P. K. Matematyka to królowa nauk. Przepiękna i spójna. Uczę tego, co lubięPobieranie 77.86 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar77.86 Kb.

Nr. 1/2009Spis treści

 1. Najbardziej kocham ciepłe kraje”-

-wywiad z panią Jolantą Kozłowską

 1. Ekologia- moda, czy konieczność?

 2. Warto przeczytać

 3. Trzeba obejrzeć

 4. Nasze wypracowania też są ciekawe

 5. Uśmiechnij się

 6. Muzyka Chopina jest ok.

 7. Z pamiętnika Cathy.

 8. Warto wiedzieć.

 9. Nasza twórczość

Najbardziej kocham ciepłe kraje.”Wywiad z panią Jolantą Kozlowską
A.iD. Dzień dobry pani.

P. K. Dzień dobry.

A.i D. Czy możemy zadać pani kilka pytań?

P.K. Tak. Oczywiście.

A.iD. Ile lat pracuje pani w naszej szkole.

P.K. Osiemnaście.

A.iD. Dlaczego wybrała pani właśnie matematykę?

P.K. Matematyka to królowa nauk. Przepiękna i spójna. Uczę tego, co lubię.

A.iD. Jak pracuje się pani z klasą Ib, której jest pani wychowawczynią?

P.K. Jestem pod wrażeniem. Jest dobrze, ale jak Was przycisnę, będzie jeszcze lepiej. (śmiech)

A.iD. Kim chciała pani zostać w dzieciństwie?

P.K. Lekarzem, a kiedy zdawałam do ogólniaka, marzyłam o dziennikarstwie.

A.i D. Jaki był Pani ulubiony przedmiot?

P.K. To było tak, że matematyka i język polski właściwie na zmianę. Trudno mi odpowiedzieć, który najbardziej lubiłam.

A.i D. Jak najchętniej spędza pani wolny czas?

P.K. W weekendy regularnie wyjeżdżam w góry. Oczywiście, jeśli pogoda dopisuje.

A.iD. Czy ma pani w domu jakieś zwierzątko?

P.K. Tak, mam pieska.

A.i D. Pani ulubiona książka to:

P.K. „ A żyć trzeba dalej”

A.iD. Gdzie spędziła pani tegoroczne wakacje?

P.K. Byłam w górach.

A.i D. A dokąd najchętniej pani wyjeżdża?

P.K. Najbardziej kocham ciepłe kraje, a mój ulubiony kraj to Włochy.

A.iD. Czy dużo pani podróżuje?

P.K. W życiu odbyłam już mnóstwo podróży, ale nie zapomnę nigdy tej do Szwajcarii. Byłam w Alpach. W pewnej chwili usłyszałam potężny, wzmagający się huk. Hałas narastał coraz bardziej. To była lawina spadających kamieni. Porywała ze sobą wszystko, co spotkała na swej drodze. Wiało grozą. Na szczęście byłam daleko.

A.i D. Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy miłego dnia.

P.K. Dziękuję bardzo.

Rozmawiały: Ania Malczewska i Dominika Odias z kl.1b

Ekologia - moda czy konieczność ?


Słyszymy dziś często w radiu, telewizji o problemach związanych z ochroną środowiska.

A słowa ekologia i ekologiczny są, niestety, nadużywane. Czy to tylko moda, czy konieczność? Zapewne jedno i drugie. Często stosuje się pojęcie: produkt ekologiczny w hasłach reklamowych dla uzyskania większego popytu na dany towar, jednak często hasło to mija się z prawdą. Moda np. na papierowe torebki zamiast plastykowych reklamówek jest ekologiczna i przyjazna środowisku, szkoda tylko, że w Polsce jeszcze nie osiągnęła takiego sukcesu jak w USA.


Jesteśmy częścią przyrody, a niszcząc ją, lekceważąc jej prawa - niszczymy samych siebie. Kiedy i w jaki sposób budzić tę świadomość? Wszyscy wskażą na szkołę i jest to niewątpliwie prawda. Celem kształcenia młodego człowieka powinno być nie tylko zapewnienie uczniom odpowiedniego zasobu wiadomości, lecz również ukształtowanie umiejętności i postaw warunkujących podejmowanie skutecznych działań wobec pojawiających się dla środowiska zagrożeń.
Ekologia jest powiązana w znacznej części z gospodarką. Tworząc nowe oczyszczalnie ścieków, gospodarstwa ekologiczne i wprowadzając "bio" dodatki do paliwa pomagamy gospodarce. Wprowadzając "bio" dodatki do paliw dajemy pracę osobom bezrobotnym, ktoś musi je produkować (posadzić, zasiać, np. rzepak), inni muszą go zebrać, kolejni dostarczyć do przetwórcy itd. W ten sposób otrzymujemy kolejne miejsca pracy. Czyli ekologia jest nie tylko modą, jest też opłacalna.
Ponadto, gdyby człowiek nie zaczął interesować się ekologią "na czas", być może już dziś wiele gatunków zwierząt i roślin można by tylko wpisać do "czarnej księgi". Zanieczyszczone środowisko szkodzi człowiekowi. Choroby układu oddechowego spowodowane nadmierną ilością pyłów i gazów w szybkim tempie mogą zabić tysiące osób. Dlatego też ochrona środowiska jest koniecznością.
Z drugiej jednak strony, budując elektrownie wodne czy wiatraki, zmieniamy wygląd krajobrazu. "Betonujemy" rzeki dla uzyskania energii, zmieniając jej bieg i prawa, którymi rządzi się natura. Wody chłodzące turbiny mają wyższą temperaturę niż rzeka miała zanim wybudowano elektrownie. To samo można powiedzieć o wiatrakach. Pracujące łopaty turbiny wiatrowej zwiększają temperaturę i prędkość wiatru.. Mimo to jest to bardziej przyjazne środowisku niż elektrownie konwencjonalne. Coraz częściej kolektory słoneczne stosuje się, by "być na topie", czyli rozwiązania ekologiczne to także uleganie modzie.

Modę na ekologię obrazują, np. gospodarstwa ekologiczne. W krajach Unii Europejskiej już takie funkcjonują. W Polsce ten sposób gospodarowania zaczyna się dopiero rozwijać. Rolnictwo ekologiczne jest przyjazne środowisku.To produkcja zdrowej żywności oraz pielęgnacja krajobrazu rolniczego. Niedozwolone jest stosowanie sztucznych regulatorów wzrostu i innych substancji wpływających na wegetację i rozwój roślin. Żywność produkowana w tych gospodarstwach jest o wiele droższa, ale na pewno dużo zdrowsza, gdyż nie stosuje się żadnego rodzaju substancji ochrony roślin, które wykorzystuje się w standardowych gospodarstwach.


Nie można stwierdzić jednoznacznie czy ekologia to tylko moda czy wyłącznie pożytek, ponieważ argumenty nie dają jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Według mnie jest to jedno i drugie. Każdy z nas, chroniąc środowisko jest "modnym" i przyczynia się do zachowania tego, co zastaliśmy, czyli zielonych lasów, pięknych jezior i gór dla dalszych pokoleń.

Pamiętajmy o ogrodach” chciałoby się powiedzieć.

Agnieszka Banaś kl. 3a

WARTO PRZECZYTAĆ

Po ukazaniu się w zeszłym roku znanej na całym świecie sagi " Zmierzch" o wampirach, na rynku pojawiło się wiele nowych powieści. Pisarze z całego świata zainteresowali się wampirami i wymyślają coraz to nowe historie i bohaterów. Jeśli jesteś fanem przeróżnego rodzaju wampiryzmów, powinieneś przeczytać te książki :Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało się normalne. Ale czy może być normalne, kiedy dziewczyna jest Nocnym Łowcą zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna widzieć mieszkańców Podziemnego Świata, takich jak wilkołaki, wampiry i wróżki?


Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

To pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera „Dracula”. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza, oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta, sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca - wciąż tak samo pociągający i poruszający - dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Jednak zanim odzyska miłość ukochanej, przyjdzie mu stanąć do walki z groźnym przeciwnikiem - krwawą hrabiną Elżbietą Batory, której mordercze dokonania zapewniły stałe miejsce na kartach historii. Piękna, demoniczna i bezwzględna zrobi wszystko, by zniszczyć swego wroga i to, co jest dla niego najcenniejsze.

Z tą książką powraca Dracula.

Jedyny.

Prawdziwy.Wampir.Pierwszy tom najsłynniejszej serii o wampirach, na podstawie którego powstał kultowy serial CZYSTA KREW. Sookie pracuje jako kelnerka w małym miasteczku w Luizjanie. Rzadko chadza na randki, gdyż jej dar czytania w ludzkich umysłach zniechęca mężczyzn. Pewnego dnia pojawia się jednak Bill, jest wysoki, ciemnowłosy i przystojny, a Sookie nic nie „słyszy” w jego umyśle. Wydaje się idealnym chłopakiem dla kelnerki. Tyle, że Bill jest wampirem, a w okolicy giną dwie dziewczyny. Zaczyna się polowanie.

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną. Elena poświęciła się, by ocalić ukochanego. Przeżyła, lecz wciąż nie jest bezpieczna. Stefano: Ze wszystkich sił usiłuje chronić Elenę przed tymi, którzy pragną jej krwi. Damon przekonany o swej mrocznej mocy, nie cofnie się przed podstępem, by zrealizować tajemniczy plan. Lecz wszyscy troje mogą stać się ofiarami przerażających istot, którymi rządzi zmierzch...
Agnieszka Banaś kl.3a

Trzeba obejrzeć

Zapewne wielu z was lubi chodzić do kina. Na randki, spotkania ze znajomymi itp. Dlatego też podsunę wam parę pozycji filmowych, które mogą was zainteresować oraz staną się sposobem na spędzenie jesiennego wieczoru.

1.Dystrykt 9
Ten film na pewno spodoba się fanom science-fiction. „Dystrykt 9” w reżyserii Neill’a Blomkamp’a opowiada o przedstawicielach pozaziemskiej cywilizacji, która przybyła 28lat temu na Ziemię. Bez planu organizacji życia uchodźców, ludzie postanowili odizowolac ich w dystrykcie 9 – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Firma, powołana do jej nadzoru nie dba o godziwe warunki dla przybyszy. Celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt pomiędzy gospodarzami a przybyłymi pojawia się gdy pracownik firmy Multi-National United przypadkowo zarażony wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nowa istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii.


2. Przypadkowy mąż


A teraz coś dla wielbicieli komedii romantycznych:

Ten film to dowód na to, że wielkie uczucie potrafi wybuchnąć miedzy dwojgiem ludzi „równie gwałtownie jak pożar w Nowym Jorku”. Gwiazda programów radiowych Dr Emma Lloyd oraz jej wydawca i narzeczony Michael myśleli, że organizacja ślubu cywilnego w Nowym Jorku będzie bardzo prosta, łatwiejsza niż uzyskanie prawa jazdy. Wystarczy mieć ponad 18lat, nie być spokrewnionym, odpowiedniego dnia i o odpowiedniej porze stawić się w urzędzie miasta, uiścić opłatę i tyle wystarczy- jest się małżeństwem. Tyle, że Emma jest już mężatką!3. Weronika postanawia umrzeć wg. Paulo Coelho

Dramat w reżyserii Emily Young ukazuje historię Weroniki Deklava, która ma w życiu wszystko: urodę, dobrze płatna pracę i piękne mieszkanie w Nowym Jorku. Jednak czegoś jej brakuje – sensu życia. Dlatego też pewnego wieczoru, Weronika postanawia umrzeć. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że dziewczyny nie da się już uratować. Mając przed sobą jedynie tydzień życia, Weronika zaczyna inaczej patrzeć na świat, zmienia go a także siebie.

Aleksandra Krawiec 3aNasze wypracowania też są ciekawe

Stworzenie Adama- opis fresku

Obraz „ Stworzenie Adama” to fragment fresku z Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Autorem dzieła jest Michał Anioł Buonarotti (1475-1564) genialny rzeźbiarz, malarz, architekt i poeta. Cały fresk powstał w latach 1508-1518 i zajmuje powierzchnię prawie 500 metrów kwadratowych.

Stworzenie Adama to najsłynniejszy fragment malowidła. Przedstawia chwilę, w której Bóg Ojciec daje życie pierwszemu człowiekowi. Prawą stronę obrazu wypełnia postać Stwórcy unoszonego na ramionach aniołów. „Płynie” on na tle spokojnego, łagodnego nieba . Ma na sobie płaszcz okrywający grupę aniołów. Skupione oczy Boga skierowane SA na postać Adama znajdującego się po lewej stronie fresku. Pierwszy mężczyzna leży na ziemi. Jest nagi, a jego ciało jest przepięknie zbudowane. Doskonale widoczne są idealne proporcje oraz każdy mięsień człowieka. Wydaje się jak gdyby osoba Adama unosiła się przyciągana przez Stworzyciela. W centrum tej części fresku znajdują się wyciągnięte palce obu postaci, które niemal stykają się ze sobą. Energia płynąca od Boga ogarnia budzącego się do życia Adama, który łagodnie poddaje się Jego woli. Michał Anioł wyeksponował myśl, że Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje (starość Stwórcy podkreślają tylko siwo-

-błękitne włosy i broda). Ułożenie ciał w jednej linii, niemal identycznie, podkreśla podobieństwo człowieka do Boga oraz ich przyjaźń.

Kolorystyka obrazu utrzymana jest w spokojnej i stonowanej tonacji. Kształty postaci są łagodne i wyraziste zarazem. Podkreśla je zastosowanie światłocienia. To on uwydatnia każdy muskuł i ich doskonałość.

Z fresku emanuje spokój, ład i harmonia. Obraz jest piękny. Takie jest także moje zdanie. Gdy patrzę na niego, widzę nie tylko piękno i doskonałość tych postaci. Wydaje mi się także, że za chwilę będę świadkiem czegoś nadzwyczajnego.

Michał Cender kl. 1b


UŚMIECHNIJ SIĘ!!!
-Przeczytałeś Trylogię Sienkiewicza?


 • To trza było przeczytać?

 • Tak, na dzisiaj.

 • Kurna, a ja przepisałem.


Matka pyta syna:

 • Co przerabialiście dziś na chemii?

 • Materiały wybuchowe.

 • Nauczycielka zadała coś do domu?

 • Nie zdążyła.


-Wiesz mamo, Kazio wczoraj przyszedł brudny do szkoły i pani za kare wysłała go do domu.

-I co, pomogło?

 • Tak, dzisiaj cała klasa przyszła brudna.W szkole pani pyta Jasia:

 • Z czego słyną Chiny?

 • Nie wiem.

 • A skąd masz herbatę?

 • Ze sklepu


Ojciec przegląda dzienniczek szkolny Jasia:

 • Co to? Znowu jedynka z historii?

 • Niestety, historia lubi się powtarzać


-Jasiu, dlaczego spóźniłeś się na lekcje?

 • Bo użądliła mnie pszczoła.

 • Pokaż

 • Nie mogę

 • Usiądź.

 • Też nie mogę.


Na biologii nauczycielka pyta ucznia:

 • Powiedz, ile mucha ma nóg?

 • A nie ma pani większych zmartwień?


Humor z zeszytów szkolnych.

 • Mówi, że nie umie mówić.

 • Tej jesieni widziałem klucz odlatujących żyraf.

 • W średniowieczu było wiele gangów, na przykład Wolfgang.

 • Jan Kochanowski pisał fraszki, bo mu córka zmarła.

 • Kwas solny ma silne właściwości rżące.


Wyboru dokonała: Marzena Bigos kl.3d


MUZYKA CHOPINA JEST OK
Chopin – wrażliwość unikatowa.
Muzyka Fryderyka Chopina od zawsze poruszała moje serce jak i umysł. Słuchając i grając ją przenosiłam się w zupełnie inny świat.
Podczas dzisiejszego koncertu mogliśmy usłyszeć przepiękne utwory m.in.:

- Polonez A- dur

- Mazurek B- dur i G- dur

- Walc h- moll

- Balladę F- dur.
Przede wszystkim wsłuchując się w muzykę Chopina czułam wielki podziw do niego, ponieważ był tak zaprzyjaźniony z fortepianem, że potrafił na nim doskonale improwizować jak i tworzyć znakomite utwory.
Ola Krawiec 3a

Z pamiętnika Cathy...

To już koniec... Tak to koniec mojego życia, mojej kariery aktorskiej, pisarskiej i każdej innej... Dzisiaj zostałam powiadomiona przez moją mamę, że się wyprowadzamy z Warszawy. Czy możesz to sobie wyobrazić?! Ja mam się stąd wyprowadzić, z miejsca, które kocham bardziej niż własne życie, z miejsca w którym mogłam rozwinąć skrzydła, z miejsca będącego kultury w całym tym kraju, ale to jeszcze nie jest największa tragedia...Największą tragedią jest to, że przenosimy się do jakiejś dziury pod Warszawą. Wiesz „przedmieścia” jak to określiła moja ukochana mamusia. Już proponowałam jej, że chętnie zamieszkam z ojcem. Zdaję sobie sprawę, że on mieszka w kawalerce, ale w sumie nie byłoby tak źle... Taty często nie ma w domu, ( pracuje jako prawnik) więc mogłabym przez większość dnia robić co tylko zechcę, ale niestety odpowiedź mojej mamy była jednoznaczna: „NIE!!!”. Próbowałam już wszystkiego płakania, głodzenia się, błagania... Wszystkiego dosłownie... Nie pomogło nic. Muszę spakować piętnaście lat mojego wspaniałego życia do jakiś kartonowych pudeł i wynieść się stąd z moją rodzinką (czytaj: 2 wredne siostry bliźniaczki zatruwające życie na każdym kroku + zrzędząca mama) za niecały tydzień... To naprawdę bardzo frustrujące... Ale po 4 godzinach rozmyślania na ten temat doszłam do wniosku, że ta przeprowadzka nie jest do całkowitym końcem świata... Stwierdziłam, że te przedmieścia będą dla mnie świeżą sceną, na której nikt mnie jeszcze nie zna i nikt mnie jeszcze nie ocenił. Myślę, iż może to być całkiem inne, nowe doświadczenie którego jeszcze nie znam... I wiesz co, stwierdziłam, że może mi to wyjść na dobre...Tam nikt już na mnie nie spojrzy jak na dziewczynkę, która na swoich 10. urodzinach zwróciła w całości swój tort urodzinowy. Nikt już nie będzie kojarzył mnie z niezdarą, która wywróciła się na środku szkoły, prosto przed nosem największego przystojniaka, chodzącego po tej planecie. To może być dla mnie... hmm... jakby to ująć... Już wiem, to będzie dla mnie jak test. Tak dokładnie test z moich umiejętności aktorskich. Aha i jeszcze jedno... Przysięgam sobie to teraz na papierze, nikt nie będzie mnie tam nazywał Marią Anna... Tam będę całą sobą... Czyli po prostu: Cathy!!!

Cathy.

Warto wiedzieć

Poprzednio pisałam o wokalistach, których twórczości warto posłuchać. Dzisiaj chciałam polecić Wam dwa zespoły. Pierwszym z nich jest:Nickelback.

Nickelback powstał w małej mieścinie Hanna położonej w Kanadzie. Początkowo występowali w 3 osobowym składzie – Chad Kroeger, Mike Kroeger oraz Ryan Peake pod nazwą Village Idiot. Po roku koncertowania po klubach i klubikach znudziło im się granie coverów nagrań innych zespołów. Postanowili się rozejść. Mike pojechał do Vancouver i grywał [na basie] w heavymetalowych kapelach.

Jednak w 1996 roku Chad napisał kilka piosenek, poprosił ojczyma o pożyczkę i przekonał Mike’a, Ryan’a oraz kuzyna Brandona do nagrania ich w Vancouver. Podczas nagrania przyjęli nazwę Brick, która po jego ukończeniu zmieniła się w Nickelback. Zaproponował ją Mike, który pracując w barze szybkiej obsługi, wydając klientom resztę, mówił „Here’s your Nikel back”. Demo, które nosiło nazwę Hesher rozeszło się w czterotysięcznym nakładzie. Utwory zaczęły gościć w lokalnych stacjach, co pozwoliło chłopakom się przebić.

Jeszcze w tym samym roku, poznali właściciela studia "Turtle Recording Studios", Larry'ego Anschell'a. Zespołowi spodobała się wyprodukowana przez niego płyta. Anschell zaprosił grupę do swojego studia na przesłuchanie. Krążek był nagrywany przez 10 dni, wiele utworów było już gotowych wcześniej. Album został wydany 3 marca 1996 roku. Dotarł do 182 miejsca na prestiżowej amerykańskiej liście Billboard 200! Był to ogromny sukces dla tak niewiele znaczącej kapeli. W 1997 roku zespół podpisał swój pierwszy kontrakt z niezależną kanadyjską wytwórnią Shoreline. Utwory Nickelback były często puszczane w wielu kanadyjskich stacjach radiowych, a trasa Curb Tour pomogła im w promowaniu swojej muzyki w północnych Stanach. Łącznie w roku 1997 zespół zagrał 27 koncertów. Album otrzymał także nominację do nagród kanadyjskiego środowiska niezależnego.

Członkami zespołu są:

- Chad Kroeger – śpiew, gitara rytmiczna

- Mike Kroeger – gitara basowa

- Ryan Peake – gitara prowadząca, wokal wspierający

- Daniel Adair – perkusja, chórki [od 2005 roku]

Gatunki muzyczne:

-rock alternatywny

-post grunge

-hard rock

-metal alternatywny

Ich teksty są zróżnicowane. Każdy zinterpretuje je inaczej, ale właśnie o to chodzi. Ich muzykę każdy ma rozumieć na swój sposób.

Zespół znalazł się w tym artykule nie tylko ze względu na to, że jest jedną z moich ukochanych grup, ale też po to, by pokazać Wam, że każdy może w życiu osiągnąć to, co chce, jeśli trochę powalczy.
Three Doors Down

Zespół powstał w 1994 roku, jednak dopiero w 2000 podpisali pierwszy kontrakt z wytwórnią płytową – Universal Records, z którą wydali pierwszy album – The Better Life. Singiel Kryptonite wspiął się na szczyty list przebojów i przyniósł im rozgłos oraz międzynarodową sławę. Krążek sprzedał się w sześciomilionowym nakładzie. Drugi album – Away from the Sun wydali 2 lata później. Poprzedził go singiel „When I’m Gone”. Najpopularniejszy utwór grupy w Polsce – ballada „Here Without You” pochodzi właśnie z tej płyty.

W 2005 ukazała się 3 płyta zespołu – Seventeen Days, która dotarła na pierwsze miejsce listy Billboardu!

Najnowszą płytą [pochodzącą z 20 maja 2008 roku] jest album zatytułowany, po prostu – 3 Doors Down. Promowała go piosenka „It’s Not My Time”.

Członkowie zespołu:

- Brad Arnold – wokal

- Matt Roberts – gitara

- Tod Harrell – gitara basowa

- Chris Henderson – gitara

- Greg Upchurch – perkusja

Gatunek muzyczny:

- rock alternatywny

Są to młode zespoły, jednak grają muzykę odpowiednią dla naszego wieku. Myślę, że warto poświęcić czas na posłuchanie czegoś innego, niż zwykle. Gorąco Was zachęcam do poświęcenia uwagi tym kapelom.

Sylwia Borowska 3b.Nasza twórczość

Kolejny dzień

Upragniona noc…

Przynosi sny.

Zbawienny deszcz…

Ukrywa łzy.

Kolejny dzień…

Zadaje cios.

Donośnie drwi…

Okrutny los.
Wędrówka

Nasze życie to nieustanna wędrówka.

Czasem robimy sobie przystanki –

krótsze, dłuższe.

Lecz przez większość życia wędrujemy.

Wędrujemy do jakiegoś celu.

Kiedy już osiągniemy cel,

wędrujemy dalej,

bo nie możemy oprzeć się pokusie.

Lecz nie ten zwycięża,

kto przez całe życie wędruje,

ale ten, kto potrafi się w porę zatrzymać.Sylwia Borowska kl.3b
REDAKTORZY WYDANIA: SKŁAD TECHNICZNY:

Agnieszka Banaś kl.3a Michał Gallus kl.3a

Aleksandra Krawiec kl.3a

Kasia Domańska kl.3a

Sylwia Borowska kl.3b

Marzena Bigos kl.3d

Ania Malczewska kl.1b

Dominika Odias kl.1b

Michał Cender kl.1b©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna