Marcin Korcz, Jadwiga Gryn, Przemysław Bluszcz oraz Małgorzata Socha, Julia Kamińska, Sonia Bohosiewicz, Jerzy Trela, Rafał Królikowski, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Rutkowski i inni w filmiePobieranie 60.65 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar60.65 Kb.
Marcin Korcz, Jadwiga Gryn, Przemysław Bluszcz

oraz Małgorzata Socha,

Julia Kamińska, Sonia Bohosiewicz, Jerzy Trela,

Rafał Królikowski,

Krzysztof Kiersznowski, Rafał Rutkowski i inni

w filmie: Anny Wieczur – Bluszcz


Być jak Kazimierz Deyna

produkcja SKORPION ARTE, 2012


TWÓRCY:

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

Scenariusz: Anna Wieczur-Bluszcz, Radosław Paczocha

Zdjęcia: Tomasz Naumiuk

Operator kamery: Jakub Giza, Artur Sienicki

Scenografia: Katarzyna Sobańska-Strzałkowska, Marcel Sławiński

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Muzyka: Łukasz Matuszyk

Wykonanie muzyki: Żona Lota (zespół) (w składzie: Dariusz Bafeltowski - gitary, Przemysław Pacan - perkusja, Paweł Mikosz - bas, Łukasz Matuszyk - akordeon, fortepian), Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce), Piotr Sypień (kontrabas)

Dźwięk: Leszek Freund

Montaż: Milenia Fiedler

Charakteryzacja: Tomasz Matraszek

Kierownictwo produkcji: Inga Kruk

Producent wykonawczy: Małgorzata Jurczak

Producenci: Małgorzata Jurczak, Krzysztof Grędziński

Koproducent: Leszek Freund, Marcin Malewski

Produkcja: Skorpion Arte

Koprodukcja: Kino Polska TvStudio Produkcyjne OrkaLumicon FXStudio UfoFilm FactoryPałac Zielona

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dystrybucja: Polska i świat NEXT FILM, premiera kinowa 2013Premiera światowa: U 18 German-Polish Youth Film Competition 22 Film Festival Cottbus, 6-11.11.2012
Dane techniczne:

BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA

BEING LIKE DEYNA

Czas trwania: 98 min

Kolor, Dolby Digital

DCP/ BR

Obsada aktorska: 

Przemysław Bluszcz (Stefan, ojciec Kazika), Gabriela Muskała (Zosia, matka Kazika), Jerzy Trela (dziadek Kazika), Małgorzata Socha (nauczycielka), Marcin Korcz (Kazik), Kamil Kulda ("Banan"), Mateusz Sacharzewski ("Rudy"), Aleksander Staruch (Kazik 9-10-letni), Jędrzej Kubica ("Banan" 9-letni), Dawid Drężek ("Rudy" 9-letni), Jadwiga Gryn (Magda), Michał Piela (trener Zbyszek), Sonia Bohosiewicz (wydawca), Rafał Królikowski (dyrektor wydawnictwa), Julia Kamińska (kujonka), Piotr Głowacki (kierowca Andrzej), Michał Żurawski ("Travolta"), Rafał Rutkowski(ksiądz), Helena Sujecka (Niunia), Emilia Dankwa (Niunia w dzieciństwie), Julia Kulda (Niunia 12-letnia), Bogdan Grzeszczak (mechaniek Maniek),Wojciech Skibiński (kierownik warsztatu), Ireneusz Czop (lekarz przy porodzie), Michał Meyer (pielęgniarz przy porodzie), Agnieszka Sztuk(pielęgniarka), Katarzyna Cynke (pielęgniarka), Kinga Ciesielska (Katia Pawłowna "Caryca"), Jerzy Łapiński (wykładowca), Andrzej Kozak(wykładowca), Krzysztof Kiersznowski (trener przeciwnej drużyny), Wiesław Cichy (wenerolog), Maria Gładkowska (teściowa), Jacek Bursztynowicz(teść), Grzegorz Ciągardlak (sędzia), Marta Polak ("Gruba Kaśka"), Joanna Bondarowska (Karolina), Julia Mańkowska (dziewczyna "Travolty"),Błażej Pieczonka (zakapior Iwan), Tomasz Krzyżanowski (zakapior Sasza), Tomasz Oświeciński ("Kark"), Aleksandra Lemba (Murzynka), Artur Gortatowski (menager obiektu), Alnaskif Moh (szef Arab), Adam Zdrójkowski (ministrant), Jakub Zdrójkowski (ministrant), Agnieszka Ryszczuk(flecistka), Marcin Hycnar (głos Kazika, narratora filmu)


Nagrody

2012 - Ińsko (Ińskie Lato Filmowe)-"Złota Rybka"

2012 - Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Grand Prix "Wielki Jantar" za "rozum, ciepło i ironię w opowieści o Polsce"

2012 - Tomasz Naumiuk Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Jantar za zdjęcia za "konsekwencję, za pomysł plastyczny i idealne zestrojenie się z ideą filmu"

2012 - Gabriela Muskała Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Jantar za rolę kobiecą za "hojność i trafność w korzystaniu z kolorów palety aktorskich środków wyrazu"
Logline:
Zabawna opowieść o dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek, białe skarpetki mają moc afrodyzjaku, pożądanie prowadzi do czystości, a Matka-Polka rozprawia się z rynkami wschodnimi.
Śmieszna i wzruszająca historia małego Kazia urodzonego w PRL'u, chłopaka, który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji, by w nowe tysiąclecie wkroczyć już z własną rodziną.Synopsis:

Kiedy mały Kazio zdecydował się przyjść na ten świat cała Polska włącznie z jego własnym ojcem zajęta była zupełnie czym innym – nasi grali mecz o wszystko, a Kazimierz Deyna właśnie zszedł z boiska.


Kazik, wielka nadzieja swojego ojca nie odnalazłszy się w football'owej rzeczywistości wyruszył na poszukiwanie własnego miejsca w życiu... W oczekiwaniu na autobus do Londynu poznał Magdę, jak się późnej okazało miłość jego życia. Wkrótce potem, Magda zaszła w ciążę, były oświadczyny i ślub.
W dniu w którym Magda zaczyna rodzić znowu cała Polska śledzi mecz przed telewizorami. Na świat przychodzi córeczka dorosłego już Kazimierza, a Polska wygrywa mecz z Portugalią.

R E Ż Y S E R

O S W O I M F I L M I E

Śmieszna i wzruszająca historia

Nie ma w tym filmie narzekania, biadolenia

i utyskiwania na ciężki spadek po rodzicach

i dziadkach. Na trudne życie pokolenia trzydziestolatków w postkomunistycznym kraju. Młody mężczyzna opowiada nam

swoją historię z dystansem i humorem.


Motyw dorastania i rozbieżności w widzeniu świata rodziców i dzieci, oczekiwań wobec siebie nawzajem dotyczy każdego z nas. Każdy może utożsamić się z naszym bohaterem. Na pewno każdy zrozumie, o czym mówi. Zaskakujące i wyjątkowe jest to, w jaki sposób Kazik nadaje temu światu swój sposób widzenia i interpretowania. Postaci nabierają ostrości i wyrazistości, relacje sugestywności, a przedstawiane zdarzenia wydają się być niemal niemożliwe, co intryguje i jednocześnie stwarza efekt komediowy.
Tłem dla całej opowieści jest świat piłki nożnej. Świat zbiorowych emocji i ucieczki przed rzeczywistością lat komunizmu. Świat, w którym marzenia się spełniały i możliwe były zwycięstwa. Świat piłki, który przynajmniej w tamtych czasach hipnotyzował wszystkich nas.
Kazik najpierw jest przez ten świat odrzucony, potem próbuje stać się jego częścią, by w końcu go ostatecznie porzucić i ruszyć na poszukiwanie własnego szczęścia. I paradoksalnie znajduje je dzięki wielkiej lekcji pokory i skromności jednego z największych polskich piłkarzy, a na pewno najzdolniejszego w historii polskiej piłki, jak powiedział Kazimierz Górski - Kazimierza Deyny. Obecność tej postaci wzmacnia i pogłębia opowieść naszego bohatera, dając szansę na to, by oglądając film - najpierw śmiać się, a potem szczerze się wzruszyć.
Chcę, by oglądając film, widz czuł bliskość z bohaterem. Tak, jakby człowiek spotkał człowieka i podarował mu prostą i wzruszającą, niekiedy zabawną - własną historię.
A K T O R Z YPrzemysław Bluszcz - OJCIEC
Znakomity Benek Cygan z głośnej „Ballady o Zakaczawiu”. Aktor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Debiutował w kinie filmem „W dół kolorowym

wzgórzem” (2004).

Jednym z jego największych sukcesów było zdobycie w

2004 roku nagrody za najlepszy debiut aktorski za rolę małomiasteczkowego porywczego, zazdrosnego i ambitnego bandziora Tadka w filmie „W dół kolorowym wzgórzem” (2004) na XXIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film ten otrzymał na festiwalu główną nagrodę Złote Lwy za najlepszą reżyserię. W filmie biograficznym „Skazany na bluesa” (2005) Jana Kidawy-Błońskiego zagrał autentyczną postać Leszka Martinka, legendarnego menadżera Dżemu.
Gabriela Muskała – MATKA


Gabriela Muskała, aktorka filmowa i teatralna, autorka

sztuk teatralnych. Związana z teatrami im. Stefana Jaracza w Łodzi i Dramatycznym w Warszawie.

Debiutowała jako studentka PWSFTviT w Łodzi rolą Ani

w musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza”(1992), za

którą otrzymała nagrodę dla najlepszego debiutu.

Zagrała główne role w filmach: „Królowa Aniołów”

M. Grzegorzka „Małopole, czyli świat” J.J. Kolskiego,

„Na swoje podobieństwo” G. Zglińskiego a także

w nagradzanych debiutach reżyserskich: „Podróż”

D. Glazera i „Aria Diva” A. Smoczyńskiej. Występuje

również w jednej z głównych ról w serialu TVP

„Londyńczycy” (Ewa).


Marcin Korcz – KAZIK
Urodził się 15.11.1986 w Krakowie. W roku 2009 – ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Zagrał między innymi w filmach fabularnych: „Tatarak”

A. Wajdy, „Wenecja” J.J. Kolskiego oraz „Kochaj

i Tańcz” Bruce'a Parramore, a także w serialach: „Przystań”, „Ojciec Mateusz”, „Rodzina zastępcza”. Aktor teatru im. Jaracza w Łodzi.

Jadwiga Gryn – MAGDA

Urodziła się 8.3.1984 w Łodzi, ale wychowywała się na Śląsku. W 2007 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. W 2007 roku zadebiutowała rolą Evelyn w spektaklu „Kształt rzeczy” na scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.
Telewidzowie znają ją głównie dzięki roli Aśki z serialu „M jak miłość”. Zagrała również w serialach: „Plebania”, „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, a także „Pierwsza miłość”.


Jerzy Trela – DZIADEK
Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 1969 roku ukończył PWST w Krakowie. W tym samym roku odbył się jego debiut teatralny. W 1969-1971 występował w Teatrze Rozmaitości w Krakowie, od 1970 jest aktorem krakowskiego Starego Teatru. Jest wykładowcą PWST w Krakowie, w latach 1984-90 rektor tej uczelni. Był członkiem Narodowej Rady Kultury w latach 1986-89. Jerzy Trela często występuje również w spektaklach Teatru Telewizji. Zagrał w bez mała 100 filmach fabularnych, a także w wielu serialach telewizyjnych, między innymi: „Janosik”, „Królowa Bona” oraz „Kolumbowie”.

Helena Sujecka - NIUNIA


Urodziła się 27.11.1984 w Słupsku. Zagrała w filmach fabularnych „Ryś” Stanisława Tyma i „Cudowne lato” Ryszarda Brylskiego, a także w serialach

telewizyjnych: „Pitbull”, „Tancerze” oraz „Hotel 52”.


Małgorzata Socha - NAUCZYCIELKA


Urodziła się 23.4.1980 w Warszawie.

W 2003 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Znana szerokiej widowni telewizyjnej głównie z ról w serialach: „BrzydUla”, „Na wspólnej”, „Tylko miłość”. Zagrała także w: „Magda M”, „Kryminalni”, „Pierwsza miłość”, Klinika samotnych serc”, a także „Ojciec Mateusz”. Ma na swoim koncie również role w filmach fabularnych: „S@motność w sieci”, „Po sezonie”, „Bez litości”. Wkrótce zobaczymy ją także w „Och Karol” u boku Piotra Adamczyka.Rafał Królikowski

DYREKTOR WYDAWNICTWA

Urodził się 27.12.1966 w Zduńskiej Woli. Na jego

decyzję o wyborze zawodu miał wpływ starszy brat Paweł, który ukończył wcześniej szkołę teatralną we Wrocławiu. Rafał Królikowski zdawał najpierw do

łódzkiej PWSTiF, potem krakowskiej PWST, zanim dostał się do warszawskiej PWST, którą ukończył w 1992 roku.

Zadebiutował u Andrzeja Wajdy w filmie „Pierścionek

z orłem w koronie”. Zagrał w wielu filmach fabularnych m.in. „Zemsta”, „Ciało”, „Nigdy w życiu!”, „Lejdis”

i serialach telewizyjnych: m.in.: „M jak miłość”, „Na

dobre i na złe”, „Egzamin z życia” i „Niania”.

Sonia Bohosiewicz – WYDAWCA


Urodziła się 9.12.1975 w Cieszynie. Ukończyła
Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po studiach dostała angaż w Teatrze Starym w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie „Spis cudzołożnic” w reżyserii J. Stuhra. Znana publiczności kinowej z brawurowych

ról w filmach: „Rezerwat”, „Wojna polsko-ruska”,

„Miłość na wybiegu”, „Zero”, a także seriali:

„39 i pół”, „Przystań” „Usta Usta” oraz' „Na dobre i

na złe” i „Magda M”.


Rafał Rutkowski – KSIĄDZ
Urodził się 22.05.1973. Jest zawodowym aktorem, który

na swoim koncie ma role w wielu filmach fabularnych

m.in: „Randka w ciemno“, „Idealny facet dla mojej dziewczyny“, „Lejdis“, „Kochaj i tańcz“, „Mała wielka miłość“ oraz serialach telewizyjnych, m.in.: „Niania“,

„39 i pół“, „Daleko od noszy“, „Ekipa“, „Kryminalni“, „Oficer“. Od 2009 r. występuje w Rozmowach w tłoku

w programie Szymon Majewski Show.

BIOGRAMY - T W Ó R C Y


A WIECZUR-BLUSZCZ - REŻYSERIA

Reżyserka, scenarzystka, aktorka i coach - absolwentka PWST we Wrocławiu (1998), kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2007), Studiów Podyplomowych Marketing Kultury Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (2009). Studiuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Doskonale znana legnickiej publiczności teatralnej. W latach 1999 - 2007 związana z Teatrem Modrzejewskiej. Jako reżyser zadebiutowała sztuką "O stale obecnych" na podstawie wierszy ks. J. Twardowskiego dla Teatru Małych Form w Londynie (2001). W legnickim teatrze wyreżyserowała: „Proszę, zrób mi dziecko” M. Stieber (2002), „Ojczyznę” K. Miłobędzkiej (2003), „Porucznika z Inishmore” M. McDonagha (2004), „Deszcze” T. Mana i K. Bizio (2005), „Jonasza" na podstawie Księgi Jonasza (2006) i „Mizantropa” Moliera (2007). Grała m.in. w „Trzech Muszkieterach” w reżyserii J. Głomba, „Mężu i Żonie” w reżyserii K. Kopki oraz „Wschodach i Zachodach Miasta” w reżyserii J. Głomba. Reżyseruje słuchowiska dla Teatru Polskiego Radia. Współpracuje z Laboratorium Dramatu w Warszawie.

TOMASZ NAUMIUK – ZDJĘCIA

Operator obrazu, operator kamery. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor zdjęć do filmów: „Śniadanie do łóżka” w reż. K. Langa, „Siostry” w reż. W. Nowaka, „I pół” w reż. M. Szwabe, „39 i pół” (serial) w reż. M. Okorna, Ł. Jaworskiego. Operator kamery przy takich m.in. filmach jak: „Zero” w reż. P. Borowskiego, „Enen” w reż. F. Falka, „Mała wielka miłość” w reż. Ł. Karwowskiego, „Hania” w reż. J. Kamińskiego.

MARCEL SŁAWIŃSKI – SCENOGRAFIA

Scenograf. Współtwórca scenografii do filmów: „Maraton Tańca” w reż. M. Łazarkiewicz, „Nigdy nie mów nigdy” w reż. W. Pacyny. II Scenograf w filmach: „Młyn i krzyż” w reż. L.J. Majewski i „Senność” w reż. M. Piekorz.

KATARZYNA SOBAŃSKA - SCENOGRAFIA

Scenograf, kostiumograf, grafik i malarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoje prace wystawiała w galeriach w Polsce i za granicą. Jako scenograf debiutowała realizacjami związanymi z Telewizyjnym Studiem Form i teatrem TV. M.in. autorka scenografii do filmów: „Maraton Tańca” w reż. M. Łazarkiewicza, „Młyn i krzyż” w reż. L.J. Majewski, „Nigdy nie mów nigdy” w reż. W. Pacyny, „Teraz albo nigdy!” w reż. G. Kuczeriszki i M. Dejczera, „Boisko bezdomnych” w reż. K. Adamik, „Senność” w reż. M. Piekorz, „Angelus” w reż. L.J. Majewskiego - nominacja w kategorii scenografia – Polskie Nagrody Filmowe Orły 2001.

KATARZYNA LEWIŃSKA – KOSTIUMY

Kostiumograf. Laureatka nagrody za kostiumy na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008 roku za „Boisko bezdomnych” w reż. K. Adamik oraz nominacja w kategorii kostiumy – Polskie Nagrody Filmowe Orły 2008. Inne filmy: „33 sceny z życia” w reż. M. Szumowska, „Dom zły” w reż. W. Smarzowski, „Within the whirlwind” w reż. M. Gorris, „Randka w ciemno” w reż. W. Wójcika, „Lęk wysokości” w reż. B. Konopki, „Mistyfikacja” w reż. J. Koprowicza.

TOMASZ MATRASZEK – CHARAKTERYZACJA

Charakteryzator. Absolwent Pomaturalnej Szkoły Charakteryzacji Teatralno-Filmowej w Warszawie oraz Szkoły Efektów Specjalnych w Berlinie. Współpracował m.in. przy filmach: „Ostatnia misja” w reż. W. Wójcika, „Where eskimos live” w reż. T. Wiszniewski, „Katyń” w reż. A. Wajdy, „Generał Nil” w reż. R. Bugajskiego, „Janosik. Prawdziwa historia” w reż. K. Adamik i A. Holland, „Sprawiedliwi” w reż. W. Krzystka, „Kołysanka” w reż. J. Machulski, „Mała matura 1947” w reż. J. Majewskiego, „Mistyfikacja” w reż. J. Koprowicza oraz seriale: „Twarzą w twarz” w reż. P. Vegi, „Czas honoru” w reż. M. Kwiecińskiego, M. Rosy, W. Wójcika, „Londyńczycy” w reż. G. Zglińskiego i M. Migasa, „Trzeci oficer” w reż. M. Dejczera.

LESZEK FREUND – DŹWIĘK

Operator dźwięku przy takich filmach jak: „Lekarz drzew” w reż. J. Zaorskiego, „Katyń” w reż. A. Wajdy, „0_1_0” w reż. P. Łazarkiewicza, „Boisko bezdomnych” w reż. K. Adamik, „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego, „Hel” w reż. K. Dębskiej, „Randka w ciemno” w reż. W. Wójcika, „Zero” w reż. P. Borowskiego, „KI” w reż. L. Dawida.

MILENIA FIEDLER – MONTAŻMontażystka. Absolwentka Wydziału Montażu FAMU w Pradze. Laureatka nagród za montaż: na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1997 roku za „Czas zdrady” w reż. W. Marczewskiego, w 2001 roku za „Weiser” w reż. W. Marczewskiego oraz na Polskich Nagród Filmowych Orły 2001 również za „Weiser” w reż. W. Marczewskiego i w 2008 za „Katyń” w reż. A. Wajdy. Inne: „Zakochani” w reż. P. Wereśniaka, „Stacja” w reż. P. Wereśniaka, „W pustyni i w puszczy” w reż. G. Hood, „Wtorek” w reż. W. Adamka, „Haker” w reż. J. Zaorskiego, „Zróbmy sobie wnuka” w reż. P. Wereśniaka, „Nigdy w życiu” w reż. R. Zatorski, „Samotność w sieci” w reż. W. Adamka, „Tylko mnie kochaj” w reż. R. Zatorskiego, „Dlaczego nie!” w reż. R. Zatorskiego, „Katyń” w reż. A. Wajdy, „Mała wielka Miłość” w reż. Ł. Karwowskiego, „Nie kłam kochanie” w reż. P. Wereśniaka, „Segreti E Sorelle” w reż. F. Jost, „Miasto z morza” w reż. A. Kotkowskiego, „Tatarak” w reż. A. Wajdy, „Mała Matura 1947” w reż. J. Majewskiego oraz seriale: „Kasia i Tomek” w reż. J. Bogajewicza, „Ranczo” w reż. W. Adamczyka, „Ojciec Mateusz” w reż. M. Dejczera.
: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Rozwoju kultury
2013 -> Rozkład zajęĆ w semestrze IV rok akademicki 2013/2014 rok II grupa t1
2013 -> Okręgowego związku piłki nożnej wałbrzych ►Adres siedziby
2013 -> Pedagogika nauczycielska
2013 -> Ochrona środowiska – rok I semestr I (zimowy) rok akademicki 2015/2016 aktualizacja 10. 10. 2015r
2013 -> Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie Zakład Filologii Polskiej Kierunek: filologia polska
2013 -> Terminy dyżURÓW nauczycieli akademickich rok akademicki 2015/2016 – semestr zimowy
2013 -> Terminy dyżurów w semestrze zimowym w roku akademickim 2014/2015
2013 -> Terminy dyżurów Wykładowców Zakładu Filologii Polskiej w semestrze zimowym w roku akad. 2014/2015
2013 -> Projekty systemowe. Formularz wniosku wstępnego ze wskazówkami
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna