ŚNIĘty mikołaj 2 santa clause 2Pobieranie 50.06 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar50.06 Kb.

ŚNIĘTY MIKOŁAJ 2

SANTA CLAUSE 2

SCOTT CALVIN/ŚNIĘTY MIKOŁAJ/CYBER-MIKOŁAJ …….... TIM ALLEN

Krzysztof Kołbasiuk
NEIL MILLER ............................................................... JUDGE REINHOLD

January Brunow


LAURA MILLER ......................................................... WENDY CREWSON

Karina Szafrańska


CAROL NEWMAN ................................................ ELIZABETH MITCHELL

Monika Kwiatkowska


BERNARD ................................................................. DAVID KRUMHOLTZ

Jan Aleksandrowicz


CHARLIE CALVIN .................................................................. ERIC LLOYD

Adam Pluciński


CURTIS ..................................................................... SPENCER BRESLIN

Mariusz Oborski


LUCY MILLER .................................................................... LILIANA MUMY

Monika Błachnio


MATKA NATURA ………………………………....……….….. AISHA TYLER

Agata Gawrońska


WRÓŻ ZĘBOWY …………………………………………..…. ART LAFLEUR

Jacek Czyż


ŚPIOCH ……………………………………………………… MICHAEL DORN

Dariusz Odija


KRÓLIK ……………………………………………………...….. JAY THOMAS

Roman Szafrański


KUPIDYN …………………………………………………..…. KEVIN POLLAK

Mieczysław Morański


ABBY …………………………………………….…… DANIELLE WOODMAN

Anna Malarz

TRACY ……………………………………………….…… MOLLY SHANNON

Anna Apostolakis


DANIELLE …………………………………………….. ALEXANDRA PURVIS

Kamila Galon


REŻYSERIA ............................................................. MICHAEL LEMBECK

SCENARIUSZ ..................................................................... DON RHYMER

CINCO PAUL

KEN DAURIO

ED DECTER & JOHN STRAUSS

Z WYKORZYSTANIEM POSTACI STWORZONYCH PRZEZ / NOWELA FILMOWA ..................................... STEVE RUDNICK & LEO BENVENUTI

ZDJĘCIA ................................................................... ADAM GREENBERG

MONTAŻ ............................................................................ DAVID FINFER

SCENOGRAFIA .......................................................... TONY BURROUGH

KOSTIUMY ....................................................................... INGRID FERRIN

CHARAKTERYZACJA SPECJALNA I EFEKTY ANIMATRONICZNE ....................................................... ALEC GILLIS & TOM WOODRUFF JR.

MUZYKA ................................................................. GEORGE S. CLINTON

KONSULTACJA MUZYCZNA ............................................ FRANKIE PINE

KIEROWNICTWO PRODUKCJI .......................... WILLIAM W. WILSON III

RICK MESSINA I RICHARD BAKER

JAMES MILLER

PRODUCENCI .................................................................... BRIAN REILLY

BOBBY NEWMYER I JEFFREY SILVER


W wersji polskiej wystąpili ponadto:
OJCIEC CZAS …………………………………..WIESŁAW MICHNIKOWSKI
Karolina Frączak, Inga Janeczek, Joanna Galon, Krystyna Kozanecka, Julia Kręciejewska, Anna Sroka, Grażyna Syta, Sonia Szafrańska,

Ewa Wencel, Aleksander Czyż, Jarosław Domin, Tomasz Jarosz, Krzysztof Królak, Kajetan Lewandowski, Marcin Łabno, Mateusz Maksiak, Jerzy Mazur, Mikołaj Muller, Andrzej Nejman, Julian Osławski,

Marek Robaczewski, Franciszek Rudziński, Aleksander Stroganov i inni
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej na zlecenie

Disney Character Voices – Studio Sonica


Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz

Dialogi: Joanna Serafińska

Dźwięk i montaż: Zdzisław Zieliński

Organizacja produkcji: Elżbieta Kręciejewska


Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk

Piosenkę z tekstem Marka Robaczewskiego śpiewała Anna Apostolakis


Produkcja: Walt Disney Pictures, 2002
Film w polskiej wersji językowej

Barwny


Bez ograniczenia wieku

Czas projekcji: 105 min.O FILMIE
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i święty Mikołaj wyrusza na poszukiwania idealnej towarzyszki życia...

Scott Calvin (Tim Allen) był świętym Mikołajem przez ostatnich osiem lat, a lojalne elfy uważają, że sprawdził się w tej roli jak nikt dotąd. Scott ma jednak poważne problemy - jego syn, Charlie, narozrabiał w szkole i potrzebuje ojcowskiej opieki. Jakby tego było mało Scott z przerażeniem stwierdza, że traci swe niezwykłe moce, a podpisany przez niego kontrakt mówi, że jeśli nie ożeni się do Wigilii, na zawsze przestanie być świętym Mikołajem!

Scott powraca do domu, by pomóc Charlie’emu i znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę. Pod jego nieobecność Biegunem Północnym, gdzie produkuje się zabawki dla dzieci całego świata, zarządza zastępca Scotta, który nie radzi sobie z obowiązkami i dopuszcza się karygodnych zaniedbań. Święta zagrożone? Dostawa prezentów wstrzymana? Scott nie ma innego wyjścia, jak ponownie wkroczyć do akcji...

REALIZACJA
Producenci zrealizowanego w roku 1994 ”Śniętego Mikołaja” od dawna marzyli, by nakręcić jego kontynuację, szukali jednak odpowiedniego materiału na scenariusz. Producent Brian Reilly mówi: Tak wielu widzów uwielbia pierwszy film - nie chcieliśmy zawieść ich oczekiwań.

”Śnięty Mikołaj” to wspaniały film, musieliśmy więc dołożyć wszelkich starań, by kontynuacja dorównała oryginałowi - mówi Tim Allen. - Zależało nam bowiem, by ”Śnięty Mikołaj 2” był czymś więcej niż kolejnym ”dalszym ciągiem”.

W końcu znaleźliśmy odpowiedni materiał, postanowiliśmy bowiem, że Śnięty Mikołaj będzie musiał pomóc swemu synowi, który popada w kłopoty, a jednocześnie dbać, by Biegun Północny pracował dla dobra wszystkich dzieci świata - mówi Brian Reilly.

Wszyscy musimy łączyć obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, każdy może się więc identyfikować z bohaterami naszego filmu - mówi reżyser Michael Lembeck. - Gdy Śnięty Mikołaj dowiaduje się, że jego syn ma kłopoty, musi porzucić pracę, ale daje sobie sprawę, że jeśli to zrobi, zmartwi elfy i zagrozi świętom Bożego Narodzenia.

Twórcy nie zapominali, że ich film jest przede wszystkim komedią. Postanowiliśmy nakręcić film rodzinny o otyłym facecie z białą brodą, który rozmawia z reniferami, a mimo to nie potrafi mu się oprzeć żadna kobieta - mówią scenarzyści Ed Decter i John Strauss.

W rolę Śniętego Mikołaja ponownie wciela się niezrównany Tim Allen. Aktor mówi: Nikt tak naprawdę nie wie, jak wygląda święty Mikołaj, mogłem się więc cieszyć pełną swobodą. Mój bohater jest szczerym, wielkodusznym i nieskończenie wyrozumiałym facetem, w którym - w przeciwieństwie do mnie - nie ma za grosz złośliwości. To człowiek pełen zasad, wyposażyłem go więc w cechy, które cenię u innych ludzi.

Elizabeth Mitchell, która gra rolę Carol, ukochanej Śniętego Mikołaja, mówi: Tim każdego potrafiłby rozbawić do łez. Jego Śnięty Mikołaj to ktoś, kogo nie sposób nie pokochać.

Reżyser Michael Lembeck mówi: Dzięki Timowi Allenowi każdy dzień pracy na planie przypominał piknik. Tim rozśmieszał nas do łez nawet w przerwach między kolejnymi ujęciami. Ma niezwykłe wyczucie komediowe, na ekranie nie tylko bawi, ale i wzrusza.Tim Allen mówi: Reżyser Michael Lembeck potrafi wyjść cało z każdej katastrofy. Emanuje energią i nigdy nie traci poczucia humoru. Dzięki niemu w naszym filmie jest prawdziwa magią.

Michael Lembeck mówi: ”Śnięty Mikołaj 2” to komedia fantastyczna, a ja żyję w świecie fantazji. Gdybym musiał wyjechać na bezludną wyspę, zabrałbym ze sobą dziesięć filmów, wszystkie fantastyczne. Jestem jak dziecko, które bez przerwy chce oglądać ”Czarnoksiężnika z krainy Oz”, ”Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, ”E.T.” i ”Piękną i bestię” Jeana Cocteau, filmy, które emanują magią, fantazją i dobrem. Wszystkie te elementy znalazłem w scenariuszu ”Śniętego Mikołaja 2”, dlatego też podjąłem się go wyreżyserować.
* * *

Na ekran powraca nie tylko grany przez Tima Allena Scott Calvin, ale i pozostali bohaterowie ”Śniętego Mikołaja”.

Kierownik produkcji William Wilson mówi: Od realizacji ”Śniętego Mikołaja” upłynęło osiem lat, ale filmowa rodzina Millerów - Judge Reinhold, Wendy Crewson i Eric Lloyd - w komplecie stawiła się na planie. Eric, który miał wtedy osiem lat, dziś ma szesnaście, a rodzina powiększyła się o młodszą córkę, Lucy, którą gra Liliana Mumy.

Grająca rolę Laury, byłej żony Scotta, Wendy Crewson mówi: Z radością wystąpiłam w ”Śniętym Mikołaju 2”. Sądzę, że nikt z nas nie zastanawiał się ani chwili, gdy zaproponowano mu rolę w nowym filmie.Eric Lloyd, któremu i tym razem powierzono rolę syna Scotta, Charlie’ego, mówi: Osiem lat temu byłem dzieckiem. Nic więc dziwnego, że gdy zjawiłem się na planie ”Śniętego Mikołaja 2”, nikt mnie nie poznał...

David Krumholtz, który gra rolę szefa elfów Bernarda, miał szesnaście lat, gdy kręcono pierwszy film: Dziś mam 24 lata i czuję się dużo dojrzalszy jako aktor. Otwarcie też przyznaję się do uczuć. W pierwszym filmie Bernard miał duszę buntownika, tym razem okazuje wszystkim więcej serca.

Rolę Curtisa, elfa ”numer dwa” gra Spencer Breslin (”Dzieciak”). Spencer jest niesamowity. Był dla mnie niczym młodszy brat, którego nigdy nie miałem - mówi David Krumholtz.Curtis to duże dziecko, może mieć dziewięć, a równie dobrze dziewięćdziesiąt lat. Jest niczym biblijny Matuzalem - mówi producent Brian Reilly.

Curtis ma 900 lat i jest jednym z najstarszych elfów. Zapytany, jak oddał to na ekranie, Spencer Breslin odpowiada: Po prostu grałem dojrzale. To wszystko.

Obsadę głównych ról zamyka Elizabeth Mitchell, której powierzono rolę dyrektorki szkoły, ukochanej Scotta: Podobno w najlepszych komediach romantycznych oglądamy bohaterów, którzy na drodze do miłości muszą pokonać liczne przeszkody. W ”Śniętym Mikołaju 2” zakochuję się w człowieku, który podaje się za świętego Mikołaja - czy można sobie wyobrazić większą przeszkodę? - mówi.
ŚNIĘTY MIKOŁAJ POWRACA: CHARAKTERYZACJA
Na ekranie Tim Allen wciela się w trzy role: Scotta Calvina, Śniętego Mikołaja i fałszywego Mikołaja, co wymagało długich godzin charakteryzacji. Opracowali ją Alec Gillis i Tom Woodruff Jr. z Amalgamated Dynamics Inc., którzy pracowali przy pierwszym filmie. Nakładali oni Allenowi specjalne aplikacje z pianki lateksowej, co zajmowało im 3-4 godziny dziennie.

Odpowiedzialny za charakteryzację Tima Allena Barry Koper mówi: Lateks ma formę płynną, ale miksowaliśmy go tak długo, aż nabierał objętości i stawał się bardzo miękki. Potem wstrzykiwaliśmy go do zamkniętej foremki i piekliśmy. Gotową aplikację czyściliśmy i malowaliśmy. Aplikacje były bardzo delikatne i każdego dnia trzeba było przygotowywać nowy ich zestaw. W sumie na planie zużyto około 60 kompletów.

Aplikacje uzupełniano o brodę, brwi i perukę, które wykonano z mieszanki włosów człowieka i jaka.

Od tej pory święta Bożego Narodzenia kojarzyć nam się będą nie tylko z choinką i prezentami, ale i widokiem Tima Allena smażącego się w stroju Mikołaja w świetle filmowych reflektorów. Gotowi byliśmy się zakładać, ile czasu trzeba, by zaczął się rozpływać... - mówią scenarzyści Ed Decter i John Strauss.
BIEGUN PÓŁNOCNY
Biegun Północny, który oglądamy w ”Śniętym Mikołaju 2” w niczym nie przypomina tego, jaki znamy z setek innych filmów. Inspiracją był dla nas styl Art Nouveau z początków XX wieku - mówi scenograf Tony Burrough. - Był to styl bardzo dekoracyjny, pełen ozdób i dodatków.

Dwiema największymi i najefektowniejszymi dekoracjami były wioska elfów i warsztat świętego Mikołaja. Tu produkuje się zabawki dla dzieci z całego świata - mówi Tony Burrough. - Wioska jest tylko częścią świata elfów, który wykreowaliśmy dzięki grafice komputerowej.

Dekoracja przedstawiająca wioskę elfów zajęła obszar o powierzchni 34.000 stóp kwadratowych, a składały się na nią: piekarnia, sklep z butami, ratusz, fasada warsztatu świętego Mikołaja i plac z lodowiskiem. Nad dekoracją pracowało 250 cieśli, tynkarzy i malarzy. Nie było w niej dwóch identycznych par drzwi czy okien. Wszystkie elementy wykonaliśmy indywidualnie na podstawie papierowych wykrojników. Niczego nie produkowaliśmy taśmowo - mówi koordynator budowy Craig Henderson.

Zależało mi, by wioska elfów zachwycała bogactwem. Wszystkie zdobienia wykonaliśmy z gipsu, choć większość ekip filmowych korzysta dziś z pianki - z gipsu można bowiem zrobić dosłownie wszystko. Otworzyliśmy specjalny warsztat dla gipsowników, dzięki czemu zaoszczędziliśmy masę czasu i pieniędzy. - mówi Tony Burrough.

Dekorację oświetlał i fotografował operator Adam Greenberg (”Terminator”). Plan oświetlało 799 maskowanych jedwabnymi przesłonami reflektorów, z których wiele wyprodukowano specjalnie na potrzeby filmu. W przerwie między kolejnymi ujęciami światła wyłączano, bo temperatura w studio sięgała kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Ekipa zużywała codziennie tyle prądu, co średniej wielkości miasto...

W role elfów wcieliło się 250 dzieci, które ubierała projektantka kostiumów Ingrid Ferrin. Jak mówi: Natchnienie czerpałam z Art Nouveau. Każdy z naszych elfów ubiera się inaczej - inaczej noszą się elfy z piekarni, inaczej elfy z warsztatu, czy też elfy niegrzeczne i miłe. Elfy pracujące w stajniach mają dla przykładu bryczesy, skórzane fartuchy, rękawice i kapelusze. Nawiązałam tym samym do tradycji europejskiej - niemieckich kubraków, skandynawskich swetrów, chodaków i beretów.

EFEKTY SPECJALNE
W ”Śniętym Mikołaju 2” możemy podziwiać spektakularną scenę akcji. To podniebna wersja ”Dyliżansu” Johna Forda - mówi reżyser Michael Lembeck. - Scott Calvin jedzie na swym małym reniferze ścigając sanie, które porwał czarny charakter. W locie przeskakuje z renifera na renifera, niczym kowboj w westernie.

Latające renifery pomogli wykreować Alec Gillis i Tom Woodruff Jr. Korzystaliśmy z najnowszych zdobyczy techniki filmowej, które wdrożono w ciągu ostatnich ośmiu lat: kamery sterowanej komputerowo, synchronizacji ruchu i efektów animatronicznych - mówi Tom Woodruff Jr.. - Nasze renifery są więc dużo bardziej wyraziste i dynamiczne niż w pierwszym filmie.

Twórcy łączyli kukły animowane elektronicznie z elementami grafiki komputerowej. Nasze renifery musiały być bardzo mocne, bo siedzieli na nich aktorzy - mówi Alec Gillis. - Poruszały się one dzięki tłokom, które lalkarze programowali komputerowo. Dzięki kontroli ruchu uniknęliśmy kolizji: renifery działały bez zarzutu i nie wpadały na siebie.

Brennan Doyle, koordynator efektów specjalnych z Tippet Studios, mówi: Niektóre z efektów generowaliśmy komputerowo. W zbliżeniach i ujęciach z udziałem aktorów oglądamy więc kukły, w dalszych planach - cyfrowe zwierzęta.

REALIZATORZY
MICHAEL LEMBECK

jako aktor wystąpił w ponad 200 odcinkach telewizyjnych seriali komediowych, a niemal 300 z nich wyreżyserował, w tym m.in. ”Przyjaciół” (nagroda Emmy za reżyserię), ”Szaleję za tobą” i ”Wszyscy kochają Raymonda”. Wystąpił także m.in. w filmach ”The In-Laws” i ”The Boys in Company C”. Jest synem aktora Harry’ego Shapiro (”Stalag 17”), wraz z siostrą Helene prowadzi założony przez ojca warsztat komediowy.


DON RHYMER

jest scenarzystą odcinków seriali TV "Świat pana trenera", ”Hearts Afire”, ”Fired Up” i "Evening Shade". Ma w dorobku filmy kinowe ”Agent XXL” i ”Carpool” (video: ”Bajzel na kółkach”).CINCO PAUL

jest współautorem scenariuszy do filmów: ”Bubble Boy” (video: ”Balonowy chłopak”), ”Cats Don’t Dance” i ”Let It Rain”.


KEN DAURIO

jest współautorem scenariuszy do filmów: ”Bubble Boy” (video: ”Balonowy chłopak”) i ”Let It Rain”. Wyreżyserował ponad 100 teledysków.ED DECTER & JOHN J. STRAUSS

są autorami i kierownikami produkcji serialu telewizyjnego "The Closer" z udziałem Toma Sellecka oraz autorami scenariuszy filmów: ”Sposób na blondynkę”, ”The New Guy”, ”Head Over Heels” (video: ”Bez pamięci”), ”The Jane Plan”, ”Rage Control”, "Forever Murray" i "Options" oraz seriali TV "Boy Meets World" i "Chicago Sons".LEO BENVENUTI & STEVE RUDNICK

rozpoczęli karierę jako komediowy duet Steve & Leo. Następnie pracowali dla jako scenarzyści i dramatopisarze dla teatru ("It's A Dog's Life", "Another One Man Show", "Chekov, Steve and Leo"), telewizji ("The Carol Burnett Show", "The Dennis Miller Show", "The Second Half", "The Steve & Leo Show", "Tom Arnold, The Naked Truth II & III"). Ich filmy kinowe to: "Śnięty Mikołaj", ”Kosmiczny mecz”, ”The Incredible Mr. Limpet” i ”Rube Goldberg”.

ADAM GREENBERG

urodzony w Polsce, wychowany w Izraelu należy do najbardziej cenionych operatorów amerykańskiego kina. Jest autorem zdjęć do "Terminatora 1, 2", "Uwierz w ducha", "Rycerza króla Artura", "Trzech mężczyzn i dziecka", "Turnera i Hoocha", "La Bamby" (video: "La Bamba"), "Juniora", "Dave'a" (video: "Dave"), "Zakonnicy w przebraniu", "Near Dark", "Zabaweczek" z Robinem Williamsem i ”Godzin szczytu”.

DAVID FINFER

montował m.in. następujące filmy: ”Lost in America” (video, TVP: ”Zgubieni w Ameryce”), ”Modern Romance” (video, TVP: ”Nowoczesny romans”), ”Ścigany”, ”Defending Your Life” (video, TVP: ”W obronie życia”), ”Soul Man”, ”Bill & Ted’s Bogus Journey” (video, TVP) i ”Snow Day” (video: ”Dzień bałwana”).


TONY BURROUGH

był nominowany do Oscara za scenografię do "Ryszarda III" Richarda Loncraine'a. Inne jego filmy to m.in.: ”Obłędny rycerz”, ”Wielkie nadzieje”, ”Tuck Everlasting”, ”The Glass King”, "Wide-Eyed and Legless"/"The Wedding Gift", "Great Moments in Aviation", "The Railway Station Man" (TVP: ”Mieszkaniec opuszczonej stacji kolejowej”) oraz serial telewizji BBC "The Buccaneers" wg Edith Wharton.INGRID FERRIN

projektowała kostiumy do m.in. następujących filmów: ”Batman i Robin”, ”Klient”, ”Batman Forever”, ”Czas zabijania”, ”Złote wrota” i ”Love At Large” (video, TVP: ”Podwójne śledztwo”).


GEORGE S. CLINTON

jest autorem muzyki do filmów: "Austin Powers - agent specjalnej troski", "Austin Powers - szpieg, który nie umiera nigdy”, "Austin Powers i Złoty Członek”, ”Dzikie żądze”, ”Żona astronauty”, ”Resident Evil”, "Mortal Kombat", "Mortal Kombat 2: Unicestwienie", "Beverly Hills Ninja" (video: "Wielki biały Ninja"), "Wild Orchid 2" (video, TVP: "Dzika orchidea 2") oraz "Delta of Venus" (video, TVP: "Delta Wenus").


ALEC GILLIS & TOM WOODRUFF JR

pracowali przy efektach specjalnych lub/i charakteryzacji do takich filmów jak: ”Spider-Man”, ”Azyl”, ”Szósty dzień”, ”Człowiek widmo”, ”Cast Away - poza światem”, ”Zakręcony”, "Żołnierze kosmosu", "Mój przyjaciel Marsjanin", "Z archiwum X", "Jumanji", "Michael", "Ze śmiercią jej do twarzy" (Oscar), "Obcy 3" (nominacja do Oscara w tym samym roku), "Obcy - decydujące starcie", "Obcy: Przebudzenie", "Demolka", "Wilk", "Śnięty Mikołaj", "Mortal Kombat", "Na fali", "The Grifters" (TVP) oraz "Tremors" (video, TVP: "Wstrząsy").


AKTORZY
TIM ALLEN

słynny komik telewizyjny, zadebiutował w kinie rolą w "Śniętym Mikołaju". Jego następne filmy to: ”Z dżungli do dżungli”, ”For Richer or Poorer” (video: ”Na dobre i złe”), ”Galaxy Quest” (video: ”Galaxy Quest - ko(s)miczna załoga”), ”Big Trouble”, ”Cletis Tout”, ”Niejaki Joe” i "Śnięty Mikołaj 2". Sławę przyniósł mu serial ”Pan złota rączka”, za który otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy oraz trzykrotnie nagrodę publiczności. W jego dorobku są poza tym programy "Tim Allen Rewires America" i "Tim Allen, Men Are Pigs" oraz bestsellerowa autobiografia "Don't Stand Too Close to a Naked Man". Użyczył głosu Buzzowi Astralowi w oryginalnej wersji językowej filmów "Toy Story 1,2".JUDGE REINHOLD

popularność przyniosły mu role komediowe w filmach: "Fast Times at Ridgemont High" (video, TVP: "Beztroskie lata w Ridgemont High"), "Ruthless People" (video, TVP: ”Bezwzględni ludzie”), "Stripes" (video, TVP: "Szarże"), "Vice Versa" (video, TVP: "Vice Verca"), a przede wszystkim "Gliniarz z Beverly Hills I, II, III". Wśród jego dalszych ról są: "The Lords of Discipline", "Gremliny rozrabiają", "Daddy's Dyin' ... Who's Got the Will ?" (TVP), "Enid is Sleeping" (TVP), "Rozalia robi zakupy", serial telewizyjny "Kroniki Seinfelda" oraz spektakle teatralne "Szklanej menażerii", "Oto jest głowa zdrajcy", "Dracula", "Barefoot in the Park" i inne.
WENDY CREWSON

wystąpiła m.in. w filmach: ”Suddenly Naked”, ”Between Stangers”, ”The Clearing”, ”Szósty dzień”, "Co kryje prawda", "Air Force One", "Bicentennial Man" (video: "Człowiek przyszłości"), "Piano Man's Daughter", "To Gillian on Her 37th Birthday" (video, TVP: "Miłość z marzeń"), "Gang Related", "Śnięty Mikołaj", "Fear" z Richardem Gere, "Corinna, Corinna" (video, TVP: "Corinna, Corinna"), "Synalek" z Macauleyem Culkinem, "Rodzinka" oraz "The Doctor" (video: "Doktor"). Wśród jej ról telewizyjnych są seriale: "Z Ziemi na księżyc", "Perry Mason", "Hard Copy" i "Home Fires" oraz film Roberta Altmana "Tanner". Jest żoną aktora Michaela Murphy.ERIC LLOYD

rozpoczął karierę w wieku... osiemnastu miesięcy rolą w telewizyjnym filmie reklamowym. Następnie przez trzy lata występowal w serialu "Cudowne lata". Wystąpił w filmach kinowych: ”Luminous Motion”, ”Małpa w hotelu”, ”Batman i Robin”, ”Przejrzeć Harry’ego”, "Heart and Souls" (video: "Ciało i dusze"), "Śnięty Mikołaj" i "Greedy" (video: "Sknerus") oraz telewizyjnych "A Family Torn Apart", "In the Best of Families" oraz "Seasons of the Heart".

DAVID KRUMHOLTZ

wystąpił w filmach: ”Mexican”, ”Sidewalks of New York”, ”Zakochana złośnica”, "Liberty Heights" (video: ”Smal wolności”), "The Slums of Beverly Hills", "The Ice Storm" (video: "Burza lodowa"), "Śnięty Mikołaj", "Life with Mikey" (wydany u nas na kasetach video) oraz "Rodzina Addamsów II", a także w serialach telewizyjnych "Law and Order" i "Monty".
SPENCER BRESLIN

zadebiutował na dużym ekranie rolą w "Dzieciaku" u boku Bruce’a Willisa. Jego dalsze filmy to: ”Ozzie”, ”Mom’s On Strike” (TV) i ”The Cat in the Hat”. Karierę rozpoczął w wieku lat trzech, ma na koncie liczne filmy reklamowe, w tym dla McDonald's. Wystąpił także w serialach TV "Burza stulecia", "Law & Order" i "Trinity".


ŚNIĘTY MIKOŁAJ 2

The Santa Clause 2

Syrena Entertainment Group

www.syrena.com©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna