Nauczanie Fa na Międzynarodowej Konferencji Fa w 2005 na ManhattaniePobieranie 50.91 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar50.91 Kb.


Nauczanie Fa na Międzynarodowej Konferencji Fa w 2005 na Manhattanie

 

(Li Hongdży, 24 kwietnia 2005, Nowy Jork) 

 

(Entuzjastyczne oklaski)

Dzień dobry wszystkim! (Entuzjastyczne oklaski) (Widownia: Dzień dobry, Mistrzu)

Ciężko pracujecie! (Oklaski) Jako uczniowie Dafa przechodzicie przez próby i różne perypetie, jesteście hartowani oraz stajecie się coraz bardziej dojrzali. To samo tyczy się was wszystkich, bez względu na to, czy jesteście uczniami Dafa w Chinach kontynentalnych, czy uczniami Dafa spoza kraju - stajecie się coraz bardziej racjonalni, coraz bardziej trzeźwo myślący i coraz bardziej świadomi tego, jak należy kroczyć swoją ścieżką. Teraz, gdy macie do czynienia z prześladowaniami i stajecie twarzą w twarz z różnego rodzaju negatywnymi opiniami, radzicie sobie z tym w sposób racjonalny. A kiedy wyjaśniacie fakty, robicie to z chęci ratowania czujących istot, więc wywieracie ogromny wpływ. 

Obecna sytuacja wskazuje na to, że teraz, szczególnie od momentu publikacji Dziewięciu komentarzy, przebudziło się wielu ludzi na świecie. Chińczycy, bardziej niż inni, z powodu zakłamanej doktryny partyjnej wykreowanej przez złą komunistyczną ideologię, nazbyt długo trwali w ciemnocie. Ludzie stopniowo stają się trzeźwo myślący i ich własna, prawdziwa natura odradza się. Od czasu publikacji Dziewięciu komentarzy doświadczyliście wielu wszelkiego rodzaju wydarzeń - zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Przede wszystkim, na co dzień, tysiące ludzi wypisują się z partii, co przeraziło złowrogiego upiora diabelskiej partii oraz złych ludzi. Teraz, przed zbliżającym się upadkiem, zło znowu twierdzi - irytując ludzi, dezorientując i wymyślając kłamstwa - że zajmujemy się polityką. Pomimo, że naprawdę nie zajmujecie się polityką, ono upiera się twierdząc, że się nią zajmujecie. Ilekroć prześladowali i atakowali ludzi, zawsze preparowali kłamstwa, doprowadzali ludzi do stanu rozwścieczenia i starali się uzasadnić przeprowadzane prześladowania. A kiedy kogoś atakują, zawsze nazywają go tak, jak im się żywnie podoba. Uczniowie Dafa robią jedynie to, co uczniowie Dafa mają robić. Są trzeźwo myślący i racjonalni oraz wiedzą, co robią i żadne z niegodziwych kłamstw, czy pomówień ze strony doktryny partyjnej nie może im przeszkodzić ani nimi wstrząsnąć.

Jeśli chodzi o kultywujących, żadne podejścia zwykłych ludzi, sztuczki, prześladowania, podżeganie lub knucie i trucie nie mają na nich wpływu, a tym bardziej nie mogą nic zrobić uczniom Dafa. Prześladowania trwają już bardzo długo i najśmieszniejsze jest to, że owi łotrzy, szelmowscy szpiedzy i przywódcy szelmowskich gangów, którzy mieli swój udział w prześladowaniu uczniów Dafa nadal nie zdołali pojąć, kim są uczniowie Dafa, nadal nie wiedzą o co naprawdę chodzi tym kultywującym i nadal próbują zastosować na nich zwykłe ludzkie metody. Czy nie jest to śmieszne? Rzeczywiście, to prawda, że kiedy zwykli ludzie patrzą na coś powierzchowne, kiedy przyglądają się wydarzeniom ze zwykłym ludzkim sposobem myślenia, a zwłaszcza, gdy patrzą na różne sprawy mając wypaczony sposób myślenia i pojęcia pochodzące z doktryny partyjnej, nie mogą zrozumieć sfery myślowej lub stanu umysłu kultywującego. Gdy patrzą ze zwykłymi ludzkimi myślami, nic im nie pasuje; żadna z metod, której źli ludzie używają w prześladowaniach nie działa. Zatem żadna z prób podejmowanych przez tych, co są na ludzkim poziomie, prób wpłynięcia na poziomy i sfery wyższe od tego ludzkiego świata, nigdy nie zakończy się sukcesem.

Od momentu publikacji Dziewięciu komentarzy, wielu zwykłych ludzi będąc pod wpływem kłamstw złego upiora diabelskiej partii stwierdziło, że angażujemy się w politykę. Jednak,

wszyscy wiemy, że nie "angażujemy się w politykę”. Nawet jeśli ludzie, którzy są prześladowani dają się wciągnąć w politykę, to nie jest to coś, czego trzeba się wstydzić; jest to logiczne i naturalne. Nic co robiliśmy nie posiadało motywu politycznego; nie robimy niczego z pobudek politycznych. Jak prawdziwi kultywujący mogliby angażować się w ziemską politykę? Rektyfikacja Fa odbywa się w kosmosie, a kultywujący Dafa w chwili obecnej uprawomocniają Fa, ich celem jest ocalenie czujących istot. W okresie rektyfikacji Fa, w celu uprawomocniania Fa, uczniowie Dafa mogą korzystać z dowolnej formy obecnej w zwykłym społeczeństwie, korzystnej dla rektyfikacji Fa, aczkolwiek nawet wtedy, wybiórczo wykorzystują tylko to, co jest potrzebne do ocalenia czujących istot. W Trzech Sferach wszystko zostało uformowane dla celów rektyfikacji Fa. Kiedy widzicie czujące istoty, które muszą zostać ocalone, kluczowe jest ocalenie tych istot. Kiedy używamy czegoś z ludzkiego świata, czynimy to tylko po starannym rozważeniu, co czujące istoty mogą zrozumieć i co może pomóc im zostać ocalonymi. Formowanie Trzech Sfer przeprowadzono na potrzeby dzisiejszej rektyfikacji Fa i wszystkich niezliczonych rzeczy i czujących istot w Trzech Sferach przybyłych dla rektyfikacji Fa; zostały stworzone dla rektyfikacji Fa i powstały dla rektyfikacji Fa. Innymi słowy, wszystkie czujące istoty i mnóstwo rzeczy przybyło tu właśnie w tym celu. I każde tutejsze wydarzenie było zaplanowane, wykreowane i uformowane dla rektyfikacji Fa. Zatem podczas rektyfikacji Fa, uczniowie Dafa mogą użyć dowolnego sposobu, który ułatwi im ocalanie czujących istot, o ile jest to coś co potrafią zrozumieć ludzie na całym świecie, to za pomocą tego mogą zostać ocaleni. Mimo wszystko działaliśmy metodycznie oraz w dobry i prawy sposób.

Weźmy za przykład Dziewięć komentarzy. Głównym celem publikacji Dziewięciu komentarzy było zdemaskowanie natury KPCh, aby ludzie, którzy zostali oszukani przez KPCh mogli zobaczyć, czym ona jest oraz aby rozpoznali niegodziwość KPCh i tym samym zostali ocaleni. Zrobiono to, ponieważ kiedy uczniowie Dafa wyjaśniali prawdę, wiele osób nie chciało ich słuchać, gdyż byli pod wpływem złego upiora diabelskiej partii i propagandy partyjnej, która została wykorzystana przez złych ludzi KPCh. Wiele osób mogło oschle mówić: "Jeśli partia mówi, że jesteś zły, to jesteś zły”. I wiele osób, których myślenie zostało wypaczone przez doktrynę partyjną powiedziało: "Gdybym był w takiej sytuacji, to też bym to stłumił, tak jak KPCh”. Ponadto, wciąż wiele osób jest wprowadzanych w błąd i silnie wierzą w to, co powiedziała kontrolowana przez KPCh maszyna propagandowa; wciąż wierzą nieuczciwemu reżimowi KPCh i nadal uznają jej niegodziwe doktryny za prawdziwe. Co powinniśmy zrobić w obliczu takiej sytuacji? Czy możemy po prostu przestać być współczujący? Czy zatem możemy nie ratować tych ludzi? My oczywiście musimy ich ocalać. Jak zawsze mówiłem, żaden z dzisiejszych Chińczyków nie jest kimś pospolitym, czy zwyczajnym. Nie dajcie się nabrać na to, że ludzka skóra wygląda tak samo - w rzeczywistości osoba, która nią kieruje nie jest już tym kim niegdyś była, w większości przypadków dowodzą nimi istoty, które zeszły z wysokich poziomów. Bardzo wielu królów z różnych krajów, z całej przeszłości, reinkarnowało w Chinach. Zatem grupa ludzi żyjących w dzisiejszych Chinach dalece odbiega od normalności. Nie mniej jednak, kiedy ktoś reinkarnuje lub kiedy boska istota schodzi do tego świata, wkracza w iluzję, a ludzie otoczeni iluzją są podatni na sugestie. Jednakże ci mieli przeznaczone otrzymanie Fa, zostanie ocalonymi i posiadają doskonałe więzy przeznaczenia.

W przypadku wielu istot jest tak, że jeżeli przybędą do Trzech Sfer, to nie będą mieć sposobu na powrót tam skąd pochodzą. W przeszłości żadnej z istot, która przybyła tutaj aby przyjąć ludzką postać, nie udało się powrócić. W żadnym z przypadków z przeszłości, kiedy ktoś z powodzeniem wykultywował do pozycji boga, czy buddy, tak naprawdę nie udawało się to temu komuś we własnej osobie. Zawsze kultywował duch pomocniczy, który wykorzystywał główne ciało, podczas gdy prawdziwy duch główny - sama w sobie osoba - nigdy nie odnosiła sukcesu w kultywacji. W przypadku tych, którzy dobrze kultywowali - po spędzeniu życia na kultywacji - taki ktoś wyobraża sobie, że faktycznie kultywował i osiągnął sukces, ale w rzeczywistości robił to duch pomocniczy, natomiast duch główny - czyli ten ktoś - musi ponownie wkroczyć w cykl narodzin. Pomyślcie o tym, dlaczego tak wiele istot z wysokich poziomów odważyło się podjąć tak duże ryzyko i zejść do Trzech Sfer. Oni są bogami, więc jak moglibyśmy ich nie uratować? Czy nie przybyli tu by uzyskać Fa? Jeśli spojrzycie na to z innej perspektywy, to czy ich odważne przybycie tutaj nie było sposobem dawania świadectwa rektyfikacji Fa i pokładania nadziei w rektyfikacji Fa? Dlatego powiedziałem, że nie możemy ich porzucić, i że musimy ich ocalić oraz myśleć o sposobach ocalenia ich! Chociaż w tej chwili mogą być zagubieni, chociaż mogli utracić zdolność rozpoznawania prawdy lub rzeczywistości, ze względu na ich sposób myślenia, który wraz z upływem czasu został wypaczony przez doktrynę partyjną, mimo to nadal musimy szukać sposobów na ich ocalenie.Obecnie największą przeszkodą jest wpływ doktryny partyjnej na czujące istoty, którym uniemożliwia ona dostrzeżenie lub usłyszenie prawdy. W tym przypadku Dziewięć komentarzy opublikowano, aby pomóc ludziom dostrzec fundamentalną naturę KPCh. Wielu ludzi przestało mówić, że wierzą w partię, przestało wierzyć temu szelmowskiemu rządowi, po tym jak dostrzegli niegodziwą naturę wrogiej partii i dowiedzieli się, że wroga partia zdemoralizowała naszą kulturę. Naszym celem i punktem wyjścia nie jest sama w sobie polityka, nie chcemy władzy politycznej zwykłych ludzi. My ocalamy ludzi! Jeżeli KPCh konając, wciąż stara się stosować różne taktyki, aby manipulować ocalaniem czujących istot, to mamy inne sposoby radzenia sobie z tym - Fa Buddy jest nieograniczone! (Entuzjastyczne oklaski)

Ta rektyfikacja Fa została przygotowana po to żeby ocalić wszystkie istoty. Czy istota była dobra czy zła, czy w trakcie dziejów popełniła duże błędy, nie zostanie to przeciwko niej użyte. Gdy cały kosmos upadał, w niektórych przypadkach, wiecie, niektóre istoty wyrządzały zło, a w niektórych przypadkach nie, więc jaki jest cel w ustalaniu, kto jest dobry, a kto nie, lub kto jest na właściwym poziomie, a kto nie? Postanowiono zatem nie patrzeć na te rzeczy i każdy miał przetrwać. Jednak najważniejsze jest to, że: w rektyfikację Fa kosmosu nie można ingerować. Zatem, odnośnie wszystkich istot w całym tym kosmosie, wliczając w to istoty i ludzi w Trzech Sferach, ich postawa wobec Dafa ma dziś ogromne znaczenie. Był to jedyny standard - zamierzaliśmy dzisiaj patrzeć tylko na postawę istot wobec Dafa. Innymi słowy, wcześniejszą intencją nie było wyeliminowanie wrogiej KPCh, mimo że popełniła każdy możliwy zły uczynek, stworzyła tę złą doktrynę partyjną i wymordowała niezliczoną ilość ludzi oraz inne istoty. W rektyfikacji Fa wszystko, co nie było poprawne mogło zostać zrektyfikowane, i aby coś się wydarzyło lub zostało załatwione nie potrzebni byliby kultywujący - te sprawy zostałyby zrektyfikowane na fundamentalnym poziomie, podczas rektyfikacji Fa. Innymi słowy, te kwestie w ogóle nie zostałyby poruszone na powierzchniowym poziomie. Nawet te nikczemne duchy wrogiej partii mogłyby zostać zrektyfikowane i zamienione w dobre istoty. Ale podczas rektyfikacji Fa to, co było korzystne dla społeczeństwa na zwyczajnym ludzkim poziomie [zaczęło być prześladowane]. W latach, kiedy Falun Gong był rozpowszechniany w społeczeństwie chińskim, nastąpiły fundamentalne zmiany w poglądach wielu tamtejszych ludzi, ich normy moralne podniosły się a także stali się fizycznie zdrowsi. KPCh zdaje sobie sprawę z tego, że jej władza polityczna jest bezprawna, więc raz po raz rzuca hasła o "stabilności" i chce chronić swoją władzę polityczną. Oczywiście, to są wszystko sprawy zwykłych ludzi i my ignorujemy to, co oni robią. Jednakże kiedy Dafa było rozpowszechniane w Chinach, czy nie było to czymś dobrym dla ludzi żyjących w tamtym społeczeństwie? Czy nie stabilizowało skutecznie społeczeństwa? Gdyby ludzie chcieli czynić dobro, gdyby wszyscy wypełniali swoje obowiązki w pracy i gdyby w każdej sytuacji działali jak dobrzy ludzie, to siła mentalna przerodziłaby się w siłę materialną, zatem zastanówcie się, jak wiele korzyści gospodarczych przyniosłoby to dla ​​kraju i jego mieszkańców, i jak wiele dobra zostałoby uczynione. Pomogłoby to przywrócić normy moralne populacji ludzkiej - zastanówcie się, jak stabilne stałoby się społeczeństwo. A kto zarządzałby tym społeczeństwem, kto zatem skorzystałby na tym? Czyż nie jest to oczywiste? Jednakże nikczemny upiór owładający złowrogą partię i jej gang złych ludzi, którzy byli przyzwyczajeni do czynienia zła wedle uznania i bez ograniczeń, mimo wszystko zdecydowali się nas prześladować. Następnie, ponieważ wybrali prześladowania, od dnia, w którym ​​je wybrali, bogowie postanowili ich wyeliminować. Będą musieli zapłacić za wszystko, co zrobili uczniom Dafa podczas prześladowań i za zatrucie ludzi na świecie. Ale w rzeczywistości jeszcze większym grzechem jest to, że ingerowali w rektyfikację Fa.

Wiecie, w rektyfikacji Fa wiele istot z innych wymiarów jest natychmiast eliminowanych, ponieważ przechodzi przez nie potężny prąd rektyfikacji Fa. Dzieje się to bardzo szybko. Bez względu na to, jak szybko ogólna rektyfikacja Fa prze do przodu, nadal wymaga to pewnego procesu. Jest tak dlatego, że wymiary kosmosu składają się z różnych czasów. Każda planeta posiada swój własny czas, każda cząstka ma swój własny czas, każdy obszar utworzony przez cząstki ma swój własny czas, i każdy obszar utworzony przez planety ma swój własny czas. Obszar dziewięciu planet, Droga Mleczna, inne galaktyki, całość wszystkich galaktyk, wszechświat, wszechświaty poza tym wszechświatem, wszechświaty większego zakresu... wszystkie mają swoje czasy. Czasy, w każdym z tych wszechświatów i ciał kosmicznych są różne i różnice te są ogromne. Patrząc na to z perspektywy całego kosmosu, wydaje się, że ta rektyfikacja Fa kosmosu jest wykonana w przeciągu machnięcia ręką. Ale gdy odbywa się to machnięcie ręką, w niektórych wymiarach czas jest tak szybki, że mijają dziesiątki tysięcy lat. W pewnych wymiarach czas upływa niemal w tym samym tempie, co machnięcie ręką. W niektórych trwa to setki lub tysiące lat. W tym miejscu ludzkich istot, naprawdę nie jest tak źle - minęło zaledwie kilkanaście lat, odkąd zaczęła się rektyfikacja Fa. Oczywiście Mistrz pracował nad tym jeszcze przed przekazywaniem Fa. Faktem jest, że postępuje ona bardzo szybko. Te nikczemne zjawy i źli ludzie, którzy wyrządzali zło względem uczniów Dafa robią to tylko w czasie tej różnicy czasu, przed przybyciem tutaj rektyfikacji Fa. Czas, jaki to zajmie, jest w rzeczywistości bardzo krótki. Jeśli czas ludzkości zostałby dostosowany do upływu w tym samym tempie, co rektyfikacja Fa, to wydarzyłoby się to w czasie potrzebnym na machnięcie ręką. Wygląda to tak, jakby tutaj w tym ludzkim miejscu czas się wlókł, ale w rzeczywistości upływa bardzo szybko. Ponieważ prędkość rektyfikacji Fa musi być bardzo szybka, prędkość, z jaką napiera do przodu przewyższa wszystkie czasy w kosmosie. Stare siły w kosmosie również działają szybko w celu zakłócenia rektyfikacji Fa i w związku z tym czas w Trzech Sferach przyspieszył.

Mówiłem wam wcześniej, że czas tutaj, pomiędzy ludzkimi istotami, stał się naprawdę szybki. Wielokrotnie rozmawiałem z wami o tym, i [jego tempo] zmieniało się kilka razy. W pewnym momencie powiedziałem, że obecnie jeden dzień mija w przeciągu czasu, który kiedyś był sekundą, a później powiedziałem wam, że rok mija teraz w czasie, który kiedyś był minutą. Ale mimo, że tempo stało się takie szybkie, istoty tutaj nie wykrywają tego. A to dlatego, że obiekty znajdujące się wewnątrz tego miejsca i wszystkie czynniki z tego miejsca przebiegają w odpowiednio szybszym tempie. Czas i przestrzeń stworzyły różne środowiska w kosmosie i różne formy wymiarów. Istoty i wszystkie rzeczy, które znajdują się tutaj, są przyspieszone wraz z tym czasem. Dlatego nie potraficie odczuć tego przyspieszenia. Nie tylko rektyfikacja Fa napiera do przodu w szybkim tempie, ale również stary stan rzeczy działa przy prędkości przyspieszonej. Przy tym wszystkim, czas jest teraz bardzo treściwy. Materia, która stwarza ludzkie istoty ma swoje ograniczenia, więc jeśli czas będzie płynąć nazbyt szybko, czujące istoty w Trzech Sferach nie będą w stanie tego znieść. Osiągnęło to już prawie granicę tego, do czego ludzkie istoty mogą się dostosować pod względem czasu. Ludzie mogą wykrywać przyspieszanie czasu i jak się ma w porównaniu do wcześniejszego czasu, tylko poprzez odczucia, które mogą oprzeć na odbieranych wrażeniach. Starsi ludzie wiedzą o tym jeszcze lepiej: wcześniej, czuło się jakby człowiek mógł zrobić wiele w jeden dzień, jeden dzień wydawał się długi, i wydawało się, że nigdy się nie ściemni, a teraz zaraz po zmierzchu nadchodzi świt i nie zrobisz za wiele a już jest ciemno. Inną rzeczą jest to, że [jeśli czas zostanie przyspieszony za bardzo, wówczas] pojemność ludzkiego ciała nie nadąży. Materia w każdej warstwie podlega ograniczeniom tej warstwy, a więc elementy materialne nie będą w stanie się utrzymać. Prędkość rektyfikacji Fa jest w rzeczywistości bardzo duża. Nie ważne jak szalone lub okrutne mogą wydawać się te złe istoty, ich straszny koniec jest bliski! (Entuzjastyczne oklaski)

Zatem od czasu publikacji Dziewięciu komentarzy, poprzez wyjaśnienie faktów i ocalanie czujących istot, uczniowie Dafa naprawdę pomogli wielu ludziom zrozumieć, jak wygląda prawdziwa sytuacja. A w szczególności, wiele osób chce wycofać się z partii i oddzielić się od tej niegodziwości. Rozważmy to dalej. Niektórzy ludzie mogą powiedzieć: "Nie muszę wyrzekać się partii. Wiem, że nie jest dobra i dawno temu przestałem płacić składki”. Jednakże nie jest to przypadek, w którym wystarczy tylko o tym pomyśleć i będzie się liczyć. W przeszłości gdy entuzjastycznie wzniosłeś pięść i przed tą krwistoczerwoną flagą złożyłeś przysięgę na swoje życie, powiedziałeś, że chcesz oddać za nią swoje życie, że poświęcisz jej całe swoje życie. Zatem jeśli dzisiaj nie zadeklarujesz publicznie swoich intencji o wycofaniu się, to jak miałoby się to liczyć? Myślisz, że po prostu liczy się posiadanie tej myśli w głowie? Ludzkie myśli są niestabilne. Mózg człowieka jest po prostu centrum przetwarzania i wszelkiego rodzaju wiadomości i informacje przechodzą przez ludzki mózg, odgrywają się, przejawiają oraz wpływają na tę osobę. Źródła myśli danej osoby są bardzo złożone. Jeśli zatem chcesz ocenić postawę danego człowieka, to co robi i jakiego rodzaju jest człowiekiem, to musisz prześledzić jego czyny. Jego myśli się nie liczą. Dlaczego powinniśmy zawsze prześledzić działania danej osoby? Jeśli ktoś chce zrobić coś złego, to nie można oskarżyć go o popełnienie przestępstwa, dopóki tego nie zrobi; dopiero po zrobieniu czegoś można go oskarżyć. Jest tak dlatego, że źródło myśli i same myśli danej osoby są bardzo niestabilne. Człowiek ma ducha głównego i ducha pomocniczego, ma wszelkiego rodzaju poglądy, które zostały utworzone po urodzeniu i zarówno dobrą jak i złą część swojej natury. Są też czynniki zewnętrzne, które odgrywają pewną rolę. Działania osoby są prawdziwym odzwierciedleniem tej osoby. Bogowie uznają, że nikczemny duch i złowroga partia zostali już obciążeni winą za prześladowania uczniów Dafa i ingerowanie w rektyfikację Fa. Obecnie uważani są za najbardziej nikczemnych i zdecydowano, że należy ich wyeliminować. W jaki sposób zostaną wyeliminowani? I kogo obejmie eliminacja?Czy wystarczy wyeliminować złe duchy wrogiej partii? Członkowie partii i młodzieżówki, ci, którzy pomagali nikczemnemu duchowi wrogiej Partii wyrządzać zło, stawiają w tym świecie na złą kartę. Innymi słowy, nawet jeśli nie zrobiłeś niczego złego, ale jesteś jednym z jej członków, to i tak jesteś komponentem, który ją wzmacnia, jesteś cząstką zła i tym samym celem eliminacji. Co więcej, [zły duch] wywiera wpływ na wszystkie wymiary w Trzech Sferach, zwłaszcza w świecie ludzi. Wiele osób bez przymusu stało się jego częścią i są skłonni być przez niego wykorzystywani i są skłonni mu pomagać. Skoro tak to, czy to coś, co członkowie KPCh mają w zanadrzu nie jest przerażające?

Złowroga partia wraz ze swoim nikczemnym upiorem przez długi czas celowo wciągała w swoje szeregi ludzi, którzy są znakomitymi, zdolnymi i wybitnymi osobistościami, aby wzmocnić siebie i pokazać, że jest wielka, żeby wyglądało jakby naprawdę składała się z gwiazdorskiej obsady. Prawda jest taka, że nawet zło wie, że ci ludzie niekoniecznie są szczerzy, dlatego stają się ofiarami, gdy [KPCh] wykonuje jakiś ruch polityczny. Kiedy nadejdzie czas na wyrównanie rachunków ze złowrogą partią i kiedy naprawdę zacznie się rektyfikacja Fa ludzkiego świata, nic z tego nie zostanie wzięte pod uwagę; tak długo, jak jesteście jej członkami, wszystko zostanie natychmiast usunięte w tym procesie. Ponieważ uczniowie Dafa ocalają czujące istoty, informują ludzi o tym, jaka jest prawda - nawet jeśli są surowo prześladowani - wykorzystują do tego każdą okazję i narażają się na niebezpieczeństwo. Mówią ludziom na świecie o tych sprawach i ocalają ich. Niektórzy ludzie nie słuchają, a odmawiając słuchania, cóż, określają swoje stanowisko. Niektórzy ludzie przeczytali [Komentarze], ale nadal nie chcą się wypisać, w ich przypadku niewycofanie się podobnie określa przyjęte przez nich stanowisko.

To co robią uczniowie Dafa, wynika ze współczucia i chęci ratowania ludzi, dokładają wszelkich starań i robiąc wszystko, co w ich mocy, aby ratować ludzi. Zatem od samego początku aż do chwili obecnej, zawsze ocalaliśmy czujące istoty i nigdy nie robiliśmy niczego w kierunku osiągnięcia jakichś specjalnych korzyści w świecie polityki. Nie dbamy o władzę polityczną. Celem kultywującego jest wyjście poza świat ludzi i osiągnięcie Doskonałości własnego bytu. Gdy jest on przywiązany do zdobywania doczesnych rzeczy lub do własnych korzyści, to nie może osiągnąć Doskonałości. Gdy kultywujący kultywuje w tym świecie, to ma się pozbyć wszelkiego rodzaju ludzkich przywiązań i tylko wtedy może się stać istotą boską. W przeciwnym razie każde przywiązanie lub dowolny element w ludzkim świecie, który ciąży ci na umyśle stanie się blokadą, która będzie trzymać cię w dole i powstrzymywać przed wyjściem. Dlatego, gdy uprawomocniacie Dafa i ocalacie czujące istnienia, w tym samym czasie kultywujcie siebie. Wszyscy bardzo dobrze to rozumiecie. Innymi słowy, w ogóle nie pożądamy ludzkich rzeczy.

Zwykli ludzie - ludzie, którzy nie uzyskali Fa, ludzie, którzy nie wiedzą o co chodzi z uczniami Dafa i laicy w kwestii kultywacji - nie są w stanie zrozumieć Dafa i uczniów Dafa. Dzisiaj, w umysłach ludzi interes własny jest na pierwszym miejscu. Jest wielu działaczy demokratycznych i ludzi z różnych pozarządowych grup politycznych, którzy również są przeciwni wrogiej KPCh. Ale z tego co widzę, trudno jest im cokolwiek osiągnąć. A niektóre z ich zachowań są bardzo mierne i niepokojące. Jeśli naprawdę powierzono by im władzę polityczną, to czy na prawdę mogłoby to funkcjonować? Oni są tak bardzo przywiązani do własnych korzyści. Teraz, kiedy jeszcze nie zrobili za wiele, gdy zaangażowany jest w to ich własny interes, kiedy coś mu zagraża, zaczynają walczyć między sobą, dopiero potem przechodzą do robienia czegoś innego. Jak bogowie mogliby powierzyć im odpowiedzialność za naród? (Oklaski) Tak, istoty ludzkie … osiągnęły ten etap, i nie mówię tu tylko o niektórych pojedynczych jednostkach ... stan całego społeczeństwa i moralność w społeczeństwie staczają się szybko w dół. Ludzie szybko staczają się nie zdając sobie z tego sprawy, stali się małostkowi nie mając świadomości tego. Ich przywiązanie do własnych korzyści wyszło poza ich polityczne aspiracje, polityczne wybiegi i chęć walki o swoje cele. Chodzi mi o to, że wartości moralne są ważne również dla zwykłych ludzi. Jeżeli komuś brakuje wartości moralnych, to bogowie naprawdę patrzą na niego z wyższością. W przypadku każdej osoby, każdej istoty, może ona coś osiągnąć tylko wtedy, gdy ma zarówno aspiracje jak i moralność; z pewnością tak będzie. Kiedy Fa będzie rektyfikować ludzki świat, albo przed tym, gdy wroga KPCh upadnie, kto będzie rządził [Chinami]? My, uczniowie Dafa nie będziemy nimi rządzić, gdyż jesteśmy kultywującymi, ludźmi, których ciała znajdują się w ludzkim świecie, a umysły są poza nim. I w żadnym wypadku nie jesteśmy zainteresowani władzą polityczną. (Oklaski) Kto wówczas będzie się do tego nadawać? Bogowie będą szukać tych, którzy mają wielkie aspiracje, którzy mają umiejętność i mają wysokie standardy moralne. Na to możecie liczyć! Co do tych zwykłych ludzi, którzy są w stanie dzisiaj uprawomocniać Dafa i którzy odłączają się od wrogiej KPCh - i nie mówię tu o uczniach Dafa - jesteście nadzwyczajni i mam nadzieję, że jeśli naprawdę chcecie osiągnąć coś w społeczeństwie, to zacznijcie stawiać nacisk na doskonalenie swojego zachowania. Tylko wtedy będziecie w stanie pełnić odpowiedzialności takie, jak te.

Omówiłem właśnie pewne sprawy poboczne. W przypadku kultywujących faktycznie nie ma potrzeby, aby mówić o tych kwestiach, ale zrobiłem to, bo wiem, że na widowni jest dzisiaj kilku nowych studentów, a także osoby, które nie są jeszcze uczniami Dafa. W każdym razie, chcę tego, co dobre dla ludzi. Po reinkarnacji w Chinach w tym życiu, ja Li Hongdży mam głębokie zrozumienie tego narodu i chcę dla niego tego co dobre. (Oklaski) Ponieważ czas jest ograniczony, a wy nadal macie eseje do zaprezentowania, nie będę już dłużej przemawiać. (Oklaski, proszą Mistrza by pozostał dłużej) Jeśli powiem za dużo będzie to kolidować z obecnym stanem wydarzeń pośród, których dajecie świadectwo Fa, ponieważ uczniowie będą zadawać wiele pytań, które nie są związane z bieżącą sytuacją uprawomocniania Fa. Gdybym powiedział dziś dużo, to osłabiłbym sprawy, które musicie wykonać w chwili obecnej. Dlatego powinniśmy zająć się obecną sytuacją i nie osłabiać spraw, które teraz muszą zostać zrobione. Tak oto w zasadzie sprawy mają się teraz. Jeśli pojawiają się nowe rzeczy, które muszą zostać wykonane, uczniowie Dafa w naturalny sposób będą o tym wiedzieć.

Korzystając z tej okazji, chciałbym powiedzieć, abyście podczas ocalania czujących istot, nie zapominali o udoskonalaniu siebie. (Oklaski) Trzeba abyście robili wszystkie trzy rzeczy. Powinniście zawsze utrzymywać swoje prawe myśli, a gdy stajecie w obliczu zła lub pewnych sytuacji, powinniście wysyłać dużo prawych myśli; powinniście wyjaśniać prawdę i ocalać czujące istoty, ale jeszcze bardziej powinniście udoskonalać siebie. Jeśli nie kultywujecie dobrze to nie zdobędziecie potężnej cnoty, to co powiecie nie będzie w zgodzie z Fa i wówczas prawdopodobnie nie będziecie potrafili ocalać czujących istot. Kiedy to co mówicie nie posiada potężnej cnoty, ani żadnej mocy, nie wywrze żadnego efektu i zło będzie to wykorzystywać. Co więcej, jeśli nie kultywujecie się dobrze i wasze prawe myśli mają braki, gdy będziecie załatwiać jakieś sprawy, to będziecie mieć tendencję do wpadania w ludzki sposób myślenia, a wtedy nie będziecie mogli mieć wpływu na ocalanie czujących istot. W rzeczywistości, wielu zwykłych ludzi pomagających uczniom Dafa robi coś, ale są zwykłymi ludźmi wykonującymi czynności uczniów Dafa. Z drugiej strony, wy jesteście uczniami Dafa. To co robicie to, są rzeczy, które macie wykonywać i to wy ustanawiacie waszą potężną cnotę i poruszacie się po boskiej ścieżce w kierunku Doskonałości. Zatem nie zadziała to, jeśli nie będziecie się udoskonalać. Nie powiem nic więcej na ten temat. Nie zajmę więcej waszego czasu. Studiujcie dużo Fa, często czytajcie książkę.

Nie ważne jak bardzo trudne mogą być różne sprawy i jak męcząca może być podróż uczniów Dafa, wasza przyszłość jest świetlana. Coraz wyraźniej widzicie, jak świetlana jest wasza przyszłość i wyraźniej widzicie jakiego rodzaju ścieżkę chcecie obrać. Mistrz przygotował dla was wszystko, co najlepsze, ale musicie sobie dać radę! (Gorące oklaski)

Uczniowie Dafa po dotarciu tam, gdzie są dzisiaj, zdobyli podziw istot na wszystkich poziomach, wysokich i niskich, a źli ludzie boją się, są przerażeni. W tej chwili złe istoty w zasadzie podążają w irracjonalny sposób za czynnikami pierwotnie umieszczonymi przez stare siły; są wykorzystywane i robią rzeczy, które przeszkadzają w rektyfikacji Fa. Niektóre złe istoty wstają i uciekają w chwili, gdy tylko w ich pobliżu znajdą się uczniowie Dafa. Niektóre obecnie drżą ze strachu, wahają się, kiedy robią coś złego. Zatem uczniowie Dafa nie powinni się bać i powinni obchodzić się ze wszystkim w prawy i godny sposób. To te złe istoty są przestraszone. Na początku prześladowań uczniowie Dafa wydawali się być odizolowani, dlatego że w tamtym czasie było aż tak wiele złych czynników. Ale w rzeczywistości nawet wtedy nie byli odizolowani, gdyż otaczali ich bogowie i faszen Mistrza, był tam gong i ta wasza cząstka, która została w pełni wykultywowana. Dzisiaj sprawy mają się dużo lepiej. Wiele złych czynników zniknęło, nikczemne zjawy wrogiej partii są nieliczne, a pole uformowane na świecie przez Dafa stało się ogromne i ma obecnie bardzo dużą gęstość. Najważniejsze jest to, że to pole pomaga uczniom Dafa w ratowaniu czujących istot i powstrzymuje złe istoty, zwłaszcza te główne. Zatem w zasadzie pozostawia przyziemne sprawy wyłącznie zwykłym ludziom. Gdyby to pole miało wywierać szeroki efekt, to ten efekt byłby bardzo istotny i znacznie przewyższający złe pole niegodziwej KPCh. Tymczasem pole pędzącego nikczemnego upiora złowrogiej partii rozpływa się i kurczy dramatycznie. Zatem owe złe istoty są przerażone.

W rzeczywistości, pole [Dafa] pomaga nie tylko uczniom Dafa w ich działaniu, ale także zachęca ludzi na świecie, podbudowuje odwagę Chińczyków zarówno wewnątrz, jak i poza Chinami kontynentalnymi, pomaga im uwolnić się od kontroli tych nikczemnych czynników i odnosi pozytywny efekt na wszystkich frontach. Mam zatem nadzieję, że będziecie działać jeszcze lepiej w trakcie podróży, będziecie prawi i dostojni, będziecie mieć silniejsze prawe myśli i będziecie działać jeszcze lepiej. Bez względu na to jaką sytuację napotkasz lub w jakich okolicznościach możesz się znaleźć, musisz być jak uczeń Dafa i nie możesz działać impulsywnie. Musisz mieć wystarczająco dużo prawych myśli. (Oklaski)Forma i stan kultywacji, jaki dzisiaj praktykują uczniowie różni się od form kultywacyjnych z przeszłości. Jesteście tymi, którzy prawdziwie ocalają czujące istoty na szeroką skalę i jesteście tymi, którzy naprawdę mają bardzo wielką misję. Dlatego stan, jaki manifestujecie, totalnie różni się od tego z kultywacji z przeszłości. Z tego powodu tym bardziej ważne jest, żebyście nie zaniedbywali własnej kultywacji lub nie wykorzystywali tych kwestii do robienia wymówek dla swoich niedociągnięć. Mam zatem nadzieję, że będziecie sobie dobrze radzić idąc przed siebie tą drogą. Dobrze, na tym zakończę, to wszystko co dzisiaj powiem. (Długie i entuzjastyczne brawa)

(ostatnia aktualizacja 2015-06-16)
 
Pobieranie 50.91 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna