Nasza szkoła jest wesoła !!!Pobieranie 48.58 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar48.58 Kb.


Nasza szkoła

jest wesoła !!!

G
Witamy serdecznie wszystkich uczniów, czytelników naszej gazetki.

Chcielibyśmy, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł w naszym pisemku znaleźć Coś dla siebie. Dlatego staramy się pisać o tym co Was interesuje. Każdy kto interesuje się sportem, muzyką, komputerami, czy też historią znajdzie tutaj coś dla siebie. Będziemy również informować Was o tym co ważnego i ciekawego dzieje się w naszej szkole. Jeżeli masz ciekawe pomysły i chciałbyś spróbować swych sił jako dziennikarz serdecznie Ciebie zapraszamy ! Dołącz do nas i zostań członkiem naszej redakcji. Przyjdź na zajęcia kółka dziennikarskiego prowadzone przez panią Martę Łukasik, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 13:30.REDAKTORZY NASZEJ GAZETKI

Julia Żelazna Antoni Gałucha

Patrycja Jedlikowska Kacper Bielański

Sara Jóźwik Wiktoria Kończyk

Agata Stępień Julia Pajur

AZETKA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZEWNIE


Nr 2/2011

SPIS TREŚCI

2-3. Ciekawostki z życia szkoły.

4. Grrry.

5. Łamigłówki i krzyżówki.

6. Wesoła nutka.

7. Plotki, ploteczki.

8. Moda i styl.

9. Humorek.

10. Nasi idole, kupon nieprzygotowania.

11. Etwas SpaB


WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!

Tylko w tym numerze naszej gazetki możecie obejrzeć zdjęcia z dwóch ważnych uroczystości – pierwsza to uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się 13 października, natomiast druga dotyczyła Tygodnia Misyjnego obchodzonego w naszej szkole, wtedy to mieliśmy zaszczyt spotkać się

z ks. Pawłem Krokiem – wieloletnim misjonarzem.

UWAGA!!!

Ogłaszamy KONKURS!

Jeżeli masz inwencję twórczą, lubisz pisać, to musisz wziąć udział

w tym konkursie. Napisz opowiadanie twórcze pt.

Życie szkoły w krzywym zwierciadle”

Pracę należy oddać do 10 grudnia pani Marcie Łukasik bądź jednemu z naszych redaktorów.


Dnia 13 X odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Brali w niej udział uczniowie z klasy Vb i VIa oraz jedna uczennica z klasy IVb.

Było dość kabaretowo, gdyż uroczystość rozpoczęło wejście czterech zmęczonych nauczycielek, w których role wcieliły się uczennice z klasy Vb. Opowiadały one o swojej pracy w bardzo żartobliwy sposób. Z ich rozmowy mogliśmy się dowiedzieć, z jakimi problemami zmaga się na co dzień nauczyciel. Melodie znanych piosenek posłużyły im do dobitniejszego zasygnalizowania owych problemów. Nie zabrakło również dedykacji dla naszych Nauczycieli w postaci wierszy. Uroczystość uatrakcyjnił występ naszych szkolnych talentów – na gitarze zagrali bowiem Przemek Religa i Jakub Jankowski. Na zakończenie swoimi skeczami publiczność rozśmieszył nasz szkolny kabaret Trzech.

Tym optymistycznym akcentem uczciliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela.Sara Jóźwik kl. Vb

Już po raz 85 obchodzimy Światowy Tydzień Misyjny – czas, podczas którego poznajemy nie tylko trudną pracę misjonarzy, ale przede wszystkim ciężki los mieszkańców innych kontynentów.

W obchody tego tygodnia włączyła się również nasza szkoła. W czwartek 27 X z tej okazji odbyło się w szkole przedstawienie misyjne, które przygotowali uczniowie klas IV i VI, miało ono na celu pokazać jak ciężkie jest życie naszych rówieśników z krajów misyjnych, gościliśmy również ks. Pawła Kroka - wieloletniego misjonarza afrykańskiej ziemi, dzięki niemu mieliśmy okazję zapoznać się zarówno z afrykańską kulturą jak i tragiczną sytuacją czarnoskórych braci i sióstr, będących ofiarami przemocy i ubóstwa.

Na zakończenie spotkania ksiądz Misjonarz odmówił modlitwę w języku suahili.

Assasian’s Creed – gra opowiadająca o zakonie zabójców – assasian . W pierwszej części wcielamy się w Altaira . Był ich przywódcą . W drugiej części jesteśmy – Ezio . Jesteśmy nim także w trzeciej części . W trzeciej części musimy odnowić zakon . Niedługo wyjdzie czwarta. JEST JUŻ NAAntoni Gałucha kl. Vb


1. Moskwa, grudzień 1950 roku.

Na Placu Czerwonym dwóch rosjan sprzedaje takie same figurki Lenina. Jeden dwie za rubla, a drugi trzy za dwa ruble. Ponieważ było zimno i chcieli iść do domów to połączyli siły. Każdy miał po 30 figurek, w sumie 60. Ustalili, że będą sprzedawać pięć figurek za 3 ruble. Po dwóch godzinach sprzedali wszystkie i zarobili 36 rubli, ale nie wiedzą jak się podzielić, bo gdyby sprzedawali osobno to zarobiliby w sumie 35 rubli.Skąd ta różnica?

............................................................................................................................

2 . Mariusz, Ania, Kacper i Zosia mają wspólny ogródek. Każdy z nich na osobnej grządce sadzi swoje ulubione warzywa, pomidory, sałatę, marchew i pietruszkę. Trzecia grządka należy do Zosi. Sadzi tam marchewkę. Grządka Ani znajduje się między grządka Zosi, a Mariusza. Kacper nie lubi pietruszki ani sałaty. Mariusz z kolei uwielbia sałatę.

Do kogo należą poszczególne grzadki i co tam uprawia?

.......................................................................................................................................................
3 . Przełóż jedną i tylko jedną zapałkę aby równanie stało się prawdziwe.

P
rzekreślenie znaku równości nie jest poprawnym rozwiązaniem.

Nie wolno dokładać, łamać ani zabierać zapałek.

4 . Doprowadź do każdego z trzech domów prąd (P), wodę (W) i gaz (G). Kable bądź rury nie mogą się przecinać. Każdy dom musi mieć indywidualne połączenie ze źródłem.Kacper Bielański kl. VbSylwia GrzeszczakMimo swojego młodego wieku, Sylwia Grzeszczak jest już rozpoznawalną postacią na polskiej scenie muzycznej.

Przyszła na świat 7 kwietnia 1989 roku w Poznaniu. Gdy miała sześć lat wystąpiła w popularnym programie "Od przedszkola do Opola", w którym zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Krawczyka. Uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. H. Wieniawskiego i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia im. M. Karłowicza. Pytana o swoje inspiracje muzyczne, Sylwia wymienia Alicię Keys, Christinę Aguilerę oraz Pink. Sylwia pojawiła się gościnnie na płycie Ascetoholix "Adsum" w utworze "Afrodyzjak", jednak serca publiczności zdobyła utworem „Nowe szanse", który jest owocem współpracy z raperem Liberem i producentem muzycznym Tabbem. Współpraca ta rozwijała się na tyle pomyślnie, że w 2008 roku ukazał się ich wspólny album "Ona I On". Krążek promowany był dwoma kompozycjami pt. "Nowe szanse" i "Co z nami będzie".

W 2011 roku do stacji radiowych trafił utwór "Małe rzeczy", który promował pierwszą solową płytę artystki.
Julia Pajur kl. VIbPolacy szaleją za Sylwią Grzeszczak!


Debiutancka płyta Sylwii Grzeszczak, "Sen o przyszłości", trafiła na pierwsze miejsce oficjalnej listy sprzedaży płyt w Polsce. To ogromny sukces - czy Sylwia na niego zasłużyła? Jak myślicie? Płyta 22-letniej Sylwii Grzeszczak miała swoją premierę 11 października, a już po niespełna dwóch tygodniach wyprzedziła inne albumy! Ciekawe, czy to za sprawą wielkiego hitu lata, piosenki "Małe rzeczy", czy może drugiego singla, "Sen o przyszłości" Tak czy inaczej, promocja płyty dała wspaniałe efekt.
Agata Stępień kl. Vb

METALICZNY POŁYSK
Błyszczące tkaniny pojawiły się prawie u wszystkich światowych projektantów. Połysk może być złoty lub srebrny. Najlepiej łączyć go z czernią, beżami lub bielą.

ŁĄCZENIE TKANIN


Nowość tego sezonu - zestawiane modułowo plamy barwne o różnych kształtach geometrycznych. Upodobała je sobie między innymi Prada i marka Aquascutum. Kolory mogą być zestawiane przypadkowo lub tworzyć bardziej harmonijne łączenia.Wiktoria Kończyk kl. VbNa początek chcemy was rozśmieszyć i zadowolić naszymi nowymi żartami !!


1.Baba u lekarza :

-Panie doktorze, wszystko mnie boli ! Nie mogę chodzić

ani siedzieć, ani nawet leżeć.

Lekarz:- A próbowała pani wisieć ?

2. Na religii:


- Kto widzi i wie wszystko?
Na to Jasiu:
- Moja sąsiadka...

3.Na lekcji religii nauczyciel omawia z 5 i 6-latkami Dziesięć Przykazań. Właśnie omówili przykazanie o szanowaniu rodziców i nauczyciel spytał:


- A czy jest jakieś przykazanie, które mówi o tym, jak traktować braci i siostry?
Jasio (najstarszy z rodzeństwa), odpowiedział:
- Nie zabijaj.
4.- Co trzeba zrobić, by iść do nieba? - pyta ksiądz na lekcji religii.
Dzieci kolejno odpowiadają:
- Trzeba pomagać rodzicom!
- ... być dobrym!
- ... chodzić do kościoła!
Kazio przekrzykuje wszystkich:
- Trzeba umrzeć!
5. Kasjerka w kasie kina pyta blondynkę:
- Dlaczego kupuje pani po raz czwarty bilet na ten seans?
- Bo ta kobieta przy wejściu już trzy mi przedarła!

Julia Żelazna i Patrycja Jedlikowska kl. Vb


Moim idolem jest Jacky Cheung dlatego że lubię filmy w których walczą sztuką walki .

Jacky Cheung gra zarówno w komediach jak i w filmach przygodowych . Bardzo spodobał mi się jego film pod tytułem „Policyjna opowieść” w której był policjantem i na misji policyjnej stracił kolegów i jego służący go wspierał , ale okazało się że jego służący był przestępcą .

Jacky Cheung jest hongkońskim aktorem . Nawet jego najstarszy film jest fajny .Chciałbym go poznać . Nie mogę się doczekać kiedy nakręci nowy film .
Bielański Kacper kl. Vb

Moim idolem jest Antonio Banderas . Jest on aktorem pochodzenia hiszpańskiego . Opuścił szkołę i w wieku 19 lat i udał się do Madrytu w celu rozpoczęcia kariery w hiszpańskim przemyśle filmowym . Z powodu cenzury politycznej za rządów Francisco Franco został aresztowany przez hiszpańską policję za udział w sztuce Bertolta Brechta i całą noc spędził na policji. Użyczył głosu Kotu w Butach w filmie Shrek 2 i sequelu Shrek Trzeci . Jego pierwszą żoną była Ana Leza . W dniu 14 maja 1996 roku ożenił się ponownie z Melanie Griffith, ,z którą ma córkę Stellę del Carmen . Jest ojczymem Alexandra Bauera i Dakoty Mayi Johnson.. Jest moim idolem ,gdyż jest moim imiennikiem.

Gałucha Antoni kl. Vb

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna