Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie zorganizował w dniach od 3 października do 5 października 2014 r. XVII festyn Parafialny pod hasłem „Wiara daje siłę !!!”Pobieranie 12.15 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar12.15 Kb.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie zorganizował w dniach od 3 października do 5 października 2014 r. XVII Festyn Parafialny pod hasłem „Wiara daje siłę !!!”

XVII Festyn Parafialny tradycyjnie zorganizowano początkiem października. Od piątku do niedzieli był czas na modlitwę, zadumę, wędrówkę, rekreację oraz wrażenia artystyczne. W piątek 3 października o godz. 9.00 z naszego kościoła w V Rajdzie Maryjnym wyruszyła liczna grupa pielgrzymów (160 uczestników, dzieci, młodzież i dorośli). Piękna, zielona trasą: przez Kościelec do Parafii Świętej Rodziny. Po przyjściu na miejsce przywitał nas Proboszcz - Ks. mgr Edward Kwarciak a następnie uczestniczyliśmy w pierwszopiątkowej Mszy Świętej, którą odprawił Ks. Grzegorz Pieróg. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na ciepłą herbatę i pyszną drożdżówkę.Sportowa sobota 4 października przywitała nas pięknym słońcem dlatego w X Biegu Ulicznym w hołdzie św. Papieżowi Janowi Pawłowi II uczestniczyło ok. 200 zawodników. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. W biegu udział wzięli dzieci przedszkolne, uczniowie ze szkół podstawowych, uczniowie gimnazjalni oraz młodzież i dorośli w poszczególnych kategoriach: sztafeta szkoły podstawowe, sztafeta szkoły gimnazjalne, przedszkole, dziewczynki i chłopcy kl. I – II, dziewczynki i chłopcy kl. III – IV oraz V – VI, kobiety do 21 lat i powyżej 21 roku, mężczyźni powyżej 21 lat ( reprezentanci instytucji, grup):

– Służba Liturgiczna Parafii MB Różańcowej w Chrzanowie

– Przedszkole Samorządowe w Balinie

Urząd Miejski w Chrzanowi

– PMOS Chrzanów

– Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział w tym Jubileuszowym X Biegu a zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

Głównym sędzią biegu od dziesięciu lat jest Pani Halina Książek – nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 1 w Chrzanowie oraz była reprezentantka Polski w biegach długich. Od 31 lat związana z Chrzanowem, organizator wielu imprez sportowych na terenie gminy i powiatu. Przyjaciel dzieci i młodzieży. Komentatorem sportowym od wielu lat jest Pan Leszek Wójcik nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chrzanowie. Trener I ligowego zespołu piłki ręcznej MTS Chrzanów, wiceprezes UMKS-PMOS Chrzanów. Ogromne sukcesy w szkoleniu młodych sportowców. Z juniorami starszymi zajął II miejsce w Polsce.


Niedziela 5 października ostatni i najważniejszy dzień Odpustu Parafialnego – Msza Święta Odpustowa z procesją Eucharystyczną wokół kościoła pod przewodnictwem Ks. prałat Stanisława Krzysika proboszcza Parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini Sierszy


Od godz. 14.20 nasz Festyn Parafialny uczciły dzieci i nauczyciele z chrzanowskich szkól oraz przedszkoli. Piękne kolorowe - różnotematyczne programy artystyczne zaprezentowały dzieci i młodzież: z Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Chrzanowie pod kierunkiem Aleksandry Nowak, Mirosławy Czerwonki, Magdaleny Babik, z Przedszkola Samorządowego Nr 7 w Chrzanowie pod kierunkiem Halin Kopyć i Haliny Dudek, z Przedszkola Samorządowego Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi pod kierunkiem Joanny Frydel, Bernadetty Kuś, Bożeny Windak i Anety Stanuch, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi pod kierunkiem Katarzyny Miranowicz, Bożeny Motyl i Anny Zięby. W tym roku mogliśmy zobaczyć ponadto uczniów z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie: Zespół „Świerszcze” przygotowany przez Agnieszkę Łach i Zespół „Iskierki” przygotowany przez Małgorzatę Księżyk. Tradycyjnie mogliśmy wziąć udział w spotkaniu ewangelizacyjnym przygotowanym przez Grupę modlitewną Odnowę w Duchu Świętym. Po Mszy Św. i różańcu o godz.. 18.15 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Mój ulubiony Święty” i wręczono nagrody.

Ponadto całą niedzielę prowadzone były Modlitwy Wstawiennicze przez Grupę Modlitewną Odnowę w Duchu Św. w dolnym kościele, można było uczestniczyć w modlitwie prowadzonej przez Grupę Neokatechumenatu, czynna była kawiarenka parafialna gdzie tradycyjnie na gości czekały smakołyki – pyszne ciasta, można było zjeść również gorący i smaczny bigos przygotowany przez Oazę Rodzin. Przez całą niedzielę można było kupić dobrą książkę przy stoisku Św. Mikołaja, zbadać poziom cukru we krwi w punkcie Stowarzyszenia Diabetyków, zwiedzać piękne wystawy w domu katechetycznym, które profesjonalnie przygotował Pan Kazimierz Jaśko i Pan Stanisław Jarzęcki. Kustoszem wystawy kolejny rok była Zofia Jaruzel. XVII Festyn Parafialny tradycyjnie już zakończono wspólnym spotkaniem w kawiarence parafialnej.

Dziękujemy wszystkim Grupom Parafialnym, wszystkim parafianom, wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji kolejnego bo już XVII Festynu Parafialnego organizowanego w naszej parafii.

 

Jolanta KupiecPrezes POAK w Chrzanowie
: materialy
materialy -> Wykład czwarty
materialy -> Projekt wirtualnej współpracy jednostek am w Lublinie w zakresie dokumentacji dorobku naukowego I przygotowania danych do oceny parametrycznej Uczelni
materialy -> Rozwiązania zadań
materialy -> Spis treści: lokalizacja cele I zadania
materialy -> Sytuacja na rynkach zmusza firmy do szukania oszczędności. Przedsiębiorstwa zmniejszają koszty, tnąc zatrudnienie i zamówienia
materialy -> Budowa autostrady A4 Zgorzelec – Krzyżowa Studium wykonalności spis treśCI
materialy -> Wydawnictwo Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Druk: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Nakład 500 egz
materialy -> Andrzej Nowakowski Biblioteka Uniwersytecka
materialy -> Wielowymiarowa analiza porównawcza cz. II analiza danych panelowych
materialy -> Wielowymiarowa analiza porównawcza cz. II analiza związku korelayjnego

Pobieranie 12.15 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna