Mikołajki z Zagłębiem 2011 podsumowaniePobieranie 17.78 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar17.78 Kb.
Mikołajki z Zagłębiem 2011 - podsumowanie
Rozpoczynamy rok 2012, więc przyszedł czas na podsumowanie ostatniej naszej inicjatywy czyli “Mikołajków z Zagłębiem 2011”. Jest to już druga z rzędu akcja Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin “Zagłębie Fanatyków”, skierowana do podopiecznych m.in. domów dziecka. Jednak tym razem nasza akcja trwała nieco dłużej, prawie 2 miesiące.
W ostatnim miesiącu 2010 roku, udało nam się przekazać ubrania dla blisko 250 dzieci z 7 domów dziecka, leżących na terenie województwa dolnośląskiego.
Tegoroczna akcja była inna z wielu powodów. Naszym celem nie były już tylko domy dziecka, ale także ośrodki szkolno-wychowawcze i szkoły specjalne. Ponadto w tym roku, dzieciaki otrzymały od nas paczki ze słodyczami i gadżetami klubowymi. Nawiązaliśmy także współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Falubaz” zwiększając zasięg naszej akcji, który objął województwo dolnośląskie a także województwo lubuskie.
Po wstępnych naszych konsultacjach byliśmy przygotowani na 800 paczek, jednak rozgłos naszej akcji spowodował, iż zaczęły się do nas zgłaszać kolejne ośrodki, których nie mieliśmy na naszej liście. Dlatego też nasza akcja “Mikołajków z Zagłębiem 2011” trwa praktycznie do końca następnego tygodnia, kiedy to odwiedzamy ostatnie dwa ośrodki oddalone od Lubina o ponad 100km. W sumie paczki przygotowane przez sympatyków Zagłębia trafiły do blisko 1000 dzieci!
W Lubinie udało nam się odwiedzić m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta, Szkołę Specjalną oraz Rodzinny Dom Dziecka.
Przygotowania

Aby sprostać tak dużemu zadaniu, już od połowy listopada rozpoczęliśmy zbiórki słodyczy wśród kibiców Zagłębia, zarówno tych mieszkających w Lubinie jak i tych w mieszkających w miastach, gdzie Zagłębie posiada swoich wiernych fanów. Zbieraliśmy podczas meczów Zagłębia a także w wielu zaprzyjaźnionych punktach (m.in. w oficjalnym sklepie Zagłębia Lubin). Ponadto wsparcia udzieliło nam wiele firm przekazując gotowe paczki, środki finansowe czy też przedmioty do licytacji. Tak było w przypadku Fitness Club Pure w Lubinie, który przekazał nam trzy karty członkowskie. Uzyskane w ten sposób środki zostały w całości przeznaczone na realizację naszej akcji.


Dziękujemy także władzom naszego klubu, które poza materialnym wsparciem, udostępniły nam także klubowe pomieszczenia, dzięki czemu w świetnych warunkach mogliśmy zrealizować tą akcję.

Przygotowania do akcji
Do kogo trafiły paczki?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, paczki trafiły do dzieci z domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, z terenów województwa dolnośląskiego i lubuskiego. W sumie odwiedziliśmy blisko 1000 dzieci!
Z wizytą w Szkole Specjalnej w Lubinie


Gdzie byliśmy?

Chyba łatwiej będzie napisać gdzie nas nie było. Jednak już całkiem poważnie, odwiedziliśmy dzieciaków z 18 ośrodków, z wszystkich zakątków naszego województwa, a także z południa województwa lubuskiego. Byliśmy m.in. w Szklarskiej Porębie, Kaczorowie, Wilkowie, Wojcieszowie, Bystrzycy Górnej, Jaworze, Lubinie, Golance Dolnej, Bolesławcu, Szprotawie czy Wschowie.
Podczas wizyty w Szprotawie towarzyszył nam Adrian Błąd


Miedziana Krew V

W trakcie trwania “Mikołajek z Zagłebiem” miała miejsce jeszcze jedna bardzo ważna akcja czyli “Miedziana krew”. Była to już piąta edycja, organizowanej przez grupę Orange City Boys akcji, polegającej na zbiórce krwi i słodyczy. W tym roku podczas 7 dni trwania akcji, zebrano 41 litrów krwi i m. in. 300 czekolad, które zasiliły naszą akcję.
Za nami piąta edycja "Miedzianej krwi" organizowanej przez grupę OCB. W 7 dni udaje się zebrać 41 litrów krwi!


Zagłębie i jego fancluby

Nie jest tajemnicą, że ważną częścią Zagłębia są jego fancluby, można by nawet powiedzieć że są naszą siłą. Nie inaczej jest także podczas pozasportowych działań takich jak “Mikołajki z Zagłębiem”, w trakcie której fani z różnych miedziowych miast poza zbiórką słodyczy zaangażowali się dodatkowo. Warto tutaj wyróżnić fanów z Miedzianego Strzegomia, którzy dla lokalnej szkoły specjalnej zakupili sprzęt grający a także sympatyków ze Wschowy, którzy dołożyli do paczek m. in. drobne przybory szkolne.


Inne fancluby Zagłębia także nie pozostają bierne. Fanatycy z Polkowic w listopadzie organizowali z sukcesem akcję charytatywną dla młodej mieszkanki ich miasta, w Chocianowie organizowano zbiórki żywności dla Domu Samotnej Matki a w Świdnicy, miejscowi fanatycy organizują już III edycję “Miedzianej Akcji Świdnicy Dla Domu Dziecka w Bystrzycy”.


W akcję zaangażowały się także fancluby Zagłębia. Na zdjęciu m.in. fanatycy z Miedzianego Strzegomia podczas wizyty w miejscowej szkole specjalnej


Podsumowanie

Pomimo że kosztowało nas to wiele wysiłku, widok szczęśliwych podopiecznych odwiedzanych placówek rekompensował wszystko. W każdym z ośrodków zostaliśmy fantastycznie ugoszczeni za co dziękujemy! Ponadto z przyjemnością oglądaliśmy przygotowane specjalnie na naszą wizytę przedstawienia.


Jest jeszcze coś co należy podkreślić. Pomimo fatalnych wyników naszej drużyny, Zagłębie ma nadal wiernych fanów nawet w najdalszych zakątkach naszego województwa, a także poza jego granicami. Wszyscy oni nie mogą się doczekać startu nowej rundy i wizyty na stadionie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 98 a my zrobimy wszystko aby im w tym pomóc.
Podziękowania

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas podczas tej akcji. Kibicom Zagłębia, firmom oraz instytucjom. Nie chcemy nikogo wyróżniać, ponieważ wielkość okazywanej pomocy i jej sposób były bardzo różne. Poniżej wymieniamy firmy i instytucje, które nie pozostały obojętne na nasze prośby. Jeszcze raz dziękujemy!


Auto Salon Peugeot Dejon i Dąbrowski

Auto Salon VW-Audi Świtoń-Paczkowski Lubin

Cetus-Project Sp. z o.o.

CSPROF - Centrum Szkoleń Profesjonalnych z Lubina

Fitness Club Pure w Lubinie

“Gaster-Sól” Waldemar Glapiak z Dębowej Łęki

“LUKS“ Joanna Moskal

“Mateo” Patrycja Koziarska

Maxim Delikatesy Mazurowski Kazimierz, Mazurowski Jarosław ,Krupa Sławomir i Krupa Renata Sp.J.

Minimarket Asia, ul. Sportowa 73a w Lubinie

MW Organizacja Odzysku i Recyklingu Ścinawa Sp. z o.o.

Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. w Polkowicach

Piłkarze Zagłębia Lubin

Skup-sprzedaż złomu stalowego i metali kolorowych Lucjan Tymański

Soko-żelki

Stowarzyszenie Nowy Lubin

WDU-STUDIO S.C. Bojano/Gdynia

Zagłębie Lubin S.A

Zakład Produkcji Spożywczej "RAG" Górzyńscy Spółka Jawna

Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego Oddział/Zakłady Górnicze LubinZwiązek Zawodowy Solidarność w Volkswagen Motor Polska w Polkowicach

Pobieranie 17.78 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna