Mistrzostwa polski juniorów mistrzostwa Polski dla grupy wiekowej juniorów – biorąc pod uwagę czas ich rozgrywania – same wcale „juniorem”Pobieranie 57.89 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar57.89 Kb.
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Mistrzostwa Polski dla grupy wiekowej juniorów – biorąc pod uwagę czas ich rozgrywania – same wcale „juniorem” nie są. Bowiem pierwszy juniorski championat odbył się w 1946r. w Poznaniu. I chociaż – o czym była już mowa powyżej – nazewnictwo tego turnieju na przestrzeni minionych lat było rozmaite i różne były także formalne zasady udziału w tej formie rywalizacji, to zawsze były to mistrzostwa krajowe dla przedstawicieli grupy wiekowej, stanowiącej bezpośrednie zaplecze najlepszych polskich zawodników zajmujących się szlachetna szermierką na pięści.

Oczywiście nie zawsze najlepsi juniorzy potrafili w późniejszym czasie swoich karier potwierdzić prawidłowość rozwoju posiadanego talentu. Mało tego – bywało też i tak, że ci którzy na juniorskim ringu przegrywali w batalii o miejsca na podium z innymi – w późniejszych latach sięgali po bardziej znaczące sukcesy. Taka jest jednak uroda okresu dojrzewania, podczas której wspaniała przygoda z pięściarskim sportem dla części przechodzi bardzo szybko do historii, jako wspomnienie młodzieńczej pasji. Natomiast dla innych staje się sposobem na życie i to wśród nich właśnie znaleźć możemy nazwiska wybitnych zawodników – mistrzów i medalistów najważniejszych turniejów mistrzowskich – oraz przede wszystkim szkoleniowców, którzy ciężką szkołę wykuwania nie zawsze łatwych, ale za to czupurnych charakterów swoich zawodników traktują bardzo poważnie. Nie zawsze efektem tego są medale i tytuły – bo w codziennym życiu nie jesteśmy przecież z góry „skazani” na sukces. Często jednak ucząc się pięściarstwa uczymy się nie tylko jak wygrać walkę na ringu, ale przede wszystkim jak wygrać własne życie.

Już na starcie juniorskiego championatu naszego kraju zawodnicy Okręgu Śląskiego zaznaczyli swoją obecność, docierając dwukrotnie do finałowej strefy zmagań. Ostatecznie udział w finałach zarówno Rudolfa Matlocha – w koguciej, jak i Adolfa Brekera – w piórkowej zakończył się wywalczeniem dwóch tytułów wicemistrzowskich. Jednakowoż było to osiągnięcie o wymiarze historycznym. Przecież – niezależnie od tego, że nie był to najważniejszy mistrzowski ring w kraju – to przecież rywalizowali na nim następcy naszych najlepszych ówczesnych seniorów.

Dodatkowo pierwszy z wymienionych – czyli Rudolf Matloch – został pierwszym śląskim wicemistrzem Polski juniorów. Z kolei pierwszy tytuł mistrzowski dla Okręgu ze stolicą w Katowicach zdobył rok później Józef Dobija, który na sopockim ringu był najlepszym półciężkim juniorem w roku 1947.

Od tego czasu niezwykle rzadko zdarzało się, żeby zawodnicy śląscy kończyli swój udział w mistrzostwach juniorskich we wcześniejszej strefie zmagań. Niemal zawsze któryś z reprezentantów Silesii docierał do finałów, co gwarantowało wywalczenie przynajmniej tytułu wicemistrzowskiego. W sumie tych tytułów wicemistrzowskich oraz mistrzowskich młodzi Ślązacy wyboksowali całkiem pokaźną liczbę.

Przejdźmy więc do tych młodych śląskich pięściarzy, którzy już wśród juniorów prezentowali umiejętności, będące zapowiedzią wielkich sukcesów. Listę tą otwiera bez wątpienia mistrz Polski juniorów wagi piórkowej z roku 1958 – Jerzy Kulej. Wychowanek Wincentego Szyińskiego z częstochowskiego Startu swoimi późniejszymi osiągnięciami sprawił, że wszedł do elitarnego grona światowych sław ringu amatorskiego, zdobywając dwa tytuły kontynentalne (Moskwa – 1963 i Berlin – 1965) oraz jeden tytuł wicemistrzowski (Rzym – 1967), a przede wszystkim dwa tytuły mistrza olimpijskiego (Tokio – 1964 i Meksyk – 1968). Do tego dodać należy jeszcze osiem tytułów mistrza Polski. I chociaż medale te Kulej zdobywał walcząc już w barwach warszawskiej Gwardii, to przecież podstaw sztuki pięściarskiej uczył się na Śląsku.


Jerzy Kulej – drugi od lewej w górnym rzędzie – w częstochowskim Starcie,

w barwach którego wywalczył mistrzostwo Polski juniorów w 1958r.
Kolejnym zawodnikiem, który po zdobyciu juniorskiego mistrzostwa Polski udanie zaprezentował się na międzynarodowym ringu jest Zbigniew Osztab, który w 1967r. zwyciężył na MPJ w wadze lekkiej i który po trzech sezonach wywalczył dla naszych barw narodowych pierwszy tytuł wicemistrza Europy w kategorii wiekowej młodzieżowców (Miskolc – 1970). Sięgając na Węgrzech po kontynentalne srebro Osztab reprezentował już rzeszowską Stal. Natomiast w 1967r. walczył w sosnowieckim Zagłębiu.

Skoro jesteśmy przy klubie z Sosnowca, to przypomnijmy przy tej okazji juniorskie mistrzostwa rozegrane w tym mieście w 1971r. i złoty medal zdobyty w wadze ciężkiej przez Andrzeja Biegalskiego, który po czterech sezonach zostanie w Katowicach pierwszym polskim mistrzem Europy w wadze ciężkiej oraz pierwszym mistrzem Polski wagi superciężkiej po kolejnych czterech latach na ringu w Łodzi.

Na turnieju w Krakowie (1973) swoje umiejętności – poparte złotym medalem – zaprezentował wychowanek Mariana Stojka z Górnika Siemianowice, Henryk Średnicki. Wielka indywidualność wag: papierowej i muszej. Dwukrotny mistrz Europy (Halle – 1977 w papierowej i Kolonia – 1979 w muszej) oraz jedyny jak dotąd polski mistrz świata w boksie amatorskim (Belgrad – 1978 w muszej).

Po dwóch latach w Ełku swoje juniorskie złoto zdobył Zbigniew Raubo – późniejszy pierwszy śląski młodzieżowy mistrz Polski oraz wicemistrz Turnieju Przyjaźni Hawana – 1984, czyli turnieju rozegranego jako alternatywa dla zawodników z tzw. państw socjalistycznych nie biorących udziału Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles.

W Chojnicach (1979) po złote medale sięgnęli dwaj zawodnicy Górnika Wesołej: Bogdan Maczuga (papierowa) i Adam Kozłowski (półśrednia). Pierwszy z nich po dwóch latach zostanie medalistą ME (Tampere – 1981). Natomiast drugi po roku krążek w takim samym kolorze zdobędzie na juniorskim championacie kontynentalnym dla juniorów w Rimini.

Sześć lat później w Oleśnicy juniorskie mistrzostwo w lekkopółśredniej zdobył późniejszy brązowy medalista olimpijski (Seoul – 1988) i brązowy medalista ME (Goeteborg – 1991) Jan Dydak z GKS-u Jastrzębie. Natomiast sezon później w Kluczborku srebrny medal w wadze papierowej wywalczył wychowanek zabrzańskiej Walki Robert Ciba – wicemistrz Europy (Bursa – 1993) i świata (Berlin – 1995).

Włocławski ring (1994) był szczęśliwy dla Tomasza Adamka, który zwyciężył w średniej. Później „Góral” zdobył jeszcze brąz ME – 1998 oraz – po przejściu na zawodowstwo – został mistrzem świata wagi półciężkiej w wersji WBC.

Start śląskich zawodników na mistrzostwach Polski juniorów w 2001r., to prawdziwy róg obfitości w ilości wywalczonych szarf krajowych championów. Złotą serię na elbląskim ringu zainaugurował Łukasz Maszczyk, późniejszy mistrz Unii Europejskiej (Pecs – 2006). Po nim złoto wywalczyli także: Grzegorz Proksa (wicemistrz Europy juniorów z Warszawy – 2003 oraz młodzieżowy mistrz świata boksu zawodowego w wersjach WBA i IBF) oraz Damian Jonak (brązowy medalista MEJ z Sarajewa – 2001 oraz młodzieżowy mistrz świata zawodowców w wersji WBC).
Damian Jonak – wychowanek bytomskich Szombierek – słucha uwag Ludwika Buczyńskiego.

Obecnie Damian walczy na zawodowym ringu , na którym już wywalczył

młodzieżowe mistrzostwo świata w wersji WBC
Ostatnio do tego grona dołączyli Rajchold Bromboszcz i Mateusz Mazik, którzy przed rokiem (2007) w Kielcach zostali mistrzami Polski juniorów. Pierwszy z wymienionych po kilku miesiącach został pierwszym śląskim mistrzem Unii Europejskiej juniorów (Warszawa – 2007). Natomiast drugi sięgnął po unijne wicemistrzostwo (Warszawa – 2007), także pierwsze dla Śląska. Wcześniej jednak na ringu w Maroku został brązowym medalistą juniorskich mistrzostw świata (Agadir – 2006).

A oto pełna lista dotychczasowych śląskich finalistów mistrzostw Polski juniorów:


POZNAŃ – 1946

Rudolf Matloch (Slavia Ruda Śl.) – waga kogucia. Srebrny medal.

Adolf Brekler (Lechia 06 Mysłowice) – waga piórkowa. Srebrny medal.

SOPOT – 1947

Józef Dobija (BBTS Bielsko-Biała) – waga półciężka. Złoty medal.

Andrzej Jałowiecki (CKS Częstochowa) – waga kogucia. Srebrny medal.

POZNAŃ – 1948

Rudolf Rudner (KS 27 Orzegów) – waga piórkowa. Srebrny medal.WROCŁAW – 1949

Stefan Brzeziński (Lechia 06 Mysłowice) – waga piórkowa. Złoty medal.

Józef Ponanta (Batory Chorzów) – waga lekka. Srebrny medal.

SZCZECIN – 1950

Jan Owczarczyk (Kolejarz Katowice) – waga piórkowa. Złoty medal.

Ewald Hecht (Pogoń Nowy Bytom) – waga lekka. Srebrny medal.

OLSZTYN – 1952

Skamel (AKS Mikołów) – waga półśrednia. Złoty medal.

Czyż (Ogniwo Częstochowa) – waga półciężka. Złoty medal.

GDAŃSK – 1954

Czesław Caputa (Stal Czechowice) – waga piórkowa. Srebrny medal.

Tadeusz Bauerek (LZS Będzin) – waga lekkopółśrednia. Srebrny medal.

KATOWICE – 1955

Tadeusz Bauerek (LZS Będzin) – waga półśrednia. Srebrny medal.

Klemens Małkiewicz (Carbo Gliwice) – waga ciężka. Srebrny medal.

SZCZECIN – 1956

Malcherczyk (Górnik Zabrze) – waga lekka. Srebrny medal.NOWA HUTA – 1957

Szwajcok (Start Katowice) – waga lekka. Srebrny medal.WARSZAWA – 1958

Jerzy Kulej (Start Częstochowa) – waga piórkowa. Złoty medal.

Dudło (Start Katowice) – waga kogucia. Srebrny medal.

Janik (Stal Katowice) – waga średnia. Srebrny medal.CETNIEWO – 1959

Mecner (Start Częstochowa) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.

Zygfryd Kamyk (Bobrek Karb Bytom) – waga półciężka. Srebrny medal.

GRUDZIĄDZ – 1960

Józef Waluś (BBTS Bielsko-Biała) – waga lekka. Srebrny medal.

Eugeniusz Drysz (ŁTS Łabędy) – waga półśrednia. Srebrny medal.

CETNIEWO – 1961

Feliks Mikiciuk (Bobrek Karb Bytom) – waga średnia. Złoty medal.

Zygmunt Zieliński (Ruch Radzionków) – waga lekka. Srebrny medal.

SZCZECIN – 1962

Józef Pastor (Stal Zabrze) – waga kogucia. Srebrny medal.

Ryszard Zeman (BBTS Bielsko-Biała) – waga piórkowa. Srebrny medal.

LUBLIN – 1963

Marian Trepka (Zagłębie Sosnowiec) – waga średnia. Srebrny medal.KALISZ – 1964

Tadeusz Duda (Włókniarz Zawiercie) – waga lekkośrednia. Złoty medal.

Andrzej Czubak (BBTS Bielsko-Biała) – waga półciężka. Złoty medal.

Mieczysław Gralak (Start Częstochowa) – waga kogucia. Srebrny medal.

Wiesław Szywała (Czarni Bytom) – waga ciężka. Srebrny medal.

OŚWIĘCIM – 1966

Marian Zalewski (Start Częstochowa) – waga papierowa. Złoty medal.WŁOCŁAWEK – 1967

Zbigniew Osztab (Zagłębie Sosnowiec) – waga lekka. Złoty medal.KATOWICE – 1968

Krzysztof Kotlarski (Śląsk Świętochłowice) – waga półciężka. Złoty medal.

Jan Ryl (Śląsk Świętochłowice) – waga piórkowa. Srebrny medal.

WROCŁAW – 1969

Andrzej Wnuk (Stal Zabrze) – waga papierowa. Srebrny medal.LUBLIN – 1970

Andrzej Dubisz (Szombierki Bytom) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.SOSNOWIEC – 1971

Krzysztof Majewski (Zagłębie Sosnowiec) – waga lekkośrednia. Złoty medal.

Andrzej Biegalski (Górnik Radlin) – waga ciężka. Złoty medal.

Krzysztof Brożek (Start Częstochowa) – waga półśrednia. Srebrny medal.

Józefa Nowara (Górnik Zagórze) – waga półciężka. Srebrny medal.

KRAKÓW – 1973

Henryk Średnicki (Górnik Siemianowice) – waga papierowa. Złoty medal.

Mirosław Wawrzyniak (Start Częstochowa) – waga musza. Złoty medal.

Jerzy Ślęzak (Start Częstochowa) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.

Andrzej Durał (GKS Katowice) – waga lekka. Srebrny medal.

KĘDZIERZYN – 1974

Stefan Supeł (Szombierki Bytom) – waga papierowa. Złoty medal

Marian Wilaszek (GKS Katowice) – waga półśrednia. Złoty medal.

Adam Piwowarski (Carbo Gliwice) – waga lekka. Srebrny medal.

Roman Ziaja (Górnik Zagórze) – waga ciężka. Srebrny medal.

EŁK – 1975

Zbigniew Raubo (Górnik Radlin) – waga papierowa. Złoty medal.

Franciszek Soszyński (Victoria Jaworzno) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.

Zbigniew Bachanek (Górnik Libiąż) – waga średnia. Srebrny medal.BYDGOSZCZ – 1976

Marek Koman (Górnik Knurów) – waga średnia. Złoty medal.

Jerzy Szewczyk (GKS Jastrzębie) – waga kogucia. Srebrny medal.

Janusz Terefeńko (Carbo Gliwice) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.ŁÓDŹ – 1977

Andrzej Danielak (Carbo Gliwice) – waga musza. Złoty medal.

Jerzy Szewczyk (GKS Jastrzębie) – waga kogucia. Złoty medal.

Zenon Świerczyński (Górnik Knurów) – waga półśrednia. Złoty medal.

Andrzej Obarzanek (GKS Katowice) – waga średnia. Złoty medal.

Janusz Borczuch (GKS Katowice) – waga piórkowa. Srebrny medal.SZCZECIN – 1978

Waldemar Pajor (Górnik Sosnowiec) – waga średnia. Złoty medal.

Bogusław Kaszewski (Górnik Siemianowice) – waga półciężka. Złoty medal.

Stanisław Figurski (Carbo Gliwice) – waga ciężka. Złoty medal.

Ryszard Strugarek (Carbo Gliwice) – waga lekkopółśrednia. Srebrny medal.

CHOJNICE – 1979

Bogdan Maczuga (Górnik Wesoła) – waga papierowa. Złoty medal.

Adam Kozłowski (Górnik Wesoła) – waga półśrednia. Złoty medal.

Ryszard Kosior (Szombierki Bytom) – waga półciężka. Srebrny medal.CZĘSTOCHOWA – 1980

Bogdan Więcek (Górnik Wesoła) – waga papierowa. Złoty medal

Wiesław Gut (Szombierki Bytom) – waga piórkowa. Złoty medal.

Krystian Sedlaczek (Szombierki Bytom) – waga średnia. Srebrny medal.ŚWIDNIK – 1981

Waldemar Gosiewski (Górnik Knurów) – waga papierowa. Złoty medal.

Dariusz Banasiak (Górnik Sosnowiec) – waga lekkośrednia. Złoty medal.

Mariusz Łysoń (Górnik Wesoła) – waga półciężka. Złoty medal.

Włodzimierz Rabęda (Górnik Sosnowiec) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.

DĘBICA – 1982

Adam Kiermasz (Górnik Wesoła) – waga piórkowa. Srebrny medal.

Arkadiusz Charaziński (Start Częstochowa) – waga lekkopółśrednia. Srebrny medal.

Walenty Fifer (Górnik Sosnowiec) – waga półciężka. Srebrny medal.WROCŁAW – 1983

Adam Kiermasz (Górnik Wesoła) – waga piórkowa. Złoty medal.

Krystian Skwarek (Szombierki Bytom) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.

Zbigniew Górecki (GKS Jastrzębie) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.

Robert Milka (Walka Zabrze) – waga półciężka. Srebrny medal.

POZNAŃ – 1984

Krzysztof Felka (GKS Jastrzębie) – waga papierowa. Złoty medal.

Janusz Torz (Szombierki Bytom) – waga musza. Złoty medal.

Wojciech Rutkowski (Carbo Gliwice) – waga kogucia. Złoty medal.

Tomasz Stanek (Górnik Sosnowiec) – waga półciężka. Złoty medal.

Jacek Ziobro (Walka Zabrze) – waga lekkopółśrednia. Srebrny medal.

Franciszek Sznajder (Szombierki Bytom) – waga półśrednia. Srebrny medal.

OLEŚNICA – 1985

Jan Dydak (GKS Jastrzębie) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.KLUCZBORK – 1986

Leszek Olszewski (Górnik Pszów) – waga papierowa. Złoty medal.

Robert Ciba (Walka Zabrze) – waga papierowa. Srebrny medal.

Jerzy Krajewski (GKS Katowice) – waga musza. Srebrny medal.

Krzysztof Gosiewski (Górnik Knurów) – waga lekka. Srebrny medal.

Mirosław Mateja (GKS Jastrzębie) – waga ciężka. Srebrny medal.MALBORK – 1987

Sławomir Marciniak (Górnik Knurów) – waga lekka. Złoty medal.

Leszek Krzyszycha (Górnik Sosnowiec) – waga papierowa. Srebrny medal.

Jarosław Spyra (Śląsk Ruda Śl.) – waga piórkowa. Srebrny medal.

Albert Rybacki (GKS Katowice) – waga średnia. Srebrny medal.

OLSZTYN – 1988

Krzysztof Kusz (Górnik Siemianowice) – waga papierowa. Złoty medal.

Andrzej Puk (AKS Niwka) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.

Rafał Kudzia (Górnik Sosnowiec) – waga półśrednia. Złoty medal.

Józef Gilewski (Górnik Knurów) – waga lekkośrednia. Złoty medal.

Mirosław Czerniak (GKS Jastrzębie) – waga półciężka. Srebrny medal.

Artur Żegot (Carbo Gliwice) – waga ciężka. Srebrny medal.

OSTROWIEC ŚW. – 1989

Janusz Jakimów (Walka Zabrze) – waga średnia. Złoty medal.

Stanisław Paździor (Walka Zabrze) – waga piórkowa. Srebrny medal.

Arkadiusz Sikora (Szombierki Bytom) – waga lekkopółśrednia. Srebrny medal.

Jacek Zagacki (Górnik Knurów) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.

ZAMOŚĆ – 1990

Jacek Płonka (Górnik Sosnowiec) – waga lekka. Złoty medal.

Arkadiusz Sikora (Szombierki Bytom) – waga półśrednia. Złoty medal.

TORUŃ – 1991

Dariusz Ptak (Victoria Jaworzno) – lekkośrednia. Złoty medal.KIELCE – 1992

Tomasz Wolny (GKS Jastrzębie) – półśrednia. Złoty medal.

Sebastian Cichosz (GKS Jastrzębie) – lekkośrednia. Złoty medal.

WŁOCŁAWEK – 1994

Tomasz Adamek (Góral Żywiec) – waga średnia. Złoty medal.

Dariusz Olchawa (06 Kleofas Katowice) – waga papierowa. Srebrny medal.

Wojciech Osiński (Concordia Knurów) – waga lekkośrednia. Srebrny medal.DZIERŻONIÓW – 1995

Arkadiusz Małek (Górnik Wesoła) – waga półśrednia. Złoty medal.JASTRZĘBIE – 1996

Marcin Hertlein (Walka Zabrze) – waga musza. Złoty medal.

Wojciech Kopciuch (Concordia Knurów) – waga papierowa. Srebrny medal.

Arkadiusz Lutyński (Concordia Knurów) – waga kogucia. Srebrny medal

Arkadiusz Małek (06 Kleofas Katowice) – waga półśrednia. Srebrny medal.

Damian Boguszewski (06 Kleofas Katowice) – waga ciężka. Srebrny medal.GDAŃSK – 1997

Andrzej Ziora (Szombierki Bytom) – waga papierowa. Złoty medal.

Wojciech Kopciuch (Concordia Knurów) – waga musza. Złoty medal.

Marcin Hertlein (Walka Zabrze) – waga piórkowa. Złoty medal.KRAKÓW NOWA HUTA – 1998

Mariusz Bąk (Góral Żywiec) – waga piórkowa. Złoty medal.

Sylwester Klasa (Szombierki Bytom) – waga lekka. Złoty medal.

Przemysław Maszczyk (MOSiR Myszków) – waga papierowa. Srebrny medal.

Adrian Tkocz (Walka Zabrze) – waga piórkowa. Srebrny medal.

Andrzej Witkowski (06 Kleofas Katowice) – waga półciężka. Srebrny medal.ŚWIDNICA – 1999

Szymon Porębski (Eldorado Jastrzębie) – waga kogucia. Złoty medal.

Michał Brzoza (Walka Zabrze) – waga superciężka. Srebrny medal.

GRUDZIĄDZ – 2000

Szymon Porębski (Imex Jastrzębie) – waga piórkowa. Złoty medal.

Krystian Przybyła (Walka Zabrze) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.

Damian Jonak (Szombierki Bytom) – waga lekkośrednia. Złoty medal.ELBLĄG – 2001

Łukasz Maszczyk (MOSiR Myszków) – waga papierowa. Złoty medal.

Zbigniew Kołacz (Victoria Jaworzno) – waga kogucia. Złoty medal.

Grzegorz Proksa (Victoria Jaworzno) – waga lekka. Złoty medal.

Damian Jonak (Szombierki Bytom) – waga lekkośrednia. Złoty medal.

Łukasz Warchoł (Topole Katowice) – waga superciężka. Złoty medal.SZCZECIN – 2002

Łukasz Maszczyk (MOSiR Myszków) – waga papierowa. Złoty medal

Roman Głowocz (Śląsk Ruda Śl.) – waga musza. Złoty medal.

Grzegorz Proksa (Victoria Jaworzno) – waga lekkopółśrednia. Srebrny medal.

Andrzej Szkutnik (Śląsk Ruda Śl.) – waga średnia. Srebrny medal.

SŁUPSK – 2003

Jakub Śmietana (Śląsk Ruda Śl.) – waga lekkopółśrednia. Złoty medal.

Mateusz Mokrogulski (Imex Jastrzębie) – waga musza. Srebrny medal.

Łukasz Pluta (Concordia Knurów) – waga półśrednia. Srebrny medal.OSTROŁĘKA – 2004

Patryk Cichocki (RMKS Rybnik) – waga papierowa. Złoty medal.

Dawid Szynkiewicz (Walka Zabrze) – waga lekka. Złoty medal

LESZNO – 2005

Daniel Szynkiewicz (Walka Zabrze) – waga lekka. Złoty medal.

Robert Marcok (Śląsk Ruda Śl.) – waga superciężka. Złoty medal.

RADOM – 2006

Marcin Adaszyński (Concordia Knurów) – waga piórkowa. Złoty medal.

Jacek Wyleżoł (Concordia Knurów) – waga kogucia. Srebrny medal.

Robert Marcok (Śląsk Ruda Śl.) – waga superciężka. Srebrny medal.


KIELCE – 2007

Rajnchold Bromboszcz (06 Kleofas Katowice) – waga papierowa. Złoty medal.

Mateusz Mazik (RMKS Rybnik) – waga musza. Złoty medal.

Krzysztof Włodarczyk (Victoria Jaworzno) – waga ciężka. Srebrny medal.ELBLĄG – 2008

Kamil Młodziński (Victoria Jaworzno) – waga piórkowa. Złoty medal.

Marcin Siwy (Start Częstochowa) – waga ciężka. Złoty medal.

Konrad Rogowski (Górnik Sosnowiec) – waga papierowa. Srebrny medal.Rajnchold Bromboszcz (06 Kleofas Katowice) – waga musza. Srebrny medal.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna