Najlepsi w Polsce Mistrz Piotr DobrowolskiPobieranie 12.97 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar12.97 Kb.

Najlepsi w Polsce

Mistrz

Piotr Dobrowolski – zdobywca pierwszego miejsca w konkursie. Na co dzień pracownik krakowskiej firmy ComArch. Zdobył 88 punktów pokonując tym samym 1649 osób. Hobbystycznie – pracuje - tworzy programy użytkowe. Jak sam twierdzi, robi to, ponieważ takie małe rozwiązania są przydatne innym ludziom.

Bardzo lubi swoją pracę. Dzięki niej może poznawać najbardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie narzędzia informatyczne.

Piotr jest również członkiem powołanej w drugiej połowie października organizacji informatyków pod nazwą - „Krakowska Grupa Deweloperów .NET”.

Wydaje mi się, że miałem mnóstwo szczęścia. Wiem, że w Polsce jest bardzo dużo ludzi którzy znają .NET tak samo jak ja, albo nawet lepiej. Startowałem dla zabawy, chciałem zobaczyć jak duża jest moja wiedza w porównaniu z tym, co potrafią inni”.


82% poprawnych odpowiedzi – II miejsce

Michał Chaniewski – tylko 6 punktów mniej niż zwycięzca. Jego hobby to komputery i oczywiście .NET. W wolnym czasie, oprócz programowania, uprawia off - road, czyli jazdy terenowe. Jego pierwsza aplikacja, którą stworzył ponad siedemnaście lat temu, rysowała animacje na ekranie. Pierwszy komputer to Atari 65 XE. Do konkursu przygotowywał się tylko pół dnia – przerobił pytania pomocnicze, które udostępnił na swojej stronie Microsoft.

Wziąłem udział w konkursie, bo chciałem się sprawdzić, porównać swoją wiedzę. Poza tym lubię .NET. Liczyłem na dosyć wysoką pozycję, ale nie spodziewałem się, że mogę zdobyć aż drugie miejsce. Byłem, szczerze mówiąc zaskoczony swoim wynikiem. Często przeglądam prasę specjalistyczną, artykuły online i posty na grupach dyskusyjnych. Spodziewałem się, że jest dużo więcej osób – specjalistów .NET”

Jest pracownikiem grupy Prokom.

78% poprawnych odpowiedzi – III miejsce

Marek Byszewski – uzyskał 78% poprawnych odpowiedzi. Na co dzień jest analitykiem programistą w firmie TU Allianz. Czas wolny poświęca przyjaciołom i narciarstwu alpejskiemu. Uwielbia schab po sajgońsku.

Jestem zaskoczony przede wszystkim bardzo wysokim poziomem pytań. Zakładałem że znajdę się w pierwszej setce, po cichu liczyłem na pierwszą dziesiątkę, ale na to że będę trzeci nie byłem przygotowany”

Kiedy otrzymał wiadomość o tym, że zajął trzecie miejsce poczuł niesamowitą radość i przejmujący głód.

Pierwszego programu sobie nie przypomina, ponieważ było to bardzo dawno temu. Twierdzi, że pewnie nie działał, o ile w ogóle się kompilował.Najmłodsi zwycięzcy

Filip Kajzderski – ma zaledwie 15 lat. Mieszka w Pniewach, 50 km na zachód od Poznania. Zdecydowaną większość wolnego czasu pochłania jego hobby, czyli programowanie. Jego rodziców już nie dziwi, że w przyszłości chciałby zostać programistą. Z pisaniem programów zetknął się po raz pierwszy cztery lata temu, w wieku 11 lat.

Oczywiście, że jestem zaskoczony wynikiem! Nigdy nie przypuszczałem, że moja aktualna wiedza na temat .NET jest aż tak duża, że pozwoli mi zając czołowe miejsce w konkursie Mistrz .NET. Kiedy się dowiedziałem, że wygrałem, długo nie mogłem uwierzyć. Naprawdę dawno już tak się nie cieszyłem”.Łukasz Herman – ma 16 lat, mieszka w Jastrzębiu Zdroju. Zdecydowanie nie jest humanistą. Zapalony programista - wolny czas poświęca informatyce, przeglądając strony poświęcone tym zagadnieniom. Swoją przyszłość także wiąże z informatyką, planuje studia.

Swoim wynikiem jest i nie jest zaskoczony. Spodziewał się, że nie będzie zbyt wiele osób, które bardzo dobrze orientują się w tej materii, ale myślał, że będzie więcej osób po studiach, które mają już jakieś praktyczne doświadczenie w tym zakresie.

Wziąłem udział w konkursie, ponieważ jest to dobry sposób aby sprawdzić się na tle innych, w tym przypadku najlepszych programistów .NET. No i fajnie jest jak coś się wygra. – mówi Łukasz i zaraz dodaje -- Jak wygrałem to czułem się świetnie. Byłem nieco zaskoczony i zanim to do mnie doszło to zdążyłem kilka razy przeczytać maila informującego o nagrodzie”.

Jego pierwszy program to kalkulator.Najmłodszy

Dominik Marszk – najmłodszy uczestnik konkursu, ma 11 lat. W wolnym czasie siedzi przy komputerze, bawiąc się plikami. Ogląda też filmy. Ostatnio zaczął tworzyć własne programy, ponieważ znudziło go już granie na komputerze. Napisał też pierwszą aplikację - prosty kalkulator na platformie JAVA. Nie zna jeszcze wielu języków programowania, ale jak sam mówi, chciałby je poznać.

Swoją przyszłość wiąże oczywiście z informatyką. Chciałby pracować w firmie z branży IT, tworząc programy o większej wartości.Na konkurs trafiłem przypadkowo błądząc po stronie Microsoft’u. W konkursie nie wygrałem ale i tak bardzo się ucieszyłem kiedy zobaczyłem, że udało mi się uzyskać certyfikat Adept .NET” – mówi Dominik. Najmłodszy uczestnik zmagań odpowiedział poprawnie na 31.67 % pytań.

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna