Prof. Witold Zatoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Uniwersytetu w Aberdeen w SzkocjiPobieranie 4.92 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar4.92 Kb.


Prof. Witold Zatoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji. 

(Za Wikipedia)
Prof. Witold Zatoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji. Uniwersytet w Aberdeen, założony w 1495 roku, jest jednym z najstarszych i najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Wydział Medycyny, który wchodzi w skład tego Uniwersytetu, jest uważany za najstarszy wydział nauk medycznych w angielskojęzycznym świecie.

Gratulujemy!

Prof. Witold Zatoński (źródło: Wikipedia): w 1966 r. ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu i w latach 1967–1979 był związany z tą uczelnią. Odbył staż naukowy w Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu, pracował także w Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem WHO w Lyonie i Londyńskiej Szkole Higieny. W 1970 r. uzyskał specjalizację I stopnia a w 1974 specjalizację II stopnia z zakresu medycyny wewnętrznej. W 1974 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie chorób wewnętrznych (Akademia Medyczna we Wrocławiu). W 1978 r. uzyskał habilitację w zakresie chorób wewnętrznych (Akademia Medyczna we Wrocławiu). Tytuł Profesora medycyny uzyskał w 1989 r.

Od 1979 pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie, gdzie kieruje Zakładem Epidemiologii i Prewencji Nowotworów. Prowadzi badania nad zdrowiem mieszkańców Polski, a szczególnie nad epidemiologią zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce oraz Europie Środkowo−Wschodniej. Prowadzi również międzynarodowe projekty badawcze, m.in. HEM – Closing the gap Project www.hem.waw.pl, w latach 2004-2008 oraz od 2009 r. realizuje projekt PONS – Ustanowienie infrastruktury dla badania zdrowia populacji Polski www.projectpons.pl, współfinansowany przez Polsko-Norweski Fundusz Badań Naukowych.Dodajmy, że szczególne zasługi profesor ponosi od wielu lat na polu promocji zdrowia i walki z nałogiem palenia. Lider wielokrotnie opisywał Jego w tym zakresie niezliczone inicjatywy i publikował artykuły. (Zb.Cendrowski)
Bardzo serdecznie gratulujemy Panie Profesorze
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna