Pasjonujące „Legendy Przestworzy 3D” tylko w Orange imax! Czy Dreamliner jest już legendą przestworzy? Jak historia lotnictwa doprowadziła do powstania najnowszych konstrukcji lotniczych XXI wieku?Pobieranie 12.29 Kb.
Data28.04.2016
Rozmiar12.29 Kb.Informacja Prasowa

Pasjonujące „Legendy Przestworzy 3D” tylko w Orange IMAX!

Czy Dreamliner jest już legendą przestworzy? Jak historia lotnictwa doprowadziła do powstania najnowszych konstrukcji lotniczych XXI wieku? Czołowy oblatywacz Mike Carriker zabierze widzów w fascynującą powietrzną podróż w czasie. Już 16 września 2011 roku film „Legendy Przestworzy 3D” wchodzi na gigantyczne ekrany kin Orange IMAX!

Gigantyczne ekrany kin IMAX pozwolą widzom przeżyć ekscytującą podróż w czasie, prowadząc ich po kolejnych stopniach fascynującej historii lotnictwa. Kinomani zobaczą publiczny pokaz ogromnego Airbusa A380 oraz oblot Boeinga 787, pierwszego w historii samolotu pasażerskiego z kompozytów węglowych. „Legendy przestworzy” wtajemniczą także widzów w proces budowy nowoczesnego samolotu, ukażą wyzwania związane z produkcją, a także niewiarygodne ryzyko finansowe, jakie każdorazowo podejmują firmy inwestujące w nowoczesne konstrukcje. Film pozwoli także zrozumieć rolę, jaką w dalszej historii lotnictwa może odegrać 787 Dreamliner.

W nowym, porywającym wizualnie filmie kanadyjskiego filmowca Stephena Lowa widzowie będą mieli okazję przekonać się na własne oczy o tym, jak kolejne odkrycia i wynalazki, ale też groźne próby i błędy w historii lotnictwa doprowadziły do stworzenia unikalnej konstrukcji Dreamlinera. Ekstremalne doświadczenia zapewni legenda lotnictwa – Mike Carriker.

Kina Orange IMAX mają w swojej ofercie nie tylko rozrywkowy repertuar, ale również filmy, które bawiąc uczą. Legendy przestworzy” nie tylko rozbudzają nasze marzenia o lataniu, również wyjaśniają nam jak skomplikowany jest proces stworzenia maszyny latającej. Legendarny pilot Mike Carriker zabierze widzów Orange IMAX w fascynującą podróż powietrzną. Zawiłe kwestie lotnicze zostaną przedstawione w sposób niezwykle przystępny, ale jednocześnie ekscytujący. Zapraszamy wszystkich na fascynującą historię lotnictwa!” – powiedziała Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City.Oprócz filmowej technologii IMAX®, w której nowoczesne kamery uzupełniają narracyjne możliwości kin wielkoformatowych, „Legendy przestworzyw pionierski sposób wykorzystują animację SANDDE™ (Stereoscopic Animation Drawing Device), czyli urządzenie do tworzenia animacji stereoskopowych. System SANDDE – opracowany przez Romana Kroitora, współtwórcę IMAX® – pozwala Mike’owi Carrikerowi dosłownie malować w powietrzu. Zastosowanie animacji SANDDE™ ułatwia widzom zrozumienie złożonych zagadnień techniki i lotnictwa.

Film, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest CINEMA CITY będzie można zobaczyć jedynie na gigantycznych ekranach kin Orange IMAX już 16 września 2011.

Reżyseria: Stephen Low

Producent: Pietro L. Serapiglia

Produkcja: Jetliner Films Inc.

We współpracy z K2 Communications

Montaż: James Lahti

Zdjęcia: Mark Poirier

Producenci wykonawczy: Bob Kaesser, Jan Baird

We współpracy z Państwowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej Instytutu Smithsona (USA)

INFORMACJE DODATKOWE O CINEMA CITY

Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 93 multipleksy z 882 ekranami, w 7 krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael. Na początku br. Cinema City znacznie zwiększyła liczbę ekranów o 141 dzięki przejęciu sieci kin PalaceCinemas w Czechach, na Węgrzech oraz Słowacji. Cinema City prowadzi także reklamę w kinach poprzez New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki całkowicie od niej zależne. Cinema City jest najszybciej rosnącą siecią kin w Europie, obecnie ma podpisane wiążące umowy na 35 multipleksów z ok. 360 nowymi ekranami, których otwarcie zaplanowane jest w większości w nadchodzących 2-3 latach.

Więcej informacji na www.cinema-city.pl

Informacje o kinach Orange IMAX®

W Polsce funkcjonuje w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. Wszystkie kina Orange IMAX poddane zostały procesowi cyfryzacji – specjalnej, opatentowanej przez IMAX® Corporation technologii projekcji cyfrowej z dwóch projektorów równocześnie, dostosowanej do wymogów gigantycznego ekranu IMAX®. W kinie wyświetlane są filmy dwuwymiarowe i trójwymiarowe. IMAX® jest synonimem innowacyjnej technologii kinowej, dzięki której emitowany obraz zamienia się w niezwykle realistyczny spektakl. Technologia IMAX® należy do najdoskonalszych systemów filmowych na świecie.

Pobieranie 12.29 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna