miasta tczewa za okres kadencji
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna