Marta Katarzyna WiśniewskaPobieranie 9.83 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar9.83 Kb.
Marta Katarzyna Wiśniewska. Urodziła się 12.03.1978 w Łodzi. Z wykształcenia animator kultury. Ukończyła Szkołę Projektowania i Reklamy na Wydziale Aktorskim w Łodzi. Obecnie studentka II roku Studium Aktorskiego prowadzonego przez Państwa Machulskich w Warszawie. Tancerka.
Swoją miłość do tańca odkryła już w szkole podstawowej. Jako uczennica 3 klasy została członkinią zespołu dziecięcego "Krajki", w którym tańczyła przez 7 lat. W tym okresie po raz pierwszy zmierzyła się również ze śpiewaniem. Nagrała dwie piosenki: jedną w jezyku polskim, drugą po niemiecku.

Taniec jednak zwyciężył. Po "Krajkach" przyszedł czas na zespół tańca sportowego "7 coma 7", w barwach którego w 1996 roku zdobyła Mistrzostwo Polski Solistów w tańcu hip hop. Po "7 coma 7" kolej na zespół "Imago" a zaraz potem znajomość z Michałem Wiśniewskim i współpraca z zespołem Ich Troje już jako samodzielny choreograf. Związana na stałe z zespołem od początku istnienia Ich Troje znalazła czas również na występy z Pawłem Stasiakiem oraz Jackiem FK. W międzyczasie doskonaliła swoje umiejętności w szkole kaskaderskiej i podczas zajęć z akrobatyki.

 

Zaraz po sukcesie Ich Troje w 2000 roku rozpoczęła budowanie swojego własnego zespołu tanecznego co zaowocowało powstaniem w 2003 roku "Mandaryna Dance Studio". Najpierw rozbudowywała skład tańczący z Ich Troje, później zdeycydowała się na zorganizowanie castingu i przyjęcie do zespołu klikunastu zupełnie nowych osób oraz zaangażowanie ich do projektów innych niż Ich Troje. W obu edycjach programu "Jestem Jaki Jestem" była odpowiedzialna za choregrafię nie tylko do piosenek wykonywanych przez Michała Wiśniewskiego czy zespół Ich Troje ale także innych artystów, takich jak: In-Grid, Groove Coverage, Vanilla Ninja, Natasha St Pier, Milk Inc. 

W tymże programie postanowiła również przypomieć sobie dziecięcą przygodę z piosenką. Nagrała "dla przyjemności i w prezencie dla męża" dwa utwory: "Stand by Your Man" i "Śliczny obcy pan", które zaśpiewała w programie. Wtedy narodził się pomysł zrobienia czegoś więcej w tym kierunku. Zimą 2004 roku pomysł nabrał na tyle realnych kształtów, że zaczęła poszukiwania materiału na ewentualną płytę, rozpoczęła również kształcić się w tym kierunku pod okiem profesjonalistów. Pracowała z Markiem Sośnickim (Tamerlane), Aleksandrem Katajewem, Liroyem. Ten ostatni podjął się wyprodukowania maxisingla dołączonego do czasopisma "NAJ", który ukazał się w maju 2004 roku. Specjalnie dla Mandaryny powstały piosenki "Jesteś ale cię nie ma" napisana przez Adama Wardina i Martę Mars, "Idę przez deszcz" autorstwa Andre Franke (autora "Keine Grenzen" zespołu Ich Troje) oraz dance'owa wersja utworu Matthiasa Reima "Summertime". Piosenki nagrywał i realizował jeden z najlepszych polskich realizatorów Adam Toczko. Zaowocowało to niemal 200 tysięczną sprzedażą maxisingla i owacyjnym przyjęciem przez publiczność na koncertach. Mniej więcej w tym samym czasie megagwiazda muzyki dance, zespół Groove Coverage występował w programie "Jestem Jaki Jestem". Tak się poznali, zaprzyjaźnili. Groove Coverage zaproponowało współpracę przy płycie. Tak powstało "Here I Go Again" a później cały krążek "mandaryna.com".

 

W podsumowaniu roku 2004 płyta "Mandaryna.com" znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów , a sama Artystka otrzymała nagrodę największej radiowej stacji młodzieżowej : Eska Music Awards w kategorii : Artysta roku. Album uzyskał również najbardziej prestiżową nagrodę fonograficzną jaką jest status Złotej Płyty za sprzedaż 35.000 egzemplarzy. 

Pomiędzy przygotowaniem choreografii dla kolejnych artystów, czuwaniem nad show Ich Troje i nagrywaniem własnej płyty Mandaryna grała w serialu "Na Wspólnej" dla telewizji TVN niełatwą rolę narkomanki Kasi. To nie jest jej debiut aktorski, choć pierwsza tak poważna rola. Mandaryna brała udział, jeszcze jako uczennica, w filmach pełnometrażowych: "Dług" oraz "Cisza". Przez 2 lata brała udział w nagraniach programu "Ochroniarz" dla TVP1, nagrała czołówkę programu "Miłość od pierwszego wejrzenia", kręciła reklamówki, m.in. dla Nescafe, reżyserowanej przez Andrzeja Chyrę, zagrała w etiudach filmowych w reżyserii Tomka Koneckiego a wyemitowanych przez telewizję TVN wiosną zeszłego roku.  

Sama Artystka przez Agencje Media Press została uznana za najpopularniejsza postać prasowa z wynikiem 18 okładek w ciągu jednego roku.Kolejny rok 2005 przyniósł bezpośredni kontrakt z Universal Music Polska (pierwsza płyta została wydana nakładem Magic Records) i prace z ta sama spółka autorska i producencka nad nowym albumem. Płyta "Mandaryna.com2me" ukazała się na początku września i już w pierwszym tygodniu uplasowała się na pierwszym miejscu sprzedaży , na którym pozostawała niezmiennie przez trzy tygodnie.Pierwszym singlem , promującym "Mandaryna.com2me" został premierowy utwór "Every Night" z gorącym , letnim teledyskiem zrealizowanym w upalnej Chorwacji. Utwór ten przez cale wakacje zajmował pierwsze miejsca na wszystkich medialnych listach przebojów. Królował również niepodzielnie we wszystkich podsumowaniach sprzedaży hitów mobilnych.Kolejny singiel , to kolejny po "Here I Go Again" , jeszcze bardziej zaskakujący cover , tym razem z repertuaru grupy Bon Jovi : "You Give Love A Bad Name". Ekskluzywna premiera singla i teledysku na rynku polskim odbyła się w październiku w telewizji muzycznej VIVA (powerplay) i najsilniejszej młodzieżowej rozgłośni sieci radia Eska.

W październiku również , na zlecenie polskiej edycji magazynu GLAMOUR odbyła się sesja zdjęciowa w Las Vegas , gdzie oprócz materiałów prasowych do miesięcznika , zrealizowana została również sesja reklamowa pierwszego produktu sygnowanego imieniem i wizerunkiem Artystki. Produktem tym jest obecna na rynku polskim od listopada herbatka odchudzającą o smaku mandarynkowym. Sprzedaż połączona została z ogromna kampanią prasowo - telewizyjną (z wykorzystaniem muzyki z utworu "Every Night").
Pobieranie 9.83 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna