Po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce było współorganizatorem Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który został rozegrany w dniach 31 maja 2 czerwca 2013 rPobieranie 7.92 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar7.92 Kb.
Po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce było współorganizatorem Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który został rozegrany w dniach 31 maja - 2 czerwca 2013 r. na hali Solnego Miasta. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Bydgoszczy, Rzeszowa, Sulechowa, Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starogardu Gdańskiego, Opola, Polic, Świdnicy, Warszawy oraz - po raz pierwszy - Nowego Sącza, Radomia i Dąbrowy Górniczej.
Zanim rozpoczęły się zmagania siatkarskie, miała miejsce krótka ceremonia otwarcia. Przybyłych gości powitała dyrektor LO Monika Szypuła, głos zabrali poseł Elżbieta Achinger - która jako była siatkarka szczególnie życzyła dziewczętom powodzenia w rywalizacji i ducha walki - oraz członek zarządu powiatu wielickiego Lech Pankiewicz. Następnie swoimi umiejętnościami pochwalili się młodzi gimnastycy z UKS Gimnazjon - ćwiczenia i akrobacje komentowane dodatkowo przez trenera Mirosława Kosta nagrodzone zostały gromkimi brawami, zwłaszcza efektowne skoki przez… siatkę (siatkarską siatkę, zawieszoną na wysokości ponad 2 metrów ). Po gimnastyce przyszedł czas na tańce. Najpierw wystąpiła formacja taneczna "Reakcja", funkcjonująca od roku w Solnym Mieście pod opieką Dominiki Machnik. Dziewczęta zaprezentowały hip-hopową choreografię pt. "Prowokacja". Natomiast Agata Kania i Marcin Łużny oraz Klaudia Kmiecik i Piotr Fejklowicz - pary trenujące w Małopolskim Centrum Tańca - pokazali się w tańcach standardowych.
Po pokazach tanecznych zaczęły się emocje sportowe. Przez cały piątek odbywały się mecze eliminacyjne w dwóch grupach - grano systemem każdy z każdym po dwa sety. Rozgrywki grupowe zakończyły się w sobotę przed południem i wyłoniły pary półfinałowe, które spotkały się w meczach decydujących o tym, kto i o jakie miejsca będzie walczył w niedzielę. W czasie tych dni było kilka niespodzianek m.in. broniąca tytułu drużyna VIII LO w Bydgoszczy przegrała eliminacyjny mecz z Rzeszowem i zremisowała z Policami, co dało jej dopiero trzecie miejsce w grupie i w efekcie wykluczyło z walki o medale. Natomiast wspomniani grupowi rywale bydgoszczanek wygrali swoje spotkania półfinałowe i to właśnie zespoły z Polic i Rzeszowa rozegrały niezwykle emocjonujący mecz na zakończenie trzydniowego turnieju. Było to spotkanie godne finału ogólnopolskich zawodów: stojące na wysokim poziomie, pełne dramatycznych zwrotów akcji , czyli takie, jakiego życzyliby sobie kibice. Zakończyło się tie-breakiem, w którym większym opanowaniem wykazały się rzeszowianki – obroniły piłkę meczową, przeszły do ataku i wydarły zwycięstwo drużynie z Polic. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z Dąbrowy Górniczej, wspierane przez głośny doping kibiców z ich miasta, którzy towarzyszyli zespołowi przez cały turniej. Debiutujące w tych rozgrywkach dąbrowianki pokonały drużynę ze Świdnicy.
Okazałe puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyli: dyrektor LO Monika Szypuła, dyrektor MOS Wieliczka Grzegorz Siemieniec, wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski oraz członek zarządu powiatu Lech Pankiewicz.

Nagrody przyznano także wyróżniającym się zawodniczkom:


Najlepsza libero - Martynika Robel (Police)
Najlepsza atakująca - Anna Bączyńska (Bydgoszcz)
Najlepsza rozgrywająca - Joanna Wojtanek (Police)
Najlepsza blokująca - Bożena Wylężek (Dąbrowa Górnicza)
Najlepsza środkowa - Elżbieta Wojtunik (Rzeszów)
Najlepsza przyjmująca - Kinga Dybek (Bydgoszcz)
Najlepiej zagrywająca - Manuela Jakóbiak (Police)
MVP - Aleksandra Kazała (Rzeszów)

Klasyfikacja końcowa:


I V Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Rzeszowie


II Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
III Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej
IV Zespół Szkól Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy
V VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
VI IX Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
VII Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu
VIII Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie
IX II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
X ZSOMS im. C. K. Norwida w Ostrowcu Świętokrzyskim
XI V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Radomiu
XII XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. Miguela de Cervantesa w Warszawie
XIII Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Organizatorami Licealiady byli: Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce, Zespół Szkół w Gdowie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Małopolski Szkolny Związek Sportowy.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna