Niedziela zmartwychwstania pańskiego – 27. 03. 2016. Ogłoszenia duszpasterskiPobieranie 10.5 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar10.5 Kb.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27.03.2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

1. Przeżywamy dzisiaj najważniejsze i najradośniejsze święto chrześcijańskie – Wielkanoc, radujemy się ze Zmartwychwstania Chrystusa, z Jego Zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem. W dniu tak wielkiego Święta życzymy Wam Drodzy Parafianie i przybyli do nas Goście, aby te Święta Paschalne były radosne z tego faktu, że Chrystus umarł za nas i zmartwychwstał, aby nam przynieść miłosierdzie, nadzieję i pokój. Niech zatem Zmartwychwstały Pan obdarzy nas swymi łaskami, abyśmy stawali się coraz bardziej ludźmi Bożymi i w miłości braterskiej podążali ku naszemu zmartwychwstaniu! Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem oraz spotkania w gronie rodzinnym przy świątecznym stole będzie dla Was źródłem prawdziwej radości. Wesołych i błogosławionych Świąt!

2. Dzisiaj o godz. 1740 nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

3. Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w Kościele z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy, tzw. Biały Tydzień. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zachęcamy do udziału w Eucharystii, która jest ciągle paschalną ofiarą Chrystusa. Codziennie do II Niedzieli Wielkanocy odprawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia,

4. Jutro drugi dzień świątWielkanocny Poniedziałek. Msze św. jak w niedzielę. W kościołach całej Polski wspieramy modlitewnie i materialnie KUL. O godz. 1740 nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

5. W środę o godz. 1700 cotygodniowa adoracja. Po Mszy św. spotkanie PZC.

6. W czwartek – ostatni dzień miesiąca marca, zakończymy nabożeństwa do św. Józefa, natomiast w miesiącu kwietniu modlić się będziemy słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia.

7. W I piątek miesiąca wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych, ponieważ odwiedzaliśmy ich przed świętami. O godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Z racji Oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

8. W I sobotę miesiąca o godz. 1730 spotkanie KPRM. O godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem pierwszo sobotnim do godz. 2000. W tym dniu przypada 11 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

9. Najbliższa niedziela – II Wielkanocna, to Święto Bożego Miłosierdzia. Szczególny dzień, by zaczerpnąć ze zdrojów Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpocznie się w Kościele 72 Tydzień Miłosierdzia, przeżywany pod hasłem: „ Miłosierni jak Ojciec”. Jest to święto patronalne Caritas, dlatego w modlitwach polecać będziemy tych wszystkich, którzy w naszej parafii czynnie świadczą miłosierdzie. Na Mszę św. o godz. 1200 prosimy dzieci, które w okresie Wielkiego Postu składały swe ofiary do skarbonek Caritas, aby w darach ofiarnych złożyły ten dar jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla chorych i ubogich dzieci. O godz. 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 1600 w intencji Straży Honorowej NSPJ. O godz. 1655 comiesięczna prelekcja, po niej modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych. Od godz. 1500 do 1600 w świetlicy Parafialnej odbędą się bezpłatne porady prawne.

10. PZC przypomina, iż w czwartek – 31 marca, w godz. od 1600 – 1800 można odebrać artykuły spożywcze z transportu marcowego. Dziękujemy przy tej okazji za ofiary złożone do puszki „Na chleb św. Antoniego” w kwocie 1146, z których PZC przygotował 38 paczek świątecznych dla parafian w potrzebie.

11. Prezydent miasta zaprasza na bezpłatne badania w kierunku wykrycia osteoporozy oraz cukrzycy. Badania odbędą się w czwartek i sobotę. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń.

12. Dziękujemy tym kilku ofiarnym osobom, które sprzątały świątynię w tym tygodniu za nieobecnych parafian z bloku nr 9 przy ul Wianek, klatka druga. W tym tygodniu o dyżur porządkowy w świątyni prosimy parafian z bl. nr 10 przy ul. Wianek, m. od 1 – 20.

13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy świątecznej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

14. Pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność tym wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za prace przy sprzątaniu świątyni i jej obejścia, za przygotowanie Grobu Pańskiego i wystroju świątyni. Również tym wszystkim, którzy brali czynny udział w czynnościach liturgicznych Triduum Paschalnego. Dziękuję księżom współpracownikom za posługę kapłańską, naszej ofiarnej służbie kościelnej, czyli Pani Zosi i p. Andrzejowi, organiście, LSO, scholii, wszystkim wspólnotom i każdemu z osobna za czynny udział w przeżywaniu naszych parafialnych uroczystości. Dziękujemy różom różańcowym, Stowarzyszeniu Krwi Chrystusa, Straży Honorowej NSPJ, oraz osobom indywidualnym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wszystkim Wam za każdą ofiarę i dobro wniesione do naszej wspólnoty. Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was swym błogosławieństwem i stokrotnie Wam wynagrodzi.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna