Press Release Informacja Prasowa ReleasePobieranie 19.46 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar19.46 Kb.

Press Release

Informacja Prasowa Release

Microsoft udoskonala swoje rozwiązanie Business Intelligence dzięki oprogramowaniu Office PerformancePoint Server 2007
Warszawa, 20 września 2007 r. – Microsoft poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego oprogramowania do zarządzania wydajnością – Microsoft Office PerformancePoint Server 2007. Rozwiązanie umożliwia użytkownikom podniesienie wydajności pracy poprzez monitorowanie, analizowanie i planowanie działalności za pomocą jednego, zintegrowanego narzędzia. Microsoft Office PerformancePoint Server 2007 rozbudowuje również funkcjonalność i możliwości oferowanej dotychczas przez Microsoft platformy Business Intelligence. Zestaw aplikacji Microsoft Business Intelligence (BI) umożliwia podejmowanie lepszych decyzji biznesowych większej liczbie osób na wszystkich szczeblach organizacji.
Na początku stworzyliśmy wysoce skalowalną platformę BI, a następnie narzędzia do analizy danych o niezrównanej łatwości użytkowania. Teraz, wprowadzając na rynek zintegrowaną aplikację do zarządzania wydajnością, dodatkowo zwiększamy wartość całego rozwiązania dla klientów. Jesteśmy czołowym dostawcą rozwiązań BI i naszym celem jest możliwie najbardziej kompletnej, zintegrowanej linii produktów z tego zakresu. Tego właśnie, a także łatwości obsługi aplikacji, oczekują nasi klienci” — powiedział Chris Caren, dyrektor działu aplikacji biurowych (Office Business Applications) w firmie Microsoft.
Office PerformancePoint Server 2007 został stworzony według tych samych założeń, co w przypadku innych produktów linii Microsoft Business Intelligence. Nowe oprogramowanie jest łatwe w obsłudze — wykorzystuje doskonale znany interfejs pakietu Microsoft Office i pozwala analizować dane tam, gdzie ludzie pracują i współdziałają. Oprogramowanie Office PerformancePoint Server 2007 powstało, aby sprostać wymaganiom dużego przedsiębiorstwa w zakresie funkcjonalności i wydajności, jednak dzięki atrakcyjnej cenie mogą skorzystać z niego firmy każdej wielkości. Nowa aplikacja jest elastyczna i umożliwia kadrze zarządzającej tworzenie planów, struktury przepływu pracy oraz wspólnych zasad, a także zarządzanie nimi. Jednocześnie dział informatyczny zajmuje się centralnym nadzorem tych danych oraz ich bezpieczeństwem.
Ogromne zainteresowanie rynku i klientów

Firma Microsoft opracowała doskonałą strategię analizy danych i zarządzania wydajnością (BI/PM). Ta strategia zmieni dynamikę rynku. W przedsiębiorstwach różnej wielkości stosowanie produktów firmy Microsoft jest powszechne. Również produkty linii BI/PM wywrą długoterminowy wpływ na klientów, zmieniając ich spojrzenie na systemy wymiany informacji stosowane w firmach. Z pewnością zmienią też ich decyzje zakupowe” — powiedział John Hagerty, wiceprezes firmy AMR Research.


Klienci wykazują duże zainteresowanie wdrażaniem aplikacji firmy Microsoft do zarządzania wydajnością. Świadczy o tym skala programu Community Technology Preview (CTP). Wzięło w nim udział ponad 10 tys. organizacji, co oznacza, że liczba uczestników programu CTP była większa, niż liczba instalacji aplikacji do zarządzania wydajnością oferowanych przez większość innych producentów. Wśród klientów korzystających z programu CTP szczególnie liczne były duże, ponadnarodowe przedsiębiorstwa i instytucje o bardzo złożonych wymaganiach.
Szybki i łatwy dostęp do danych biznesowych z wielu systemów za pomocą znanego wcześniej interfejsu — to wszystko ma istotne znaczenie dla skutecznego podejmowania decyzji. Office PerformancePoint Server 2007 jest produktem intuicyjnym i niezawodnym, dzięki czemu daje możliwość eksploracji danych podczas opracowywania odpowiedzi na kluczowe pytania biznesowe. Sprawia, że nadal jesteśmy konkurencyjni w swojej branży” — powiedział George J. Carlin, dyrektor działu integracji biznesowej w ośrodku Merck Research Laboratories.
Większe możliwości biznesowe dla partnerów

Kompletna, zintegrowania linia produktów Business Intelligence firmy Microsoft składa się z platformy baz danych SQL Server i oprogramowania Microsoft Office. Dzięki niej dostawcy rozwiązań i integratorzy systemów mają szersze możliwości opracowywania wszechstronnych rozwiązań z zakresu BI — takich, które są dostosowane do potrzeb konkretnego klienta lub branży. Firma Microsoft przeszkoliła już niemal 1000 partnerów handlowych, którzy poznali w ten sposób nową aplikację.


Dzięki oprogramowaniu Office PerformancePoint Server 2007 rozszerzyliśmy ofertę rozwiązań niestandardowych. Pozwala to łatwiej sprostać wymaganiom naszych obecnych klientów. Od pewnego czasu znacznie wzrosła liczba klientów oczekujących od nas rozwiązań, które wzmocnią ich wydajność biznesową. Oprogramowanie Office PerformancePoint Server 2007 pozwala tworzyć kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) i konsole dopasowane dokładnie do potrzeb naszych klientów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy również uzyskiwać trwałe przychody związane z analizą danych”powiedział Eddie Short, wiceprezes i kierownik ds. zarządzania informacją biznesową w firmie Capgemini.
Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 71 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 250 osób w Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W partnerstwie
z organizacjami pozarządowymi firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – do wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit” firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W maju 2007 roku Microsoft został uznany
za „Dobroczyńcę Roku 2006” w konkursie organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma potwierdziła także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w badaniu Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce 2006”.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
***
Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Dodatkowych informacji udzielą:


Bartłomiej Danek Joanna Frąckowiak

Microsoft Sp. z o.o. Microsoft Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195 A Al. Jerozolimskie 195 A

02-222 Warszawa 02-222 Warszawa

tel. 0 22 594 10 00 tel. 0 22 594 10 00

fax. 0 22 594 10 02 fax. 0 22 594 10 02

e-mail: bdanek@microsoft.com e-mail: joannafr@microsoft.com
Nadia Sotirow

Rowland Communications

tel. 0 22 593 91 00

fax. 0 22 593 91 01

kom. 0 607 888 158

e-mail: n.sotirow@rowland.plz


Pobieranie 19.46 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna