Orientacyjne ceny wycieczek fakultatywnychPobieranie 8.45 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar8.45 Kb.
Orientacyjne ceny wycieczek fakultatywnych

Mombasa City tour - półdniowa (ok. 5 godz.) wycieczka do Mombasy, drugiego co do wielkości miasta w Kenii. Tu przenikają się kultury arabska, afrykańska, indyjska i europejska. Spacer po Starym Mieście. Zobaczymy również imponujący Fort Jesus, twierdzę wybudowaną w XVI w. przez Portugalczyków. Przejazd na Moi Avenue, by obejrzeć wizytówkę miasta: potężne kły słoniowe. Wizyta w fabryce Akamba, gdzie można zobaczyć wyrób różnych przedmiotów z drewna i kupić pamiątki. Cena – 40 USD.

Swahili Blue - rejs na lagunę oraz wyspę Wasini - wyprawa na południowe wybrzeże Kenii. Trasa biegnie pośród kokosowych lasów i leniwych wiosek. Po przybyciu do wioski Shimoni wizyta w „Grocie niewolników”, gdzie miejscowy przewodnik opowie jej historię. Tradycyjne łodzie typu Dhow zabiorą nas w rejs po Oceanie Indyjskim, przy dobrej widoczności można będzie dostrzec wybrzeże Tanzanii. Postój na kąpiel i snoorkeling. Po południu dotrzemy na wyspę Wasini, gdzie w egzotycznej restauracji będzie czekać prawdziwa piracka uczta z grillowanych ryb, kurczaka i krabów – lokalnej specjalności. Czas na zwiedzanie jedynej wioski na wyspie Wasini i spacer po „lesie koralowych rzeźb”. Powrót do hoteli na kolację. Cena – 120 USD (All inclusive).

Safari - w każdym z nas drzemie prawdziwy myśliwy! Dlatego będąc w Kenii należy obowiązkowo wybrać się na safari. Emocjonujące wyprawy zadowolą najbardziej wymagających łowców przygód. Malownicze parki krajobrazowe: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West, Amboseli – w każdym z nich zachwyca coś zupełnie innego, ale wszystkie gwarantują niezapomniane przeżycia, wspaniałe pejzaże, dziką przyrodę na wyciągnięcie ręki oraz wszechobecną egzotykę. Na południu Kenii, u podnóża Kilimandżaro, na równinie, która była kiedyś dnem jeziora, znajduje się Park Amboseli. Absolutnymi władcami tej krainy są: słoń, lampart, bawół, lew, hiena, zebra i gazela. Tsavo, największy park narodowy Kenii dzieli się na dwa obszary: Tsavo West i Tsavo East. Tu właśnie żyją „czerwone słonie”. Tu także można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, oglądając żyrafy, zebry, lwy, bawoły, pawiany i antylopy.

Niewyobrażalne widoki czekają również w parku Masai Mara, gdzie ma miejsce wielka migracja zwierząt. Żyje tu kilka gatunków antylop oraz żyrafy, bawoły, gepardy, hipopotamy, hieny, szakale, gazele, zebry, strusie, gnu i krokodyle! Adrenalinę podnosi podglądanie polujących lwów. Kenia to również nie lada gratka dla ornitologów. W samym parku Masai Mara żyje ponad 400 gatunków ptaków!

Po ekscytujących wyprawach zapewniamy noclegi w ekskluzywnych lodżach położonych na bezkresnych przestrzeniach dzikiego buszu. Ich standard na pewno zadowoli gusta wymagających Gości. Nocami słychać tu dochodzące z oddali odgłosy zwierząt.

Tsavo East: 1-dniowe safari - wczesne śniadanie i przejazd mini-busem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge i kolejne safari. Park Tsavo East jest ostoją czerwonych słoni, których nazwa pochodzi od czerwonej ziemi, w której się często kąpią. Powrót na nocleg do hotelu na wybrzeżu. Cena – ok. 190 USD (obejmuje wstępy do parków).

Tsavo East i Taita Hills: 2-dniowe safari - wczesne śniadanie i przejazd mini-busem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge. Przejazd do rezerwatu Taita Hills. Po południu polowanie z aparatem na zwierzęta. Kolacja i nocleg w Saltlick Lodge. Wczesnym rankiem wyjazd na safari w rezerwacie. Śniadanie i kolejne safari. Obiad w Taita Hills Lodge. Po południu wyjazd w kierunku wybrzeża Mombasy. Cena – ok. 380 USD (obejmuje wstępy do parków).Masai Mara: 3-dniowe safari samolotem - wylot Blu Sky Aviation do rezerwatu Masai Mara. Transfer do Campu/Lodge, obiad, popołudniowe safari w parku narodowym. Kolacja i nocleg. Wcześnie rano safari, śniadanie, wyjazd na kolejne safari. Obiad i popołudniowe safari, powrót na kolację i nocleg. Wcześnie rano wyjazd na bezkrwawe polowanie, powrót na śniadanie i kolejne safari. Po obiedzie transfer na lotnisko, przelot na wybrzeże Mombasy. Cena – ok. 1030 USD (obejmuje wstępy do parków).

Przydatne informacje


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna