Muzyka elektroniczna I nowe media program imprezyPobieranie 40.39 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar40.39 Kb.MUZYKA ELEKTRONICZNA I NOWE MEDIA
PROGRAM IMPREZY


FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info
08.XII.2006

21:00 KONCERTY, Klub Mefisto, ul.Sienkiewicza 40,

Letko, Kielce

Öszibarack, Wrocław

09.XII.2006

18:00 KONCERTY, Sala Kameralna (Mała Scena) KCK, Plac Moniuszki 2b,

Zenial & VJ Joaquim, Kraków

Tram.waj, Kielce/Warszawa

Jamka, Bratysława
15:00 – 23:00 INSTALACJE MULTIMEDIALNE, Hol Balkonowy KCK, Plac Moniuszki 2b,

Jan Pieniążek / Maszyna Bez Sensu, Mrówkojady, Obiekty Interaktywne

PROJEKCJE FILMOWE 15:00 – 18:00, Klub Antrakt, Plac Moniuszki 2b,

AFTERPARTY 23:00, Klub Chillout, Ul. Hipoteczna 2,

Maceo Wyro,

DJ Pascudny

Wystawa plakatów i wlepek
10.XII.2006

PROJEKCJE FILMOWE 18:00, Antrakt Cafe,

KONCERTY 21:00, Sala Kameralna KCK, Plac Moniszki 2b,

Materidouska, Brno

Automatik, Kielce

Tigrics, Budapeszt

15:00 – 23:00 INSTALACJE MULTIMEDIALNE, Hol Balkonowy KCK, Plac Moniuszki 2b,

Jan Pieniążek / Maszyna Bez Sensu, Mrówkojady, Obiekty Interaktywne

Makaruk / Fotosynteza

AFTERPARTY 24:00, Klub Chillout, Ul. Hipoteczna 2,

DJ Papa Zura

DJ Ojciec Karol

Wystawa fotografii „Odkąd mieszkasz tu...”

FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info

8.XII.2006 Klub Mefisto ul.Sienkiewicza 40, 21:00

Öszibarack, Wrocław - Istnieją zaledwie od kilku miesięcy jednak już zostali okrzyknięci jednym z najciekawszych zjawisk na polskiej scenie elektronicznej awangardy. Inspirując się dokonaniami postrocka i niemieckiej elektroniki, stworzyli własne niepowtarzalne brzmienie – delikatne i subtelne, niekiedy bliskie muzyce ilustracyjnej, czy wręcz teatralnej. Ich muzyka jest bez wątpienia oryginalnym zjawiskiem na rodzimym rynku. Brzmienie grupy to zarówno delikatne dźwięki fortepianu, jak i charakterystyczne brzmienia syntezatorów oraz sekcja akustyczno-elektryczna. W składzie: DJ Patrisia (wokalistka zespołu Husky), AGIM – producent, kompozytor; Tomek Dogiel – bass, wizualizacje; Zmazik- drums

Letko, Kielce – Zespół tworzą muzycy od dawna grający w różnych formacjach reprezentujących bardzo odmienne trendy muzyczne. W skład zespołu wchodzą: Monika Bożyk - vocal, seqencer, Wojtek Wójcik - bas, Grzegorz Degejda - bębny, gościnnie dj Ojciec Karol. Muzyka Letko to łagodne brzmienia z pogranicza trip hopu, lekko transowe utwory o specyficznym niszowym brzmieniu, często określane mianem avant-pop.

FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info

9–10.XII.2006, Hol Balkonowy KCK, Plac Moniuszki 2b, 15:00 - 23:00

Instalacje Interaktywne – Jan Pieniążek, fotograf, elektroakustyk, artysta multimedialny budujący interaktywne instalacje, przestrzenie i obiekty dźwiękowe. Członek teatru „Akademia Ruchu” gdzie zajmuje się dźwiękiem oraz efektami specjalnymi (autor wielu podkładów dźwiękowych do akcji i spektakli teatru). Przy współpracy z Krzysztofem Knittlem tworzy interaktywne instalacje dźwiękowe. Autor cyklu instalacji  interaktywnych pokazywanych m.in. w CSW w Warszawie, Centrum Sztuki Mediów WRO - Wrocław, Festiwalu "Audioart" w Krakowie, Galerii " Manhattan” w Łodzi. Brał udział w operze K.Knittla i J.Kinga "Heart Piece" pokazywanej na festiwalu  "Warszawska Jesień" oraz w Nowym Jorku.

10 grudnia będzie uruchomiona instalacja Fotosynteza/Makaruk, w której dźwięki uruchamiane będą strumieniami światła.


9.XII.2006 Sala Kameralna KCK, Plac Moniuszki 2b, 18:00

Zenial & VJ Joaquim, Kraków - sound-designer, kurator, uczestnik wielu międzynarodowych festiwali. Prezentował swoją muzykę m.in. w Rosji, Bułgarii, Niemczech, Holandii, Czechach, Austrii i Francji. W Polsce występował między innymi w Bunkrze Sztuki (Kraków), Galerii Kordegarda, CSW (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), CSW Łaźni (Gdańsk) i wielu innych miejscach. Współpracuje z licznym gronem artystów krajowych i zagranicznych. Znany z projektów Palsecam, Aabzu, Zendee.
Tram.waj, Kielce/Warszawaprojekt audiowizualny w składzie Makaruk i Pani K. Konstruuje na żywo fabułę filmową wraz z równoległą warstwą dźwiękową. Występ ma na wpół zaaranżowaną dramaturgię, która zostawia pole do improwizacji muzycznej i wizualnej tworząc pewnego rodzaju „koncert filmowy”. Poszczególne części projektu wykonywane są z użyciem technologii live-capture, przetwarzając obraz na żywo, jak również z zastosowaniem instalacji sensorycznej kontrolującej dźwięk i obraz poprzez światło z użyciem autorskiego oprogramowania napisanego w Max/MSP.

FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info
Jamka, Bratysława – Monika Subrtova & Daniel Kordik ...digital deconstructed ... Duet który „przemieszcza się po szorstkich krajobrazach dźwiękowych z uśmiechem na ustach”. Electro beat miesza się z poszarpanymi samplami i noisowymi klikami. Członkowie punkowej sceny Bratysławy utworzyli zespół elektroniczny w 2001. Monika Subrtova gra na sekwencerze, syntezatorze i automacie perkusyjnym, Daniel - na programie stworzonym przez siebie na platformie Pure Data, syntezatorach i automatach. Występowali m.in. na Multiplace/Slovakia, Electric Rain/Ireland, Resistance Festival/Great Britain oraz w Austrii, Francji.
9.XII.2006 Klub Antrakt, Plac Moniuszki 2b, 15:00 - 18:00

Projekcje filmowe – m.in. „Olter” - Nagrody: Srebrny Lajkonik na 45. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Krakowie, wyróżnienie w  Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych i Animowanych na 5 Festiwalu Filmowym „ERA NOWE HORYZONTY” w Cieszynie.

9.XII.2006 Klub Chillout, Ul. Hipoteczna 2, 23:00

Maceo Wyro, Warszawa – MACEO WYRO - pierwszy dj rezydent legendarnego warszawskiego klubu FILTRY (92-93), w latach 95-99 mieszkał w Nowym Jorku, gdzie grywał i organizował imprezy w klubach: MATCH, LIMELIGHT, GREEN, GALAPAGOS I VIG, a także zarządzał działem Nowych Brzmień (Electronica) w sklepie płytowym HMV na Broadway’u.

Dj PASCUDNY, Kielce
Długoletni popularyzator " nowych brzmień " i " muzyki świata" w kieleckich rozgłośniach radiowych (Radio Jedność, Fama, Tak). Rezydent nieistniejących już kultowych klubów Wagon i Karczma. Uczestnik poprzednich edycji " Firmamentu". Prywatnie - doradca bankowy i miłośnik kotów.

WYSTAWA PLAKATÓW I WLEPEK
W ciągu ostatnich kilku miesięcy Loesje starała się dotrzec do mieszkańców Kielc i zmobilizować ich do pozytywnego myślenia. Specjalnie na Festiwal zbierzemy wszystko, co stworzylismy w ramach naszych akcji i pokażemy szerszej publiczności.

FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info

10.XII.2006 Sala Kameralna KCK, Plac Moniuszki 2b, 21:00

Materidouska, Brno – jeden z najlepiej ocenianych w Europie producentów muzyki eksperymentalnej. tworzy na scenie performance, coś pomiędzy teatrem a muzyką współczesną. Czeska ekipa łączy muzykę elektroniczną, śpiew, animację, kostiumy, scenografię i grę aktorską. Ich muzyka zawiera elementy click'n cutz, trip hopu, ambientu i... folkloru Moraw.

Projekcje wideo stworzone z cyfrowo animowanych rysunków i ujęć z kamery łączą się w jedno z występem scenicznym i pokazują...oryginalny świat baśniowych stworów.


Automatik, Kielce - Zespół założony w 1998 roku przez Rafała Nowaka i Andrzeja Rajskiego. W składzie zespołu występuje również Piotr Pawlak, Antoni Gralak oraz Mc Glennskii. Zespół zdobył Grand Prix Rfi Electronic Music Award w roku 2004 organizowanym przez Radio France Internationale. Muzyka Automatik to eksperymentalny elektroniczny trans z elementami jazzu i współczesnych trendów w muzyce tanecznej, wzbogacany brzmieniem instrumentów akustycznych. Występował na licznych koncertach w Polsce jak również w Paryżu i Bukareszcie.
Tigrics, Budapeszt czyli Róbert Bereznyei, wydał swój pierwszy album w 2002 w labelu Ultrahang, następnie Compact Disco w labelu Keplang oraz Evveszteseknek w labelu Diaspora. Jego ostatnie wydanie to Drapdap w Neon Music Hungary. Wyjątkowo twórczy i konsekwentny muzyk, jeden z najlepiej ocenianych producentów i wykonawców eksperymentalnej muzyki elektronicznej w Europie. Jego umiejętności zaprowadziły go na najlepsze festiwale muzyki elektronicznej gdzie występował obok Autechre, Kid606, Keitha Fullertona Whitmana, Leafcuttera Johna i wielu innych.
FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info

10.XII.2006 Klub Chillout, Ul. Hipoteczna 2, 24:00

DJ Papa ZURA, Lublin - Muzyk, dj i kolekcjoner plyt winylowych z Lublina. Podobnie jak najlepsze funkowe produkcje, pojawił sie na świecie w połowie lat 70-tych. Pierwsze imprezy grał 20 lat później z soundsystemem Funkadelia w lokalnych klubach i po koncertach swojego zespołu. Gra głównie klasykę czarnej muzyki: funk, soul, disco, acid jazz, wczesny rap, reggae(w tym wiele rzadkich, mało znanych nagrań), ale też najciekawsze nowe produkcje (np. broken beatowe), muzykę z Brazylii, Afryki, a także perełki z archiwum polskiej muzyki.
Ojciec Karol, Kielce

Muzykę jaka gra najszerzej można określić jako Beatbreakin? Funk czyli wszystko od New Funk Breaks, Funky Breakbeat, Old School Hip Hop, Heavy Funk przez Breakbeat, Big Beat, B Boy Breaks, Funky Hip Hop i Funk. Dużo instrumentalnych brzmień, połamanych bitów, żywej perkusji, wgniatającego basu i pozytywnej energii. Występuje jako skreczownik - gramofonista w chilloutowo - trip - hopowo - transowym zespole Letko. Pojawił się również ze skreczami na kilku płytach m. in. zespołu Patent. Współpracuje z Radiem Jazz, gdzie można usłyszeć jego głównie funkowe sety. Zainicjował powstanie kolektywu Break Da Funk wspierajacego muzykę połamanych dźwięków.


Wystawa fotografii „Odkąd mieszkasz tu...”

Instalacja fotograficzna Kingi Kardynał.
FIRMAMENT FESTIVAL 2006 KIELCE

8 – 10 GRUDNIA www.firmament.wici.info

INFORMACJE O ORGANIZATORZE

Fundacja Kultury Wici
KONTAKT:

Dariusz Makaruk – biuro Fundacji Kultury Wici, kurator i koordynator festiwalu

Tel: +48 604 699 451

walker@firmament.fan.pl
Rafał Nowak – vice-prezes Fundacji Kultury Wici, koordynator festiwalu

Tel: +48 601 077 830rafa@wici.info©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna