Płaskie i wytrzymałe: igus prezentuje osie liniowe najnowszej generacjiPobieranie 15.15 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar15.15 Kb.
INFORMACJE PRASOWE PM 3713-PL

Strona z 3

Płaskie i wytrzymałe: igus prezentuje osie liniowe najnowszej generacji
Oś liniowa ze śrubą napędową drylin SLT-BB oraz stolik liniowy ze śrubą trapezową drylin SLW-25120 na targach drinktec 2013Firma igus GmbH zaprezentowała na targach drinktec 2013 w Monachium produkt drylin SLT-BB – oś liniową ze śrubą napędową o jeszcze mniejszej wysokości instalacyjnej oraz produkt drylin SLW-25120 – stolik liniowy ze śrubą trapezową do dużych obciążeń. Oba modele skonstruowano specjalnie na potrzeby maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego o szczególnych wymaganiach odnośnie wielkości instalacyjnych i dopuszczalnych obciążeń.
Oś liniowa ze śruba napędową dryLin SLT-BB: innowacyjna konstrukcja do małych przestrzeni instalacyjnych

Dzięki nowatorskiemu bocznemu ułożeniu śruby obok liniowego systemu prowadzenia udało się uzyskać minimalną wysokość konstrukcyjną osi liniowej rzędu 20 mm i szerokość konstrukcyjną 45 mm. Kompaktowa konstrukcja waży zaledwie 0,15 kg. Możliwy jest napęd ręczny lub silnikowy. Przy maksymalnej prędkości obrotowej 1 000 min−1 i maksymalnej prędkości 1,5 m/min udało się uzyskać szybką, lekką i płynną pracę. Śruba jest dostępna w opcji z gwintem trapezowym lub gwintem szybkim. Ponadto od ręki z magazynu dostępne są również różne skoki gwintu. Miniaturowy wózek drylin T TWE-04-12 umożliwia bezstopniową regulację luzu łożyskowego. Z uwagi na wysoką wydajność, kompaktową konstrukcję i bezsmarową pracę oś liniowa SLT-BB nadaje się doskonale do zastosowań związanych z automatyką w maszynach do napojów i żywności, jak również w automatach sprzedających.


drylin SLW-25120: Atlas wśród modułów liniowych

Z asortymentu modułów liniowych firmy igus pochodzi nowość - drylin SLW-25120, która łączy w sobie kompaktowość z niezwykłą wytrzymałością. Ten stolik liniowy ze śrubą trapezową może przenosić obciążenia promieniowe do 1000 kg. Osiowo możliwe jest realizowanie obciążeń do 250 kilogramów. Pomimo tak wysokiej obciążalności moduł cechuje płaska i kompaktowa konstrukcja, dzięki czemu jest on łatwy i elastyczny w montażu. Nadaje się zatem do ręcznych regulacji formatu, jak również do regulacji elektrycznych. Połączenie z silnikiem można zrealizować przy pomocy flanszy lub sprzęgła. Moduł liniowy, wyposażony w odporny na skręcanie aluminiowy profil z podwójnym wałem, twardo anodowaną szynę i termoplastyczne wysokosprawne łożyska ślizgowe, zapewnia wysoką stabilność i bezobsługowy napęd. Dzięki swojej płaskiej i solidnej konstrukcji drylin SLW-25120 stanowi idealne rozwiązanie dla wymagających zadań z zakresu pozycjonowania.


Program drylin dla bezsmarownej technologii napędowej

Z uwagi na to, że wszystkie miejsca łożyskowania produktów drylin pracują bezsmarownie i charakteryzują się doskonałą odpornością na zużycie, moduły liniowe stanowią optymalne rozwiązanie do pracy w aplikacjach wrażliwych na zabrudzenia, jak na przykład w przemyśle spożywczym. Ponadto bezobsługowość produktów gwarantuje wyraźne obniżenie kosztów eksploatacji.


Podpisy pod zdjęciami:
Rys. PM3713-1:

„drylin SLW-25120“ do wysokich obciążeń rzędu do 1000 kg. Nowy, pracujący na sucho moduł liniowy z rodziny SLW jest niezwykle wytrzymały, a dzięki niewielkiej wysokości konstrukcyjnej pozwala dodatkowo na zaoszczędzenie przestrzeni. (Źródło: igus GmbH)


Rys. PM3713-2:

"drylin SLT-BB" z nowej generacji płaskich i bezsmarownych osi liniowych „Slim Line”. Boczne ułożenie śruby umożliwia realizowanie bardzo niewielkiej wysokości konstrukcyjnej. Oprócz przedstawionego na zdjęciu gwintu szybkiego możliwa jest również wersja z gwintem trapezowym. (Źródło: igus GmbH)KONTAKT:
igus® Sp. z o.o.

ul. Nakielska 3

01-106 Warszawa

Tel. 22-863 57 70

Faks 22-863 61 69

info@igus.pl

www.igus.pl


INFORMACJE O FIRMIE IGUS:

Firma igus GmbH jest czołowym światowym producentem systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii posiada swoje oddziały w 29 krajach i zatrudnia około 2.200 pracowników na całym świecie. W roku 2012 firma igus wygenerowała obroty rzędu 399 milionów euro. igus posiada największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

KONTAKT PRASOWY:
Oliver Cyrus

Head of PR & Advertising


igus GmbH

Spicher Str. 1a

D-51147 Köln

Tel. +49 (0) 22 03 / 96 49 - 459

Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 - 631

ocyrus@igus.de

www.igus.de

“igus, chainflex, readycable, easychain, e-chain, e-chainsystems, energy chain, energy chain system, flizz, readychain, triflex, twisterchain, invis, drylin, iglidur, igubal, xiros, xirodur, plastics for longer life, manus, vector“ są znakami towarowymi chronionymi prawem w Republice Federalnej Niemiec i na całym świecie.


: contentData -> Corporate Files -> PressReleases -> doc -> PL pl
PL pl -> 14 nowych wariantów rolek do zaginania taśm transportowych od igus
PL pl -> Informacje prasowe pm 1713-pl strona z 3
PL pl -> Igus przedstawia bezobsługowe systemy do przemysłu pakującego
PL pl -> Producenci sprzętu rehabilitacyjnego w Polsce wyróżniają się produkcją o najwyższej jakości, która jest regulowana przez europejską normę iso 13485: 2003
PL pl -> Stoisko w ruchu zapewnia firmie igus GmbH rekord wszechczasów
PL pl -> Witamy w Klubie Gwarancyjnym chainflex
PL pl -> Precyzyjna praca non stop w przemyśle pakującym Obecnie maszyny pakujące coraz częściej umożliwiają kompleksową obsługę linii produkcyjnych szczególnie w branży spożywczej, przemyśle chemicznym i wydobywczym
PL pl -> Igus QuickRobot: błyskawiczna konfiguracja on-line wyposażenia do robotów
PL pl -> Informacje prasowe pm 1414-pl
PL pl -> Informacje prasowe pm0609-pl
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna