Pisemkoonasdlawa sPobieranie 42.65 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar42.65 Kb.


P I S E M K O O N A S D L A W A S-


Szkoła Podstawowa w Niemczu, ul. Bydgoska 35, 86-031 Osielsko, tel. 3813-623 Nr 38 Luty ’2008
I SEMESTR ZA NAMIW I półroczu wszyscy uczniowie kl. I-VI byli klasyfikowani, w kl. I-III na podstawie oceny opisowej, a w klasach starszych cyfrowej, wyliczonej na podstawie średniej ważonej.

Ogólna liczba uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce wynosi 54, co stanowi 30,68% ogółu uczniów, około 5,5 % więcej niż w I semestrze roku ubiegłego. Średnia ocen w kl. IV-VI też wzrosła o 0,1% - wyniosła 4,33. Najwyższą średnią uzyskała kl. IV - 4,38, natomiast bez przedmiotów artystycznych klasa

VI 4,14. W klasie tej również aż 11 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 4,75. Prymusem szkoły została Małgorzata Bakuła z kl. VI ze średnią 5,50.

Wyniki zachowania naszych uczniów też wypadły nie najgorzej. Wystawiliśmy w kl. IV-VI: 20 wzorowych, 39 bardzo dobrych, 16 dobrych, 2 poprawne i ,niestety, 2 nieodpowiednie.A oto uczniowie wyróżnieni:

Kl. Ia Winiarska Maria

Gancarek Kacper

Kiełtyka Kacper

Szczygóra Julia

Cieśliński CezaryKl. Ib Chwiłka Paulina

Janaszkiewicz Jakub

Witenberg Marta

Walkowska Aleksandra

Sitek Patrycja

Sielska Julia

Swatowski Paweł

Kl. IIa Grajewska Michalina

Grzela Maciej

Łuczak Sabina

KL. IIb Wichrowska Alicja

Dobosz Julia

Wojdylak Oskar

Kowalewski Michał

Kl. IIIa Porzych Rafał

Sentkowski Szymon

Morkowska Zuzanna

KL. IIIb Formella Aleksandra

Szafrańska Aleksandra

Januchowska Anna

Kl. IV Golis Katarzyna –5,40

Grajewska Karolina -5,25

Wójcik Kornelia -5,25

Thiede Justyna -5,15

Grabowska Kinga -4,85

Bakuła Anna -4,80

Gackowski Marcin -4,75

Kl.V Szafrańska Agata -5,40

Przyjemska Joanna -5,35

Tamas Paulina -5,20

Wydrzyński Grzegorz -5,20

Sztypka Agata -5,10

Budny Aleksander -5,0

Pawlik Michalina -4,95

Rydzkowska Katarzyna -4,95

Baranowska Paulina -4,95

Lebida Patryk -4,90Kl. VI Bakuła Małgorzata -5,50

Wałaszewski Maksym -5,40

Jerzy Mateusz -5,35

Krzysik Aneta -5,35

Gackowska Paulina -5,25

Kleniewska Ewelina -5,25

Skrzypińska Anna -5,25

Paul Alex -5,00

Jarzemski Adam -4,80

Letka Magdalena -4,75

Kozioł Mateusz -4,75


Uczniowie ze średnią ocen od 5,15 otrzymują stypendia za wyniki w nauce.

Najbardziej kulturalnymi uczniami w naszej szkole zostali: Karolina Rydzkowska - kl. Ia, Oskar Wajdylak - kl. IIb, Bartosz Bujewski - kl. IIIb, Daria Rzyska - kl.VI, Patryk Lebida - kl. V

W wyborach SUPERKUMPLA zwyciężyli: Marcelina Dziedzic - kl. VI i Adam Jarzemski - kl. VI.

Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym. Dziękuję gronu pedagogicznemu za wytrwałą i efektywną pracę oraz Radzie Rodziców za współpracę oraz wspieranie realizacji zadań szkoły w minionym półroczu.


Dyrektor szkoły
Małgorzata Dziedzic

SU podsumowuje swoją pracę.


W I półroczu br. roku szkolnego zrealizowaliśmy większość zaplanowanych zadań.

Spotkaliśmy się na 8 zebraniach, podczas których:

- wybraliśmy radę SU,

- dokonaliśmy przydziału zadań,

- przedstawiliśmy nasze propozycje haseł miesięcy i zadań,

- zaplanowaliśmy pracę SU na rok szkolny 2007/2008,

- dokonywaliśmy przydziału zadań na poszczególne miesiące,

- przygotowywaliśmy scenariusze apeli,

- podsumowaliśmy pracę w I półroczu.
Za plusy naszej pracy uznaliśmy:
- regularne spotkania SU,

- realizację większości zadań,

- przeprowadzenie akcji na rzecz osób niepełnosprawnych – sprzedaż cegiełek (XI) - zebranie

64 zł na wózek inwalidzki,

- zebranie funduszy na karmę dla zwierząt ze schroniska (XII – 67 zł),

- włączenie się w WOŚP – 11 wolontariuszy oraz pomoc w organizacji szkolnej imprezy (styczeń),

- zebranie upominków dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Żołędowie.


Dziękujemy:

Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom za współpracę z nami .Opracowały:

A. Szafrańska i K. Rydzkowska
PODSUMOWANIE STYCZNIA
Zgodnie z hasłem miesiąca - ,,Żyj zdrowo", odbył się konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Propozycja ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczniów klas I-III. Wyróżniono  9 prac: M.Lubka , P. Kaweckiego z kl. III a, P. Małachowskiej z II b, A. Wichrowskiej i J. Dobosz z II b (praca zbiorowa), N. Babiarz z III b oraz M. Kowalewskiego i M. Drobczyńskiego z II b (praca zbiorowa). Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody. 23. stycznia odbył się w bibliotece szkolnej konkurs ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Swoją wiedzą z zakresu znajomości przepisów drogowych wykazali się uczniowie klas I-III. Pytania konkursowe nie należały do łatwych, jednak wszyscy uczestnicy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Na zakończenie rozdano pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Tuż przed feriami zimowymi, bawiliśmy się na balu karnawałowym, który odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły. W wyszukanych, kolorowych przebraniach  wesoło pląsaliśmy przy dźwiękach muzyki. Braliśmy też udział w zabawach i konkursach i otrzymywaliśmy słodkie nagrody. Zabawę zorganizowały i prowadziły Panie z rady rodziców oraz nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie balu i do zobaczenia za rok. Opiekunowie stycznia:

p. M. Siuda, p. P. Zając

A W LUTYM I W MARCU

Hasło miesiąca lutego „W rytmie serca”. Opiekunowie: p. J. Bręczewska, p. M. Kawecka – Piłat

i p. A. Baranowska.

Planujemy:  • kiermasz walentynkowy i sprzedaż kartek oraz gadżetów walentynkowych,

  • zorganizowanie poczty walentynkowej w dniu 14 lutego,

  • wybór dżentelmena szkoły,

  • konkurs „bon ton” dla dużych i małych.

Z kolei hasło marca będzie brzmiało - „Wiele wiem”.

Opiekunowie miesiąca to: p.K. Słomińska, p.M. Kosiedowska, p. B.Nic.

W planach przewidziane są różne konkursy przedmiotowe oraz pokaz talentów.

Pomyślcie w czym jesteście dobrzy i czym możecie się pochwalić. Na pewno będziecie mieli okazję pochwalić się różnymi zdolnościami.
Opiekunowie lutego i marcaNIECH NAM ŻYJĄ . . . !
22 stycznia w świetlicy wiejskiej urządziliśmy święto naszych babć i dziadków. Uroczystość rozpoczęliśmy od programu artystycznego, który przygotowaliśmy na tę okoliczność. Licznie przybyłym gościom wręczyliśmy zrobione własnoręcznie upominki. Na zakończenie zaprosiliśmy babcie i dziadków do wspólnej zabawy i konkursów. Śmiechom i wzruszeniu nie było końca.
Uczniowie kl. II b
Prezencik dla babci i dziadka.

Każdy lubi otrzymywać prezenty niezależnie od wieku. Należy jednak tu wspomnieć, że często to babcie i dziadkowie przygotowują niespodzianki dla swoich wnucząt, troszczą się o nie, rozpieszczają, pomagają w ich wychowaniu. Dlatego nie można zapominać o 21 i 22 stycznia - to dwa dni w roku, podczas których wnuczęta mogą stanąć przed ukochaną Babcią i ukochanym Dziadkiem, by szczególnie podziękować za opiekę, za pomoc, za pyszną szarlotkę babci ,czy wspólny wyjazd na ryby z dziadkiem.My, również postanowiliśmy podziękować i przygotowaliśmy 22 stycznia, w prezencie dla swoich babć i dziadków program artystyczny. Między innymi: recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i nawet zatańczyliśmy. Przybyli goście otrzymali od nas oprócz życzeń, uścisków i wielu ciepłych pocałunków, kwiatki i papierowe myszki ze słodkim upominkiem. W sali nr 2 dziadkowie mieli okazję podziwiać i rozpoznawać swoje portrety, przez nas wykonane. W drugiej części spotkania zachęcaliśmy swoich najbliższych do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. W zadaniu kulinarnym dziadkowie wspaniale popisali się pomysłowością, stworzyli przepisy na: „pogodną zupę”, „placek cierpliwości” i „wulkan radości”. W konkursie rysunkowym powstały zabawne portrety wnucząt i dziadków, a w konkursie wiedzy grupy dwóch pokoleń sprawdzały czy znają się tak dobrze. Sprawdzaliśmy znajomość ulubionych kolorów, potraw, filmów, bajek, a także sposobów spędzania wolnego czasu. Miniegzamin wszyscy zdali na piątkę. Uroczystości towarzyszyła miła atmosfera.. Jako mali gospodarze byliśmy szczęśliwi widząc swoje babcie i dziadków zadowolonych, uśmiechniętych, a także chwilami wzruszonych. Dziękujemy wszystkim kochanym Babciom i Dziadkom za przybycie i życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności na cały rok.
Uczniowie kl. Ia

z wychowawczynią
Udział SP Niemcz w 16 edycji WOŚP
W dniu 11.01.2008r. zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na akcję Jurka Owsiaka . W trakcie występów artystycznych naszych uczniów prowadzono sprzedaż ciasta, którego przygotowaniem zajęła się rada rodziców naszej szkoły. Ponadto kl. V z wychowawczynią - panią J. Bręczewską zorganizowała sprzedaż sałatek. Z kolei w bibliotece szkolnej odbyła się projekcja filmu dla najmłodszych, zorganizowana przez panie M. Siudę i J. Beardsholl. Panie M. Karczewska i M. Kawecka-Piłat zajęły się sprzedażą ,, batików” przygotowanych przez dzieci ze świetlicy pod opieką pani K. Słomińskiej . Jednocześnie prowadziliśmy sprzedaż prac plastycznych malowanych na szkle, przygotowanych przez naszego plastyka panią K. Sulińską z dziećmi z kółka plastycznego. Pani pedagog M. Gołembowska i pani M. Pawluś prowadziły sprzedaż baloników z wróżbami. W sali gimnastycznej zorganizowaliśmy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora naszej szkoły prowadzony, przez panów P. Zająca i E. Kamińskiego. Do 11-stu puszek , które nosili nasi wolontariusze ,, wpadło” łącznie 3038 złotych i 5 groszy. Superwynik! Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielkie i wspaniałe serca.

Opiekunowie styczniaW TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI
Dnia 22.01.2008r., odbyło się spotkanie z kierownikiem Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Komendy Powiatowej Bydgoszcz- Śródmieście w klasach 0 – VI. Pogadanki dotyczyły bezpiecznych ferii i wynikały z założeń programu wychowawczego szkoły.

Organizator spotkania

Pedagog – p. M. Gołembowska
( PRZYPOMINAMY, iż w II półroczu pedagog pracuje w poniedziałki godz. 800- 1300 i w piątki godz. 830- 1330 ).

ZIMOWISKO 2008
W dniach 28.01-1.02 br. w naszej szkole prowadzone było zimowisko dla

40 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W programie uwzględniono 4 imprezy wyjazdowe do :

- Aqua Parku w Solcu Kujawskim,

- kina Adria w Bydgoszczy,

- Family Parku w Bydgoszczy,

- multikina w Bydgoszczy.

Ostatni dzień wypełniły gry i zabawy sportowe, zorganizowane przez opiekunów. Dzieci wysoko oceniły program zimowiska. Dziękujemy pani Bogumile Morkowskiej i panu Zygmuntowi Klarkowskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu na basen.

Opiekunowie zimowiska

p. V. Frelichowska i p. P.ZającDBAMY O PORZĄDEK W SZKOLE

W I półroczu w naszej szkole trwała akcja pod nazwą „ Porządek przed klasą”. Zadaniem dzieci było staranne ułożenie plecaków i tornistrów przed salami lekcyjnymi. Pierwsze miejsca zajęły klasy - II a i IV, zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami. Chciałabym przypomnieć, że konkurs będzie kontynuowany w II półroczu. Zachęcam do dbania o ład i porządek, ponieważ dobrze to świadczy o Was i o naszej szkole. Dzięki temu będzie też ładniej i bezpieczniej.Koordynator akcji

nl. religii p. A. Winkowska


WYNIKI KONKURSÓW

MATEMATYKA

Otrzymaliśmy już wyniki konkursów matematycznych "Alfik" oraz "Oxford plus". Oto najlepsi z naszej szkoły:"Alfik": M. Wałaszewski z kl. VI - 2 miejsce w woj. i 20 w kraju; A. Krzysik z kl.VI - 3 miejsce w woj. i 87 w kraju;

M. Gackowski z kl. IV - 4 miejsce w woj. i 160 w kraju.

"Oxford plus": A. Krzysik z kl.VI - laureatka I stopnia; M. Wałaszewski kl. VI - laureat III stopnia; M. Łazaruk kl. VI - laureatka III stopnia; K. Golis kl. IV – laureatka V miejsca.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Również A. Krzysik i M. Wałaszewski z kl. VI zakwalifikowali się do II etapu (rejonowego) konkursu matematycznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Życzymy im powodzenia i mocno trzymamy za nich kciuki.nl. matematyki J.Beardsholl

JĘZYK ANGIELSKI

31. października 2007 roku odbyła się 10 edycja międzynarodowego konkursu z języka angielskiego Test Oxford Plus. Do udziału w tymże konkursie zgłosił się 32 uczniów z klas III - VI. Każdy rocznik miał inny stopień trudności. Test zawierał 25 pytań, do których trzeba było wybrać jedną z podanych odpowiedzi.

Dodatkową zachętą do uczestnictwa w konkursie była obietnica otrzymania wybranej nagrody (dla każdego uczestnika)

W styczniu wreszcie otrzymaliśmy długo oczekiwane wyniki. A tu przyjemna niespodzianka! Aż 25 uczniów zostało laureatami od I do V stopnia, czyli zdobyło ponad 80 punktów ze 100. Dwóch uczestników zostało laureatami I stopnia i zdobyło 96 punktów. Są to A. Formella (kl. III B) i M. Jerzy (kl.VI). Czterech uczniów zostało laureatami I stopnia z wyróżnieniem, czyli zdobyło maksymalną liczbę pkt., tj. 100. Są to R. Porzych (kl. III A), A. Bakuła (kl. IV), J. Przyjemska (kl. V) oraz A. Skrzypińska (klasa VI). Ci uczniowie dostali dyplomy oraz zestaw 8 numerów prenumeraty „English O’key” z płytami DVD do nauki języka angielskiego.

Serdecznie gratuluję i cieszę się z tych sukcesów!Organizator konkursu

nl. j. angielskiego B. Nic


JĘZYK POLSKI

W sobotę, 12.01.08r., odbył się szkolny etap konkursu polonistycznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 10 uczniów: 7 z klasy VI i 3 z V. Rozwiązywali oni test sprawności językowej

i ortograficznej. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 23 lutego w Bydgoszczy, zakwalifikowało się 7 uczestników: A. Krzysik (kl.VI), A. Skrzypińska (kl.VI), M. Wałaszewski (kl.VI), S.Cybulski (kl.V), E.Kleniewski (kl.VI), P.Gackowska (kl.VI), M. Bakuła (kl.VI). Gratuluję i życzę wszystkim udanego startu w następnym etapie konkursu.


nl .j. pol. J. Bręczewska


UWAGA !!!!!!!!!!

W związku z uruchomieniem stołówki w świetlicy Godziny pracy świetlicy szkolnej.

wiejskiej następuje zmiana w czasie trwania zajęć.

1. 8.00 – 8.45 6. 13.00 – 13.45 Poniedziałek 7.45 – 10.45, 11.45 – 15.15

2. 8.55 – 9.40 7. 13.55 – 14.40 Wtorek 7.40 – 9.40, 11.45 – 15.15

3. 9.55 – 10.40 8. 14.50 - 15.35 Środa 7.40 – 9.40, 12.30 – 15.15

4. 10.55 – 11.35 9. 15.40 – 16.25 Czwartek 7.40 – 9.40, 11.45 – 15.15

5. 11.45 – 12.30 10. 16.30 – 17.15 Piątek 10.50 – 14.35,

Skład redakcji – p. Magdalena Kawecka -Piłat – nauczyciel nauczania zintegrowanego (redaktor naczelny), p. Małgorzata Karczewska – nauczyciel języka polskiego, p. Joanna Rucińska - Winiarska – Przewodnicząca Rady Rodziców, Agata Szafrańska – uczennica klasy V.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna