Prof. Iwo Cyprian Pogonowski Amerykańskie mordy bezbronnych IrakijczykówPobieranie 10.84 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar10.84 Kb.
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Amerykańskie mordy bezbronnych Irakijczyków

W raporcie dowódców wojsk desantowych, USA Marine Corps, z 19go listopada, 2005, jest stwierdzenie, że 24 Irakijczyków zostało zabitych w Haditha, małym mieście w prowincji Anbar, z powodu eksplozji przydrożnej bomby ustawionej przez powstańców, jak to się codziennie dzieje na terenie całego Iraku.


Niestety wersja zdarzeń zakomunikowana przez amerykańskiego oficera nie zgadzała się z prawdą, kiedy twierdził on że 15 (a nie 24) osoby poniosły śmierć natychmiast po bombardowaniu, w czasie ataku na żołnierzy amerykańskich, którzy strzelali jakoby w obronie własnej. Zdarzenie to nie było omawiane jako skandal i łamanie prawa, aż do dnia 12go marca, 2006.
Świadkiem masowego mordu bezbronnych Irakijczyków byl Taher Thabet, 43-letni reporter i redaktor Organizacji Hammurabi Obrony Praw Człowieka i Demokracji, który zeznał, że Amerykanie stracili jednego ze swoich kolegów, zabitego wybuchem miny i pomścili jego śmierć, mordując kulami karabinowymi wszystkich bezbronnych mieszkańców czterech pobliskich domów, włącznie z małymi dziećmi.
Tahler Thabet nagrał na taśmę wideo ślady sceny mordu i udał się do kostnicy, gdzie sfilmował ofiary masowego mordu, po czym dał taśmę korespondentowi tygodnika Time w Iraku, który z kolei zwrócił się do dowództwa amerykańskiego o wyjaśnienie sprawy. Wersja z 19go marca została oficjalnie ogłoszona jako przebieg wypadków, z zastrzeżeniem, że jakoby Alkaida używa fałszywej propagandy w calej tej sprawie.
Dochodzenie reportera tygodnika Time, powtórnie uzyskało od władz okupacyjnych fasłszywą wersję wypadków w Haditha, mimo zupełnie przeciwnych zeznań burmistrza, lekarza w kostnicy, kierownika kostnicy jak i krewnych, wraz z ich adwokatem, który starał się i uzyskał odszkodowanie za zabójstwa 24 osób, wegług standardowej taryfy władz okupacyjnych, wysokości 2500 dolarów od zabitej osoby.
Dalsze badania reportera Time wykazały, że mordy 24 niewinnych osób w ogóle nie były sprawdzone do 10go marca 2006 przez dowództwo wojsk pacyfikacyjnych. Natomiast Bush otrzymał 11go marca wersję wydarzeń udokumentowaną zeznaniami w tygodniku Time, z nominalną datą 19go marca 2006, a zwłaszcza z zeznaniem dziewięcioletniej dziewczynki, na której oczach „dziadek jej był ugodzony kulami naprzów w piersi a następnie w głowę.”
W Waszyngtonie senator John Kerry zareagował na te wiadomiści. Zaczął on przygotowywać plan ewakuacji wojsk USA z Iraku z końcem 2006 roku, a premierzy Włoch i W.Brytanii zażądali wycofania ich wojsk z Iraku i zaprzestania pacyfikacji i niszczenia okupowanego Iraku. Jakoś nic nie słychać o ewakuowaniu Polaków z Iraku, a natomiast wojsko polskie ma być wysłane do pacyfikacji Afganistanu, według prasy polonijnej.
Media od Tokio do Waszyngtonu opisują okropności popełniane przez Amerykanów w Iraku, podobnie jak to się działo w ostatnich latach pacyfikacji Wietnamu. Coraz więcej zeznań dociera do prasy. BBC pokazuje fotografie 11 bezbronnych Irakijczyków zamordowanych wraz z dziećmi i starcami przez Amerykanów 15go marca, 2006, według miejscowej policji. Niewielkie wrażenie robią sądy doraźne rutynowo uniewinniające żołnierzy amerykańskich.
Daniel Henninger napisał w The Wall Street Journal: „Opis tych wydarzeń jest dopełniony: jest to masakra rzędu My Lai [w Wietnamie]. Wiemy że żołnierze zabijali, a dowódcy fakty te ukrywali i teraz poszczególne wyroki więzienia już są tylko formalnością.” W Wietnamie w marcu 1968 roku Amerykanie wymordowali w My Lai ponad 300 niewinnych osób cywilnych, włącznie z dziećmi. Stosowano tam tortury, kobiety były gwałcone. Dziś podobnie się dzieje w pacyfikowanym Iraku.
Syryjczyk, analityk polityczny, Sami Moubayed napisał: „Wszyscy w rządzie Busha są odpowiedzialni za masakry w Iraku. Oficerowie na służbie 19go listopada, 2005. Żołnierze, którzy zabijali a później wykłamywali się. Wojskowi którzy nie sprawdzili od razu co się stało. Rumsfeld, ponieważ posłał ludzi niemoralnych i niehonorowych na pacyfikację Iraku. A ponad wszystkich Bush, jest najbardziej odpowiedzialny za zbrodnie w Abu Gharib, Ishaqi i wszystkie inne „błędy” popełnione przez Amerykanów od chwili ich najazdu na Irak w 2003 roku.” Cytowany tu tekst jest w artykule: „Punkty zwrotne wojny, od My Lai do Haditha”, Asia Times, 5go czerwca, 2006.
Jednym z wielkich „błędów” Busha jest jego propaganda mająca na celu dokonywanie zemsty przez żołnierzy amerykańskich na Irakijczykach za napad Alkaidy na wieżowce nowojorskie i na Pentagon w 2001 roku – napad z którym Irakijczycy w ogóle nie mieli nic wsplónego.
6 czerwiec 2006 r. prof. Iwo Cyprian Pogonowski

Blacksburg, US www.pogonowski.com
: texts
texts -> Od Teharanu zależy zawieszenie broni w Libanie? Iwo Cyprian Pogonowski
texts -> M. A. Khan jest nazywany „ojcem bomby nuklearnej Pakistanu," jako szef dtd (Dirsctorate of Technical Develpment), który od 1983 do 1990 roku przeprowadził 24 „zimne elektroniczne testy bez eksplozji" rozmaitych
texts -> Fiasko systemu obrony anty-balistycznej? Iwo Cyprian Pogonowski
texts -> Gdzie jest najbliższa przychodnia/ pediatra
texts -> Poprawny Kandydat na Prezydenta John McCain Iwo Cyprian Pogonowski
texts -> Republique du burundi cabinet du president
texts -> Prof. Iwo Cyprian Pogonowski Przetargi o zeznania w sprawach kryminalnych w usa
texts -> Saibaba of shirdi • a god! SAI BABA OF SHIRDI a god!
texts -> Nowa doktryna Jimmy Carter’a? Iwo Cyprian Pogonowski
texts -> Islam zwycięża w wyborach demokratycznych Iwo Cyprian Pogonowski

Pobieranie 10.84 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna