Mimo zapewnień ministra Boniego, żaden europejski rząd nie podpisał porozumienia acta. Polski rząd kłamie w tej sprawie mówi szwedzki europarlamentarzysta z Partii Piratów, Christian EngstroemPobieranie 28.5 Kb.
Data01.05.2016
Rozmiar28.5 Kb.

Polski rząd kłamie w sprawie ACTA Źródło: Bankier24 | http://www.bankier.pl/ | 26-01-2012.Mimo zapewnień ministra Boniego, żaden europejski rząd nie podpisał porozumienia ACTA. Polski rząd kłamie w tej sprawie - mówi szwedzki europarlamentarzysta z Partii Piratów, Christian Engstroem.

Według europosła, żaden kraj z Unii Europejskiej na razie nie podpisał ACTA.

Wszystkie kraje, które uczestniczyły w negocjacjach, mają na to czas do końca marca 2013 roku. Jednak nawet wtedy nie muszą podpisywać dokumentu. "Wystarczy powiedzieć >>nie<<" - dodaje poseł. Engstroem ponadto argumentuje, że polski rząd nie może ratyfikować umowy ACTA, dołączając własne interpretacje jej zapisów. Polska na etapie negocjacji zgodziła się na obecną treść umowy i obowiązuje ona wszystkie kraje w ten sam sposób, bez własnych klauzul.

W środę na antenie RFM FM Michał Boni twierdził, że Polska nie może nie podpisać ACTA, ponieważ wszystkie kraje europejskie to zrobiły. Rząd polski będzie starał się dołączyć do tej umowy klauzulę pokazującą, jak strona polska interpretuje zapisy ACTA.

ACTA jest niezgodna z unijnym prawem? Nie można zmuszać dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików z internetu, bowiem stanowiłoby to naruszenie Karty Praw Podstawowych UE - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Tymczasem eksperci z European Telecommunications Network Operators Association (ETNO) twierdzą, że zapisy wprowadzone przez ACTA "mogą prowadzić do narzucenia operatorom konieczności wprowadzenia rozwiązań filtrowania treści". Ich zdaniem orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości praktycznie uniemożliwia wprowadzenie takiego mechanizmu w krajach, które przyjęły Kartę Praw Podstawowych.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości badał sprawę, którą wytoczyła belgijskiej firmie - dostawy internetu - Scarlet tamtejsza organizacja ochrony praw autorskich SABAM, działająca w imieniu autorów, kompozytorów i właścicieli treści. SABAM zarzucił dostawcy internetu brak przeciwdziałania nielegalnemu pobieraniu plików przez użytkowników internetu działających w jej sieci. O ile w pierwszej instancji sąd nakazał Scarlet wprowadzenie mechanizmu automatycznego filtrowania treści i "odcinania" użytkowników od możliwości nielegalnego pobierania, o tyle Trybunał wydał orzeczenie potwierdzające apelację argumentowaną tym, że decyzja ta jest sprzeczna z prawem unijnym. Sąd stwierdził wówczas, że nakaz sądu "może wprowadzić całkowity monitoring", co będzie niezgodne z Dyrektywą o Handlu Elektronicznym UE i będzie prowadzić do "poważnego naruszenia prawa Scarlet do prowadzenia działalności biznesowej".
Prezes stowarzyszenia operatorów sieci internetowej European Internet Service Providers Association Malcolm Hutty ocenił, że wyrok ten ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości internetu i rozwoju silnego europejskiego rynku internetowego. Trybunał bowiem - jak wskazują - stwierdził nadrzędność ochrony konsumenta wynikającej z Karty Praw Podstawowych UE.

Przypomnijmy, że Polska pod rządami Jarosława Kaczyńskiego zdecydowała o przyjęciu tzw. protokołu brytyjskiego, ograniczającego stosowanie Karty Praw Podstawowych, a kolejny rząd tę decyzję podtrzymał.Polski rząd kłamie nie tylko w sprawie ACTA. Autor | ~jag [89.101.4.*] 2012-01-26 16:01

Po podpisaniu ACTA, krytyka rządu nie będzie możliwa. Wyjście będzie jedno: ubarwianie poczynań partii rządzącej , niczym dotychczasowe działania TVN i GW. Proponuję zapoznanie się z raportem fundacji im. Stefana Batorego na temat stronniczości mediów w czasie kampanii. " W faktach TVN ponad 40 proc. informacji dotyczących premiera miało wydźwięk pozytywny (negatywny 7,5 proc.), podczas gdy ponad połowa materiałów dotyczących Kaczyńskiego i Napieralskiego miała negatywny charakter , a ANI JEDNA INFORMACJA NIE BYŁA O NICH POZYTYWNA"- część raportu fundacji im. Stefana Batorego.

A czy postać p. Czesława w czasie wyborów była przypadkiem? Premier nie przyjechał na wcześniej umówione spotkanie tylko po to by zaprosić owego pana w innym terminie na obiad. Zagrywka na podświadomość. Po pierwszym info stracił x wyborców by po drugim info zyskać ich 2x tyle co stracił wcześniej. Wyszedł na bohatera i osobę, której nie jest obojętna jednostka. Bzdura!

Śmiejemy się z wolności słowa w Korei Płn. i na Białorusi, ale u nas będzie to samo!


ACTA jako ochrona własności intelektualnej to tylko przykrywka przed wprowadzeniem wszelkich zakazów m.in. wolności słowa, wszelkiej kontroli.

Były wcześniej już prowadzone badania, które w efekcie okazały się zupełnie innym narzędziem, np. program ECHELON. Wystarczy wpisać w google, póki jeszcze można ECHELON, HAARP.

Nie jest wcale tak kolorowo jak świat przedstawia nam TVN. Teorie spiskowe, DARPA, HAARP, Echelon i inne. Spokojnie to tylko wikipedia! Ale jakże ciekawa…Spróbujmy poukładać puzzle może coś się po kojarzy… Zacznę od teorii spiskowej:

Teoria spiskowa – twierdzenie mówiące, że pewna grupa ludzi działa świadomie i w utajnieniu (spiskuje) na szkodę reszty społeczeństwa lub pewnych jego grup, na przykład w celu dominacji ekonomicznej lub politycznej (popularnie określanej jako: przejęcie władzy nad światem). Teorie te często biorą się z założenia, że nawet w bardzo małych środowiskach: szkole, zakładzie pracy, małym miasteczku można odnaleźć nieformalne porozumienia oraz ludzi tworzących grupy interesów. Teorie te zakładają, że takie zjawiska także występują w skali makro, a wraz z globalizacją nawet w skali światowej.w skali makro wg mnie często są to plotki, w skali świata plotki raczej to nie są, tu i tu jednak ziarenko prawdy może się kryć, sęk w tym gdzie.

Zwolennicy teorii spiskowych zazwyczaj uważają, że spiskującą grupą jest rząd, przedstawiciele tajnych organizacji (także wyimaginowanych), jednej lub wielu działających wspólnie korporacji lub przedstawiciele określonych narodów, czasem – obce cywilizacje.chyba mają jakiś powód owi zwolennicy, skoro uważają że najczęściej to Ci „na górze”

Zazwyczaj określenia „teoria spiskowa” używa się pejoratywnie, dla podkreślenia, że dane twierdzenie uważa się za nieprawdziwe i niedorzeczne. Z tego względu, w rozumieniu potocznym, definicja teorii spiskowej uległa rozszerzeniu na wszelkie poglądy niepodzielane przez większość. W szczególności przypisujące pewnym działaniom inny cel niż ten powszechnie uznawany za prawdziwy (np. przeznaczenie pewnych instalacji naukowych bądź militarnych), mimo iż nie zawierają one w sobie elementu spisku.nie dziwię się że używa się pejoratywnie, w końcu żyjemy w świecie ignorancji, ludzie mówią ‘na pewno to nie prawda’ Warto tutaj dodać że szczególną rolę może odgrywać manipulacja informacjami, aby ludzi zmylić, tak aby powstał kogiel-mogiel, nikt nic nie wie, zalew informacji, każdy wie swoje.

Czasami wcześniejsze teorie spiskowe są ujawniane jako faktyczne zdarzenia i działania grup, przybierające formę potwierdzonych spisków, np. afera Watergate. Inny często podawany przez zwolenników spisków przykład to Operacja Northwoods z 1962 r., w której CIA planowało dokonać sfingowanych ataków kubańskich na bazę USA w celu usprawiedliwienia i przekonania opinii publicznej do konieczności wojny z Kubą [1]. Operacja ta ostatecznie nie została przeprowadzona.

wcześniejsze teorie spiskowe…” dopóki nie zadziała machina manipulowania. Dalej czytamy o sfingowanych atakach na bazę USA. Cóż za uderzające podobieństwo w stosunku do Iraku ; ) Tym razem jednak operacja została przeprowadzona…
Istnieje wiele teorii spiskowych, od dotyczących ogólnoświatowych sił rządzących państwami (Protokoły Mędrców Syjonu, Echelon), przez krajowe czy zawodowe, jak informatycy. Najczęściej brak przekonujących dowodów potwierdzających lub zaprzeczających, często można jednak mówić o różnego rodzaju poszlakach czy możliwościach.”
Źródło pl.wikipedia.org

więc możliwość istnieje, tylko dlaczego ludzie to wyśmiewają i robią inne rzeczy. Może do nich to po prostu nie dociera, że może coś w tym być. Są pewni? Pewność siebie gubi… Była mowa powyżej o manipulacji, zobaczmy co tam piszą:

Manipulacja (łac. manipulatio – manewr, fortel, podstęp) – w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem/interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest wpływ. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.

zwykle nie jesteśmy świadomi, kiedy manipulują

Ogólnie, manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała działania zaspakajające potrzeby/(realizowała cele) manipulatora.

Manipulować można treścią i sposobem przekazywania informacji. Manipulację określono też kiedyś obrazowo jako „włamanie do umysłu ofiary i podrzucenie tam własnych pomysłów lub opinii w taki sposób, aby ofiara pomyślała, że sama jest ich autorem.”

Z punktu widzenia etyki, każda manipulacja jest zachowaniem niemoralnym, choć mimo tego jest często używana w inter-personalnych kontaktach handlowych i negocjacjach.raczej… jest szeroko stosowana

W społeczeństwie totalitarnym manipulacja jest jednym z podstawowych narzędzi sprawowania władzy nie mniej ważnym niż aparat terroru. Państwo posiada całkowitą władzę i kontroluje lub ogranicza większość sposobów społecznej interakcji (ograniczenie wolności zrzeszania się, cenzura mediów itp.). W ten sposób władcy państw totalitarnych mogą łatwo manipulować swoimi społeczeństwami i utrzymywać swoje rządy działając wbrew interesowi ogółu. Manipulację językową często stosuje się w propagandzie i podczas tzw. prania mózgu.Jak jest naprawdę? Państwo dąży do całkowitej władzy czy nie? Stosuje manipulację? Cenzura mediów jest, kiedyś o tym pisałem. Manipulacja językowa często występuje podczas wyborów na stołki polityczne.

W społeczeństwie demokratycznym manipulacja jest bardziej wyrafinowana i mniej widoczna, używana jest przez polityków, np. w kampaniach wyborczych, oraz w gospodarce wolnorynkowej w różnych często ukrytych formach w reklamie. Choć w systemach demokratycznych przekraczanie pewnych (zresztą niezbyt dobrze określonych) barier w manipulowaniu ludźmi jest niezgodne z prawem. Przykładem mogą być tutaj ograniczenia prawne narzucane reklamom.

w społeczeństwie demokratycznym…” a czym jest demokracja, skoro manipulacja tam zachodzi, w dodatku jest bardziej wyrafinowana!

Istotnym narzędziem manipulacji opinią publiczną są środki masowego przekazu i nie jawna cenzura wiadomości, np. tylko poprzez wybór informacji prezentowanych w dziennikach telewizyjnych.a masy ludzi oglądają telewizję, żywo komentują, oni tym żyją. Tylko jaką to ma wartość skoro wszystko to jest kontrolowane, cenzurowane itd. Ludzie myślą że są wolni…

W podejściu socjo-kognitywistycznym (wg. modelu IPK, Adam Maria Gadomski, ang. Information, Preferences and Knowledge – universal interrelations ), manipulacja może dotyczyć: informacji, wiedzy i preferencji jako podstawowych czynników które zasadniczo wpływają na nasze decyzje. Pierwsza jest najprostsza, najpowszechniejsza i polega na fałszowaniu,deformacji i filtracji faktów (np. dostęp do Internetu). Druga stosowana jest w szkolnictwie i nauce, dotyczy wyboru, popierania rozwoju i ukrywania pewnej wiedzy, a trzecia polega na indoktrynacji poprzez podkreślanie ważności korzystnych dla manipulatora wartości, np. rozbudzania nacjonalizmów i fanatyzmów religijnych, wzmacnianie wybranych interesów grup lokalnych czy klas społecznych.

deformacja”, lepiej by było dezinformacja. Ciekawe nawet w szkolnictwie, hm chyba wszędzie tylko że należało by to poobserwować.”

Należy zauważyć, że nie zawsze obiekt manipulacji jest ostatecznym celem manipulatora, jednak zawsze ma prowadzić do niego w mniej lub bardziej widoczny sposób. Na przykład podburzanie opinii publicznej przeciw cudzoziemcom może umożliwić demokratyczne uchwalenie praw ograniczających także wolność obywateli zwiększając władzę aparatu wykonawczego państwa.a jeśli ludzie, nie myślą, oglądają mas media (TV) i w to wierzą. Wtedy szczególnie łatwo się nimi ‘kieruje’.

W tej perspektywie widać też, że społeczeństwa o niskim poziomie upowszechnienia szkolnictwa lub w trudnej sytuacji ekonomicznej są bardziej podatne na manipulację.szkolnictwo nic tu niema do rzeczy. Ma za to, to aby nie wierzyć i samodzielnie myśleć. Nie iść ślepo i nie dać się manipulować

Środkami manipulacji mogą być: • aktywne techniki psychologiczne – np. tworzenie nastroju chwili,

 • użycie sygnałów dźwiękowych wpływających na świadomość i system decyzyjny

 • odurzenie (środkami farmakologicznymi, alkoholem),

 • obietnice bez pokrycia,

 • manipulacja pozycji,

 • wyszukanie słabych punktów osobnika i wywarcie wpływu na nie,

 • wykorzystanie nieuwagi i podsunięcie gotowych rozwiązań, nie przedstawiając pełnego obrazu (np. umowy),

 • system aktywnego wywarcia wpływu na manipulowanego poprzez nie pozostawienie mu możliwości wyboru (np. w sektach destrukcyjnych),

Źródło: pl.wikipedia.orgTrzeba pamiętać że ludzie zazwyczaj manipulują nie świadomie. Tak jakby mieli to skądś nabyte. Uważam że nauczyli się tego w dzieciństwie, tak jak i innych ‘spraw’. Trzeba poobserwować u innych i u siebie, aby tego nie robić, prze co inni od nas tego nie nabędą.

Byliśmy w spiskach i manipulacjach. Myślę że manipulacja to świetne narzędzie psychologiczne do osiągnięcie swoich korzyści szczególnie tych „na gorze”. Skoro mowa o spiskach i górze…HAARP (ang. High Frequency Active Auroral Research Program) – program badań naukowych prowadzonych wspólnie przez US Air Force, US Navy i DARPA. Celem projektu jest, według słów jego twórców:

 • zrozumienie, symulowanie i kontrola procesów zachodzących w jonosferze, które mogą mieć wpływ na działanie systemów komunikacji i nadzoru elektronicznego.

 • to tyle z oficjalnych wiadomości od „twórców”

 • HAARP można przetłumaczyć jako Projekt Aktywnego Badania Zorzy za pomocą Wysokich Częstotliwości.


DARPA będzie następny w kolejności.

Projekt stara się badać wpływ działania rozmaitych urządzeń elektronicznych na dynamiczne procesy zachodzące w jonosferze. Projekt dysponuje dużym zestawem różnych urządzeń diagnostycznych i nadawczych, przy pomocy których można symulować oddziaływanie różnych źródeł promieniowania na jonosferę. Projekt ten stanowi popularny temat rozmaitych teorii spiskowych, mimo że znaczna część prowadzonych tu badań jest całkowicie jawna i prowadzona przez cywilny, interdyscyplinarny zespół specjalistów, który publikuje rezultaty swoich badań w ogólnodostępnych czasopismach naukowych.oficjalnie musi zajmować się oficjalnymi sprawami, dla dobra społeczeństwa…

Główne centrum badawcze HAARP znajduje się niedaleko miejscowości Gakona na Alasce. W projekcie bierze udział kilka mniejszych ośrodków w Platteville, w stanie Kolorado, Fairbanks na Alasce oraz Obserwatorium Arecibo w Portoryko.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna