Plan emisji spektakli teatru tv (wrzesień – grudzień 2009) warszawaPobieranie 25.55 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar25.55 Kb.

*****
PLAN EMISJI SPEKTAKLI TEATRU TV (WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2009)


WARSZAWA

emisja w Teatrze TV: 7 września w TVP1, po godz. 21.00 premiera

reż. Andrzej Strzelecki
Premiera przygotowana na 70-lecie wybuchu II wojny światowej. Spektakl muzyczny i nostalgiczny, z żywą akcją, wspominający i portretujący przedwojenną Warszawę, tę z wyższych sfer, i tę z Powiśla.
TEORBAN

emisja w Teatrze TV: 14 września w TVP1, po godz. 21.00 premiera

reż. Maria Zmarz-Koczanowicz
Premiera przygotowana w związku z rocznicą ataku na World Trade Center, gdzie pracuje jeden z bohaterów sztuki. Jego narzeczona usiłuje połączyć się z nim telefonicznie i namówić do przywiezienia jej kluczy od mieszkania. Mężczyzna wybiera się w drogę, i - tak jak wielu innych - nie zdąża uciec z płonącego budynku.
LETNI DZIEŃ

emisja w Teatrze TV: 21 września w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Roland Rowiński
Akcja sztuki Sławomira Mrożka z Krzysztofem Globiszem, Magdaleną Cielecką i Arturem Żmijewskim rozgrywa się nad morzem. Historia rywalizacji dwóch bohaterów, dotkniętych przekleństwem losu – jednemu nigdy nic się nie udaje, drugiemu udaje się wszystko. Na pożegnanie lata i słonecznych plaż.
INKA 1946

emisja w Teatrze TV: 28 września w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Natalia Koryncka
Scena Faktu. Historia śmierci Inki, 17-letniej łączniczki mjr Łupaszki, na której w 1946 roku, w gdańskim więzieniu na Kurkowej, zasądzono i wykonano wyrok śmierci. Niewiele starszy chłopak w polskim mundurze śledzi ją, przesłuchuje i osobiście zabija. Jeden z najlepiej oglądanych spektakli Sceny Faktu.
FERNANDO KRAPP NASPISAŁ DO MNIE TEN LIST

emisja w Teatrze TV: 5 października w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Marcin Ziębiński
Intrygująca sztuka Tankreda Dorsta to studium o prawdzie i zagadkach ludzkiej natury. Bogaty mężczyzna kupuje sobie młodą żonę, która okazuje się osobą niezależną. Marek Walczewski, Igor Przegrodzki i Małgorzata Rudzka w fascynującym pojedynku.
KOLACJA NA CZTERY RĘCE

emisja w Teatrze TV: 12 października w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Kazimierz Kutz
Wytworna kolacja przy świecach, podczas której poznają się najwięksi muzyczni rywale swojej epoki: kapryśny i egocentryczny George Frideric Händel oraz powściągliwy i altruistyczny Jan Sebastian Bach. Pasjonujący pojedynek aktorski Romana Wilhelmiego i Janusza Gajosa oraz grającego kamerdynera Jerzego Treli. Jeden z najbardziej lubianych spektakli Kazimierza Kutza.
BALLADA O ZABÓJCACH

emisja w Teatrze TV: 19 października w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Waldemar Krzystek
Nastrojowa ballada o płatnych mordercach działających w realiach polskiej prowincji, z historią miłosną w tle. Przypowieść o dobrym i uczciwym bohaterze, który obezwładnia potencjalnych morderców swoją nieskazitelnością. W roli niedoszłych oprawców: Marian Opania, Zbigniew Zamachowski i Rafał Mohr.
GRY OPERACYJNE

emisja w Teatrze TV: 26 października w TVP1, po godz. 21.00 premiera

reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Scena Faktu. Historia Petera Rainy, hinduskiego uczonego, który poślubił Polkę, badał historię polskiego Kościoła i działał w opozycji demokratycznej, a ćwierć wieku potem dowiedział się, że jego żona była aktywnym współpracownikiem SB, donoszącym o każdym jego kroku. Polskie „Życie na podsłuchu”.
OSKAR

emisja w Teatrze TV: 2 listopada w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Marek Piwowski
Historia ostatnich dni umierającego na nowotwór nastolatka, który porządkuje swoje sprawy: żegna się z rodzicami, spotyka Boga, znajduje miłość i przyjaciela. Wzruszający przykład poważnych rozmów, jakie mogą prowadzić dzieci i dorośli.
OSZUŚCI

emisja w Teatrze TV: 9 listopada w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Jan Englert
Perypetie dwóch małżeństw. Doskonała komedia w dowcipny sposób mówiąca o konieczności właściwego wyboru życiowych partnerów, którego bohaterzy sztuki najwyraźniej nie dokonali. Doskonałe role Gabrieli Kownackiej, Joanny Szczepkowskiej, Jerzego Treli i reżysera Jana Englerta. Jeden z najbardziej lubianych spektakli Teatru TV.
STYGMATYCZKA

emisja w Teatrze TV: 16 listopada w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Wojciech Nowak
Scena Faktu. Historia polskiej siostry zakonnej, w czasie wojny i w latach pięćdziesiątych więzionej na Uralu. Oryginalny pojedynek mistyczki, nawracającej swoich oprawców (w roli głównej znakomita Kinga Preis) z komunistycznym systemem. Spektakl zdobył w 2008 roku Grand Prix Festiwalu „Dwa Teatry”.
KUPIEC WENECKI

emisja w Teatrze TV: 23 listopada w TVP1, po godz. 21.00 premiera

reż. Michael Radford
Scena Świata. Doskonała ekranizacja jednej z ważniejszych sztuk Szekspira, z Alem Pacino w tytułowej roli. Problem Żyda jako obcego w europejskiej kulturze rozegrany w realiach renesansowej Wenecji i dominującego chrześcijaństwa. Piękne plenery i wnętrza, mistrzowskie oświetlenie każdego kadru i wyśmienita gra aktorów gwarantują wyjątkowe przeżycia i mogą być okazją do głębokich refleksji.
WYBÓR

emisja w Teatrze TV: 30 listopada w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Jerzy Stuhr
Znany psycholog i autorytet moralny (w tej roli Jerzy Stuhr) zostaje postawiony wobec trudnego życiowego wyboru. Współczesna rodzina pokazana jest tu od kuchni, z faktycznym kosztem zawodowej kariery jednego z jej członków. Żona (Krystyna Janda) i syn (Tomasz Kot) to ofiary sukcesu głowy domu, a doradzający innym psycholog jawi się jako osoba popełniająca życiowe i wychowawcze błędy.
OŻENEK

emisja w Teatrze TV: 7 grudnia w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Ewa Bonacka
Znakomity i niezwykle śmieszny spektakl komediowy z asami polskiego aktorstwa: Czesławem Wołłejko, Barbarą Krafftówną, Wiesławem Michnikowskim, Janem Kobuszewskim, Wojciechem Pokorą. Przeżyjmy to jeszcze raz…
MIŚ KOLABO

emisja w Teatrze TV: 14 grudnia w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Ryszard Bugajski
Sztuka Piotra Kokocińskiego o prawdziwych kosztach, jakie pociągnęły za sobą lata osiemdziesiąte. Trudna relacja działacza opozycji zmuszonego do współpracy z SB (w tej roli Sławomir Orzechowski) z oficerem prowadzącym (zimny i bezwzględny Artur Żmijewski, rzadko widziany w takim emploi). W roli żony bohatera Agnieszka Pilaszewska.
WIGILIJNA OPOWIEŚĆ

emisja w Teatrze TV: 21 grudnia w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Piotr Trzaskalski
Współczesny komediodramat, nawiązujący w stylistyce do przypowieści, o losach małżeństwa, które przechodzi poważny kryzys. Kilkuletnia dziewczynka, na znak protestu przeciw ciągłym kłótniom rodziców, ucieka z domu w wigilijny wieczór. Poszukiwania zaginionej doprowadzają do ponownego scalenia rozpadającego się związku. W rolach głównych Andrzej Chyra i Katarzyna Herman.
CZERWONE KOMETY

emisja w Teatrze TV: 28 grudnia w TVP1, po godz. 21.00 powtórzenie

reż. Andrzej Strzelecki
Satyra na komercjalizację współczesnego życia, w którym nawet idee podlegają szybkiej przecenie. Portret zamożnego mieszczaństwa zachodniej Europy i pokolenia ich dzieci, z braku bardziej oryginalnych pomysłów imających się terroryzmu. W świątecznej atmosferze, z choinką i centrum handlowym w tle, dochodzi do zaplanowanej akcji. Znakomite role Anny Seniuk, Piotra Fronczewskiego, Wojciecha Malajkata, Małgorzaty Kożuchowskiej i Dominiki Kluźniak.


www.teatrtelewizji.tvp.pl
: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna