Pierwsze miejsce w łazience brodzik „Conoflat na fali sukcesuPobieranie 20.02 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar20.02 Kb.Pierwsze miejsce w łazience – brodzik „Conoflat“ na fali sukcesu

Nagroda "Home & Trend Award 2011" dla brodzika do zabudowy w płaszczyźnie podłogi „Conoflat“ firmy Kaldewei potwierdzeniem pionierskiego ducha w zakresie wzornictwa.


Ahlen, sierpień 2011. - Marka rodzinnego przedsiębiorstwa Kaldewei jak żadna inna stanowi synonim wizjonerskiej woli projektowania i szczególnego wyczucia wzornictwa łazienkowego o najwyższych walorach jakościowych. Ponad 67 nagród jest dowodem na to, że Kaldewei jest dziś najczęściej nagradzanym producentem wyposażenia łazienkowego w Europie. Szczególnym tego potwierdzeniem jest „Conoflat“ - brodzik, który w ciągu krótkiego czasu stał się nie tylko symbolem dobrego wzornictwa, ale zyskał również uznanie szerokiej publiczności. 26 sierpnia 2011 r. brodzik Kaldewei otrzymał piątą nagrodę za wzornictwo: "Home & Trend Award 2011", o przydzieleniu której w dużej mierze decyduje opinia konsumentów. Potwierdziła ona ponadprzeciętne walory brodzika „Conoflat“ w zakresie wzornictwa, innowacji, użyteczności produktu, ergonomii i ekologii. Ponadto Conoflat to jeden z trzech produktów Kaldewei, nominowanych do prestiżowej nagrody wzorniczej "Designpreis 2012", przyznawanej co roku w Niemczech.
Nowoczesna łazienka staje się coraz bardziej pomieszczeniem "mieszkalnym", przez co musi spełnić oczekiwania nie tylko funkcjonalne, lecz również estetyczne. Obok aspektów takich jak komfort, bezpieczeństwo i trwałość, czynnikiem decydującym przy urządzaniu wnętrz jest atrakcyjny i indywidualny design. Kaldewei jako europejski lider w zakresie produkcji wanien i brodzików przyczynił się w dużej mierze do tego trendu, nawiązując już w 1975 roku współpracę z renomowanymi na skalę międzynarodową biurami wzornictwa, takimi jak Sottsass Associati z Mediolanu czy Phoenix Design (Stuttgart / Tokio). Design brodzika "Conoflat" jest właśnie dziełem Sottsass Associati. Ekstremalnie płaski, równy z podłogą brodzik integruje się bezprogowo z architekturą łazienki, a umieszczony pośrodku odpływ z kwadratową pokrywą w kolorze brodzika pełni funkcję dodatkowego elementu designerskiego. Połączenie komfortu z estetyką stanowi dodatkowe podkreślenie eleganckiego wyglądu. Jak wszystkie wanny i brodziki firmy Kaldewei, także „Conoflat“ został wykonany z cennej stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, która w porównaniu z wypłytkowanymi strefami prysznicowymi oferuje jednolitą i długowieczną powierzchnię, czyniąc ją niezwykle łatwą w utrzymaniu czystości.
„Coordinated Colours“ dają uczucie naturalności i autentyczności.

Paleta kolorów „Coordinated Colours“ dostępnych do brodzika „Conoflat” została dodatkowo poszerzona o pięć odcieni powstałych z inspiracji naturą: „Indian Summer Colours“. Dwanaście matowych kolorów umożliwia realizację licznych koncepcji urządzenia wnętrz - od klasycznych po obecnie najmodniejsze, pozwalając łączyć brodzik z podłogami nie tylko z płytek, ale i z drewna lub kamienia naturalnego. Za sprawą ich kolorystyki, matowej optyki i niezwykłych właściwości dotykowych dają przyjemne wrażenie naturalności i autentyczności.


Źródło: Kaldewei GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Kontakt z prasą:
Franz Kaldewei GmbH & Co. KG Tel. +49 2382 785 209
Marcus Möllers Fax +49 2382 785 8209
Postfach 17 61 marcus.moellers@kaldewei.de

D-59206 Ahlen www.kaldewei.com

achtung! GmbH Tel. +49 40 450 210 888


Straßenbahnring 3 kaldewei@achtung.de

D-20251 Hamburg www.achtung.de

Kontakt z prasą Polska:


Klaxon Communications Tel. +48 22 216 99 12
Marta Artman Marta.Artman@klaxon.pl

ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)

01-159 Warszawa
Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.com

Podpisy pod zdjęciami:
1 – Conoflat w kolorze antracyt City matowy

Łazienka staje się coraz bardziej pomieszczeniem "mieszkalnym", przez co musi spełnić oczekiwania nie tylko funkcjonalne, lecz również estetyczne. Ekstremalnie płaski, równy z podłogą brodzik integruje się bezprogowo z architekturą łazienki.


2 – Conoflat w kolorze białym Arktis matowymBrodzik „Conoflat“, wykonany ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm dostępny jest w dwunastu kolorach wchodzących w skład kolekcji „Coordinated Colours“, np. w białym Arktis matowym.


3 – Conoflat – widok z góry

Umieszczony pośrodku odpływ z kwadratową pokrywą w kolorze brodzika pełni funkcję dodatkowego elementu designerskiego. Połączenie komfortu z estetyką stanowi dodatkowe podkreślenie eleganckiego wyglądu.


4 – Home & Trend Award 2011

Home & Trend Award 2011.Pobieranie 20.02 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna