Około 500 młodych zawodniczek I zawodników rywalizowało ze sobą w konkurencjach sportowych w jubileuszowej X parafiadzie Diecezji Płockiej, która odbyła się w PłońskuPobieranie 7.13 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar7.13 Kb.
 

Około 500 młodych zawodniczek i zawodników rywalizowało ze sobą w konkurencjach sportowych w jubileuszowej X Parafiadzie Diecezji Płockiej, która odbyła się w Płońsku.
W czasie Parafiady Diecezji Płockiej na obiektach sportowych Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku dzieci i młodzież z różnych miejsc diecezji rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych (bieg na 60, 100, 600 i 1000 m, skok w dal, rzut piłką palantową, piłka siatkowa plażowa, piłka nożna) oraz w konkursach plastycznym i muzycznym.

Rywalizację sportową poprzedziła Msza św. w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, przewodniczył jej diecezjalny duszpasterz sportu ks. kan. Zbigniew Sajewski, a kazanie wygłosił ks. Dariusz Nowotka z wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Organizatorzy zwracali uwagę, że impreza sportowa jest odpowiedzią na słowa śp. ks. Józefa Jońca, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej inicjatora parafiad, że „ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.

Pierwsze miejsca w konkurencjach lekkoatletycznych zajęły dziewczęta: Żaneta Górczyńska z Gimnazjum nr 1 w Płońsku (dwukrotnie stanęła na najwyższym podium), Aleksandra Liszewska z Gimnazjum w Szydłowie, Zofia Szuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, Maja Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, Natalia Kaliszewska ze Szkoły Podstawowej w Dzierzążni.

W lekkoatletyce chłopców zwycięstwa odnieśli: Sebastian Łoniewski z Gimnazjum w Dzierzążni, Marcin Syski z Gimnazjum nr 1 w Płońsku, Jakub Kuskowski z Gimnazjum nr 2 w Płońsku, Wiktor Mateńko Wiktor ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, Mateusz Jachowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, Adrian Małecki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku.

W turnieju piłki siatkowej najlepsze okazały się drużyny ze: Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku (chłopcy SP), Gimnazjum nr 2 w Płońsku (dziewczęta), Gimnazjum w Lisewie (chłopcy).

Mecze piłki nożnej odbywały się na stadionie sportowym w Płońsku. Zwyciężyły drużyny: Szkoły Podstawowej w Lisewie (chłopców i dziewcząt SP), Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, Szkoły Podstawowej w Janowie, Gimnazjum w Szydłowie (chłopców i dziewcząt).

W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych zajęli: Zofia Sokołowska oraz Łukasz Brzeszkiewicz – oboje ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. W konkursie muzycznym pierwszą nagrodę wyśpiewała solistka Wiktora Sakolska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku oraz zespół Powiatowym Gimnazjum Publicznym w Płońsku.

Najlepsze reprezentacje sportowe, które zostały wytypowane do udziału w Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie, to: I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku, II miejsce - Gimnazjum nr 1 w Płońsku, III miejsce - Zespół Szkół w Lisewie. Wszyscy zwycięzcy otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe.X Parafiadę Diecezji Płockiej zorganizowali: ks. kan. Zbigniew Sajewski - diecezjalny duszpasterz sportu, przy współudziale wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Płocku oraz władz samorządowych miasta i gminy Płońsk.

Źródło: http://ekai.pl/diecezje/x79663/plonsk-x-parafiada-diecezji-plockiej/
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna