Ogólnopolski Zlot Akwarystów w Krakowie 06-07. 11. 2010Pobieranie 27.33 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar27.33 Kb.Ogólnopolski
Zlot
Akwarystów
w Krakowie
06-07.11.2010
Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów ma zaszczyt poinformować o kolejnym Ogólnopolskim Zlocie Akwarystów w Krakowie, zorganizowany przez nasze stowarzyszenie.

Nawiązując do swoich tradycji, Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów pragnie reaktywować kolejną imprezę organizowaną przez nas. Pod koniec zeszłego roku reaktywowaliśmy Krakowski Weekend Akwarystyczny, tym razem chcemy reaktywować ogólnopolski zlot - imprezę, którą organizowaliśmy u zarania naszej działalności.

By nie wchodzić w konflikt z innymi imprezami akwarystycznymi, gdyż chcemy, by było ich jak najwięcej w Polsce, postanowiliśmy wybrać termin późnojesienny, który naszym zdaniem jest wręcz wymarzony, bo niejako zamyka rok akwarystyczny. Spotkanie takie pozwoli na swojego rodzaju podsumowanie roku dla szeroko pojętego środowiska akwarystycznego.

Impreza jest pomyślana w konwencji sympozjum odbywającego się w ciągu dwóch dni weekendowych, podczas której wystąpią zarówno polscy jak i zagraniczni goście. W ciągu każdego z dni, odbędą się prelekcje i wykłady, które będą dotyczyć ogólno pojętej akwarystyki słodkowodnej. Pod koniec pierwszego dnia jest planowane spotkanie o charakterze integracyjnym. Nie planowana jest żadna towarzysząca wystawa akwarystyczna.


Wstępnie szacujemy, że w zlocie weźmie udział około 100 osób.Miejsce i data zlotu:

Zlot odbędzie się w Krakowie w dniach 6. i 7. listopada 2010 roku. Planowany na dzień dzisiejszy start to godzina 10:00.


Zlot odbędzie się w kinoteatrze "Wrzos" mieszczącego się w Krakowie przy ulicy Zamojskiego 50. Kinoteatr dysponuje 169 miejscami siedzącymi, sceną (wykorzystywaną podczas spektakli) oraz foyer.Patronat medialny:

Patronami medialnymi na dzień dzisiejszy są:


- miesięcznik - Nasze Akwarium,
- miesięcznik - Magazynu Akwarium,
- patronat radiowy Polskie Radio Kraków.Program zlotu:

Zlot obejmuje prelekcje i prezentacje w sobotę i w niedzielę. W sobotę obędzie się 7 prezentacji w godzinach od 10:00 do 19:00 z 2 godzinną przerwą od 13:00 –15:00 na obiad. W sobotę planowana jest impreza integracyjna. W niedzielę obędą się 4 prelekcje i zlot zakończy się około godziny 14:00.


Oto lista prelegentów i tematów:

- Hans Georg Evers (Niemcy) – podróżnik, naczelny niemieckiego magazynu akwarystycznego AMAZONAS, wybitny specjalista od sumowatych, autor wielu książek i publikacji (m.in. współautor 2 tomów atlasów Mergus o zbrojnikowatych). Wykład „Shampupa – w pogoni za szczęściem” – dotyczyć będzie zbrojnikowatych zamieszkujących Rio Huallaga w Peru.

- Ian Fuller (Wielka Brytania) – światowej sławy specjalista zajmujący się kiryskami, autor książek i publikacji na ten temat, przedstawi wykład na temat tych interesujących ryb.

- Jakub Barbasz (Qbab) – „Świat kolorów” – to przewrotny tytuł zapowiadający fascynującą opowieść o testach wody. Kilka zdań o pomiarach w akwarium, czyli „czy warto zamienić kuchnię w laboratorium”. Porozmawiamy również o tym co warto, a czego nie warto mierzyć, oraz nauczymy się nie tylko odczytywać wyniki ale je świadomie interpretować.

- Bartosz Bojarski – Skupi się na omówieniu pasożytów, na które można się natknąć w naszych akwariach.

- Anna Czajkowska (Faolan) z bojownik.pl – Jak mało kto potrafi opowiedzieć o mało znanych faktach i dobrze znanych mitach dotyczących biologii, pielęgnacji i rozrodu bojowników. NIe zabraknie oczywiście omówienia nowych odmian barwnych tych pieknych ryb.

- Wojciech Górecki – Dezynfekcja jako metoda profilaktyki i wspomagania terapii chorób ryb akwariowych, w oparciu o preparaty stosowane w akwakulturze

- Marcin Graczyk – to wystąpienie można by sparafrazować słynnym zdaniem: „cudze chwalicie, swego nie znacie”, no bo jak można inaczej ująć temat prelekcji „Biotopowe akwaria zimnowodne z rybami krajowymi”.

- Adam Karwowski – prezentacja Muzeum Przyrody w Drozdowie.

- Anna Malinowska – zaprosi nas do odwiedzenia niezwykłego świata skalarów. Jak pokazały pierwsze mistrzostwa skalarów, które odbyły się na początku tego roku w Poznaniu temat jest wart bliższego omówienia, a kto jak nie Anna Malinowska może podzielić się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem w hodowli tych ryb.

- Michał Paczkowski – o krewetkach można opowiadać w nieskończoność, a jak zobaczycie na przykładzie Michała może w nieskończoność opowiadać o każdym aspekcie związanym z hodowlą krewetek.

- Andrzej Sieniawski – Andrzeja nie trzeba nikomu przedstawiać, a tym razem omówi gorący temat jakim są efekty konferencji włoskiej „Neapol 2010″ na temat ewentualnych zmian w zaszeregowaniu dyskowców do nowych grup barwnych.

- Dominik Tomaszewski – Akwarium i jego podwójne życie, czyli coś z niczego- Idea akwarium niskokosztowego nie jest nowa: stosowali ją już nasi ojcowie i dziadkowie. Akwaria ich, choć z pewnymi ograniczeniami, działały latami. Koncepcja Low-Tech rozwiązuje problemy podobnie, jednak jej nowatorstwo opiera się na świadomym wykorzystaniu mechanizmów, jakie zachodzą w akwarium i jakie mogą zostać wykorzystane przez akwarystę. Autor prelekcji postara się przybliżyć niektóre sposoby prowadzenia LT, zwłaszcza te związane z wykorzystaniem podłoża glebowego i procesów bakteryjnych.

Godziny rozpoczęcia:

Sobota 06.11.2010

10:00

Rozpoczęcie zlotu

10:10

Jakub Barbasz

11:00

Hans Georg Evers (Niemcy)

12:00

Andrzej Sieniawski

12:40

Adam Karwowski

13:20-15:00

przerwa

15:00

Michał Paczkowski

16:00

Anna Malinowska

17:00

Marcin Graczyk

18:00-18:30

Wojciech Górecki

O godzinie 20:00 planowane jest spotkanie integracyjne.

Niedziela 07.11.201010:00

Dominik Tomaszewski

11:00

Ian Fuller (Wielka Brytania)

12:00

Anna Czajkowska

13:00

Bartosz Bojarski

13:50

Zakończenie zlotu

Organizatorzy zastrzegają sobie w wyjątkowych sytuacjach możliwość zmiany rozpoczęcia poszczególnych prezentacji.

Więcej szczegółów oraz rejestracja uczestników na zlot na oficjalnej stronie zlotu stronie:


zlot.ksa.org.pl
zlot2010.ksa.org.pl

Zapraszamy do udziału w zlocie!


Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów


ORGANIZATOR ZLOTU

- Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.ksa.org.pl zlot.ksa.org.plPrzy współudziale:
- Dom Kultury "Podgórze" - www.dkpodgorze.krakow.pl
- Kinoteatr „Wrzosz” - www.myspace.com/kinoteatrwrzos
- Aquaael – www.aquael.pl
- Tropical – www.tropical.pl
- Aquaszut – www.aquaszut.pl
- Diversa – www.diversa.info.pl
- Tropheus Tanganika – www.tropheus.com.pl
- Aquasum – www.aquasum.pl
nasi prelegenci śpią w Hotelu Demel – www.demel.com.pl
Patronat prasowy:
- Nasze Akwarium – www.akwarium.pl
- Magazyn Akwarium – www.magazynakwarium.pl
Patronat radiowy:

Radio Kraków - www.radiokrakow.pl©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna