Ostatnia, ale nie najgorszaPobieranie 175.69 Kb.
Strona1/4
Data02.05.2016
Rozmiar175.69 Kb.
  1   2   3   4

OSTATNIA, ALE NIE NAJGORSZA

W związku z zbliżającym się końcem roku szkolnego chcielibyśmy poznać system wartości naszych gimnazjalistów. Każdy z nas jest inny, każdy niepowtarzalny. Dlatego też każdy będzie miał swoją hierarchię ważności. Zadaliśmy więc następujące pytanie:


Jaka wartość jest dla Ciebie najcenniejsza w życiu?


  1. rodzina – 12%

  2. przyjaźń – 22%

  3. miłość-9%

  4. szczęście-10%

  5. zdrowie-16%

  6. dobra praca-19%

  7. wykształcenie-14%

Okazuje się, że dla naszych gimnazjalistów nieoceniona jest przyjaźń. Prawie tak samo ważna jest dobra praca, ale, jak podkreślali niektórzy rozmówcy, musi być dobrze płatna. „Zdrowie również jest w cenie” - informowali młodzi ludzie. Także wykształcenie zaczyna być doceniane, co cieszy rodziców i nauczycieli.


Inez Kohls
Kolegium redakcyjne: Monika Sekrecka, Monika Holweg, Agata Moroz, Agata Rudnik, Bartłomiej Kożuch, Jakub Pisarek, Aneta Mielcarska. Aleksandra Sznajder, Inez Kohls, Paulina Mrozińska, Karolina Holweg, Martyna Gralak, Karolina Czajkowska

Skład komputerowy: Monika Sekrecka

Opiekun: Danuta Stentka

Adres redakcji: Gimnazjum nr 23 85-138 Bydgoszcz ul. Czackiego 8

gimnr23@wp.pl


Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk,
liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem.”
Jan Paweł II


Zbliżają się długo oczekiwane wakacje. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Wielu z Nas będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej Ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze, wieczory spędzone przy ognisku, niebo usiane gwiazdami noce spędzone pod namiotem - pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wspomnieniami .


  Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Redakcja

W SZKOLNYCH MURACHZ okazji 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uroczysty apel przygotowała klasa 1B pod opieką wychowawcy p.C. Barylskiej oraz zespół wokalny pod czujnym okiem pani Beaty Dondalskiej. Pierwszoklasiści zaprezentowali kilka okolicznościowych wierszy oraz przedstawili krótki rys historyczny, który pozwolił uczniom na przypomnienie sobie wielu faktów związanych z tym państwowym wydarzeniem.

Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych postanowili przekonać młodzież, że matematyka jest wszędzie, nie tylko na lekcjach. Zorganizowali „Dzień z matematyką na ty”. Uczniowie z poszczególnych poziomów wiekowych w swoich klasach rozwiązywali zadania z trzech przedmiotów w powiązaniu z królową nauk. W tym samym czasiewybrane osoby brały udział w zajęciach orgiami matematycznego, a inni tworzyli obrazy matematyczne z cyfr i figur geometrycznych. Główną nagrodą dla klasy na każdym poziomie był tort matematyczny oraz cząstkowe oceny, szóstki, z przedmiotów skorelowanych z matematyką podczas zabawy. Wygrały klasy: 1D, 2F oraz 3D.

Popołudnie z poezją „Kocham Cię Życie” to jeden z ważnych elementów organizowanego przez nasze Panie Pedagog tygodnia „Żyjmy bez nałogów”. W klubie gimnazjalisty spotkali się twórcy walentynkowych wierszy, uczestnicy niedawnego konkursu recytatorskiego "Kocham Cię, Życie" i wokalistki z zespołu p. Dondalskiej. Imprezę uświetniły swoją obecnością obie Panie Dyrektor. Były nagrody, trochę śmiechu, sporo

wzruszeń, dobrych, mądrych słów i wiele zachwytów nad talentami gimnazjalistów.

Maciek ma natomiast inne plany. Nie chce jak Marysia być kimś znanym. Chciałby zostać prawnikiem, bo to dobrze płatny, pewny zawód. Sława to dla niego coś najgorszego na świecie – zero prywatności i czasu dla siebie. A on chciałby założyć rodzinę, może nie ze względu, że śpieszy się do bycia ojcem, ale zawsze jest dobrze mieć kogoś, kto po powrocie z ciężkiej wyczerpującej pracy postawi obiad na stół i upierze wszystkie skarpetki. Co jest dla niego najważniejsze w życiu? Pewność, stabilizacja, święty spokój, rozsądek. Jednym słowem – godne życie.


Sylwia sama jeszcze nie wie, co będzie robić w życiu. Nie ma czasu się nad tym zastanawiać, bo ma zbyt bogate życie towarzyskie, żeby przejmować się takimi bzdurami. Co będzie, to będzie, liczy się tylko tu i teraz. W zasadzie nie jest pewna, czy pójdzie na studia. Po co jej to? Jak tylko schudnie z rozmiaru 36 do 34, to zgłosi się do agencji modelek – wszyscy mówią jej, że obiektyw ją uwielbia. A jeżeli to jej nie wyjdzie, pomimo że nie ma takiej opcji, to zawsze są rodzice. Oni pomogą, przecież kilkadziesiąt tysięcy w jedną czy w drugą to żaden kłopot. Jak na razie ważna jest tylko dobra zabawa, uroda, bogactwo i sława, czyli życie bogini.
Mariusz od dawna wie, co będzie robił. Zawsze był świadomy, że w szkole nie idzie mu świetnie, ale nie jest najgorzej. Od kilku lat mówi o tym, że pójdzie do technikum gastronomicznego i zostanie kucharzem. To dobry chłopak, z wyglądu nieco chuderlawy, więc może ta profesja wyjdzie mu na zdrowie. Ma dokładny plan, jak potoczy się jego życie. Najpierw technikum, potem matura, następnie sobie trochę dorobi, a za to co uzbiera, pójdzie na studia. Jak już będzie wykształcony, to otworzy własną restaurację – rodzice trochę pomogą, a może i starszy brat coś dorzuci? Przecież jego warsztat samochodowy przynosi całkiem niezłe zyski. Restauracja będzie kolejnym interesem w rodzinie, który potem przejmą jego dzieci i wnuki. Może i przyszła żona będzie pomagała w tym biznesie? Przecież rodzina jest od tego, żeby się wspierać.
A co jest dla ciebie najważniejsze? Co uważasz za priorytet w swoim życiu? Chcesz być mądry, bogaty czy przystojny? A ty? Sławna, piękna, a może jedynie szczęśliwa? Jeżeli już teraz wiesz, co chcesz osiągnąć, zacznij dziś. I przede wszystkim pamiętaj, że najważniejsze jest to, co dzisiaj odpowiesz na pytanie, to jak potraktujesz koleżankę z ławki oraz czy zbagatelizujesz czyjąś prośbę, czy może ją spełnisz. Wszystko to ma wpływ na wybory większe, a te na jeszcze większe. Pamiętaj, że każdy, nawet najmniejszy z nich niesie konsekwencje, a ta nawet najdrobniejsza, może być przełomowa.

Agata Moroz
NASZ UCZNIOWSKI ŚWIATYNa rozstajach życia
Trudno wybrać. Kim chcę zostać, jak wyglądać, co wyznawać, a co negować. Najtrudniejsze wybory podejmuje się na co dzień i choć czasami wybierzemy coś, czego będziemy żałować, to nie ma złych decyzji, są jedynie nieprzemyślane. Ludzie przez całe życie szukają odpowiedzi. Jedni znajdują je natychmiast, a inni zabierają swe pytania do grobu. Im więcej chcesz osiągnąć, tym więcej masz pytań. Im więcej wiesz, tym więcej chciałbyś zobaczyć, doświadczyć i poznać. Człowiek uczy się przez całe życie i przez całe życie podejmuje wybory. Część z nas już teraz wie, co chciałaby robić w przyszłości, inni natomiast ciągle nie mogą znaleźć sobie miejsca. Niektórzy, bo chcieliby robić i osiągnąć tak wiele, by cieszyć się sukcesami za tych, którzy nie chcą osiągnąć niczego. Marysia jest jedynaczką. Wychowuje ją mama, niestety, z domowym funduszem zawsze było krucho. Dziewczyna ma marzenia i sama jeszcze nie wie, co chciałaby konkretnie robić w życiu. Chce spróbować wszystkiego po trochu, ale wie, że najważniejsze jest to, aby była szczęśliwa. Pomimo że Marysia sama siebie nazywa materialistką – lubi mieć wszystko nowe i firmowe, choć jej na to nie stać – doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musi się dużo uczyć. Chciałaby mieć 9 żyć jak kot, a na dodatek przeżywać wszystkie w tym samym czasie. Bo Marysia ma marzenia i siły, by wszystko realizować. Nawet pieniądze by się znalazły. Jest tylko jeden problem – Marysi nie starczy czasu, bo człowiek nie żyje tak długo, by osiągnąć tak wiele. Przecież nie można być gwiazdą rocka, gwiazdą Hollywood, a do tego skończyć pięciu kierunków studiów i nauczyć się dziesięciu języków, umieć grać na kilku instrumentach, zostać najlepszym diagnostą świata (we wszystkich przypadkach pracować za granicą) oraz założyć rodzinę i to wszystko przed trzydziestką. Właśnie dlatego Marysia postawiła sobie tylko jeden cel: niezależnie od tego jak potoczy się jej życie, chce być po prostu szczęśliwa.

Nasze szkolne koło Caritas już po raz kolejny nie pozostało obojętne na ludzki smutek. Postanowiło ono odwiedzić Dom Dziennego Pobytu „Kapuściska”.  Tym razem uczniowie wcielili się w rolę aktorów. Zaprezentowali dwa krótkie przedstawienia. Głównym celem ich wizyty było podarowanie innym troszeczkę radości na nowy dzień. Został on osiągnięty, ponieważ na twarzach publiczności często gościł uśmiech.


Aleksandra Rzęska zajęła I miejsce, Monika Sekrecka II, a Patryk Kozieł - wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Afryka – czarny kontynent”, którego celem było ukazanie różnorodności krajobrazowo-kulturowej tego kontynentu, rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych młodzieży oraz umiejętność tworzenia prezentacji multimedialnej.Matematykami Roku zostali: klas pierwszych – Piotr Szczepański z 1c, klas drugich – Adrian Pachowicz z 2d, a trzecich – Sebastian Lewandowski i Robert Obiała z 3c.
Pobieranie 175.69 Kb.

  1   2   3   4
©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna