Pregan® anti-ghost extraPobieranie 9.97 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar9.97 Kb.


PREGAN® ANTI-GHOST EXTRA

Środek wybielający do usuwania „duchów“ i przebarwień siatek
PREGAN ANTI-GHOST ma zastosowanie przy usuwaniu „duchów“ i przebarwień siatek. Można go stosować do siatek stalowych, wykonanych z poliestru lub nylonu. W przypadku siatek nylonowych i stalowych należy ograniczyć czas oddziaływania do jednej godziny. Zmienna jakość matryc stalowych lub też uszkodzenia wywołane przez inne chemikalia, mogą wykluczyć zastosowanie tego środka. Dlatego wcześniejsze przeprowadzenie testów jest konieczne. PREGANU ANTI-GHOST EXTRA nie należy stosować na siatkach metalizowanych (pokrytych niklem).
WŁAŚCIWOŚCI PREGAN ANTI-GHOST usuwa szybko i bezpiecznie „duchy“ oraz zabarwienia, które są głównie spowodowane przez uczulacze typu diazo. Dodatkowe zabarwienia utworzone przez farby sitodrukowe mogą być usunięte za pomocą zmywacza Pregan Combi Clean, który należy wówczas nałożyć po Preganie Anti-Ghost. Resztki emulsji sitodrukowej nie powinny być usuwane PREGAN ANTI-GHOST, bardziej efektywne będzie zastosowanie mieszaniny PREGAN PASTY z PREGAN COMBI-CLEAN lub Pregan Uni-Gel.

Lepkość PREGANU ANTI-GHOST pozwala na stosowanie nawet na najbardziej rzadkich tkaninach – płyn nie ścieka szybko z siatek.


SPOSÓB UŻYCIA PREGAN ANTI-GHOST nakłada się na odwarstwione i wysuszone sito, po obu stronach, najlepiej - rynienką ze stali nierdzewnej. Po nałożeniu nadmiar płynu nie może być wlewany z powrotem do pojemnika z czystą substancją, ponieważ PREGAN ANTI- GHOST przejmuje zanieczyszczenia z matrycy i w ten sposób zmniejszylibyśmy aktywność środka.

Czas działania nałożonej warstwy to co najmniej 6 godzin. Po tym czasie substancja czynna zawierająca chlor zostaje rozłożona i w czasie zmywania wodą nie przedostaje się do ścieków. Im silniejsze lub starsze przebarwienie tym dłużej powinien PREGAN ANTI-GHOST pozostawać na matrycy sitodrukowej (do 24 godzin przy tkaninach poliestrowych). Zalecamy nakładanie Preganu na noc, kiedy jest to najmniej uciążliwe dla pracowników.

W przypadku „duchów typu diazo” wystarczy warstwę Preganu Anti-Ghost spłukać wodą, natomiast przy przebarwieniach pochodzących z farb sitodrukowych powinno się dodatkowo nałożyć warstwę PREGANU COMBI-CLEAN i czyścić szczotką po obu stronach sita. Po kilkuminutowej reakcji sito spłukać wodą, a jeśli to konieczne, użyć wody pod wysokim ciśnieniem.
BARWA: żółtozielona KONSYSTENCJA: płynna, lekko lepka

WARTOŚĆ pH: 13 OZNAKOWANIE Xi - substancja drażniąca

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA


R 31 – przy zetknięciu z kwasem uwalnia się trujący gaz

R 36/38 – drażni oczy i skórę

S 02 – chronić przed dziećmi

S 25 – unikać kontaktu z oczamiPrzy pracy z PREGAN ANTI-GHOST należy zachować wszelkie środki ostrożności, takie jak noszenie ubrania ochronnego, okularów ochronnych, gumowego fartucha i rękawic; unikać należy również jakiegokolwiek kontaktu z kwasami i produktami kwasowymi, np. środkami z grupy PREGASOL. Proszę zapoznać się z danymi zamieszczonymi w karcie bezpieczeństwa.

OCHRONA ŚRODOWISKA


Woda po spłukaniu resztek PREGANT ANTI-GHOST może być odprowadzana do kanalizacji. Z powodu działania utleniającego roztworu PREGAN ANTI-GHOST EXTRA może on mieć wpływ na określone wartości AOX, zgodnie z normą DIN 38409, część 14.

PRZECHOWYWANIE 1 rok (przy 20-25C w oryginalnych opakowaniach).


Chronić przed słońcem, przechowywać w chłodnym miejscu. Przy około -5C PREGAN ANTI-GHOST EXTRA staje się mleczny, po podgrzaniu do temperatury pokojowej roztwór ten jest znowu klarowny.

Pobieranie 9.97 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna