Piotr Grabowski … Angi Lena Grabowska … Wielki Mag Lidia SadowaPobieranie 34.67 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar34.67 Kb.

Przedstawia film:


PREMIERA: 13.11.2015

Produkcja: Rosja 2015

Czas: 85min.
www.monolith.pl

http://www.facebook.com/monolithfilms


OBSADA
Filip Rogowski … Sawa

Anna Dereszowska … Mama Sawy

Piotr Grabowski … Angi

Lena Grabowska … Wielki Mag

Lidia Sadowa … Pafik

Bohdan Łazuka … Komar

Piotr Fronczewski … Narrator
TWÓRCY
Reżyseria … Maksim Fadeev

Scenariusz … Aleksandr Chistyakov, Maksim Fadeev, Gregory Poirier

Muzyka … Maksim Fadeev

KONTAKT

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.

Al. Zjednoczenia 36

01-830 Warszawa

Tel.: + 48 (22) 851 10 77, + 48 (22) 851 10 78

Fax: + 48 (22) 851 10 79
DZIAŁ DYSTRYBUCJI:

lukasz.klimek@monolith.pl

ryszard.pawlicki@monolith.pl

tel: +48 (22) 851 11 01, +48 (22) 122 05 41


PR I PROMOCJA:

Rabbit Action Sp. Z o.o.

Al. Zjednoczenia 36

01-830 Warszawatel.: (22) 841-03-25, (22) 841 03 34

masza.grabowska@rabbitaction.pl (PR)

anna.krynska@rabbitaction.pl (PR online)

iwona.lisowska@rabbitaction (promocja)

OPIS
Niezwykła historia Sawy, który aby uratować swoją mamę i mieszkańców rodzinnej wioski, wyrusza w pełną przygód podróż życia.
Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białego wilka Angi, przezabawnego stworka o imieniu Puffy oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem…
MAKSIM FADEEV – SŁOWO OD REŻYSERA
„Sawa. Mały wielki bohater” to projekt zainspirowany moim życiem. Od dawna chciałem nakręcić pełnometrażowy animowany film fabularny, nie miałem jednak dobrego pomysłu. Pewnej nocy przyszedł do mnie mój syn, Sawa, prosząc o przeczytanie bajki na dobranoc. Miał wtedy sześć lat. Nie mogliśmy znaleźć żadnej książki dla dzieci, która by mu odpowiadała, więc zacząłem wymyślać spontanicznie własną historię. Improwizacja okazała się bardzo skuteczna, w szczególności gdy podjąłem temat... Słońca.


Nagle mój sześcioletni Sawa mi przerwał, zadając pytanie: „Tato, tato, a co będzie jak Słońce przestanie penego dnia świecić?” Odpowiedziałem mu, zgodnie z prawdą, że tak się musi kiedyś stać. „Wszystko w pewnym momencie przestaje istnieć, ponieważ nic nie jest wieczne, drogi synku”, stwierdziłem, uśmiechając się do niego jednocześnie. Na co on, całkiem na poważnie, zapytał: „A co z Panem Bogiem?”. Ciągle się uśmiechając, powiedziałem do mojego synka: „Bóg jest wieczny, to prawda”. Sawa nie dawał jednak za wygraną. „A serce człowieka, tato?”. Odparłem, że ono akurat wieczne nie jest. „Ludzkie serce bije gdy człowiek żyje i oddycha, ale gdy to się kończy, nie ma na to żadnej siły”, rzekłem z dumą. Na co mój przebiegły synek zażył mnie kolejnym pytaniem: „Czyli że Pan Bóg nie ma serca...?” Nie miałem pojęcia, w jaki sposób zareagować. Dosłownie odebrało mi mowę, choć poczułem lekki przypływ dumy, że mój sześciolatek wykazuje już tak wielką inteligencję. Ostatecznie zbyłem jego pytanie śmiechem, ponieważ nic innego nie przychodziło mi do głowy. Nie potrafiłem o tym jednak przez dłuższy czas zapomnieć. Od mojej rozmowy z Sawą czułem coraz większą potrzebę napisania opowieści, która byłaby odpowiednia dla kilkulatków i jednocześnie potrafiłaby nauczyć Sawę oraz jego rówieśników czegoś wartościowego. Stworzenie historii chłopca, który próbuje uratować swoją mamę, wioskę, w której mieszka, a także wszystkich innych bliskich mu ludzi przed tajemniczymi siłami, których nie potrafi jeszcze nawet w pełni zrozumieć, zajęło mi kilka miesięcy.
Bohater mojej opowieści miał dziesięć lat, ale wykazywał równie wielką ciekawość świata i rządzących nim sił jak mój synek. Podobnie jak wszystkie dzieci w tym wieku, młody Sawa wierzył w magię, ufając, iż będzie ona w stanie pomóc mu uratować innych oraz przywrócić ład na świecie. W rzeczywistości okazywało się jednak, że chłopiec nie potrzebował tak naprawdę żadnych magicznych umiejętności, ponieważ był w stanie dokonać tych wszystkich zmian za pomocą siły swojej miłości, wiary oraz oddania sprawie. Cechy te posiada każdy człowiek, nawet jeśli leżą one ukryte gdzieś głęboko w jego sercu. Od samego początku nie miałem najmniejszych wątpliwości co do tytułu napisanej przeze mnie historii – „Sawa”, od imienia mojego ukochanego synka.
Co więcej, zadane przez Sawę pytanie o boże serce nigdy nie zniknęło z moich myśli. Ciągle się nad tym zastanawiam, przy czym w miarę upływu kolejnych lat do głowy przychodzą mi różne odpowiedzi. Właśnie dlatego filmowy Sawa i jego matka autentycznie wierzą w to, że człowiek jest zdolny do największych czynów, że jest w stanie spełniać najbardziej niemożliwe marzenia. Musi tylko wierzyć całym swoim sercem, że się uda.
Od zawsze byłem wielkim miłośnikiem kina animowanego. W 2007 roku zbudowałem nawet własne mini-studio, w którym wyprodukowałem kilka oryginalnych animowanych wideoklipów. Jestem muzykiem i pracuję dla różnych artystów, więc taka możliwość pomogła mi jeszcze lepiej zrozumieć to, co mogę zaoferować innym. Gdy więc historia Sawy, małego wielkiego bohatera i swoistego alter ego mojego synka, nabrała ostatecznie odpowiednich kształtów, rozpocząłem prace nad pełnometrażowym filmem animowanym.
Zaprosiłem do współpracy przy pisaniu scenariuszu Alexandra Chistyakova, który pomógł mi nadać całości odpowiedniego wyrazu oraz wprowadzić bardziej logiczną i przemyślaną narrację. Czuję się jego wielkim dłużnikiem, ponieważ teraz wiem, że bez niego moja przygoda z „Sawą. Małym wielkim bohaterem” mogłaby nigdy nie dojść do skutku. W pewnym momencie nasz projekt uzyskał status międzynarodowej produkcji, ostatecznie utwierdzając wszystkich w przekonaniu, że warto w pełni poświęcić się jego realizacji.


PROCES PRODUKCJI
„Chłopiec o sercu do wielkiej przygody”, hasło reklamowe „Sawy. Małego wielkiego bohatera”, oddaje w kilku zaledwie słowach sedno tej pięknej i poruszającej animowanej opowieści. Za realizację projektu odpowiedzialny był uznany rosyjski artysta i muzyk Maksim Fadeev, który wraz z Aleksandrem Chistyakovem oraz Gregorym Poirierem, znanym amerykańskim scenarzystą filmowym i telewizyjnym, stworzyli scenariusz tej magicznej opowieści. W produkcji „Sawy. Małego wielkiego bohatera” wzięli również udział animatorzy oraz producenci z dziesięciu różnych krajów, czyniąc ten projekt prawdziwie międzynarodową produkcją.
„Sawa. Mały wielki bohater” to oryginalna filmowa baśń, która przekazuje młodym widzom oraz ich rodzicom inspirujące i wartościowe treści. W przebojowej i maksymalnie kolorowej formie opowiada o potrzebie troszczenia się o bliskich, pięknie nawiązywania nowych przyjaźni, odkrywaniu w sobie wewnętrznej siły oraz podążaniu za głosem własnego serca. „Od dawna fascynowałem się nieskończonymi możliwościami kina animowanego”, opowiada Maksim Fadeev. „Udało mi się stworzyć wcześniej kilka krótkich bajek, ale muszę przyznać, że żadna z nich nie przygotowała mnie na wyzwanie, jakim było zrealizowanie Sawy. Małego wielkiego bohatera”, dodaje reżyser. „Była to ogromna przygoda, ponieważ mogliśmy powołać do życia zupełnie nowy, cudownie baśniowy świat, który – jestem o tym przekonany – zachwyci wiele dzieci”.


„Sawa. Mały wielki bohater” to opowieść dla dzieci powyżej piątego roku życia, ale twórcy mocno zachęcają do organizowania rodzinnych wypadów do kina. Film jest wspaniałą przygodą pełną wspaniałych scen akcji i atrakcji, ale najważniejsza jest w nim możliwość obserwowania grupy przyjaciół, którzy mimo wszelkich dzielących ich różnic, znajdują w sobie siłę i odwagę, by podołać wszelkim przeszkodom. Co więcej, opowieść snuta przez Maksima Fadeeva podkreśla w piękny sposób, iż przyjaźń oraz wiara mogą nie tylko inspirować do osiągania rzeczy wielkich, ale także stawać się najlepszą możliwą bronią przeciwko wszelkim przejawom zła. „Sawa. Mały wielki bohater” to przemyślana opowieść o wewnętrznej przemianie bohaterów. Twórcy mają nadzieję, że udzieli się to również widzom na całym świecie.


W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczyli między innymi Milla Jovovich, Sharon Stone, Joe Pesci, Will Chase oraz Whoopi Goldberg. W polskim dubbingu bohaterowie animacji przemówią głosami Anny Dereszowskiej, Piotra Fronczewskiego, Piotra Grabowskiego, Filipa Rogowskiego, Leny Grabowskiej oraz Mariusza Czajki. Świetna zabawa gwarantowana!
Od pierwszych prób scenariuszowych do zakończenia realizacji projektu „Sawy. Małego wielkiego bohatera” minęło ponad siedem lat. Wszystkie filmowe lokacje oraz naturalne przestrzenie zostały dopracowane do perfekcji, a animatorzy wykreowali je w taki sposób, że reżyser i reszta ekipy mogli poruszać się po nich w każdym kierunku, w przeciwieństwie do wielu produkcji, w których twórcy mają do dyspozycji jedynie wycinek opisywanej rzeczywistości.
„Tworzenie animacji komputerowej to szalenie trudny techniczny proces. Liczy się w nim dosłownie każdy szczegół. Małe błędy mogą urosnąć do miana prawdziwych katastrof”, opowiada Aleksandr Chistyakov, współscenarzysta oraz współproducent filmu. „Najważniejsze było dla nas stworzenie ciekawych postaci oraz całkowicie wiarygodnego świata, w którym młodzi widzowie i ich rodzice potrafiliby się w pewnym sensie zatracić”, kontynuuje Chistyakov. „Już na samym początku ustaliliśmy z Maksimem, że nawet jeśli z perspektywy budżetowej nasz projekt mieści się w ramach kina niezależnego, musimy zrealizować go perfekcyjnie wizualnie, żeby móc świadomie konkurować z produktami największych światowych studiów. W trakcie procesu realizacji wielokrotnie wydawało nam się, że porywamy się z motykami na słońce, ale zawsze przychodził taki moment, że zaczynaliśmy z powrotem wierzyć całymi sercami w to, że jesteśmy w stanie podołać temu wyzwaniu. Byliśmy dokładnie tacy, jak nasi bohaterowie!”EKIPA
MAKSIM FADEEV (Reżyser, współscenarzysta, kompozytor)

Uznany rosyjski kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, piosenkarz oraz reżyser.

Maksim pracował z wieloma słynnymi rosyjskimi artystami, zarówno jako kompozytor i autor tekstów, jak i producent. Na jego ogromnym doświadczeniu skorzystali między innymi tacy artyści jak Gluk'oZa, Serebro, Total, Irakly oraz Yulia Savicheva. Co więcej, Serebro i Yulia Savicheva reprezentowali Rosję na Konkursie Piosenki Eurowizja, odpowiednio w 2007 i 2004 roku.

Maksim jest również uznanym reżyserem. Ma na koncie ponad sto wideoklipów dla różnych artystów. Przez dwa sezony był jurorem oraz jednym z producentów programu „Voice Kids Russia”. Alisa Kozhikina, należąca do jego drużyny, wygrała konkurs w roku 2014 i reprezentowała Rosję w Konkursie Piosenki Eurowizja dla Dzieci. Maksim Fadeev jest również jurorem oraz jednym z producentów rosyjskiej wersji programu „X Factor”. W 2007 roku Fadeev założył wraz z Aleksandrem Chistyakovem oraz Natalią Ionovą, wokalistką zespołu Gluk'oZa, firmę produkcyjną „Glukoza Production Studios”. „Sawa. Mały wielki bohater” jest pierwszą pełnometrażową animacją zrealizowaną przez firmę, która wcześniej nakręciła szereg animowanych wideoklipów.


GREGORY POIRIER (Współscenarzysta)

Uznany amerykański scenarzysta, reżyser oraz producent filmowy i telewizyjny. Za scenariusz do filmu „Rosewood w ogniu” Johna Singletona otrzymał od Gildii Amerykańskich Scenarzystów Filmowych nagrodę Paul Selvin Award. Ma na swoim koncie także scenariusz do komedii „Agencie, podaj łapę” Johna Whiteshella, napisał również i wyreżyserował pełnometrażową komedię zatytułowaną „Kocurek”. Poirier pracował także przy takich filmach jak „Król Lew II: Czas Simby” Darrella Rooneya, „I uderzył grom” Petera Hyamsa, „Skarb narodów: Księga tajemnic” Jona Turtletauba oraz „Nasza niania jest agentem” Briana Levanta. Gregory Poirier jest współtwórcą, scenarzystą oraz producentem wykonawczym serialu „Missing: Zaginiony”, który był emitowany w 2012 roku na antenie stacji ABC.


ALEKSANDR CHISTYAKOV (Producent, współscenarzysta)

Znany rosyjski przedsiębiorca, który prowadzi interesy na całym świecie, również na obszarze branży rozrywkowej. Wraz z Maksimem Fadeevem założył w 2007 roku Glukoza Production Studios, znane także pod nazwą Glukoza Animation. Maksim jest kreatywnym liderem firmy, Alexander zajmuje się jej marketingiem oraz ogólnym rozwojem na rynkach międzynarodowych. „Sawa. Mały wielki bohater” to pierwszy wyprodukowany przez Aleksandra projekt pełnometrażowy.Pobieranie 34.67 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna