Pierwsze egzaminy certyfikujące apics w polsce to wydarzenie jest pierwszym krokiem w realizacji inicjatywy firmy mpm productivity Management dotyczącej powstania ośrodka egzaminującego apics w naszym krajuPobieranie 13.33 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar13.33 Kb.
Warszawa/Poznań/Wrocław, 6 kwietnia 2009r.
PIERWSZE EGZAMINY CERTYFIKUJĄCE APICS W POLSCE

To wydarzenie jest pierwszym krokiem w realizacji inicjatywy firmy MPM Productivity Management dotyczącej powstania ośrodka egzaminującego APICS w naszym kraju.
Pod koniec marca br. we Wrocławiu odbyły się pierwsze w Polsce egzaminy certyfikujące APICS. Wzięły w nich udział 24 osoby. APICS to działająca od ponad 50 lat amerykańska organizacja, która zajmuje się standaryzacją metod zarządzania w obszarze logistyki.
Od ponad 50 lat APICS (The Association for Operations Management) rozwija wiedzę z zakresu efektywności zarządzania produkcją, zapasami i zasobami produkcyjnymi. Zrzesza ponad 70 tys. członków z 48 krajów. Dzięki temu certyfikowanie wiedzy logistycznej w APICS jest uznane za najbardziej wartościowe na świecie.
Oficjalnym przedstawicielem stowarzyszenia w Polsce jest poznańska firma MPM Productivity Management. Od stycznia br. działa jako autoryzowany dostawca wiedzy firmowanej przez tę instytucję (Authorized Educational Provider). MPM Productivity Management jako AEP jest pierwszym w Polsce i w Europie Wschodniej oficjalnym reprezentantem APICS. Firma ma także swój wkład w organizację egzaminów w naszym kraju. Jest to pierwszy krok na drodze do realizacji inicjatywy przedstawicieli MPM dotyczącej założenia polskiego centrum egzaminacyjnego.
Do tej pory, każdy kandydat zamieszkujący Polskę i pozostałe kraje Europy Wschodniej, który chciał zdobyć certyfikat, musiał podróżować do Wiednia, Brukseli, Londynu czy Dublina. Powody egzaminowania we Wrocławiu, oprócz prestiżowych, są także racjonalne, bo przemawiają za nimi względy ekonomiczne.
„Bliska odległość ośrodka egzaminacyjnego ma dla pracodawcy kilka zalet.” – mówi Peter Black, dyrektor generalny IPICS, irlandzkiego przedstawicielstwa APICS, który nadzorował przebieg egzaminów we Wrocławiu. „Spadają dzięki temu koszty podróży i zakwaterowania kandydatów. Jest szansa, że coraz więcej ochotników będzie podchodziło do testów.”
Podobnego zdania są uczestnicy pierwszego egzaminu. Dla nich to duże udogodnienie, a zdawać warto. Jak przekonują, certyfikaty poparte wiedzą i doświadczeniem praktycznym zaczynają odgrywać coraz większą rolę wśród polskich logistyków i w najbliższych latach ich znaczenie nadal będzie rosło. Pracodawcy także to doceniają i chętnie sięgają po ten sposób podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników.
„Standardy APICS stają się coraz bardziej prestiżowe w Polsce. Certyfikat to atut i obiektywny dowód posiadanych umiejętności.”– zapewnia Daniel Majkowski, Commercial Planner z Philips Lighting Poland SA. I jak dodaje Anna Konieczka, lider zakupów w firmie Jabil: „Na szkoleniach przygotowujących do egzaminów, oprócz zdobywania twardej wiedzy, uczymy się wspólnego języka, co znacznie ułatwia komunikację wewnątrz, ale także na zewnątrz firmy. Przedstawiciele firm z różnych stron świata posiadający te same certyfikaty nie mają kłopotów ze zrozumieniem swojej sytuacji i nie tracą czasu na wstępną definicję używanych pojęć.”
Na pytanie, jak Polscy logistycy wypadają na tle logistyków z Irlandii czy Wielkiej Brytanii, Peter Black odpowiada: „Polacy napotykają te same problemy co ich koledzy z Wysp. APICS pozwala rozwiązywać je bardziej efektywnie, ale trzeba podkreślić, że sięgając po dobry wynik egzaminu, muszą oni więcej wkładać wysiłku w przygotowania – w końcu nie zdają go w rodzimym języku, lecz w języku angielskim.”

APICS (American Production and Inventory Control Society, czyli amerykańskie stowarzyszenie sterowania produkcją i zapasami) to organizacja non-profit, założona w 1957 roku. Skupia osoby zarządzające w przemyśle, głównie logistyków, menedżerów odpowiedzialnych za produkcję i dystrybucję. Zajmuje się standaryzacją metod zarządzania łańcuchem dostaw, w tym MRP II (metoda efektywnego planowania wszystkich zasobów firmy produkcyjnej), Lean Manufacturing, Teorią Ograniczeń.
MPM Productivity Management sp. z o.o. to firma szkoleniowo-konsultingowa, specjalizująca się w doradztwie i szkoleniach z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania produkcją i logistyką w procesie tworzenia wartości dodanej. Firma istnieje od 10 lat i zatrudnia obecnie 8 konsultantów.

Oferta MPM Productivity Management obejmuje szeroki zakres usług w ramach kilku głównych obszarów merytorycznych: Certyfikacja w Zarządzaniu Produkcją i Zapasami wg standardów APICS, Profesjonalne Zarządzanie Zakupami (PPM), Prognozowanie i Zarządzanie Popytem (FCST), Koordynator Total Productive Maintenance (TPM), Lean Manufacturing.

Autorskimi rozwiązaniami firmy są programy FCST, TPM, PPM, i oraz MPM Strategy, cykl zamkniętych warsztatów dostosowanych do specyfiki klienta, którego celem jest przełamanie barier w komunikacji między działami organizacji.

MPM Productivity Management jest przedstawicielem APICS (The Association for Operations Management) jako AEP (Authorized Educational Provider) oraz jest członkiem założycielem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Więcej informacji: www.mpm24.com
Dodatkowych informacji udzielają:

Agata Buszczak - Męcina,

tel: (61) 82 09 267, kom: 0 501 528 509, e-mail: agata.mecina@mpm24.com

Biuro Prasowe MPM Productivity Management:

Dominik Kowalski, ITBC Communication,

tel. (22) 465 62 11, kom: 0 602 789 188, e-mail: Dominik_Kowalski@itbc.plMPM Productivity Management Sp. z o.o. , adres korespondencyjny: Os. Na Murawie 13/2a, 61-655 Poznań

Adres siedziby: Os. Winiary 16/10, 60-665 Poznań, XXI Wydział Gospodarczy KRS, nr 0000037952

NIP: 779-20-11-571, kapitał zakładowy 50000,00 PLN, kapitał wpłacony 50000,00 PLN.
: files -> 000001
000001 -> On Board pr dla A+e networks™ uk
000001 -> Niewielki głośnik z membraną pasywną Firma Maxell wprowadza na polski rynek nowy mobilny głośnik. Ikuone wyposażony został w niewielkie przetworniki z membraną bierną, która pozwala poprawić odtwarzanie basów
000001 -> Nowe bezprzewodowe punkty dostępowe WatchGuard ap300 Kraków, dnia 29 stycznia 2016 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce informuje, że producent wprowadził do sprzedaży nowy produkt w postaci punktu dostępowego
000001 -> IdeaCentre A310 i A700 – Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one
000001 -> Informacja prasowa Warszawa, 10 grudnia 2010 r. Stylowe święta z Lenovo premiera U260
000001 -> Air France z firmą Amadeus uruchamia rozwiązanie Seat Plus dla agentów biur podróży
000001 -> Informacja prasowa
000001 -> Biznes społecznie zaangażowany na uczelniach wyższych
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna