Nowe modele radioodtwarzaczy samochodowych Kenwood: kdc-w4537 kdc-w4737 kdc-w5137 kdc-w6537 kdc-w7037 kdc-w7537 Sezon car audio w pełniPobieranie 64.18 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar64.18 Kb.

Kenwood

Nowości z kolekcji 2007: radioodtwarzacze samochodowe
Warszawa, czerwiec 2007
Nowe modele radioodtwarzaczy samochodowych Kenwood:
KDC-W4537

KDC-W4737

KDC-W5137

KDC-W6537

KDC-W7037

KDC-W7537
Sezon car audio w pełni. Kenwood prezentuje nowości z kolekcji na sezon 2007 dla wymagających miłośników muzyki w aucie

Po premierze modeli z najpopularniejszych klas cenowych przyszła pora na serię radioodtwarzaczy bardziej zaawansowanych technicznie. Począwszy od modelu KDC-W4537U użytkownik zyskuje możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań takich jak złącze USB, dzięki któremu funkcjonalność samochodowego audio niewspółmiernie wzrosła. Wystarczy podręczna, przenośna pamięć typu pen drive o dużej pojemności by zapomnieć o nagrywaniu kolejnych płyt. To jednak dopiero początek zabawy. Zaawansowanie technologiczne oznacza także większe oczekiwania co do jakości brzmienia. Kenwood znów udowadnia, że naturalne brzmienie to podstawa każdego dobrego nagłośnienia. Stąd przetworniki 24 bitowe od renomowanych dostawców (Burr Brown oraz Wolfson) i sprawdzone podzespoły. Czego zatem chcieć więcej?
Doskonała, nowoczesna technika
Zmień swoje radio w zestaw głośnomówiący! Do wybranych modeli można podłączyć kompatybilny moduł bezprzewodowej łączności Bluetooth. Dzięki niemu na wyświetlaczu radioodtwarzacza można przejrzeć książkę telefoniczną, sprawdzić poziom zasięgu i naładowanie baterii. By wygodnie rozmawiać, do zestawu dołączony jest mikrofon. Rozmówcę słychać zaś przez głośniki samochodu.
Brzmienie MP3 może być naprawdę przyjemne! Wystarczy skorzystać z korekcji Supreme, której zadaniem jest poprawa jakości brzmienia skompresowanej muzyki. Układ niweluje efekt kompresowania muzyki, podczas którego utracona zostaje część górnego pasma częstotliwości. Dzięki temu MP3 brzmi bardziej naturalnie i bliżej mu do oryginału.
Dostosuj brzmienie do indywidualnych upodobań. Wystarczy skorzystać z zaawansowanego układu System Q. W jego skład wchodzi komplety fabrycznie zaprogramowanej korekcji optymalnej do słuchania różnych gatunków muzyki. Ponadto można wybrać korekcję dostosowaną do różnorodnych rozmiarów głośników jak i wygodnie regulować nie tylko tony wysokie i niskie, ale również i średnie, co dotychczas zarezerwowane było tylko dla drogiego sprzętu.
Twój ulubiony odtwarzacz MP3 może współpracować z samochodowym radiem Kenwooda. Modele oznaczone symbolem Made for iPod przygotowano do podłączenia interfejsu dla iPod. Dzięki niemu nie tylko można słuchać muzyki z odtwarzacza w samochodzie, ale także można wygodnie nim sterować.
Wypal swoje ulubione nagrania jak i muzykę skompresowaną do plików MP3 i WMA na płyty CD-R i CD-RW i do woli korzystaj w samochodzie. Wszystkie modele dostosowano do odczytu nagrywanych płyt CD.
Pełna swoboda w zasięgu ręki. Do wybranych modeli z nowej kolekcji można podłączyć przenośne odtwarzacze MP3 jak i pamięci typu Pen Drive wyposażone w gniazdo USB. Wszystkie radioodtwarzacze z nowej kolekcji zyskały praktyczne gniazdo AUX, dzięki któremu można podłączyć także sprzęt bez wyjścia USB.
Muzyka i dane jakie chcesz. Nowe modele odtwarzaczy kompatybilne są z plikami MP3 nagranymi na płytach CD-R/RW i pamięciach typu pen drive. Na ekranie można obejrzeć informacje o wykonawcy i utworze.
Skompresowana muzyka to nie tylko MP3. Kenwood umożliwia wykorzystywanie także plików audio zapisanych w formacie WMA (Windows Media Audio). System umożliwia także wyświetlanie nazw utworów i wykonawców. Na jednym nośniku można zapisywać pliki w formatach MP3 i WMA; nie stanowi to przeszkody w odtwarzaniu płyt.
AAC, czyli Advanced Audio Coding umożliwia uzyskanie większej kompresji niż MP3. Kenwood umożliwia odczyt muzyki zapisanej jako format .m4a, który bazuje na wydajnej kompresji AAC-LC. Żadnych ograniczeń!


Fabryczne sterowanie sprzętem wcale nie musi być bezużyteczne, po założeniu nowego radioodtwarzacza Kenwood. Poszczególne modele dostosowano do współpracy z fabrycznymi rozwiązaniami.
Oto rozwiązanie jakiego jeszcze nie było! Specjalista instalujący sprzęt może zachować w pamięci urządzenia efekty indywidualnego strojenia. Użytkownik może korzystać z własnych ustawień jak i w każdej chwili powrócić do strojenia wykonanego przez fachowca w profesjonalnym warsztacie.
Kenwood KDC-W4537U i KDC-W4737U

Oto jedne z najbardziej wszechstronnych propozycji: modele z serii 4, które wyróżniają się bogactwem wyposażenia przydatnego na co dzień. Radioodtwarzacze są świetną propozycją dla początkujących entuzjastów połączeń USB w samochodzie. Radia idealnie nadają się do systemów, w których głośniki podłączone są wprost do wzmacniacza wbudowanego w radioodtwarzacz. 1 para wyjść RCA przyda się do podłączenia wzmacniacza zasilającego subwoofer. Radioodtwarzacze wyposażono w system przełączania charakterystyki wyjścia: tylne kanały lub subwoofer. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać stworzone nagłośnienie.
Różnica pomiędzy dwoma modelami sprowadza się do możliwości bezpośredniego sterowania odtwarzaczem iPod dołączonym poprzez gniazdo USB. Specjalny układ sterujący wbudowano do radioodtwarzacza KDC-W4737U. Wystarczy jeszcze opcjonalny kabel USB-iPod, by korzystać z wygodnego rozwiązania. W obu modelach można także skorzystać z opcjonalnego interfejsu KCA-iP500 umożliwiającego kontrolę multimedialnego odtwarzacza.

Oba radioodtwarzacze wyposażono w gniazda USB umieszczone w panelu czołowym i zasłonięte dodatkową maskownicą, by zabezpieczyć gniazdo przed zanieczyszczeniem.
Kenwood KDC-W5137

Kolejny szczebel wyżej w hierarchii kolekcji. KDC-W5137 to klasyczny radioodtwarzacz płyt CD dla wymagających słuchaczy, którzy nie potrzebują korzystać z USB. Z myślą o jak najlepszej funkcjonalności przygotowano komplet dekoderów (MP3/WMA/AAC) oraz przydatne gniazdo AUX do podłączenia dodatkowego źródła dźwięku. Wyposażenie obejmuje także przetwornik 24 bitowy, dzięki któremu radioodtwarzacz wyróżnia się wyśmienitym, naturalnym brzmieniem.


Kenwood KDC-W6537U

Rozwinięciem konstrukcji KDC-W5137 jest odmiana KDC-W6537U, która łączy w sobie funkcjonalność modeli z USB z wygodą obsługi modelu z powiększonym panelem czołowym zasłaniającym szczelinę dla płyty CD.KDC-W6537U umożliwia najwygodniejsze wykorzystanie USB w samochodzie. Gniazdo zostało umieszczone w tylnej części urządzenia. Do radioodtwarzacza dołączany jest przewód, który można ukryć w schowku. Tym samym łatwo uniknąć wyjmowania pen drive przy każdorazowym zdejmowaniu panelu czołowego.


Gniazdo USB może być także wykorzystane do bezpośredniego sterowania dołączonym odtwarzaczem iPod. Nie trzeba zatem kupować dodatkowych adapterów. Wystarczy jedynie odpowiedni kabel połączeniowy.
Kenwood KDC-W7037

Poszukujący klasycznego radioodtwarzacza CD z bogatym wyposażeniem nie mogli lepiej trafić. KDC-W7037 to propozycja Kenwooda dla użytkowników ceniących doskonałe brzmienie, ale nie przykładających wagi do łączenia sprzętu poprzez system USB.Charakterystyczne dla nowej konstrukcji jest rozwiązanie systemu sterowania. Konstruktorzy wykorzystali wielofunkcyjne pokrętło, które funkcjonuje na podobnej zasadzie jak system sterowania odtwarzaczem iPod. Wszystkie najistotniejsze funkcje znajdują się w zasięg ręki, a sterowanie nimi jest równie intuicyjne i wygodne co w popularnym multimedialnym odtwarzaczu iPod.
W KDC-W7037 konstruktorzy położyli duży nacisk na jakość dźwięku. Użytkownik uzyskał możliwość optymalizacji charakterystyki brzmienia poprzez zaawansowany system E’S+. Przedwzmacniacz zyskał zaś dwie pary wyjść RCA. Tym samym radioodtwarzacz jest godny do polecenia użytkownikom planującym rozbudowę systemu o zewnętrzny wzmacniacz mocy.
Dzięki możliwości podłączania zewnętrznych źródeł dźwięku takich jak tuner DAB czy odtwarzacz DVD a także inny system multimedialny sprzęt wyposażono w system niezależnej regulacji głośności dla tyłu i przodu Dual Zone. Dzięki temu można stworzyć dwie niezależne strefy nagłośnienia w samochodzie.
Wśród opcjonalnych urządzeń, jakie można podłączyć do radioodtwarzacza warto wymienić adapter Bluetooth KCA-BT100. Adapter umożliwia wygodne korzystanie z telefonu komórkowego. Radioodtwarzacz z głośnikami zmienia się wówczas w profesjonalny zestaw głośnomówiący. Do sterowania funkcjami telefonu takimi jak wybieranie numerów, przeglądanie książki telefonicznej czy sprawdzanie wiadomości tekstowych SMS wystarczy wówczas radioodtwarzacz. Telefon, można w tym czasie umieścić np. w schowku pasażera.

Kenwood KDC-W7537

W oczekiwaniu na premierę referencyjnego radioodtwarzacza KDC-W9537U, rolę reprezentacyjnej konstrukcji będzie pełnić model KDC-W7537. Ta bardzo bogato wyposażona jednostka sterująca jest przeznaczona dla użytkowników planujących rozbudowę systemu o oddzielne wzmacniacze mocy jak i korzystających z różnorodnego sprzętu cyfrowego, który można wykorzystać w samochodzie. Stąd wyposażenie obejmuje gniazdo USB w tylnej części radioodtwarzacza, układ kontroli dwóch stref nagłośnienia Dual Zone, system bezpośredniej kontroli odtwarzaczy iPod jak i możliwość współpracy z odtwarzaczem iPod Video.Podobnie jak w wersji KDC-W7037 projektanci wykorzystali wielofunkcyjne pokrętło, które działa tak jak sterowanie odtwarzaczem iPod. Nowością jest seryjnie dodawane oprogramowanie Kenwood Music Editor, do edycji muzyki bezpośrednio na komputerze PC. Korzystając z przenośnych pamięci typu pen drive, łatwo zatem zgrywać muzykę do określonych formatów, które następnie można odtworzyć w samochodzie.
Zastosowany odtwarzacz dostosowano do różnych formatów zapisu muzyki. Prócz tradycyjnych płyt Audio CD sprzęt może odtwarzać muzykę zapisaną w czterech różnych systemach kompresji. Oprócz popularnych MP3 i WMA sprzęt rozpoznaje również pliki AAC oraz WAV.
Kenwood KDC-W7537U jako jeden z nielicznych zyskał bardzo zaawansowany przetwornik 24 bitowy. Projektanci zastosowali konstrukcję firmy Wolfson, która dotychczas instalowała swoje produkty jedynie w najdroższych i najbardziej ekskluzywnych wersjach radioodtwarzaczy samochodowych Kenwooda.


Nowe radioodtwarzacze CD Kenwood
KDC-W4537U

KDC-W4737U

KDC-W5137

Cena

849 zł

999 zł

849 zł

USB

TAK

TAK

-

AUX

-

-

TAK

Dual Zone

-

-

-

CD-R/RW

TAK

TAK

TAK

Przetwornik

24 bit Burr Brown

24 bit Burr Brown

24 bit

System E’s

TAK

TAK

-

System Q

TAK

TAK

TAK

MP3/WMA/ AAC

TAK

TAK

TAK

Moc

4 x 50 W

4 x 50 W

4 x 50 W

Wyjścia RCA (pary)

1

1

1

MOSFET

TAK

TAK

-

Supreme

TAK

TAK

TAKNowe radioodtwarzacze CD Kenwood
KDC-W6537U

KDC-W7037

KDC-W7537U

Cena

1099 zł

1399 zł

1599 zł

USB

TAK

-

TAK

AUX

-

TAK

TAK

Dual Zone

-

-

TAK

CD-R/RW

TAK

TAK

TAK

Przetwornik

24 bit Burr Brown

24 bit Burr Brown

24 bit Wolfson

System E’s

TAK

TAK

TAK

System Q

TAK

TAK

TAK

MP3/WMA/ AAC

TAK

TAK

TAK

Moc

4 x 50 W

4 x 50 W

4 x 50 W

Wyjścia RCA (pary)

2

2

2

MOSFET

TAK

TAK

TAK

Supreme

TAK

TAK

TAKStrona z
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna