Nowe polskie serialePobieranie 209.09 Kb.
Strona1/2
Data03.05.2016
Rozmiar209.09 Kb.
  1   2

NOWE POLSKIE SERIALE
NA SYGNALE

środa, godz. 21.45, czwartek, godz. 21.05 (od 12 lutego) premiera (w marcu emisja tylko w czwartki)

czwartek, godz. 20.40 (powtórka poprzedniego odcinka)
Nowy serial twórców popularnego „Na dobre i na złe” pokaże pracę ratowników medycznych. Czwórka bohaterów, czyli załoga karetki reanimacyjnej: Wiktor, Piotr Martyna i Adam, w każdym odcinku otrzymuje wezwanie do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Ratownicy muszą podejmować szybkie decyzje i zmagać się z nieoczekiwanymi okolicznościami.

– „Na sygnale” to w istocie serial akcji, który ukazuje dramatyczne wydarzenia, w najbardziej newralgicznym czasie tzw. „złotej godziny”. W ratownictwie medycznym „złota godzina” to czas, w którym poszkodowany powinien znaleźć się na stole operacyjnym względnie w specjalistycznej jednostce pomocy – mówią twórcy serialu.

Najnowsza produkcja to spin-off innej, cieszącej się dużą popularnością, serii emitowanej przez TVP2. Bohaterowie „Na sygnale” swoją „bazę” mają nie gdzie indziej, tylko w dobrzej znanej widzom Dwójki, Leśnej Górze. Nowy serial Dwójki to jednak przede wszystkim historia o ludziach – ratownikach, pacjentach, ich rodzinach oraz bliskich. To galeria ludzkich typów, a także obraz współczesnego społeczeństwa. Mimo dramatycznych okoliczności każda kolejna opowieść, kolejny przypadek, nie będzie pozbawiony pewnej dozy humoru, zaskakujących puent czy szczypty liryzmu.

Pokazujemy tu młodych bohaterów przed trzydziestką, którzy wykonują trudny i odpowiedzialny zawód. Ciekawa i wartka akcja, dylematy oraz trudne decyzje pojawiających się w serialu bohaterów bez wątpienia będą stanowiły o jego atrakcyjności – sugerują autorzy nowej produkcji.

Na ekranie zobaczymy zarówno zawodowych aktorów (ekipa karetki), jak i amatorów. W ekipie serialowej karetki znaleźli się: Wojciech Kukliński jako Wiktor Banach – 44-letni, doświadczony lekarz-ratownik, Dariusz Wieteska w roli Piotra Strzelecki – 28-letni kierowca i ratownik medyczny, Monika Mazur jako Martyna Kubicka – 25-letnia stażystka po ukończonym kursie ratownictwa medycznego i Konrad Darocha czyli Adam Wszołek – 26-latek, ratownik medyczny, jeżdżący na zmianę z Martyną.

BARON24

piątek, godz. 20.40, 21.10 (od 7 marca) premiera po dwa odcinki


Nowy, 26-odcinkowy serial, którego akcja osadzona została na stacji benzynowej BarON24. Budowa zjazdu z pobliskiej autostrady – niecierpliwie wyczekiwana przez jej właściciela – stanowi dla bohaterów obietnicę lepszego jutra i tłumnie przybywających klientów. Budowa jednak, jak na złość, nie chce się rozpocząć. Rodzinny interes boryka się z trudnościami – coraz mniej aut, coraz mniej gości... Marzenia bohaterów o zasobnym i szczęśliwym życiu nieustająco zderzają się z rzeczywistością pełną niespodzianek i zakrętów losu. Droga do szczęścia Mirka Barona jest kręta, ale przy tym zawsze pełna zabawnych perypetii i zaskakujących zdarzeń. Czy właściciel, Mirosław Baron przy pomocy Matiego, zdoła przywrócić miejscu dawny blask?

W postać właściciela stacji, Mirosława Barona, wcieli się Tomasz Karolak. Jego życiową partnerkę, Sylwię Baron, zagra Izabela Kuna (doskonale znana widzom z wielu produkcji kinowych jak „Lejdis” czy „Drogówka”, „33 sceny z życia, ale też wybitnych ról teatralnych, w tym tytułowa Łucja w „Łucji i jej dzieciach” w Teatrze TV). Towarzyszyć będą im m.in. jeden z najlepszych polskich stand-uperów Rafał Rutkowski w roli sympatycznego, lokalnego gangstera, Cezary Kosiński (m.in. „Pan Tadeusz” i „Testosteron”) w roli komornika, Piotr Cyrwus (legendarny wręcz Rysio z „Klanu”) jako kierowca cysterny, Iwona Bielska (m.in. „Pułkownik Kwiatkowski” Kutza i „Wesele” Smarzowskiego), grająca teściową głównego bohatera oraz Wojciech Mecwaldowski (m.in. „Lejdis” a ostatnio wybitna rola w „Dziewczynie z szafy” Bodo Coxa) w roli byłego narzeczonego Sylwii. Na ekranie pojawią się również niezwykle utalentowani młodzi aktorzy – Weronika Humaj jako córka Mirosława Barona oraz Michał Meyer w roli inteligentnego wrażliwca, zatrudnionego na stacji stażysty, Matiego Myłka.

Perypetie bohaterów ukazane na tle niezwykle barwnej obyczajowości lokalnego środowiska. Błyskotliwe dialogi, lawina nieprzewidzianych zdarzeń i zwrotów akcji, galeria zabawnych charakterów i wyrazistych postaci – wszystko to przywołuje atmosferę starych, dobrych komedii o polskiej prowincji, pełnych ciepłego poczucia humoru.

Każdy z 25-minutowych odcinków „Barona24” stanowić będzie osobną całość fabularną.

Za powstawanie „Barona24” odpowiadają twórcy popularnej „rodzinki.pl", która podbiła serca widzów Dwójki. Serial reżyseruje Adek Drabiński.
PREMIERA NOWEGO TELETURNIEJU
TYLKO TY!

czwartek, piątek, godz. 18.50 (od 27 lutego) premiera


Jeden z najbardziej popularnych brytyjskich teleturniejów, „Pointless”, doczekał się polskiej edycji. W marcu na antenie TVP2 wystartują pierwsze rodzime odcinki głośnego i popularnego show.

Na czym polega zabawa? Na zdobyciu jak najmniejszej liczby punktów i wygraniu co najmniej 3 tys. zł. Cztery pary, które mogą tworzyć członkowie rodziny, przyjaciele lub znajomi z pracy, stają do czterorundowego pojedynku. Po każdej rundzie w grze zostaje o jedną parę mniej. Odpadają te, który zgromadziły największą liczbę punktów.

Odpowiedzi na pytania zadawane uczestnikom udzieliło wcześniej 100 ankietowanych osób. Jeśli 40 ankietowanych wskazało wcześniej tę samą odpowiedź co dana drużyna, to otrzymuje ona 40 punktów. Natomiast jeśli żaden z respondentów nie odpowiedział tak, jak para uczestników, wówczas zdobywa ona 0 punktów, czym zwiększa swoją szansę na wygraną. Chodzi o to, żeby udzielić odpowiedzi poprawnej, a jednocześnie najrzadziej wymienianej przez ankietowanych.

Gospodarzami teleturnieju „Tylko Ty!” będą Tomasz Kammel oraz Radosław Kotarski (twórca popularnego programu edukacyjnego „Polimaty”, notującego milionową liczbę odsłon w Internecie). Pierwszy pełnił będzie rolę prowadzącego, drugi – eksperta.


„Pointless” to jeden z najlepszych brytyjskich teleturniejów, który doczekał się już dziesiątej edycji na antenie BBC1. Zastąpił popularny program „Najsłabsze ogniwo”. Poza Wielką Brytanią program emitowany jest także we Francji, Szwajcarii, Chorwacji oraz w Niemczech. Od marca tego roku do grona emitentów teleturnieju dołączy również Polska.
ROZRYWKA W TVP2
THE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS 4. edycja

sobota, godz. 20.05 (od 1 marca) premiera


Wiosną do niezawodnego zespołu trenerów – Marii Sadowskiej, Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona z zespołu Afromental – po półrocznej przerwie dołączy Justyna Steczkowska. Wokalistka, która ze względu na narodziny swojego trzeciego dziecka nie mogła wziąć udziału w poprzedniej edycji, ponownie zasiądzie w czerwonym fotelu.

Nagrodzony Telekamerą 2014 w kategorii: program rozrywkowy, „The Voice of Poland” to wyjątkowy muzyczny talent-show, który w ciągu kilku lat odniósł spektakularny sukces na świecie i jest aktualnie emitowany w kilkudziesięciu krajach. Polska wersja programu obecna jest na antenie Dwójki od 2011 r., ciesząc się niesłabnącą popularnością.

Na castingach do 4. edycji pojawiło się ponad 1,5 tys. osób. Spośród nich wybrano 100 najzdolniejszych wokalistów, których losy będziemy mogli śledzić na antenie Dwójki już od 1 marca. Nagrodą dla zwycięzcy jest kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Polska.

Formuła „przesłuchań w ciemno” (kiedy to trenerzy nie widzą wokalistów) sprawia, że w programie liczy się wyłącznie głos i prawdziwy talent.

Program poprowadzą: Tomasz Kammel, Marika oraz Maciej Musiał. Zgrane trio po raz kolejny będzie towarzyszyć uczestnikom od początku ich zmagań aż do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Program „The Voice of Poland” powstał na podstawie pomysłu Johna de Mol i formatu holenderskiej firmy Talpa Content B.V. „The Voice of Holland”. Producent: Telewizja Polska S.A. i Rochstar Sp. z o.o.
POZYCJE CYKLICZNE
DZIĘKI BOGU JUŻ WEEKEND

piątek, godz. 21.45 (od 7 marca)


„Dzięki Bogu już weekend” w kolejnym sezonie zyska nowy, stały element – do życia powołana zostanie specjalna, kabaretowa ekipa filmowa, której zadaniem będzie nakręcenie dokumentu o programie. Dokumentaliści zobligowani zostaną do obecności w każdym odcinku i przeprowadzenia wywiadów zarówno z uczestnikami show, jak i publicznością, rejestrowania zakulisowych sytuacji, a także puentowania całości celnym komentarzem.

W skład specjalnej ekipy filmowej wejdą: Adam Małczyk (Formacja Chatelet) – producent, Michał Pałubski (Formacja Chatelet) – techniczny oraz Basia Tomkowiak (kabaret Adin) – reporterka.

Tradycyjnie wszystko rozgrywać się będzie na żywo. Nie zabraknie także interaktywnych konkursów i zabaw. Zgromadzona w studiu publiczność będzie wymyślać temat skeczu dla gospodarzy kolejnego odcinka. Co tydzień fanów programu czeka też nowy konkurs z nagrodami na Facebooku.

Od wiosny w „Dzięki Bogu już weekend” na stałe zagości skecz „Wiadomości”, czyli aktualności tygodnia plus sport i prognoza pogody, który będzie przybierać najróżniejsze formy: wiadomości studyjnych, relacji z miejsca „gorącego zdarzenia”, kolegium redakcyjnego itp.

Co tydzień widzowie TVP2 będą oglądać kolejne kabaretowe gwiazdy: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret pod Wyrwigroszem, Łowców.B, Formację Chatelet, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego, Kabaret Młodych Panów, Smile, Mariusza Kałamagę oraz Jurki.

Ich gośćmi będą znane postacie życia publicznego i show biznesu: aktorzy, wokaliści, politycy, prezenterzy.

Tuż po zakończeniu każdego premierowego odcinka w TVP2, na antenie TVP Rozrywka pojawi się aneks do niego, czyli wizyta na żywo za kulisami „Dzięki Bogu już weekend”.
TYLKO DLA DOROSŁYCH

piątek, godz. 23.05 (od 7 marca)


„Tylko dla dorosłych” zmienia swoje oblicze. A właściwie trzy oblicza. Od marca gospodarzami programu będą Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński, a także Rafał Rutkowski, który poprowadzi cykl zatytułowany „Słowo na weekend”. Scena nadal będzie należeć do czołówki gwiazd rodzimego stand-up’u.

Każdy odcinek rozpocznie krótki „roast”, czyli zabawne i ostre wzajemne „przypiekanie” w wydaniu Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego. Katarzyna Piasecka skomentuje także aktualne wydarzenia oraz plotki ze świata show-biznesu. Kolejnym punktem programu będzie występ zaproszonego stand-upera. Następnie sceną zawładnie Rafał Rutkowski ze swoim „Słowem na weekend”. Czasem będzie to prezentacja specjalnie napisanego przez Szymona Jachimka satyrycznego wiersza z przesłaniem na zadany przez internautów temat. Może się także zdarzyć, że Rafał wystąpi w roli seksuologa albo wróżbity.

Na deser, stały punkt programu, czyli kącik „Między nami zwierzętami”, będący improwizowanym dubbingiem „animalistycznym” w wykonaniu Kacpra Rucińskiego.

FILMY FABULARNE
NIEDZIELNE PASMO FILMOWE

niedziela, godz. 21.10


SHERLOCK

niedziela, godz. 21.10 (od 2 marca do 4 maja) premiera


Hitowy brytyjski serial kryminalny telewizji BBC po raz pierwszy w TVP2. Współczesna wersja przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego nieodłącznego przyjaciela, doktora Johna Watsona, uznawana jest za jedną z najbardziej udanych ekranizacji powieści i opowiadań Arthura Conan Doyle'a. Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który dzięki wybitnej inteligencji, niespotykanej spostrzegawczości i wybitnej umiejętności dedukcji rozwiązuje kolejne skomplikowane zagadki kryminalne. Dr Watson postanawia towarzyszyć geniuszowi. Akcja serialu toczy się we współczesnym Londynie.

Najnowsza, trzecia seria „Sherlocka” miała swoją premierę na antenie BBC w styczniu 2014 r.

Twórcy: Mark Gatiss i Steven Moffat

Wyk: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Grave


W niedzielnym paśmie filmowym również:


 • POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ ARKI

Reż. Steven Spielberg

Wyk. Harrison Ford, Karen Allen, John Rhys-Davies
 • INDIANA JONES I ŚWIĄTYNIA ZAGŁADY

Reż. Steven Spielberg

Wyk. Harrison Ford, Kate Capshaw, Amrish Puri Roshan
 • INDIANA JONES I OSTATNIA KRUCJATA

Reż. Steven Spielberg

Wyk. Harrison Ford, Sean Connery, John Rhys-Davies
 • INDIANA JONES I KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI

Reż. Steven Spielberg

Wyk. Harrison Ford, Shia LeBoeuf, Cate Blanchett
 • TWIERDZA

Reż. Michael Bay

Wyk. Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, William Forsythe


CYKL FILMOWY KINO RELAKS

środa, godz. 21.45


NIANIA W NOWYM JORKU

5 marca, godz. 21.45


Annie Braddock podejmuje pracę w charakterze opiekunki do dzieci w pewnej zamożnej nowojorskiej rodzinie. Podopieczny Annie, Grayer, sprawia nieustanne kłopoty wychowawcze. Tymczasem matka chłopca koncentruje się na życiu towarzyskim i zakupach, do tego stopnia, iż jej uwadze umyka nawet fakt, że zdradza ją mąż. Atmosfera w domu nie należy do najlepszych. Nic dziwnego, że niesforny Grayer zaczyna bardzo przywiązywać się do niani.

Reż. Shari Springer Berman

Wyk. Scarlett Johansson, Laura Linney, Paul Giamatti
OCH, KAROL 2

12 marca, godz. 21.45


Karol (Piotr Adamczyk) ma wszystko. Świetnie zarabia, jest wyróżniającym się pracownikiem dużej firmy, jeździ sportowym samochodem i posiada piękny dom, gdzie codziennie czeka na niego jeszcze piękniejsza narzeczona, Maria (Małgorzata Socha). Jest czarujący, uwielbia seks, a kobiety zniewala w mgnieniu oka. Doskonale zdaje sobie sprawę, że podoba się płci pięknej i korzysta z tego faktu. Oprócz narzeczonej ma trzy kochanki: ognistą Wandę (Małgorzata Foremniak), infantylną i słodką jak landrynka Paulinę (Marta Żmuda-Trzebiatowska) oraz nieco zachowawczą, ale namiętną Irenę (Katarzyna Zielińska). Karol świetnie sobie radzi, przeskakując „z kwiatka na kwiatek” i realizując kolejne zachcianki swoich kobiet. Takie życie to marzenie niejednego faceta. Każda bajka kiedyś się jednak kończy…

Reż. Piotr Wereśniak

Wyk. Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Marta Żmuda-Trzebiatowska
WYZNANIA ZAKUPOHOLICZKI

19 marca, godz. 21.45


Rebecca Bloomwood mieszka w Nowym Jorku ze swoją najlepszą przyjaciółką, Suze. Manhattan to dla nich istna zakupowa mekka. Rebecca uwielbia ciuchy i wydaje na nie wszystkie pieniądze. Bez wątpienia jest prawdziwą specjalistką w dziedzinie luksusowych marek, wyprzedaży i niepowtarzalnych „okazji”. Nie wzruszają jej ani zaległe rachunki, ani wizja bankructwa. Mania kupowania ściśle wiąże się z jej wielkim marzeniem o pracy w elitarnym piśmie poświęconym modzie. Przez przypadek dziewczyna zostaje zatrudniona w magazynie finansowym, którego redaktorem naczelnym jest zniewalająco przystojny Luke Brandon. W roli publicystki odpowiedzialnej za rubrykę z poradami, Rebecca szybko zdobywa sympatię czytelników. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli…

Reż. P.J. Hogan

Wyk. Isla Fisher, Hugh Dancy, Krysten Ritter
TO SKOMPLIKOWANE

26 marca, godz. 21.45


Jane (Meryl Streep) i Jake (Alec Baldwin), rodzice trójki dorosłych już dzieci, rozwiedli się przed dziesięcioma latami. On, wzięty adwokat, odszedł z seksowną i znacznie młodszą Agness (Lake Bell). Ona po wielu latach dochodzenia do siebie po zdradzie Jake'a, wreszcie odzyskała równowagę emocjonalną. Mieszka samotnie w Santa Barbara w Kalifornii i z powodzeniem prowadzi biznes gastronomiczny. Z byłym mężem pozostaje w przyjacielskich relacjach. Kiedy ich syn kończy szkołę, rozwiedzeni rodzice spotykają się na wspólnej kolacji w Nowym Jorku. Pełen wina i sentymentalnych wspomnień wieczór znajduje swój intymny finał. Między byłymi partnerami wybucha – utrzymywany w tajemnicy przed dziećmi – romans. Początkowo Jane czuje się nieswojo jako kochanka byłego męża, z drugiej strony potrafi dostrzec zalety sytuacji i po latach poczuć się znów atrakcyjną. Nic dziwnego, że wkrótce w jej życiu pojawia się kolejny zakochany mężczyzna. Jest nim zatrudniony przez Jane architekt, Adam (Steve Martin). Leczący rany po rozwodzie mężczyzna wydaje się nie mieć szans z pewnym siebie oraz własnego uroku Jake'iem. Wybór pozostaje jednak w rękach Jane.

Reż. Nancy Meyers

Wyk. Meryl Streep, Steve Martin, Alec Baldwin
Wiosną w cyklu „Kino relaks” także:


 • PRZYJACIEL DO KOŃCA ŚWIATA premiera

Reż. Loren Scafaria

Wyk. Keira Knightley, Steve Carrell, Adam Brody
 • MONTE CARLO

Reż. Thomas Bezucha

Wyk. Selena Gomez, Katie Cassidy, Leighton Meester
 • CAŁA ONA

Reż. Robert Iscove

Wyk Freddie Prinze Jr., Rachael Leigh Cook, Matthew Lillard
 • CAŁE SZCZĘŚCIE

Reż. Donald Petrie

Wyk. Lindsay Lohan, Chris Pine, Faizon Love
 • MAMMA MIA!

Reż. Phyllida Lloyd

Wyk. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth
 • ŚWIĘTY INTERES

Reż. Maciej Wojtyszko

Wyk. Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Patricia Kazadi
 • PORZĄDNA KOBIETA

Reż. Mike Barker

Wyk. Helen Hunt, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson
 • DLACZEGO NIE!

Reż. Ryszard Zatorski

Wyk. Maciej Zakościelny, Anna Cieślak, Małgorzata Kożuchowska


CYKL KOCHAM KINO

czwartek, godz. 22.20


AUTOR WIDMO

6 marca, godz. 22.35 premiera


Były premier Wielkiej Brytanii, Adam Lang, zleca napisanie swoich wspomnień partyjnemu działaczowi, Michaelowi McArze. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach. Do dokończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego ghostwritera. Ten, w trakcie prac nad książką, odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ktoś za wszelką cenę nie będzie chciał dopuścić do ujawnienia prawdy.

Reż. Roman Polański

Wyk. Pierce Brosnan, Olivia Williams, Ewan McGregor
MÓJ TYDZIEŃ Z MARYLIN

13 marca, godz. 22.35 premiera


Latem 1956 Colin Clark podejmuje pracę asystenta na planie filmu „Książę i aktoreczka” z Marilyn Monroe i Laurence’em Olivierem w rolach głównych. Dla legendarnej gwiazdy Hollywood jest to czas miesiąca miodowego po ślubie z głośnym scenarzystą, Arthurem Millerem. Gdy ten ostatni wyjeżdża z kraju, Clark spędza z Marylin niezwykły tydzień, wprowadzając aktorkę w uroki brytyjskiego życia, a tym samym wyrywając zagubioną gwiazdę kina ze świata hollywoodzkiego blichtru i rutyny.

Reż. Simon Curtis

Wyk. Michelle Williams, Kenneth Branagh, Philip Jackson
ARTYSTA

20 marca, godz. 22.35 premiera


Gwiazdor niemego kina, George Valentin, będąc pewny swej pozycji, trochę od niechcenia pomaga uroczej, przebojowej Peppy Miller wejść w świat show biznesu. Daje jej jedną, jak się później okaże, zbawienną radę: Musisz odróżniać się czymś od innych aktorek. W efekcie rysuje jej pieprzyk koło ust. Peppy szybko zyskuje status gwiazdy. Wkrótce między obojgiem rodzi się wzajemne zainteresowanie, ale romans nie nabiera rumieńców, gdyż czasy się zmieniają: dźwięk staje się nowym bożyszczem branżowych potentatów. George nie jest w stanie tego zaakceptować i błyskawicznie zostaje zepchnięty na boczny tor. Łudzi się, że nadal sprawuje rząd dusz, tymczasem jego osiągnięcia odchodzą w niepamięć, a po paru miesiącach nikt go nie rozpoznaje.

Reż. Michel Hazanavicius

Wyk. Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman
LABIRYNT FAUNA

27 marca, godz. 22.35


Mała Ofelia przybywa do domu nowego męża swojej matki, kapitana Vidala. Dziewczynce trudno znieść surowość ojczyma. Przez przypadek Ofelia odkrywa w ogrodzie tajemniczy labirynt. Tam spotka Fauna, baśniowego stwora, który rozpoznaje w niej księżniczkę magicznej krainy zagrożonej zagładą. Przed dziewczynką staną 3 mordercze zadania, które mają sprawdzić jej nieśmiertelność. Z czasem okrucieństwo przenika cały świat Ofelii.

Reż. Guillermo del Toro

Wyk. Ariadna Gil, Ivana Baquo, Sergi Lopez
Wiosną w czwartkowym cyklu „Kocham kino” zaplanowano ponadto:


 • BEZ WSTYDU premiera

Reż. Filip Marczewski

Wyk. Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Grochowska, Anna Próchniak
 • JEDEN DZIEŃ premiera

Reż. Lone Scherfing

Wyk. Anne Hathaway, Jim Sturgess, Ken Stott
 • SOLISTA premiera

Reż. Joe Wright

Wyk. Robert Downey Jr, Jamie Foxx, Lisa Gay Hamilton
 • BEZ NIEJ premiera

Reż. Jorge Colon

Wyk. Luis Roberto Guzman, Paola Nunez, Lola Duenas
 • SCOOP – GORĄCY TEMAT

Reż. Woody Allen

Wyk. Hugh Jackman, Scarlet Johansson, Woody Allen
 • FROST/NIXON

Reż. Ron Howard

Wyk. Michael Sheen, Frank Langella, Kevin Bacon
 • FACET DO TOWARZYSTWA

Reż. Paul Schrader

Wyk. Woody Harrelson, Kristin Scott Thomas, Willem Dafoe
 • HAWANA – MIASTO UTRACONE

Reż. Andy Garcia

Wyk. Andy Garcia, Dustin Hoffman, Ines Sastre, Tomas Milian
 • OSTATNI DZWONEK

Reż. Magdalena Łazarkiewicz

Wyk. Zbigniew Suszyński, Agnieszka Kowalska, Henryk Bista
 • 300 MIL DO NIEBA

Reż. Maciej Dejczer

Wyk. Wojciech Klata, Rafał Zimowski, Jadwiga Jankowska-Cieślak


SOBOTNI CYKL FILMOWY

sobota, godz. 22.05


TRANSPORTER 3

1 marca, godz. 22.10


Frank Martin (Jason Statham) po raz trzeci wciela się w „transportera”. Tym razem przenosi się do Paryża, aby kontynuować pracę kuriera nie zadającego pytań. Nowe zlecenie, które otrzymuje od niejakiego Johnsona (Robert Knepper), jest dość nietypowe – córka ukraińskiego urzędnika Valentina (Natalya Rudakova) musi zostać przetransportowana z Marsylii do Odessy. Ta trasa nigdy jeszcze nie była tak niebezpieczna.

Reż. Oliver Megaton

Wyk. Jason Statham, Natalia Rudakova, Robert Knepper
WYŚCIG ŚMIERCI

8 marca, godz. 22.10


Widzowie śledzący sporty ekstremalne i programy typu reality show są spragnieni coraz bardziej brutalnych widowisk. Największe emocje budzą wyścigi samochodowe organizowane w więzieniach. Skazańcy nie cofną się przed niczym, kiedy nagrodą jest wolność. Podrasowane samochody-monstra wyposażone w karabiny, miotacze płomieni i wyrzutnie granatów sprawdzają się świetnie w grze o prostych regułach: wygraj 5 wyścigów i bądź wolny albo zgiń na torze. W takie piekło trafia Jansen Ames, mistrz wyścigów NASCAR niesłusznie skazany za morderstwo. Szefowa więzienia Warden Hennessey stawia sprawę jasno: udział w wyścigu śmierci to dla Jansena jedyna droga do wolności. Jego największym przeciwnikiem będzie Machine Gun Joe, człowiek, który dla zwycięstwa zrobi wszystko.

Reż. Paul W.S. Anderson

Wyk. Jason Statham, Joan Allen, Tyrese Gibson
MUMIA: GROBOWIEC CESARZA SMOKA

15 marca, godz. 22.10


Wielki przebój kinowy doczekał się trzeciej odsłony. Tym razem los rzuca głównych bohaterów do Azji. Nieustraszony łowca przygód, Rick O'Connell, zmierzy się ze wskrzeszonym po wiekach cesarzem Hanem. Ich walka rozegra się wśród starożytnych grobowców i na szczytach Himalajów. Rickowi towarzyszą: syn Alex, żona Evelyn oraz jej brat, Jonathan. O'Connellowie muszą pokonać mumię, w przeciwnym razie światem zawładnie złowroga i bezlitosna siła. Cesarz Smok, skazany przez podstępną czarodziejkę na wieczny niebyt, postanowił odzyskać dawne wpływy przy pomocy armii złożonej z 10 tysięcy wojowników z terakoty. Gdy Alex zostanie oszukany przez podłego władcę, z pomocą przyjdą mu rodzice. Dojdzie do emocjonującej rozprawy.

Reż. Rob Cohen

Wyk. Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello
GREEN ZONE

22 marca, godz. 22.10 premiera


Rok 2033, początek wojny w Iraku. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu starszy chorąży Roy Miller (Damon) i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani na misję w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która – jak wierzono – miała być składowana na irackiej pustyni. Przemieszczając się z jednego zaminowanego miejsca na drugie, żołnierze poszukujący śmiercionośnych odczynników chemicznych odkrywają zawiłe próby manipulowania prawdą. Odkrycie to zmienia cel ich misji. Działając pośród agentów wywiadu kierujących się sprzecznymi motywami, Miller szuka odpowiedzi, które albo zniosą reżim, albo doprowadzą do eskalacji działań wojennych w tym zapalnym rejonie. Chwyta się najbardziej zawodnego oręża – prawdy.

Reż. Paul Greengrass

Wyk. Matt Damon, Greg Kinnear, Jason Isaacs, Brendan Gleeson
HELLBOY: ZŁOTA ARMIA

29 marca, godz. 22.10


Brawurowo zrealizowana przez twórcę „Labiryntu Fauna” kontynuacja przygód nieustraszonego Hellboya – superbohatera z komiksów Mike'a Mignoli. Gdy zostaje zerwany rozejm pomiędzy światem ludzi i elfów, a z wygnania powraca książę elfów, Nuada (Luke Goss), do obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami Hellboya (Ron Perlman) zwracają się z prośbą o pomoc pracownicy tajnego Biura ds. Badań Paranormalnych i Obrony. Wspierany przez armię niesamowitych, mechanicznych stworów Nuada, dąży do odzyskania korony i przejęcia władzy nad światem. Hellboy nie ma wyjścia i musi stanąć do walki ze złem i ocalić ludzkość przed zagładą.

Reż. Guillermo del Toro

Wyk. Ron Perlman, Selma Blair, Doug Jones
Tej wiosny w sobotnim cyklu filmowym także:


 • WINDYKATORZY premiera

Reż. Miguel Sapochnik

Wyk. Jude Law, Alice Braga, Liev Schreiber
 • WIDMO premiera

Reż. Masayuki Ochiai

Wyk. Joshua Jackson, Rachel Taylor, Megumi Okina
 • OSZUKANA

Reż. Clint Eastwood

Wyk. Angelina Jolie, Gattlin Griffith, John Malkovich
 • PLAN DOSKONAŁY

Reż. Spike Lee

Wyk. Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster
 • HULK

Reż. Ang Lee

Wyk. Eric Bana, Nick Nolte, Jennifer Connelly
 • INCREDIBLE HULK

Reż. Louis Letterier

Wyk. Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth
 • I STANIE SIĘ KONIEC

Reż. Peter Hyams

Wyk. Arnold Schwarzenegger, Gabriel Byrne, Kevin Pollack
 • HOOLIGANS

Reż. Lexi Alexander

Wyk. Elijah Wood, Claire Forlani, Charlie Hunnam
 • JARHEAD – ŻOŁNIERZ PIECHOTY MORSKIEJ

Reż. Sam Mendes

Wyk. Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard, Jamie Foxx
 • TERRORYSTA

Reż. Albert Pyun

Wyk. Tom Sizemore, Steven Seagal, Dennis Hopper


FILMY DOKUMENTALNE
CYKL CZY ŚWIAT OSZALAŁ

poniedziałek, godz. 23.55


IRAN: BOMBA ZA KAŻDĄ CENĘ?

3 marca, godz. 23.50 premiera


W 2010 r. Iran zainaugurował własny program nuklearny, który umożliwia wzbogacanie uranu do poziomu 20 proc. To znacznie przybliża ten kraj do wyprodukowania bomby atomowej. Społeczność międzynarodowa pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych robi wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Pod koniec lat 60. państwa Zachodu stworzyły podwaliny pod irański program jądrowy, w ramach którego sprzedawały Iranowi materiały nuklearne. W latach 80. Iran, ówczesny sprzymierzeniec Zachodu, podpisał pakt o nierozprzestrzenianiu broni atomowej i zobowiązał się, że nie wykorzysta energii nuklearnej do celów militarnych. Od tego czasu sytuacja polityczna uległa radykalnej zmianie. Dzisiejsi przywódcy Iranu nie kryją chęci posiadania broni jądrowej w celach militarnych. Gdyby ją uzyskali, Iran stanowiłby poważne zagrożenie dla wielu państw: Turcji, Egiptu, a zwłaszcza Izraela. Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie to przerażający scenariusz. Pierwsze państwo, które użyje broni atomowej, podpisze na siebie wyrok śmierci.
GANGSTERSKIE TOKIO

17 marca, godz. 23.55 premiera


Tokio jest nowoczesnym i na pierwszy rzut oka bezpiecznym miastem. Kryje w sobie jednak mroczny sekret znany tylko tym, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczego podziemia. Chodzi o yakuzę, potężny syndykat kryminalny. Film wprowadza nas w tajniki funkcjonowania yakuzy. Spotykamy policjantów, którzy tropią przestępców, a także członków syndykatu. Autorka, Shoko Tendo, jest córką jednego z szefów tajemniczego gangu. Dramatyczne wydarzenia sprawiły, że postanowiła wyrwać się z rodzinnego grona i przejść na drugą stronę barykady.
DZIECIAKI DO WZIĘCIA

24 marca, godz. 23.55 premiera


Dokument opowiada o wybranych inicjatywach społecznych, mających na celu zwiększenia liczby adopcji dzieci starszych. W zależności od kraju organy państwowe i organizacje pozarządowe mają odmienne spojrzenie na ten problem. W USA wymyślono tzw. pokazy dzieci, w czasie których maluchy prezentują się na wybiegu przed potencjalnymi rodzicami. Zastosowano tu mechanizmy biznesowe do materii tak niezwykle wrażliwej, jaką są dzieci pozbawione opieki biologicznych rodziców. Metody te nie wszędzie są akceptowane. Przykładowo w Hiszpanii nie stosuje się elementów marketingu w procesie adopcyjnym. Jednocześnie nie istnieją wyniki badań wpływu tych metod na dzieci.
SAUDYJSKA WIOSNA

31 marca, godz. 23.50 premiera


Arabia Saudyjska – największy producent ropy na świecie i najbogatsze państwo świata arabskiego. Jak to się stało, że ominęła ją bliskowschodnia Wiosna Ludów, a wcześniej walkę z saudyjską monarchią przegrała Al Kaida? Czy panująca rodzina Saudów jest w stanie nadal kontrolować rozwój wydarzeń? Oznaki niezadowolenia tłumiono dotąd przy użyciu z jednej strony siły, z drugiej – miliardów dolarów przeznaczanych na utrzymanie wysokiego poziomu życia obywateli. Jednak rosnące bezrobocie, zwłaszcza wśród młodzieży, daleko idące ograniczenia w dziedzinie swobód obywatelskich i rosnąca rola internetowych serwisów społecznościowych zapowiadają trudne czasy dla monarchii Saudów.
W ramach cyklu, wiosną TVP2 zaplanowała takie jeszcze premiery, jak m.in.:


 • IZRAEL: ATOMOWE TABU

 • HONOROWE ZABÓJSTWO BANAZ

 • MORDERCZE DRONY I TAJNE WOJNY

 • NA RATUNEK SYRYJSKIM DZIECIOM

 • ZAKAZANY GŁOS BLOGERÓW

 • ENERGIA JĄDROWA: TAK CZY NIE?

 • WOJNA WŚRÓD SCIENTOLOGÓW

 • TRZYDZIEŚCI LAT WOJNY W IMIĘ BOGA


CYKL ŚWIAT BEZ FIKCJI

wtorek, 22.50


PIĘKNE I BESTIA

4 marca, godz. 22.50 premiera


Rak piersi jest najczęstszą przyczyną śmierci kobiet między 20 a 59 rokiem życia. Choroba nie tylko atakuje ciało, ale i podkopuje tożsamość kobiety u samych podstaw. Chemioterapia czy mastektomia leczą ciało, lecz aby całkiem pokonać nowotwór, trzeba sięgnąć po arsenał pozamedyczny. Do walki z bestią stają piękne kobiety – artystki, modelki, piosenkarki uzbrojone w tak niekonwencjonalną pomoc jak joga, bodypainting czy skoki ze spadochronem.

Reż. Liliana Komorowska


MIŁOŚĆ

11 marca, godz. 22.50 premiera


Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu „Miłość” – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat '90.

10 lat po rozpadzie grupy muzycy „Miłości”, Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała, spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy. Czy powrót po latach jest możliwy?

Film został zakwalifikowany do Konkursu Polskiego oraz do nowej sekcji konkursowej pełnometrażowych filmów dokumentalnych DocFilmMusic Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2013.

Reż. i scen. Filip Dzierżawski


TABLOIDY – POTĘGA SKANDALU

18 marca, godz. 21.45 premiera


Film opowiada o mechanizmach władzy i metodach działania brytyjskich tabloidów. Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek kiosk, aby zobaczyć, jak dobrze prosperują gazety. Najwyższą sprzedaż osiągają znane ze skandalizujących nagłówków tabloidy. Daily Star ma 600 tysięcy czytelników, Daily Mirror sprzedaje ponad milion egzemplarzy dziennie... a Daily Mail dociera do 2 milionów czytelników. Jednak najlepiej sprzedającym się brytyjskim tabloidem jest The Sun – gazeta, która podczas kampanii 1997 wsparła Tony'ego Blaira. Dziennikarze, którzy działają na granicy prawa lub łamią prawo, gwiazdy, które bezskutecznie próbują ukryć prawdę o życiu prywatnym i spojrzenie na imperium Ruperta Murdocha – wszystko to w fascynującym dokumencie „Tabloidy – potęga skandalu”.
TAJLANDZCY KATOJOWIE – SPOTKANIA Z TRZECIĄ PŁCIĄ

25 marca, godz. 21.45 premiera


Tajlandia jest krajem w którym aż 2 proc. ludności to transseksualiści. Okazuje się, że w społeczeństwie tajskim grupa ta jest w pełni akceptowana. Powszechnie dostępne są środki medyczne umożliwiające transformację płci. Kuracje hormonalne stosowane są nawet u dzieci. Organizowane są konkursy piękności, w których biorą udział transseksualiści. Nie tylko nie spotykają się z dyskryminacją, lecz robią kariery w modelingu, filmie i telewizji.
W miesiącach wiosennych planowane są również emisje filmów:


 • SARAJEWO – MOJA MIŁOŚĆ

 • EMERYTURA PO JAPOŃSKU

 • POCAŁUNEK PUTINA

 • WYŚCIG NA BIEGUN POŁUDNIOWY (nominowany do nagrody Emmy 2013)

 • OTWARTE SERCE (nominowany do Oskara, laureat amerykańskiej prestiżowej nagrody IDA)


Zaprezentowane zostaną również najnowsze polskie produkcje, zrealizowane przy udziale TVP2:


 • MAKSIMUM PRZYJEMNOŚCI w reżyserii Katarzyny Trzaski

 • BARD w reżyserii Katarzyny Kościelak, poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu


CYKL RODZINNE OGLĄDANIE

niedziela, godz. 9.40


W POSZUKIWANIU ZAGINIONYCH MAJÓW

2 marca, godz. 9.40 premiera


Ruszamy na Jukatan, półwysep należący do południowego Meksyku. Towarzyszymy archeologom, naukowcom i studentom, którzy prowadzą wykopaliska i badania, aby rozszyfrować tajemnice Majów. Uważają, że starożytne miasta zostały wzniesione wcześniej niż sądzimy i nagle opuszczone. Dlaczego Majowie porzucili wspaniałe budowle? Jak sobie radzili na terenie pozbawionym rzek i strumieni? Film dokumentuje fascynujące zabytki, rekonstruuje sceny z życia codziennego i tajnych ceremonii pradawnych mieszkańców Ameryki.
NA RATUNEK REKINOM WYSPY WIELKANOCNEJ

9 marca, godz. 9.40 premiera


W cieniu legendarnej Wyspy Wielkanocnej, tysiące kilometrów od cywilizacji znajduje się podwodny świat, któremu grozi zagłada. Gatunki, które można zobaczyć tylko tutaj, mogą zniknąć na zawsze. Ekipa naukowców i chilijska marynarka wspólnie rozpoczynają batalię o ich ocalenie. To jednak niegościnne miejsce. Niechętnie wita nawet tych, którzy przybywają z najlepszymi zamiarami. Czy badacze zdołają poznać jego tajemnicę, a przede wszystkim znaleźć sposób, by uratować ten wyjątkowy ekosystem?
AMBA – TYGRYS SYBERYJSKI

16 marca, godz. 9.40 premiera


Poetycka opowieść o niespełnionym marzeniu, o tajdze i jej mieszkańcach. Anglik, Gordon, pragnie zobaczyć tygrysa syberyjskiego w jego naturalnym otoczeniu w tajdze. W tym celu wyrusza z Władywostoku na spotkanie z mieszkańcami Kraju Ussuryjskiego, którzy tygrysy widują podobno na co dzień. Przy okazji zaczyna rozumieć surowe piękno tajgi i doceniać przyjaźń ludzi żyjących wśród tych dziewiczych lasów.
CZEGO NIE WIEMY O ZWIERZĘTACH

23 marca, godz. 9.40 premiera


Dlaczego ptaki drapieżne widzą lepiej niż ludzie? Dlaczego pingwinom nie marzną stopy? Jak jest zbudowany wilczy nos? Dlaczego zebra ma paski? Skąd łosoś wie, gdzie się urodził? Jak niedźwiedź polarny radzi sobie w zimie? Czemu dzięciołowi nie pęka głowa, gdy godzinami wali w pień drzewa? Dlaczego ptaki nie spadają z gałęzi we śnie? Czemu koń potrafi spać na stojąco? Na jak długo krokodylowi wystarcza jeden posiłek? Jak jest zbudowana pajęcza nić? Na te i wiele innych pasjonujących pytań odpowiada dokument „Czego nie wiemy o zwierzętach”.
ŻYCIE WEDŁUG SZOPA PRACZA

30 marca, godz. 9.40 premiera


Naturalny obszar występowania szopa pracza obejmuje tereny od południowej Kanady do północnych krańców Ameryki Południowej. Szop pracz to zwierzę bardzo ciekawe, ruchliwe i zwinne, aktywne przede wszystkim w nocy, a dzień spędzające w takich kryjówkach, jak: pusty pień, szczelina, gniazdo dużego ptaka, stos gałęzi. Szop posiada umiejętność przystosowywania się do nowych warunków. Dzięki niej oprócz lasów i obszarów nadrzecznych, które są jego pierwotnym środowiskiem, można go również spotkać w innych miejscach, np. w miastach. Szopy pracze zamieszkujące amerykańskie miasta słyną ze sprytu, odwagi i zwinnych łap. Potrafią nie tylko spustoszyć przydomowe pojemniki na śmieci (po uprzednim zdjęciu pokryw), ale także wejść przez otwarte drzwi do domu, by następnie przetrząsnąć lodówkę i spiżarnię, wyjmując jedzenie z opakowań. Gatunek ten pojawił się w także Europie w związku z ucieczkami osobników hodowlanych.

SERIALE POLSKIE W TVP2

M JAK MIŁOŚĆ

poniedziałek o godz. 20.40 (od 3 marca) premiera


Nowe wątki, niespodzianki, oraz nowi bohaterowie, czyli premierowe odcinki „M jak Miłość”…

Tomek rozwiedzie się w końcu z Małgosią i zdecyduje na związek z Agnieszką. Zanim to jednak nastąpi, Olszewska uratuje przyjacielowi życie, osłaniając go podczas próby zamachu. Ciężko ranna, Agnieszka spędzi w szpitalu kilka długich tygodni. Czy Chodakowski zrozumie w końcu, że to właśnie ona jest miłością jego życia?

Policja odkryje, że wyrok na Tomka wydała jego odtrącona kochanka: Paulina Głowacka, piękna bizneswoman, która od miesięcy okłamywała prokuraturę i nigdy nie zerwała kontaktów z mafią.

Łukaszowi – po tym, jak Krupski przekupił świadków – będzie groziło 8 lat więzienia. Budzyński stoczy dramatyczną walkę o to, by jego syn pozostał na wolności. Po procesie Łukasz wpadnie w depresję. Krupski postanowi się zemścić i Andrzej zyska kolejnego, śmiertelnie groźnego wroga...

Paweł zacznie pracować jako fotograf. Stanie się to dzięki portretom, które zrobi pięknej sportsmence, Lidce (w tej roli mistrzyni karate Maja Ostrowska).

Drugi z bliźniaków – Piotrek – pozna Beatę, byłą żonę Lubińskiego (Joanna Orleańska). Z początku prawnik uzna kobietę za przyjaciółkę i sojuszniczkę w walce z Robertem. Wkrótce jednak okaże się, że Lubińska sama ma kłopoty emocjonalne.

Tymczasem Maria zaskoczy obu synów i wróci niespodziewanie do Polski. Rogowska zacznie szukać w Warszawie mieszkania i szykować się na przyjazd Artura oraz córki. Nie przyzna się przed rodziną, że ma poważne kłopoty...

Marcin – po krótkim, ale burzliwym związku z Eryką – spróbuje odzyskać serce Kasi i stanie na czele firmy założonej przez ojca. Aleksandra tymczasem odszuka zaginionego syna (Maurycy Popiel) i poprosi Olka o wybaczenie...

Kariera Ewy zacznie się rozwijać. Ukochana Marka obejmie funkcję szefowej projektu naukowego i będzie musiała służbowo wyjeżdżać do Irlandii, gdzie zaprzyjaźni się z koordynatorem badań, Christopherem (Mariusz Zaniewski). Pojawienie się w Grabinie Chrisa od razu wzbudzi zazdrość Mostowiaka...

Marek będzie borykał się z problemami córek. Natalka zaskoczy rodzinę i wda się w romans z jednym z nauczycieli. Za to Ula zwiąże się z dawnym kolegą ze szkoły, Bartkiem, nieświadoma, że chłopak należy do szajki lokalnych bandytów, brał udział w kilku włamaniach i powinien trafić za kratki...

Czy Marek zdoła ochronić córki przed zagrożeniem? Odpowiedź już wkrótce – tylko na antenie TVP2 w premierowych odcinkach „M jak Miłość”.
NA DOBRE O NA ZŁE

środa o godz. 20.40 (od 6 marca) premiera


Namiętne romanse i dramatyczna walka o życie… Zapraszamy na kolejne spotkania z „Na dobre i na złe”. Jakie przygody spotkają bohaterów serialu w najbliższych miesiącach?

Przemek otoczy Olę opieką i zrobi wszystko, by na nowo zdobyć jej serce… Młoda para doczeka się narodzin córeczki. Pozostali bohaterowie nie będą jednak mieli tyle szczęścia.

Dyrektor Tretter przejdzie udar i na kilka tygodni będzie musiał zrezygnować z pracy. Latoszek wróci nagle do Polski – po tym, jak na misji dozna ciężkiego urazu kręgosłupa. Lekarzowi będzie grozić paraliż. Starska tymczasem bez zapowiedzi przyjedzie do Leśnej Góry zirytowana, że mąż nie pojawił się na kolejnej rozprawie rozwodowej.

Hana i Piotr nadal będą się starać o dziecko. Jednak po kolejnych, nieudanych próbach doktor Goldberg zacznie tracić nadzieję. Tymczasem do szpitala powróci Paula – dziewczyna, która próbowała usunąć ciążę. Hana od razu otoczy pacjentkę opieką, ale w trakcie porodu dojdzie do komplikacji. Lekarka stoczy dramatyczną walkę – nie tylko o życie dziecka, ale też samej Pauli.

Do Leśnej Góry, ku przerażeniu Falkowicza, powróci także Leszek Wawrzyniak. Chemik spróbuje udowodnić, że profesor działa niezgodnie z prawem. Zdobędzie próbkę nowego leku.

W serialu pojawi się też nowy bohater: ojciec Kingi (Leszek Teleszyński). Znany profesor i dawny mentor Falkowicza – gotów na wszystko, by zapewnić córce szczęście. Czy domyśli się, że Andrzej nie ożenił się z miłości, tylko z wyrachowania?

Marek namówi Agatę na wspólny weekend w Nałęczowie. Lekarze wezmą udział w konferencji medycznej i – pechowo – na imprezie spotkają również Dorotę. Rogalska przyjedzie do uzdrowiska w towarzystwie nowego, przystojnego kolegi, Krzysztofa. Czy uda się jej wzbudzić w mężu zazdrość?

Tymczasem Wiktoria przeżyje namiętny romans z Adamem. Lekarka dostanie też propozycję nowej pracy na stanowisku ordynatora chirurgii w szpitalu w Gorzowie... Czy Wiki odnajdzie szczęście u boku doktora Krajewskiego, a może przyjmie nową pracę i wyjedzie z Leśnej Góry na stałe?

Odpowiedź tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach „Na dobre i na złe”.


BARWY SZCZĘŚCIA

poniedziałek-piątek, godz. 20.05 (od 3 marca)


Maria (Iza Kuna) i Marek (Marcin Perchuć) wracają na stałe do Polski. Walka z chorobą Teresy (Jolanta Lothe) konsoliduje cała rodzinę. Kobieta powoli wraca do zdrowia i dzięki finansowemu wsparciu mieszkańców Zacisznej i Osiedla „Pod Sosnami” wyjeżdża do ośrodka rehabilitacyjnego. Tymczasem Marek rozpoczyna pracę w filii renomowanej firmy komputerowej „Elsner Computer Systems”, której szefuje jego była dziewczyna, Nina (Aleksandra Popławska). Okazuje się, że mimo upływu lat jej uczucie do Marka nie wygasło. Na Marka czekają dalsze problemy - okazuje się, że ma 10-letniego syna.

O względy Marty Walawskiej walczy dwóch przystojnych mężczyzn: Artur Chowański (Jacek Rozenek) i Mikołaj Dąbrowski (Grzegorz Małecki). Z tej rywalizacji zwycięsko wychodzi Chowański, ale Dąbrowski nie składa broni. Kłopotów dostarcza Marcie też były mąż, Piotr (Piotr Jankowski). Kobieta pomaga mu oraz Idze (Ada Fijał) rozwikłać skomplikowany problem z surogatką (Magdalena Smalara) i jej narzeczonym, Arkiem (Paweł Domagała). Walawska musi także zmierzyć się z długami zaciągniętymi przez jej byłego męża Roberta (Marcin Czarnik), na ich wspólne wydawnictwo...

Kaśka (Katarzyna Glinka) zostaje niespodziewanie przewodniczącą wspólnoty mieszkaniowej osiedla „Pod Sosnami”. Z sukcesem łączy prowadzenie fitness klubu, wychowywanie małego Ksawerego i prace społeczną. Mimo przeszkód udaje się jej zaktywizować osiedlową społeczność, choć sama przeżywa dramatyczne chwile, kiedy zagrożone zostaje życie jej ukochanego synka.

Losy Marii, Marty i Kaśki zaczynają się coraz bardziej splatać.

Tomek (Marek Ławrynowicz), nie potrafiąc pogodzić się z rozstaniem, wini Magdę (Honorata Witońska) za swoje życiowe klęski. Porywa dziewczynę i więzi w mieszkaniu na Osiedlu „Pod Sosnami”. Wkrótce dochodzi do tragedii – Tomek popełnia samobójstwo. Magda przeżywa traumę, decyduje się na rozstanie z Krzysztofem (Tomasz Kozłowicz) i powrót do Zakrzewia. Do siebie dochodzi dzięki wsparciu rodziny i byłego partnera, Jarka (Paweł Prokopczuk). Wkrótce rozpoczyna pracę w szkole Anny (Dorota Kolak).

Natalia (Maria Dejmek) i Irek (Otar Saralidze) angażują się w pomoc dla Liliany (Aleksandra Szwed), znajomej Kubanki, której grozi deportacja. Piękna dziewczyna wpada w oko Irkowi i staje się realnym zagrożeniem dla jego związku ze Zwoleńską.

Basia (Sławomira Łozińska), Zenek (Jan Pęczek) oraz Sara (Dominika Kimaty) wracają do kraju i przekonują się, że pod ich nieobecność wiele się na Zacisznej zmieniło. Justyna (Lidia Sadowa), przekonana, że jest w ciąży z Danielem (Dawid Kartaszewicz), przyznaje się mężowi do zdrady. Ten chce uznać przyszłe dziecko. Daniel zamierza walczyć, jednak po powrocie Sary zmienia zdanie. Daniel, Justyna i Norbert chcą zachować tę informację dla siebie... Sekret jednak szybko wychodzi na jaw..

Grupę młodych bohaterów, skupionych wokół Huberta (Marek Molak) i Klary (Olga Jankowska), jednoczy „projekt chiński”, czyli marzenie podbicia chińskiego rynku muzycznego. Wspólna praca wyzwala nie tylko pozytywne emocje. Tina (Michalina Olszańska) zdradza Kubę (Eryk Kulm) z Dawidem (Bartosz Waga). Związki Tiny i Kuby oraz Dawida i Patrycji (Marta Dobecka) rozpadają się. Kuba, wściekły na Dawida, doprowadza do bójki, w efekcie której Dawid trafia do szpitala. Chłopakowi grozi paraliż, a Kubie długa odsiadka w więzieniu. Tymczasem Klara i Hubert odkładają na bok plany założenia rodziny i rozpoczynają rywalizację w biznesie. Klara otwiera z przyjaciółkami klubik dla dzieci, a Hubert sklep z instrumentami muzycznymi.

Ludmiła (Elena Leszczyńska) znajduje nowe zajęcie – korepetycje z angielskiego. Kostek (Adam Cywka) jest zazdrosny o młodych i przystojnych uczniów żony. Jednocześnie wciąż myśli o zemście na gwałcicielach córki, Zuzanny (Izabela Januszko) i zaczyna realizować swój tajemniczy plan.

Zespół „Biomeru” pod wodzą Władka (Przemysław Stippa) odnosi spektakularny sukces badawczy. Cieślak w końcu przekonuje do siebie współpracowników, którzy jednoczą się wokół nowego szefa. Sukcesy zawodowe nie idą w parze z osobistymi – wskutek nieporozumień i urażonych ambicji Władek i Maciek (Tomasz Mycan) rozstają się. Sabina (Barbara Kurzaj) układa sobie życie osobiste z majstrem, Andrzejem Tomalą (Bartłomiej Nowosielski) i wyprowadza się od Cieślaków. Kajtek (Jakub Dmochowski) nie akceptuje nowego partnera mamy i postanawia zamieszkać z ojcem. Gdy Maciek zapada na ciężką chorobę podczas egzotycznego wyjazdu, Władek bez zastanowienia pomaga mu wrócić do kraju i otacza opieką.

Stefan (Krzysztof Kiersznowski) i Waleria (Ewa Ziętek) muszą odłożyć na bok ślubne plany, gdyż obecna żona Górki – Oksana (Olena Leonenko) stara się o polskie obywatelstwo. Sukcesy zawodowe Walerii zostają zauważone przez konkurencyjną firmę i Koszykowa zmienia pracę. Szybko jednak tego żałuje, okazuje się bowiem, że nowa firma prowadzi nielegalną działalność...

KULTURA W TVP2
NOCNE PASMO MUZYCZNE

sobota, po północy


IL DIVO – LIVE IN LONDON – KONCERT

8 marca, godz. 00.05 premiera


„Live in London” to zapis koncertu Il Divo, który dobył się w sierpniu 2011 r. w słynnym londyńskim Coloseum. Carlos Marin, Sebastien Izambard, David Miller oraz Urs Buhler zaprezentowali zestaw największych przebojów, stanowiących muzyczny flirt popu i opery.

Il Divo tworzą Urs Buhler, Carlos Marin, David Miller i Sebastien Izambard. Grupa sprzedała ponad 26 milionów płyt. Może poszczycić się 160 złotymi i platynowymi albumami w 33 krajach. Muzycy II Divo uczestniczyli w ceremonii otwarcia i zamknięcia FIFA World Cup w 2006 roku, koncertowali u boku Barbry Streisand, pojawili się na balu inauguracyjnym prezydenta Baracka Obamy, uświetnili także uroczystości diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II.


SADE – BRING ME HOME: LIVE 2011

15 marca, godz. 00.10 premiera


„Bring Me Home – Live 2011” to koncert charyzmatycznej wokalistki Sade Adu, zarejestrowany w Ontario w południowej Kalifornii. Spektakularny show został wyreżyserowany przez Sophie Muller, światowej sławy artystkę odpowiedzialną za wizualną stronę zarówno koncertu, jak i większości teledysków Sade. Warto dodać, że reżyserka za swoje dzieło otrzymała 2 nominacje do nagród Pollstar Awards – w kategoriach „Najbardziej Kreatywna Produkcja Sceniczna” i „Najlepsza Trasa Koncertowa 2011”. Polscy fani mieli okazję oglądać ten muzyczny niezwykły show w 2012 r., podczas pierwszego występu Sade w Polsce, w łódzkiej Arenie.

Niezwykły, pełen widowiskowych wizualizacji koncert zawiera aż 22 utwory, w tym najsłynniejsze przeboje wokalistki: „Smooth Operator”, „By Your Side”, „The Sweetest Taboo” oraz aż 5 utworów z ostatniej płyty „Soldier of Love”, która osiągnęła w Polsce status diamentowej.


BUSY SIGNAL – OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2013

22 marca, godz. 00.15 premiera


Busy Signal jest jednym z najbardziej aktywnych współcześnie tworzących jamajskich artystów. Jego ostatni album „Reggae Music Again” odniósł duży sukces, a jednocześnie zaskoczył słuchaczy korzennymi dźwiękami, mimo iż sam wykonawca odbierany jest jako czołowy przedstawiciel sceny dancehall. Signal znakomicie odnalazł się także we wspólnych nagraniach z Damianem Marley’em oraz Majorem Lazerem w przeboju rockowych gwiazd No Doubt. Ubiegłoroczny występ na Ostróda Reggae Festival był jego pierwszym występem w Polsce. Ten koncert to była prawdziwie wybuchowa mieszanka dancehallu z roots reggae.
GENTLEMAN'S DUB CLUB – OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2013

29 marca, godz. 00.20 premiera


Gentleman's Dub Club powstał w 2006 r. w Leeds w Wielkiej Brytanii. Inspiracją dla założycieli grupy były regularne wizyty na kultowych sesjach Sub Dub miejscowych gwiazd Iration Steppas. Zespół bardzo szybko zyskał status fenomenu na brytyjskiej scenie. Jako pierwszy połączył ska, dubstep, reggae i Dub. 9-osobowy team ubranych w garnitury dżentelmenów podbija dziś niemal całą Europę. Każdy kolejny singiel z miejsca staje się hitem. Ich muzyka określana jest jako arcydzieło nowoczesnego brzmienia łączącego osiągnięcia dubstep i Dub z wyjątkowo taneczną odmianą ska i reggae. Koncert Gentelman’s Dub Club w ramach Ostróda Reggae Festival był pierwszym występem grupy w Polsce.
ADAM BAŁDYCH – JAZZ MELOMANI 2013

kwiecień premiera


18 października 2013 r. odbyła się XXI Wielka Gala „Grand Prix Jazz Melomani 2013”. Jednym z laureatów Grand Prix – Artysta Roku, był Adam Bałdych. Laur ten muzyk otrzymał rok po tym, jak w 2012 r. odebrał nagrodę Grand Prix Jazz Melomani 2012 (za rok 2011) w kategorii Nadzieja Melomanów. Bałdych jest ponadto laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej, Radia Zachód i TVP – „Ale Sztuka”. Wyróżniony został także Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie. Był również laureatem wielu konkursów jazzowych w Polsce. W 2013 r. został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Artysta Roku – Muzyka Jazzowa.

Skrzypek zadebiutował krążkiem „Imaginary Room” wydanym w niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC i nagranym wspólnie z Larsem Danielssonem, Jacobem Karlzonem, Verneri Pohjola, Mortenem Lundem oraz Mariusem Nesetem. Płyta ta przyniosła mu nagrodę niemieckiego przemysłu muzycznego – ECHO JAZZ 2013.

Adam Bałdych, według znawców i krytyków muzycznych, zaciera granice między muzyką jazzową i klasyczną, sięgając po kompozycje średniowieczne, współczesne, a także czerpiąc z tradycji muzyki ludowej. Wyrzucony ze średniej szkoły muzycznej, zaledwie kilka lat potem zdobył stypendium w Berklee College of Music. Ukończył też z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach.

CYKLICZNE MAGAZYNY KULTURALNE
TVP2 od dawna pełni swoistą rolę mecenasa kultury. To właśnie na jej antenie prezentowane są stałe, popularne i cenione przez widzów programy poświęcone aktualnościom ze świata kina, muzyki, literatury czy sztuki. Tematyka ta będzie obecna w Dwójce także w wiosennej ramówce.
KOCHAM KINO

niedziela, godz. 22.50 (od 2 marca)


Program „Kocham Kino” to magazyn filmowy prezentujący twórczość przede wszystkim polskich filmowców, zarówno tych, którzy debiutują, jak i tych z bogatym dorobkiem artystycznym. Znaczącą część programu stanowią pogłębione rozmowy z twórcami kina: reżyserami, scenarzystami, aktorami, operatorami. Do programu zapraszani są również animatorzy szeroko pojętej sztuki filmowej, twórcy festiwali filmowych, przeglądów i wielu innych wydarzeń czy inicjatyw. Regularnie w programie pojawia się też recenzja krytyka filmowego, Tadeusza Sobolewskiego, a także zapowiedzi premier kinowych oraz wydawnictw DVD.

Autorką i prowadzącą program jest Grażyna Torbicka – dziennikarka i krytyk filmowy, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych FIPRESCI, jurorka licznych festiwali m.in. w Berlinie (Jury FIPRESCI), Cannes (Jury Nagrody Pierrot, za najlepszy debiut), Krakowie (Jury Konkursu Głównego Krakowskiego Festiwalu Filmowego), dyrektor artystyczna festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym, laureatka Wiktorów i Telekamer, odznaczona medalem Gloria Artis.

Raz w miesiącuKocham Kino” ma charakter wydania specjalnego z udziałem publiczności.

Program przybiera wówczas charakter wywiadu / talk show, w którym zaproszony do studia gość (Lech Majewski, Bogusław Linda, Maciej Stuhr, Wojciech Smarzowski, Lech Majewski, Marcin Dorociński) odpowiada na pytania zadawane przez publiczność, rekrutującą się spośród studentów szkół artystycznych, wydziałów humanistycznych i pasjonatów kina.

Kocham Kino” niezmiennie obecne jest na najważniejszych wydarzeniach filmowych w kraju i zagranicą. Podczas festiwali, takich jak Cannes, Berlin czy Wenecja, wywiadów dla „Kocham Kino” udzielają najwięksi twórcy filmowi. To właśnie w „Kocham Kino” pojawili się: Woody Allen, Milos Forman, Peter Weir, Michelangelo Antonioni, Bracia Coen i wielu innych.

Kocham Kino” od wielu lat prezentuje widzom Dwójki relacje z „Berlinale”, festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, MFF Cannes, Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Gdynia Film Festival, MFF w Wenecji czy Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PlusCamerimage.


KULTURA, GŁUPCZE

niedziela, godz. 9.00 (od 2 marca)


Magazyn „Kultura, Głupcze” (tytuł nawiązuje do słynnego hasła Billego Clintona: „Ekonomia, głupcze”) istnieje na antenie Programu 2. od września 2011 r. Pierwsze wydanie odbyło się w symbolicznym miejscu i czasie – we Wrocławiu w trakcie Europejskiego Kongresu Kultury, odbywającego się w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Gościem honorowym Kongresu był historyk idei, filozof, socjolog – prof. Zygmunt Baumann i to jego refleksja („Kultura jest narzędziem zmiany społecznej”) stała się myślą przewodnią programu. Punktem wyjścia każdego odcinka jest pytanie, które pozwala przyjrzeć się bliżej aktualnym kulturalno-społecznym wydarzeniom oraz zjawiskom zmieniającym nasze utarte myślenie o świecie.

Gośćmi programu są publicyści, twórcy, artyści, niekwestionowane autorytety w swoich dziedzinach. Zaproszenie do studia przyjęli m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Zbigniew Bujak, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Anda Rottenberg, Joanna Szczepkowska, Izabella Cywińska, Olga Lipińska, prof. Zbigniew Izdebski, Krzysztof Zanussi, Janusz Zaorski, Krzysztof Krauze, Magdalena Łazarkiewicz, prof. Wiesław Godzic, Jerzy Owsiak, Anna Bikont, Zbigniew Libera, prof. Paweł Śpiewak, Manuela Gretkowska, prof. Magdalena Środa, Maria Czubaszek, Władysław Frasyniuk, Michał Ogórek, Konstanty Gebert, Jan Wróbel, Michał Zadara, Arkadiusz Jakubik, Roman Kurkiewicz, Maciej Drygas, Daniel Passent, Józef Pinior, Jacek Hugo- Bader, ks. Andrzej Luter, o. Paweł Gużyński i wielu innych.

Prowadzenie: Kamil Dąbrowa, Piotr Najsztub, Jacek Żakowski.

WOK – WSZYSTKO O KULTURZE

niedziela, godz. 23.20 (od 2 marca)


Laureat ubiegłorocznego plebiscytu „MediaTory”, magazyn „Wszystko o Kulturze”, to pozycja istniejąca na antenie TVP2 od września 2011 r. W jego ramach prezentowane są najważniejsze wydarzenia z obszaru teatru, muzyki, sztuki i literatury w Polsce. Widzowie TVP2 co tydzień otrzymują pełen obraz tego, co współcześnie dzieje się w kulturze.

W spektrum zainteresowań magazynu WOK znajdują się najważniejsze bieżące zjawiska artystyczne w Polsce oraz projekty realizowane przez polskich twórców za granicą.Maciej Nowak zaprasza swoich gości na teatralne premiery, Antonina Turnau i Szymon Kloska spotykają się z pisarzami, Adriana Prodeus odwiedza ciekawe wystawy oraz rozmawia z artystami, a Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński dzielą się odkryciami z obszaru muzyki poważnej oraz popularnej.
MAKŁOWICZ W PODRÓŻY

niedziela, godz. 11.25 (od 2 marca)


To program podróżniczo-kulinarny emitowany na antenie TVP2 od początku 2008 r.

Popularny dziennikarz i podróżnik, Robert Makłowicz, w ciągu ostatnich lat odwiedził 35 krajów na czterech kontynentach. W nadchodzącym, wiosennym sezonie widzowie Dwójki wraz z Robertem Makłowiczem wybiorą się do Hiszpanii (wyspy: Fuerteventura i Teneryfa) i na Maltę.

W Polsce zrealizowany zostanie specjalny odcinek wielkanocny.

Każdy odcinek jest odrębną całością, a równocześnie częścią cyklu tematycznego dotyczącego danego regionu lub całego kraju.


WYDARZENIA ARTYSTYCZNE
ORŁY 2014 – UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD POLSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ

10 marca, godz. 22.50 premiera


10 marca br. po raz szesnasty przyznane zostaną prestiżowe Polskie Nagrody Filmowe Orły. Dwójka, jak co roku, obecna będzie na uroczystej gali, która odbędzie się w warszawskim Teatrze Polskim. Relację z uroczystej ceremonii, którą poprowadzi Maciej Stuhr, widzowie TVP2 zobaczą o godz. 22.50
35. PRZEGLĄD PIOSENKI AKTORSKIEJ WE WROCŁAWIU – KONCERTY

marzec premiera


TVP2 w marcu pokaże uroczysty koncert galowy zamykający 35. edycję Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a także koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena.

Tegoroczny galowy koncert, nad którym reżyserską pieczę sprawuje Agata Duda-Gracz, odbędzie się pod wielce mówiącym tytułem: „WIELKA PŁYTA 1972 – 2018 – bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego”. W spektaklu wystąpi ponad 30 artystów, a wśród nich: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, Magda Kumorek, Elżbieta Romanowska, Justyna Szafran, Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho, Tomasz Schimscheiner i Cezary Studniak.

Koncert Galowy jest opowieścią o Polakach, a jednocześnie wariacją na temat tuwimowskich strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach, krzywym zwierciadłem symbolizowanym przez zwykły (na pozór) blok mieszkalny nr 104.

Dwójka zaprezentuje także koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena pt. „Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz...”.

Czesław Niemen uchodził za outsidera. Polska publiczność najlepiej pamięta jego przeboje z przełomu lat 60. i 70. Takie, jak „Płonie stodoła”, „Sen o Warszawie”, „Pod Papugami”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”. Założeniem twórców koncertu „Total Niemen” jest pokazanie drogi, jaką artysta przebył od momentu swoich pierwszych dokonań. Koncert jest także próbą zaprezentowania Czesława Niemena jako twórcy totalnego, odpowiedzialnego za każdy aspekt swojej kreacji.

Podczas koncertu wystąpią: Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Sambor Dudziński, Piotr Rogucki, Marcin Januszkiewicz i Janusz Kruciński.


PRZYJACIELE NA 33 OBROTY

marzec/kwiecień premiera (film dokumentalny)


Film opowiada historię przyjaźni i rozwoju kariery Rodosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego, dwóch światowej sławy grafików, pochodzących z Polski. Prezentuje wybitnych twórców, którzy mieli odwagę skonfrontować siłę swego talentu ze światem anglosaskiej sztuki pop. Twórczość Szaybo i Zagórskiego była związana z kierunkami artystycznymi (Szkoła Polskiego Plakatu, Record Design), które w latach 60. i 70., miały znaczenie nie tylko artystyczne, lecz spotykały się także z szerokim oddźwiękiem społecznym.

Reż. Grzegorz Brzozowicz


PLACIDO DOMINGO W POZNANIU – KONCERT Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI KANONIZACJI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

27 kwietnia, godz. 19.00 (cz. 1.), godz. 22.50 (cz. 2.) premiera: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy

Pobieranie 209.09 Kb.

  1   2
©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna