Portugalia Realizując kolejne zdania wynikające z projektu Comenius w dniach 11. 03. 2013 – 16. 03. 2013 odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Oeiras w PortugaliiPobieranie 11.27 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar11.27 Kb.
Portugalia
Realizując kolejne zdania wynikające z projektu Comenius w dniach 11.03.2013 – 16.03.2013 odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Oeiras w Portugalii. Uczniowie Damian Leszczyński V a, Dawid Jachimowski V a, Anita Wróblewska V b, Aleksandra Rzadkowska VI b, Jakub Iwański V Ib wraz z panią dyrektor szkoły Barbarą Rzepecką, p. Anną Wyszkowską, p. Małgorzatą Marchlik uczestniczyli w warsztatach w portugalskiej szkole Escola Secundária Quinta do Marquês.
11.03.2013

Po długiej, ale bezpiecznej podróży dotarliśmy do Portugalii. Nasz samolot wylądował w Lizbonie. Lot bardzo nam się podobał, tym bardziej, że większość z nas leciała samolotem po raz pierwszy. Na lotnisku zostaliśmy przywitani przez rodziny goszczące i nauczycieli. Po serdecznym przywitaniu zawieziono nas do Oeiras. Dzień spędziliśmy w towarzystwie naszych portugalskich przyjaciół.


12.03.2013

Tego dnia przywitano nas bardzo ciepło na terenie szkoły Escola Secundária Quinta do Marquês przed portugalskimi uczniami i nauczycielami, a także pozostałymi delegacjami z krajów partnerskich. Wręczono nam prezenty, co było bardzo miłe. Oprowadzono nas po szkole. Braliśmy udział w lekcjach oraz warsztatach poświęconych zabawom językowym – były to zajęcia integracyjne, dzięki którym mogliśmy bliżej się poznać.

Następnym punktem dnia był spływ kajakowy. W rolę kajakarzy wspaniale wcielili się Dawid Jachimowski i Jakub Iwański.
13.03.2013

Dzień rozpoczął się od udziału w warsztatach podczas których p. A Wyszkowska omawiała najciekawsze miejsca w Polsce. Na zakończenie prezentacji wręczyła delegacjom z krajów partnerskich produkty końcowe - Albumy o Polsce wykonane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. M. Marchlik. W podobny sposób swoje albumy prezentowały Estonia, Norwegia, Portugalia i Słowenia.

W tym dniu odbyła się również wycieczka do Lizbony. Lizbona - stolica Portugalii. Spacer przez miasto wzdłuż przytulnych kawiarni, uroczych uliczek i wspaniałych zabytków należy do niezapomnianych. Obowiązkowa była przejażdżka Tramwajem 28, którego żółte wagony stanowią charakterystyczny element Lizbony.

Mieliśmy okazję skosztować najsłynniejszych portugalskich ciastek Pastéis de Belém.W Lizbonie kupiliśmy też pamiątki.
14.03.2013

Środę rozpoczęliśmy od warsztatów. Razem z p. A. Wyszkowską prezentowaliśmy kolejne zadanie projektu Fingertips : Zabawka mojej babci, mojego dziadka. Warsztaty te należały do bardzo ciekawych. Poznaliśmy narodowe zabawki, którymi to bawili się dziadkowie naszych zagranicznych kolegów i koleżanek.

Po warsztatach pojechaliśmy na wycieczkę do Sintry. Sintra uważana jest za najbardziej urokliwą miejscowość w całej Portugalii. Można ją określić jako położone wśród licznych wzgórz miasteczko zamków i pałaców. Nawiązując do porannych warsztatów zwiedziliśmy Muzeum Zabawek mieszczące się w samym centrum miasta. Kupiliśmy pamiątki przedstawiające Koguta z Barcelos - wszechobecny symbol Portugalii.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy przystań jachtową w Cascais.
15.03.2013

Od porannych godzin uczestniczyliśmy w lekcjach. Z kolei wszyscy nauczyciele z krajów partnerskich wzięli udział w pracach nad projektem. Omawiano zadania wykonane do tej pory i kolejne etapy pracy – spotkanie w Polsce.

Po południu spacerowaliśmy po Oeiras. Zwiedziliśmy Pałac i Ogród Botaniczny Marquis of Pomba.Wieczorem odbyło się uroczyste spotkanie pożegnalne. Spędziliśmy miło czas słuchając z podziwem utworów chóru, rozmawiając z zagranicznymi przyjaciółmi, rodzinami goszczącymi i nauczycielami.
16.03.2013

Sobota to dzień powrotu do domu. Nigdy nie zapomnimy wspaniałych chwil spędzonych w Oeiras.

Pobieranie 11.27 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna