Monika Borzym (ur w 1990 r.) – w 2003 r zaczęła edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, również w klasie fortepianu, u pedagoga Emiliana Madeya. Była uczennicą Gimnazjum imPobieranie 5.07 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar5.07 Kb.

Monika Borzym (ur. w 1990 r.) – w 2003 r. zaczęła edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, również w klasie fortepianu, u pedagoga Emiliana Madeya. Była uczennicą Gimnazjum im. Stefana Batorego, a od sierpnia 2005 do czerwca 2006 r. przebywała w USA (John Jersey High School). W roku szkolnym 2006/2007 rozpoczęła naukę, a następnie w roku 2008 zdała maturę w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie (realizowała Indywidualny Tok Nauki – z powodzeniem uporała się z programem 2 lat w jednym roku szkolnym, kontynuując jednocześnie naukę w szkole muzycznej).
We wrześniu 2006 rozpoczęła naukę na Wydziale piosenki i następnie naukę wokalistyki jazzowej. W 2007 r. Monika wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych, zdobywając II miejsce, a w 2008 otrzymała stypendium na University of Miami Frost School of Music w 2008 r. Jej nauczycielami byli muzycy jazzowi, m.in. Lisanne Lyons, Dante Luciani, Chuck Bergeron, Larry Lapin, Greg Gisbert.  Podczas Jazz Jamboree w 2009 roku była jedynym polskim wykonawcą i jedyną kobietą zaproszoną przez Michała Urbaniaka na koncert w Sali Kongresowej. W maju kolejnego roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland. Przy udziale producenta muzycznego Matta Piersona nagrała swój debiutancki album Girl Talk, wydany w październiku 2011 roku, by w rekordowo krótkim czasie pokryć się platyną. W 2013 roku ukazała się jej druga płyta zatytułowana My Place.
fot. Po koncercie w Sali warszawskiego Teatru Roma, 2015.

Mama Moniki Borzym, Agnieszka (Karaś), również jest absolwentką XL Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego (Matura 1987). Z wykształcenia psycholog (ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim) z powodzeniem realizuje się jako dyrektor zarządzający elektronicznego magazynu „Wprost Biznes” (Platforma Mediowa Point Group). Agnieszka Borzym od 13 lat jest związana z rynkiem mediów. W przeszłości pracowała w m.in. w Wydawnictwie Westa-Druk, wydawcy tytułów „Angora”, „Mobile Internet” i „F1 Racing”. Jest ekspertem rynku mediów i komunikacji marketingowej.

Pobieranie 5.07 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna