Pielgrzymka do meksyku sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe 12 dni od 6-17 listopada 2014 r. Dzień 1 – przelot do meksykuPobieranie 12.5 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar12.5 Kb.
Pielgrzymka do MEKSYKU Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe

12 dni od 6-17 listopada 2014 r.
DZIEŃ 1 – PRZELOT DO MEKSYKU

Przelot samolotem do Mexico City z jednym międzylądowaniem i przesiadką. Po przylocie do stolicy Meksyku transfer do hotelu, odpoczynek po przebytej podróży. (N)


DZIEŃ 2 – GUADALUPE – TEOTIHUACAN

Rano udamy się do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, gdzie po Mszy Świętej zwiedzimy kilka zabytkowych kościołów z okresu XVI – XX wieku. Zobaczymy też piękną figurę Matki Bożej przyjmującej hołd składany przez Indian. Po południu pojedziemy to Teotihuacan, aby zwiedzić największy zespół archeologiczny w Meksyku, gdzie stoją słynne piramidy Słońca i Księżyca. (Ś,O,N)DZIEŃ 3 – MEXICO CITY

Do południa zwiedzimy najważniejsze zabytki przeogromnego miasta Meksyk: Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się bardziej historyczny


w Meksyku kościół – Santiago de Tlatelolco, wielką i ciekawą katedrę i niezwykłe El Zócalo. Po południu czas wolny. (Ś,O,N)
DZIEŃ 4 – TEPOTZOTLAN – QUERETARO

Udamy się do miejscowości Tepotzotlan z zabytkami epoki kolonialnej, wśród nich prawdziwy klejnot – w najpiękniejszym stylu barokowym, kapiący od złota i wspaniałych ołtarzy kościół Jezuitów. W ich konwencie urządzone jest muzeum sztuki wicekrólestwa, czyli sztuki „kolonialnej”. Następnie zwiedzimy Queretaro – ciekawe miasto, legitymujące się piękną architekturą kolonialną i bogatą historią Na kolację i nocleg udamy się do Queretaro. (Ś,O,N)


DZIEŃ 5 – QUERETARO – TULA – TLAXCALA – PUEBLA

Po śniadaniu zwiedzamy zespół archeologiczny w Tula, stolicę Tolteków z unikatową piramidą zwieńczoną kolosalnymi posągami wojowników. Będziemy też w Tlaxcala – miejscu historycznym – pierwszej stolicy biskupiej w Nowej Hiszpanii. Kolacja i nocleg w Puebla. (Ś,O,N)


DZIEŃ 6 – PUEBLA – CHOLULA – PUEBLA

W Puebli zwiedzimy ogromną katedrę, wspaniałą Kaplicę Różańcową u Dominikanów, Zócalo. Następnie odwiedzimy Cholulę by zobaczyć największa piramidę Ameryki. Wrócimy do Puebli na kolację i nocleg. (Ś,O,N)DzieŃ 7 – PUEBLA – TAXCO – ACAPULCO

Udamy się do Taxco – miasta znanego z kopalń srebra, miedzi i innych metali szlachetnych. Zobaczymy między innymi dobrze zachowaną dzielnicę z XVII w. z urokliwymi uliczkami oraz piękny, dominujący na zboczu góry barokowy kościół Santa Prisca. Po drodze do Acapulco będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy meksykańskie. Kolacja i nocleg w Acapulco. (Ś,O,N)


DzieŃ 8 – 10 – ACAPULCO

Trzy dni wolne. Mieszkać i wypoczywać będziemy w hotelu przy plaży. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody ze skał o 45 metrowej wysokości i inne. Prócz tego do woli plażowanie i kąpiele w zatoce. (Ś,O,N)


DZIEŃ 11 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, w którym zimy spędzali Aztekowie, później Kortez i Hiszpanie, a dziś Amerykanie w którym pacer a Muzeum Antropologicznetego ogromnego miastazą piramidę Ameryki. . Tu zwiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Potem udamy się do Mexico City. Pożegnalna wizyta w Guadalupe, a wieczorem odlecimy do Europy. (Ś,)


DZIEŃ 12 – POWRÓT DO POLSKI
ŚWIADCZENIA: przelot samolotem do Meksyku i z powrotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 10 noclegów w hotelach ***/**** z klimatyzacją w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój trzyosobowy na życzenie rodzin, ew. w przypadku braku do pary), pokój jednoosobowy na życzenie za dopłatą, 10 śniadań i 9 obiadokolacji, zwiedzanie zgodne z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota. Msze Święte.

Nie wliczono w koszty: napojów do obiadokolacji i imprez fakultatywnych.

Ś = śniadanie, O = obiadokolacja, N = nocleg

Cena : 7900 zł i 130 USD

Informacje: ks. dr Wiesław Greń, tel. 607-037488, e -mail: grenwieslaw@gmail.com
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna