Odbędzie się we Wrocławiu impreza z gatunku jungle i dnb. Na Keep it Real w Teatrze Versus zagrają: Respecta Kru, Free Mind Section, Mc Antone oraz Vj Optical OnePobieranie 14.37 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar14.37 Kb.Keep it Real!
Komunikat prasowy, 23.12.2009

15.01.2010 odbędzie się we Wrocławiu impreza z gatunku jungle i dnb. Na Keep it Real w Teatrze Versus zagrają: Respecta Kru, Free Mind Section, Mc Antone oraz Vj Optical One.


Start imprezy o 21:00. Bilety kosztują 12 zł do godziny 24:00 oraz 15 zł po północy. Teatr Versus znajduje się przy ul. Wróblewskiego 9 we Wrocławiu.Free Mind Section to zespół ludzi, zajmujących się organizowaniem niebanalnych imprez klubowych, łączących w sobie różne gatunki muzyczne. Tam prezentują szerszej publiczności dźwięki, którymi wypełnieni są po brzegi. Współpraca nawiązała się pod wpływem cyklu imprez odbywających się w latach 2007-2008 w specyficznym i oldschoolowym klubie Wagon we Wrocławiu. Pierwsze i najważniejsze uwolnione przez nich dźwięki to jungle i dnb, z czasem w miarę progresu dołączyli do smacznego zestawu muzycznego dubstep, dub, reggea, dancehall, a także funk. Na imprezach starają się prezentować szeroko pojętą awangardową muzykę elektroniczną.

Squad Free Mind Section:

Dj's: Suicide One, PtaQ, Nidxi, Chris L, Jah T, Clicker, Kakita, Vj Optical One.

Respekta Kru to kolektyw założony przez junglistów Playamana oraz Mellow Jakuzę. Skupia w sobie DJ-ów i producentów, połączonych przyjaźnią i wspólną miłością do junglowych brzmień.

W Teatrze Versus w styczniu wystąpi dwóch reprezentantów tej ekipy: Mono oraz Playaman.Mono

Jako jeden ze stu najlepszych DJ-ów w Polsce (według magazynu Laif), od 14 lat angażuje się w polską scenę muzyki klubowej. Prezentował w swojej karierze prawie każdy gatunek światowego broken beatz. Obecnie muzycznie nie zamyka się w jednym nurcie, cały czas kombinuje - miesza konwencje, tempa i gatunki. Nie lubi nudnych przejść, mdłych setów i dentysty. Grywa w całej Polsce od morza do Tatr - na imprezach klubowych, filmowych, sportowych (m.in. Miller Fresh, Festiwal NuJazzu i Funku, Basketmania, BeachSoccer Tour, Red Bull Kapsel Trophy).

Poszukując różnych form, trafił do austriackiego PE!Music, łódzkiej Kliniki Pozytywnych Wibracji i Burning Lion Kolektive, krakowskiego Slow Motion Project. Jest rezydentem zakopiańskiego Ampstronga, krakowskiego CLUB07 i łódzkich klubów, często usłyszeć go można w RadioBIS w audycji Beatblender i łódzkim Nocnym Transie. Od 7 lat zaangażowany jest mocno w branżę muzyczno-klubową, jako grafik był autorem wielu znanych plakatów i wydawnictw klubowych, a także twórcą I Międzynarodowej Wystawy Plakatu Klubowego.

Zagrał na setkach imprez, gdzie supportował m.in. Freestylers, Dub Pistols, Andy C, Hype, Hardfloor, Dark Globe, Josh Wink, Urszulę Dudziak, Drummatic Twins czy DJ Zinca, BSE. Rok 2006 przyniósł mu dwie wizyty do Niemiec na EssenStadt Festiwal oraz do berlińskiego klubu Icon na imprezę z serii Recycle u boku Black Sun Empire. W 2007 zagościł jako stały skład w Respekta Kru, co umożliwiło mu eksplorację tematów junglowych w Polsce i Europie.Playaman

Swoją przygodę z dekami rozpoczął w 1997 roku. Pierwszą muzyczną inspiracją były brzmienia UK acid techno. Szybko jednak pojawiła się miłość do muzyki jungle i reggae, z którą Playaman jest związany do dziś. W roku 1999 wraz z djem Tukomą założyli Junglizm Ragga Crea (JRC), które miało na celu promocję muzyki jungle i wszystkiego, co z nią związane. W tym czasie powstał pierwszy mixtape "Junglizm is Massive vol. 1". Lata 2000-2002 to dwuletni pobyt w Holandii (Den Haag), gdzie wraz z lokalną ekipą o7o Crew organizowali imprezy klubowe oraz na squotach. Kolejne lata to ciężka praca nad promocją junglowych brzmień w swoim kraju. W tym czasie razem z djem Mellow Yakuzo założyli Respekta Kru.

Rok później w krakowskim klubie Roentgen pod szyldem RK ruszył cykl imprez "Junglizm is Massive" (2004-2007), w którym na przestrzeni kilkunastu edycji zagrali czołowi światowi artyści nurtu, m.in: Bong Ra, Shitmat, Debaser, U-Ome, Enduser, Aaron Spectre, Mel Smith, RCola, Mz. Revolution, Med Dem Sound, Tester, General Malice, R.A.W aka Bboy3000 i inni. W 2005 roku szeregi Respekta Kru zasilają dj Mono, dj Kwazar, mc Cheeba oraz dwóch vj'i Jah LpTop oraz Hurden Husket. Nieustannie od strony medialno-promocyjnej, ekipę wspiera wiseGirl. Rok 2005 to również okres, kiedy z inicjatywy Playamana rusza Respecta Records Store, internetowy sklep z winylami, specjalizujący się w połamanych, undergroundowych brzmieniach.

Kolejne lata to nieustające podróże oraz promocja junglowych klimatów - wiele imprez zagranych w Polsce i za granicą. W 2008 roku po raz pierwszy w polskiej historii reggea festiwali, udało się uruchomić pod szyldem Respekta Kru oficjalną scenę z muzyką jungle oraz dubstep - i to od razu na dwóch największych polskich festiwalach: Reggealand w Płocku oraz Ostróda Reggea Festiwal. Głównymi gwiazdami byli: MC Demolition Man, Souljah, R cola, Tricky D. Działania te zostały bardzo dobrze ocenione przez głównych organizatorów oraz muzyczne media. Końcówka 2008 roku była bardzo pracowita dla Playamana oraz całej ekipy Respekty: ogólnopolski Jungle Kingdom Tour w kooperacji z najlepszymi polskimi reggea nawijaczami (Junior Stress, Bob One, Cheeba, Pablopavo) oraz andrzejkowa impreza z udziałem sław muzyki jungle: dj Terry T oraz Tennor Fly. Najbliższy czas ma przynieść pierwsze wydawnictwa spod szyldu Respekta Kru.Do publikacji przed: 15.01.2010

Kontakt:

Joanna Śmietanka – Manager

tel. 880 650 458

e-mail: asia@kream.pl

GG: 2262896

www.kream.pl

www.kream.pl

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna