Nota prasowaPobieranie 14.65 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar14.65 Kb.NOTA PRASOWA

SENER przejmuje brazylijską firmę inżynieryjną EXEN  • Firma specjalizująca się w dziedzinie energetyki i petrochemii należy już w 100% do SENER.

  • Osiem lat doświadczenia EXEN w Brazylii potwierdzają ważne projekty dla takich klientów jak Petrobras, Dow Chemical, Akzo Nobel i Umicore.

Madryt, 19 czerwca 2013 r. - Grupa inżynierii i technologii SENER nabyła brazylijską firmę inżynierską EXEN, która jest teraz w 100% własnością SENER. Przejęcie firmy wyspecjalizowanej w projektach przemysłowych w sektorze energetycznym i petrochemicznym wzmacnia zdolności SENER w Brazylii, gdzie Grupa posiada oddział z 300 specjalistami inżynierii i budownictwa, którzy realizują projekty w dziedzinie infrastruktury i transportu, lotnictwa, energetyki i procesów, oraz inżynierii morskiej. SENER kontroluje także 48% firmy inżynieryjnej SETEPLA, specjalizującej się w inżynierii lądowej.


Firma EXEN założona w 2005 roku, jest rozpoznawalna dzięki projektom, wśród których szczególnie wyróżniają się usługi inżynieryjne dla rafinerii Presidente Bernardes firmy Petrobras, rozbudowa działu pestycydów rolnych oddziału Dow Chemical - Agrosciences oraz elektrociepłownie Pernambuco III i Termopower V firmy Multiner. Klientami EXEN są także Akzo Nobel i Umicore.
Z kolei wielodyscyplinarna firma SENER jest światowym liderem w dziedzinie energetyki, wykonuje projekty inżynieryjne i budowlane, wiele z nich w trybie pod klucz lub EPC. Wśród jej głównych referencji znajdują się zakłady cyklu połączonego San Martin, Manuel Belgrano i Bicentennial w Argentynie, Termozulia II i Termozulia III w Wenezueli oraz Norte I, Poza Rica i Agua Prieta w Meksyku, zakład skroplonego gazu w Río Grande (Boliwia) dla YPFB, trzy kogeneracyjne zakłady w Meksyku, dwa w Veracruz i trzeci na Francisco Madero dla rafinacji Pemex, terminale regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego SAGGAS w Hiszpanii, we francuskiej Dunkierce, Gate terminal w Holandii - jeden z największych terminali gazowych w Europie - i Zeebrugge w Belgii. Należy wyróżnić zakłady koncentratorów energii słonecznej (sektor w którym SENER jest światowym liderem) z ponad 25 instalacjami w Hiszpanii, USA, Indiach, Maroku i RPA. Ponadto w dziedzinie energii i ochrony środowiska, SENER promuje projekty dotyczące energii odnawialnej i odzysku energii z odpadów, w których stosuje własne technologie, takie jak Torresol Energy, Zabalgarbi, Tracjusa, Valpuren Comatur i Valpuren Bañuelo. W Brazylii SENER realizuje projekty dla takich klientów jak Odebrecht, Petrobras i BR Distribuidora.
Firma wybrała mieszany model rozwoju w Brazylii, poczynając od otwarcia biura w Sao Paulo, a następnie nabycia lokalnych firm SETEPLA i EXEN. W ten sposób SENER konsoliduje działalność w kraju z kompetentnym biurem, doskonale zintegrowanym z lokalną kulturą i zachowuje niezbędną bliskość w kontakcie z klientem.

Ogłaszając to porozumienie, dyrektor generalny firmy SENER w Brazylii, Guido Casanova, zaakcentował atuty firmy EXEN w zakresie produkcji energii i wysoką jakość jej projektów oraz podkreślił: „od początku mieliśmy świetną synergię z EXEN. Nie ma wątpliwości, że to przejęcie wzbogaciło możliwości techniczne naszego zespołu, dzięki swej głębokiej wiedzy EXEN o rynku brazylijskim i jej długoletniemu doświadczeniu w kluczowych sektorach, takich jak petrochemiczny”.


Następnie założyciele EXEN, Alexandre Gama i Gilberto Yamamoto, dodali: „wstąpienie do grupy o wielkości i renomie firmy SENER jest dla nas zaszczytem. Nasza firma ma długą historię sukcesów w Brazylii, w sektorach takich jak przemysł chemiczny i naftowy, a teraz także będziemy w stanie zrealizować duże kontrakty takie jak zakłady regazyfikacji, w których SENER jest międzynarodowym liderem”.
Wraz z połączeniem się z firmą SENER, EXEN otrzyma wsparcie techniczne oraz doświadczenie całej międzynarodowej grupy inżynierii i technologii, która z powodzeniem operuje w obszarach inżynierii i budownictwa, energii i ochrony środowiska, i aeronautyki.

O firmie SENER

SENER jest prywatną grupą inżynieryjną i technologiczną założoną w 1956 roku, która oferuje klientom najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki niezależności i zaangażowaniu w innowacyjność i jakość. SENER zatrudnia około 5.500 pracowników i osiąga obroty 1.160 mln euro (dane z 2011).SENER łączy działalność właściwą dla sektora inżynierii i budownictwa, ma udziały w firmach przemysłowych pracujących w zakresie energii i środowiska naturalnego oraz przemysłu lotniczego. Dział Inżynierii i Budownictwa, SENER Ingeniería y Sistemas SA, stał się jedną z największych hiszpańskich firm inżynieryjnych, o obrotach ponad 653 mln euro (dane z 2011), zatrudnia ponad 2300 pracowników i posiada biura w Algierii, Argentynie, Brazylii, Chinach, Hiszpanii, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Polsce, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i Stanach Zjednoczonych.

O firmie EXEN

Założona w 2005 roku przez trzech specjalistów z branży chemicznej, EXEN rozpoczęła działalność w świadczeniu usług doradczych przy niewielkich zleceniach przemysłowych. Następnie realizowała interdyscyplinarne projekty inżynieryjne, FEED (Front-End Engineering Design) i szczegółowe projekty dla branży motoryzacyjnej, chemicznej, petrochemicznej, naftowej i gazowej oraz energetycznej. Jej główni klienci to Petrobras, Dow Chemical, Akzo Nobel i Umicore.

Linki:www.sener.com.br;
Więcej informacji:

Oihana Casas. Komunikacja. SENER Tel (+34) 91 807 7318 / 679 314 085
www.sener.es

Pobieranie 14.65 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna