Pamiętamy-Kontynuujemy w KopanicyPobieranie 4.36 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar4.36 Kb.
Pamiętamy-Kontynuujemy w Kopanicy

dodano: 2012-10-10 09:21Realizując projekt współpracy międzyregionalny, spotkano się tym razem na terenie LGD Regionu Kozła w Kopanicy. Przedstawiciele wszystkich LGD, a więc KOLD, Region Kozła i Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej wzięli udział w imprezie kończącej wspólną realizację projektu. W piątek 28 września 2012r po uroczystym otwarciu, na trasę rajdową wyruszyli rowerzyści, a wśród nich 12 osób dorosłych z KOLD ( sołectwo Trzcianka i Stowarzyszenie Współpracy z Zagranicą z Lwówka- sekcja Nowy Tomyśl). Do pokonania mieli trasę 28 km z odwiedzeniem miejsc związanych z frontem zachodnim Powstania Wlkp. W tym samym czasie, grupy młodzieży w tym 5 osobowy zespól z Gimnazjum z Lwówka reprezentujący KOLD udały się na zwiad terenowy ulicami Kopanicy. Pozostali uczestnicy odwiedzili autokarem miejsca związane z Powstaniem Wlkp wokół Kopanicy.

Na zakończenie imprezy odbyła się sesja popularno-naukowa z udziałem pocztów sztandarowych ( z KOLD był poczet Gimnazjum im. Powstańców Wlkp z Lwówka) oraz zaproszonych gości. Wystąpienia mieli członek Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wlkp dr Zdzisław Kościański, historyk z Kopanicy p. Poszwiński, prezes Regionu Kozła        Silski oraz koordynator projektu Ireneusz Witkowski z KOLD. Na sali byli m.in. b. naczelnik ZHP Ryszard Wosiński, wicestarosta grodziski Antoni Kłak, wójt Siedlca Adam Cukier.

W ramach projektu odbyły się  3 spotkania wspólne, wyznaczono szlak turystyczny powstańczy z wydaniem mapy, oznakowywano groby powstańców specjalnym medale, co dalej jeszcze trwa.Projekt realizowany był w ramach funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna