Program – grudzień 2008 1 grudnia, g. 18. 00Pobieranie 58.75 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar58.75 Kb.
Program – grudzień 2008
1 grudnia, g. 18.00

Esperancka Scena „Areno” zaprasza na spektakl

Lipce w Światki i Piątki na podstawie fragmentów „Chłopów” Władysława Reymonta

Realizacja i wykonanie: Jadwiga Gibczyńska


1 grudnia, g. 20.00

Fundacja Teatru Ludowego oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na spektakl


„Stary Słoń” na podstawie opowiadań Juliana Kawalca.

Wykonanie: Andrzej Róg, Jan Nosal (gościnnie)

Reżyseria: Tadeusz P. Łomnicki

Scenariusz: Janusz M. Paluch

Muzyka: Adam Prucnal

Scenografia i kostium: Anna Sekuła


2 grudnia, g. 18.00

Krakowski Klub Wegetarian „Żyj i pozwól żyć innym” zaprasza na spotkanie pt. „Święta bez ryb”. Przepisy potraw zdrowych i smacznych.

Spotkanie uświetnią śpiewem i muzyką: Ania Szopa i Adam Suder

Prowadzenie: Renata Fiałkowska


2 grudnia, g. 19.00

Promocja książki Mariusza Wollnego „Kacper Ryx i król przeklęty”

(II tom), Wydawnictwo Otwarte. Spotkanie z autorem.

Kraków bywa naprawdę niebezpieczny... Ginie doktor Akademii Krakowskiej, z bibliotek znikają cenne woluminy. W mieście grasuje seryjny morderca. Nocami ukazuje się upiorny jeździec bez głowy. Kacper Ryx podejmuje śledztwo. Tropy prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki miasta. Do tego musi zatroszczyć się o bezpieczeństwo króla przeklętego Henryka Walezego i stawić czoła najgroźniejszemu ze swych przeciwników Samuelowi Zborowskiemu. A przede wszystkim odzyskać miłość ukochanej Janki. Mariusz Wollny – człowiek kochający historię i umiejący o niej porywająco opowiadać. Autor książek popularnonaukowych i powieści. Pierwsza część przygód królewskiego inwestygatora zatytułowana „Kacper Ryx” uczyniła zeń jednego z wyróżniających się przedstawicieli polskiego kryminału historycznego.
3 grudnia, g. 17.15

Spotkanie otwarte poetyckiej grupy „Każdy”

Prowadzenie: Anna Kajtochowa
3 grudnia, g. 18.00

Salonik Pani Ewy.

Spotkanie z mezzosopranistką Katarzyną Hołysz, wybitną przedstawicielką młodej generacji polskiej wokalistyki, związanej z Teatrem Wielkim w Poznaniu, a także scenami Niemiec, Austrii, Litwy i Czech.

Prowadzenie: Ewa Warta-Śmietana i Jacek Chodorowski.

Wstęp: 5,00 zł
4 grudnia, g. 17.00

Poprzez Kresy. Tarnopol. Zdjęcia i komentarz: Piotr Korpanty

Najważniejszym punktem programu wycieczki na kresy południowo-wschodnie w sierpniu 2008 zorganizowanej przez Koło Miłośników Tarnopola było zwiedzanie tego wojewódzkiego przed wojną miasta. Tarnopol został założony w XVI wieku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Tarnowskiego na skrzyżowaniu szlaków handlowych ze wschodu na zachód i z południa na północ, nad stawem utworzonym na rzece Seret. W związku z korzystnym położeniem Tarnopol stał się głównym miastem zachodniego Podola. W końcowej fazie II wojny światowej Tarnopol został w dużym stopniu zniszczony a odbudowa tylko częściowo odtworzyła starą zabudowę, a w pozostałych fragmentach wprowadziła socrealistyczne bloki. Z obiektów zabytkowych najważniejsze to: kościół i klasztor podominikański, pozostałości zamku obronnego oraz cerkwie: Narodzenia Chrystusa Pana i Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczestnicy wycieczki zwiedzili też nowopowstający kościół tarnopolski, który został oddany do użytku dwa miesiące po naszym pobycie. Z Tarnopola wyruszyliśmy na objazd terenów kresowych: Podola. Pokucia, Huculszczyzny i Lwowa, co zostanie omówione w czasie kolejnych spotkań z cyklu „Poprzez Kresy”.


4 grudnia, g. 17.00

Piękno Krasiczyna” – Stowarzyszenie Przyjaciół Przemyśla zaprasza na spotkanie i wykład Żanety Niedbałej z Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. Wykład, ilustrowany przeźroczami, dotyczył będzie postaci kardynała Stefana Sapiehy, zamku w Krasiczynie i jego walorów architektonicznych oraz odrestaurowanej kaplicy p.w. N.M.P. w Baszcie Boskiej na zamku.


4 grudnia, g. 18.00

Wykład dr Ewy Kocój „Rumunia w Europie Środkowej. Mitologia przynależności.

Przygoda z Rumunią dr Ewy Kocój rozpoczęła się w 1994 roku, kiedy wspólnie z grupą znajomych wybrała się w podróż na Bukowinę. W 2001 dzięki grantowi KBN przeprowadziła wraz z pracownikami i studentami rumunistyki UJ i PAU eksperymentalne etnograficzne badania terenowe na Bukowinie. Jest jedną z inicjatorek założonego w 2001 r. Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie. W 2004 roku obroniła dysertację doktorską w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Historycznym UJ. Praca ta, decyzją Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, uznana została za najlepszą pracę doktorską z dziedziny kultury w Polsce w 2004/2005 r. Laureatka stypendiów naukowych, m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej w Rumunii i CEEPUS (Kluż, Bukareszt), Szwajcarskiej Fundacji Pro Helvetia (Zurich, St. Gallen) oraz Fundacji im. Lanckorońskich (Bukareszt).Współpracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ oraz Instytutu Filologii Romańskiej UJ, gdzie prowadzi wykłady naukowe.


4 grudnia, g. 19.00

Krakowski Klub Podróżników

Przemek Wiktor, Opowieść o Pamirze

Szczyt Awicenny (do 2006 r. znany jako Pik Lenina, a przed 1928 – Szczyt Kaufmana) leży w północno-wschodnim Pamirze, nazywanym Zaałtajskim. Od Ałtaju oddziela go rzeka Kazył-Su. Główne pasmo ma długość 150 km. Szczyt został odkryty dla alpinistów dopiero w 1871 roku. Pierwsze poważne badania regionu przeprowadzono w 1928 roku, pod patronatem Akademii Nauk ZSRR. To właśnie alpinistom niemieckim wchodzącym w skład tej ekspedycji jako pierwszym udało się zdobyć szczyt. Było to 28.06.1928 roku.


4 grudnia, g. 19.00

Teatr ParsProToto przedstawia: Varia z XX-leciem w tle. Spektakl poetycko-muzyczny o „ciągotach” filozoficznych

Występują: Anna Drużba, Anna Ryglowska, Barbara Serwatka, Agnieszka Żuber;

Paweł Budziński, Łukasz Kupiec, Marcin Serwatka;

Muzyka i aranżacje: Maciej Kawiorski, Maciej Wnękowicz, Michał Wojtusik;

Scenariusz i reżyseria: Barbara Serwatka

Miejsce: Cafe Spotkanie z Balladą, Plac Szczepański 3 w podwórzu)


5 grudnia, g. 19.00

Fundacja Teatru Ludowego oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na spektakl „Stary Słoń” na podstawie opowiadań Juliana Kawalca.


6 grudnia, g. 16.30

Plenerowa impreza „Mikołaj na Mikołajskiej”, Mały Rynek


8 grudnia, g. 18.00

W barwach tanga argentyńskiego” – koncert w wykonaniu grupy „Palabra de Musica Fuerte” w składzie: Marianna Dąbek – akordeon, Michał Poniżnik – klarnet, Michał Dąbek – wiolonczela.

Wstęp wolny

Zespół powstał w marcu 2007 r., w wyniku fascynacji tangiem argentyńskim, w szczególności muzyką Astora Piazzolli. W interpretacjach zespołu dominują cechy charakterystyczne dla tanga: pasja, żywiołowość i liryczna refleksja. Mimo stosunkowo krótkiej historii, „Palabra de Musica Fuerte” okazała się grupą bardzo ciekawą i kreatywną na koncertach, a to poprzez swoje otwarcie na nowe brzmienia, humor i doskonały kontakt z publicznością. Zadebiutowali podczas festiwalu muzyki kameralnej „Concerti da Camera” w lipcu 2007 roku wykonując w Sali Kopernikowskiej Zamku w Olsztynie koncert zatytułowany „Wieczór z muzyką argentyńską”; są zapraszani również do renomowanych klubów muzycznych. Autorką większości aranżacji jest Marianna Dąbek.


9 grudnia, g. 19.00

Stowarzyszenie Miłośników Kleparza i Garbar zaprasza na pokaz slajdów pt.: „Garbary na przestrzeni wieków”.

Prowadzenie: Ryszard Rodzynkiewicz.

Stowarzyszenie ma na celu popularyzowanie historii i zabytków znajdujących się na terenie I Dzielnicy Miasta Krakowa, a szczególnie takich rejonów jak Kleparz i Garbar.


10 grudnia, g. 18.00

Koncert „Polepianki”: Mariusz „Oziu” Orzechowski i Paweł Pierzchała

Koncert „Polepianki” to unikalne spotkanie artystów dwóch najsłynniejszych piwnic artystycznych Krakowa – wokalisty, poety, kompozytora i gitarzysty, Mariusza „Ozia” Orzechowskiego (Loch Camelot) oraz pianisty i kompozytora Pawła Pierzchały (Piwnica pod Baranami). Koncert składa się z utworów napisanych całkowicie przez „Ozia” bądź też wspólnie z Pawłem Pierzchałą. Mariusz „Oziu” Orzechowski, nagradzany na ogromnej liczbie festiwali piosenki artystycznej (m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Studenckim Festiwalu Piosenki) jest reprezentantem nurtu piosenki mocnej, ale i zarazem lirycznej, współczesnej, ale klasycznie inteligentnej, refleksyjnej a zarazem buntowniczej. Wstęp 7 zł


11 grudnia, g. 18.00

Krakowska Książka Miesiąca. Jacek Woźniakowski „Ze wspomnień szczęściarza”, (Wydawnictwo Znak).

W imieniu Autora nagrodę odbierze Henryk Woźniakowski

Prowadzenie – Jan Pieszczachowicz

„Ze wspomnień szczęściarza” to książka złożona z fragmentów wspomnień, szkiców, listów, portretów i opracowań historycznych. Autor – potomek rodzin ziemiańsko-inteligenckich, kawalerzysta, konspirator, pisarz, tłumacz, publicysta, historyk sztuki, współzałożyciel i wieloletni szef wydawnictwa Znak – zachował w żywej pamięci obrazy minionego świata i zaludniających go postaci. Refleksje o rodzinnych tradycjach i o kilku spośród wybitnych przodków – między innymi Pawlikowskich i Rodakowskich – wprowadzają do barwnych opisów nieistniejących od z górą półwiecza domów i środowisk, w których spędzał dzieciństwo i młodość. Polskie i zagraniczne szkoły, kampania wrześniowa w siodle, akowska konspiracja, a potem zmagania z nowym ustrojem - to wszystko opisane z humorem, temperamentem, autoironicznym dystansem, przeplecione licznymi anegdotami i zamknięte serią sylwetek wybitnych a bliskich autorowi postaci jest lepszą lekcją niedawnej historii niż niejeden opasły podręcznik. Ta książka to unikalny zapis złożonych polskich losów.

Jacek Woźniakowski (ur. 1920), ciężko ranny w kampanii wrześniowej, oficer AK, dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych. Po wojnie redaktor „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”, współzałożyciel i redaktor naczelny Wydawnictwa Znak, profesor historii sztuki na KUL-u, wykładowca między innymi uniwersytetów Le Mirail w Tuluzie i Hebrajskiego w Jerozolimie, pisarz, publicysta, tłumacz. Najważniejsze jego książki to Góry niewzruszone, Co się dzieje ze sztuką?, Laik w Rzymie i w Bombaju, Czy kultura jest do zbawienia koniecznie potrzebna? Członek Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, pierwszy prezydent Krakowa po 1989 roku. Otrzymał doktorat honoris causa uniwersytetu w Leuven, Krzyż Komandorski Polonia Restituta, Krzyż Oficerski Legii Honorowej, Nagrodę Alfreda Jurzykowskiego i inne. Członek Papieskiej Rady Kultury, PAU, Pen Clubu oraz wielu towarzystw naukowych i literackich w Polsce i za granicą.
12 grudnia, g.17.00

Jubileuszowy koncert chóru ,,Hejnał” z okazji 60-lecia pracy artystycznej

Dyrygent Andrzej Korzeniowski

Akompaniament Ewa Zubrzycka

Chór Hejnał, założony w 1948 roku przez Jacka Miklaszewskiego, swój pierwszy występ miał w listopadzie tego roku. W 1953 roku chór przystąpił do Zjednoczenia Polskich Zespołów Śpiewaczych i Instrumentalnych. W czasie swojej działalności, przeżywał okresy świetności i dynamicznego rozwoju, szczególnie podczas pierwszych 20 lat pracy. Lata dziewięćdziesiąte to okres znaczących zmian dla chóru. Kończy się patronat Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy i opiekę nad zespołem przejmuje Śródmiejski Ośrodek Kultury, gdzie, w Klubie „Kazimierz” do dzisiejszego dnia zespół działa i odbywa próby.

W tym czasie chór występował z koncertami zarówno w kraju jak i poza jego granicami – na Węgrzech, w ówczesnej Czechosłowacji, Bułgarii, Niemczech i Holandii. W swoim repertuarze chór posiada utwory najwybitniejszych kompozytorów polskich i zagranicznych, takich jak: St. Moniuszko, J. Maklakiewicz, L.van Beethoven, F. Schubert, J. Brahms, J. Strauss, G.Verdi, W. A. Mozart. Największe zasługi dla chóru wnieśli założyciel i wieloletni kierownik artystyczny i dyrygent – Jacek Miklaszewski oraz profesor Władysław Kotschy – dyrygent i kierownik artystyczny w latach 1974-1976, 1980-1983, 1992-2005. Obecnie zespół prowadzi Andrzej Korzeniowski, na fortepianie akompaniuje Ewa Zubrzycka. W grudniu tego roku chór obchodzi jubileusz 60-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji została wydana płyta zatytułowana „Wstań pieśni”.
13 grudnia, g. 16.00

Klub Przyjaciół Kota Filemon zaprasza na spotkanie pt.: „Prawdziwa miłość”. Gość specjalny: red. Elżbieta Lechowicz, przyjaciółka zwierząt

Prowadzenie: Renata Fiałkowska
15 grudnia, g. 18.00

Agnieszka Koteja „szkiełka gaworzą ze Światłem”

Prowadzenie: Krzysztof Lisowski

Promocja tomiku wierszy „szkiełka gaworzą ze Światłem” Agnieszki Kotei, laureatki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Dać Świadectwo” organizowanego od kilkunastu lat przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie.

Siostra Agnieszka Koteja – ur. 1964 r. w Krakowie, skończyła studia pedagogiczne na UJ, następnie wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Pracowała m.in. w domach opieki dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i w przedszkolu dla dzieci z ubogich rodzin, obecnie zajmuje się pracą redakcyjną (m.in. pisemko „Którędy” oraz „Wieczór Jana Pawła II). Debiutowała na łamach „Toposu” w 2005 r. Jej debiut książkowy to Tworki pisze się z małej litery, ŚOK, Kraków 2007. Publikowała także artykuły z zakresu duchowości albertyńskiej w „Niedzieli”, „Via Consecrata”, „Życie Konsekrowane”.


16 grudnia, g. 18.00

Ms. No One

Joanna Piwowar (wokal, gitara), Agnieszka Kural (bas), Damian Mielec (perkusja) i Krzysztof Łochowicz (gitara elektryczna)

Niewesołe, ale zawsze pełne życia dźwięki powstają w pokoju panny Joanny. Muzyka alternatywna, liryczno-poetycka. Własne kompozycje, od strony muzycznej i tekstowej, młodej zdolnej grupy z Krakowa, która powstała w lipcu 2008 na festiwalu Slot Art Festival w Lubiążu. Finaliści Vena Pepsi Music Festival w Łodzi, zdobywcy nagrody publiczności na tym samym festiwalu w 2008 roku. Zespół przygotowuje się do nagrania debiutanckiego albumu.Bilety: 7 zł, studenci – 5 zł.


16 grudnia, g. 18.00

Filmowy Klub Historyczny zaprasza na projekcję flmu: „Solidarność kruszenia murów”.

Dzięki uprzejmości krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zapraszamy na pokaz filmu połączonego z wykładem, a dotyczącym naszej najnowszej historii, która ciągle jeszcze budzi wiele gorących emocji. Film pt. Solidarność kruszenia murów, opowiada historię walki z systemem komunistycznym po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. O aresztowaniach, strajkach, więzieniu, opowiadają działacze podziemnej Solidarności.
16 grudnia, g. 19.00

Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2 w Krakowie

Ludzie estrady - śpiewane rozmowy z Magdą Umer”.

Bilety w cenie: 30,00 zł parter; 25,00 zł balkon

Prowadzenie: Nina Repetowska, Łukasz Lech.


17 grudnia, g. 18.00

Tea - time (dawniej Five o'clock).

Wieczór pieśni w wykonaniu czołowej polskiej mezzosopranistki

Urszuli Kryger.

Prowadzenie: Ewa Warta - Śmietana i Jacek Chodorowski.

Wstęp: 5,00zł

Od g. 17.30 zapraszamy na herbatkę.


17 grudnia, g. 20.15

Soulful Christmas – koncert bożonarodzeniowy na jazzowo.

Wykonawcy: Patrycja Cichowska – wokal, Paulina Kapłon – wokal, Izabela Wilczyńska – wokal, Oleksandra Zhernova – fortepian.

Patrycja Cichowska – absolwentka UJ (filologia polska); autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka, wyróżniona nagrodą im. Wojtka Bellona na XXXVII Studenckim Festiwalu Piosenki (2001).

Paulina Kapłon – absolwentka Szkoły Aktorskiej „SPOT” na wydziale aktorsko-telewizyjnym; aranżerka muzyczna; występująca w Operze Krakowskiej, Teatrze Ludowym, Teatrze KTO, Teatrze NORMA.

Izabela Wilczyńska - absolwentka Szkoły Aktorskiej "SPOT" na wydziale aktorsko- telewizyjnym, występuje w Teatrze Parawan i w Teatrze NORMA.

Oleksandra Zherkova – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział Jazzu), urodziła się w Kijowie, od 2004 roku mieszka w Krakowie; pianistka jazzowa, występująca w Haris Piano Jazz Bar, Piec Art., Jazz Club „U Muniaka” oraz w „Stalowych Magnoliach”. Uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego – Jazz Koktebel, Festiwalu Jazzowego w Wilnie „Jazz Ring”, Festiwalu Perkusyjnego w Krakowie. Wstęp wolny
18 grudnia, g. 19.00

Trzeci Wieczór Komedii Improwizowanej. Wystąpi Kabaret PUK i zaproszone zespoły.

Przedstawienie, które proponują krakowscy artyści z Kabaretu PUK i innych zaproszonych zaprzyjaźnionych zespołów to cykl scenek i gier aktorskich tworzonych na bieżąco, w oparciu o sugestie widowni. Każda scenka ma własne zasady i „schemat działania”. Do schematu widownia dokłada brakujące elementy – postacie, które mają odegrać aktorzy; miejsce akcji lub pojedyncze kwestie. Inspiracją dla imprezy jest amerykańskie show „Whose line is it anyway”. Właśnie z tego programu zaczerpnięta została koncepcja improwizowanych gier i scenek, które kabareciarze przedstawią w ŚOKu. Publiczność będzie miała wpływ na każdy z tworzonych na żywo skeczy – będzie mogła wybrać miejsce akcji, postacie, które mają w nim wziąć udział czy też nawet wtrącić niektóre kwestie. Koncepcję takiej formy widowiska stworzyli w XX wieku teoretycy teatru – Keith Johnston i Viola Spolin (pracowali zupełnie niezależnie od siebie). Bilety: 10 zł.


19 grudnia, g. 18.00

Krakowski Teatr Faktu przedstawia: „Geniale Frau – Zapolska” – monodram Niny Repetowskiej.

Spektakl nagrodzony podczas OFTJA (Toruń 1994) przez Wiesława Myśliwskiego. Jego scenariusz oparty jest na listach do Stanisława Janowskiego „Stasia”. Scenariusz i wykonanie: Nina Repetowska;

Tragedią życia uczuciowego Zapolskiej było wieczne szukanie prawdziwej miłości i przyjaźni. Kolejne romanse kończyły się gorzkimi rozczarowaniami. 30 października 1901 roku Zapolska wyszła za mąż po raz drugi, za Stanisława Janowskiego, o jedenaście lat młodszego od niej malarza. I ten związek zakończył się po kilku latach, do czego przyczynkiem była zazdrość Stanisława o powodzenie Gabrieli, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym (zarzucał jej zdradę). Ostatnie dziesięć lat życia Zapolskiej naznaczone było samotnością, chorobami i zapomnieniem. Zmarła 17 grudnia 1921 roku.
Galeria Lamelli
Adam Czekański

Malarstwo

Wernisaż: 13 listopada 2008, g. 18.00

Wystawa czynna do 3 grudnia
Północ – południe

III Krakowsko – Kaszubskie Spotkania Malarskie

Wernisaż: 5 grudnia 2008, g. 18.00

Wystawa czynna do 23 grudnia

Artyści: Aleksander Skotarczak, Marian Mielewczyk, Anna Baranowska, Agnieszka Nagórska, Robert Wysoszyński, Povilas Dirgela, Jan Stopczyński, Danuta Kowalska, Ewa Ławrusiewicz, Maria Bieńkowska-Kopczyńska, Joanna Warchoł, Marek GrosseGaleria Lamelli Mini:
Anna Widawska

Dzieci innego boga - portret Indii

Wernisaż: 14 listopada, g. 18.00

Wystawa czynna do 5 grudnia
Urszula Imamura

Kamienna rzeźba buddyjska w Japonii

Wernisaż: 11 grudnia, g. 18.00

Wystawa czynna do 23 grudnia
Klub „KAZIMIERZ”

ul. Krakowska 13, 31-062 Kraków, tel. 012 421 57 86

www.kkazimierz.slowa.pl

e-mail: klub.kazimierz@op.pl
1-22 grudnia

Wystawa fotografii:

Janiny Wieczorek – „Irlandia”

Jakuba Chodurskiego – ”Lustra witrażowe”

Janina Wieczorek po ukończeniu studiów w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki u prof. M. Wejmana, podjęła pracę w Politechnice Krakowskiej w Zakładzie Fotografii Naukowej przy Wydziale Architektury. Ukończyła też studia inżynierskie, pracując równocześnie w Instytucie Ochrony Środowiska PK. Pochodzi z Krynicy, więc wychowała się w zielonych lasach i łąkach. Prawie od urodzenia autorkę ciągnęło w kolorowy „Wielki Świat”. Marzenia spełniły się, gdyż udało jej się zwiedzić już sporą jego część. Obecnie zajmuje się grafiką, malarstwem i fotografią. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma 11 wystaw indywidualnych. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Jakub Chodurski, ur. w 1979 roku w Krynicy Zdrój, ukończył studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, gdzie studiował Sztukę Sakralną. Swoje prace prezentował na 3 wystawach indywidualnych - fotografia, malarstwo olejne. Obecnie od dwóch lat zajmuje się witrażownictwem. Projektuje i wykonuje witraże o tematyce sakralnej, oraz witraże stanowiące wyposażenie wnętrz (zdobienia okien, drzwi, mebli, dekoracje ścienne, sufitowe). Projektuje i wykonuje również biżuterię ze szkła witrażowego. Na niniejszej wystawie prezentuje fotografie nowej serii luster witrażowych.


1, 15 grudnia, g. 17.00

Grupa rozwoju osobistego pracująca metodą psychodramy.

Zajęcia prowadzą Barbara Sokół i Monika Ścibak.
1, 8, 15, 22 grudnia g.19.00

,,Przygoda z fotografią” – warsztaty prowadzą Małgorzata Pióro i Zygmunt Novak.


4 grudnia, g. 18.00

Klinika Zdrowia.

,,Żyjmy zdrowo”. Gwiazdkowy pokaz produktów ekologicznych połączony

z wykonaniem makijażu i badaniem cery.


8 grudnia, g. 18.00

,,Haftowane życzenia świąteczne”

Grupa Kobiet Alternatywnych zaprasza na spotkanie i warsztaty haftu z motywami świątecznymi. Zajęcia prowadzi Barbara Zaus.
12 grudnia, g.17.00

Jubileuszowy koncert chóru ,,Hejnał” z okazji 60-lecia pracy artystycznej (impreza w ŚOK)

Dyrygent Andrzej Korzeniowski

Akompaniament Ewa Zubrzycka


16 grudnia, g.18.00

Turniej Klubowy Krakowskiego Klubu Szaradzistów ,,Agora" przygotowany przez Jerzego Buczka.


18 grudnia, g. 18.00

,,Krótka wycieczka po świecie perfum". Prelekcja Agnieszki Ostafin w ramach spotkań Grupy Kobiet Alternatywnych.


19 grudnia, g.16.00

Spotkanie opłatkowe Klubowiczów ( impreza zamknięta).

Zajęcia stałe:

Klub Brydżowy – wtorek – piątek 13.30-20.30

Klub Szachowy – wtorek – piątek 13.30-20.30

Klub Seniora – wtorek – piątek 13.30-20.30

Klub Szaradzistów Krakowskich Agora – wtorek, g. 18.00

Chór Hejnał – środy i piątki, g. 16.00-17.30

Próby duetu Retro – Max – czwartki, g. 13.30-17.30

Warsztaty teatralne (Dzieci Kazimierza) – środy, czwartki, g. 13.30-15.00

Warsztaty teatralne młodzieży – piątek, 17.30-19.00

Zajęcia TAI CHI – wtorki, czwartki – 18.00-19.30

Spotkania fotografików ,, Grupy 7” – poniedziałek g.19.00

Biblioteka – codziennie 16.00-18.00Klub „Strych”

ul. Masarska 14, 31-539 Kraków

tel. 012 4218992, e-mail: klubstrych@interia.pl

ZAJĘCIA STAŁE

KLUB INTERNETOWY „STRYCH”

czynny: poniedziałek – czwartek, g. 15.00-21.00

piątek, g. 13.00-20.00

KRAKOWSKI KLUB KOMIKSU

* porady dla tworzących komiksy

* dyskusje o komiksach z innymi fanami

spotkania: czwartek, g. 19.00-21.30

KOŁO MANGA ANIME „YOKAI”

* pokazy anime, co miesiąc program pokazów

* przygotowanie programu i wyjazdy na konwenty i imprezy mangowe

spotkania: środa, g. 18.00-21.30

KOŁO FANTASTYKI „DRAMA”

* gra fabularna na żywo

spotkania: poniedziałek, g. 18.00-21.30

KOŁO GIER STRATEGICZNYCH

* rozgrywanie bitew, kampanii i specjalnych scenariuszy klubowych do Warhammera, Warzone, Main Panzera, Mordheima, Konfrontacji i Warmachine: Hordes

* dysponujemy gotowymi stołami do gry i szerokim asortymentem makiet

* spotkania: wtorek, czwartek g. 16.00–21.30

KOŁO GIER PLANSZOWYCH

* rozgrywki we współczesne gry planszowe: negocjacyjne, familijne, ekonomiczne, strategiczne, historyczne

spotkania: piątek g. 17.00 - 21.00

KOŁO PLASTYCZNE

* spotkania integracyjne różnych grup społecznych, w tym osób niepełnosprawnych

* zajęcia plastyczne prowadzone przez absolwentów ASP

spotkania: piątek g. 15.00 - 17.00


IMPREZY:

1-5 grudnia „Mikołajki'2008” – konkursy i turnieje dla klubowiczów

2 - 11 grudnia Liga gry strategicznej „Main Panzer”
Klub Muzyki Współczesnej „Malwa”

ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków

tel./faks 012 411 61 16, e-mail: klubmw@poczta.onet.pl

Klub czynny jest od poniedziałku do piątku w g. 14.00-21.00
13-18 grudnia

Spotkania z Muzyką Współczesną


13 grudnia, g. 19.00

Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18

„Muzyka z różnych stron świata”

W programie: Murat Asil, Krzysztof Aleksander Janczak, MIchel Merlet, George Crumb . Wykonawcy: Ara Ensemble


14 grudnia, g. 18.00

Galeria Audialnia, ul. Św. Tomasza 32

Recital fortepianowy Krystyny Man Li Szczepańskiej

W programie: I. Albeniz, A. Ginastera, Astor Piazzolla, E. Lecuona, H. Villa-Lobos, Wang Nian Zhong, Nie Er , O. Lorenzo-Fernandes


17 grudnia, g. 19.00

Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18

Muzyka na marimbę i orkiestrę.

W programie: Muzyka grecka na marimbę i smyczki George Kontogiorgosa. Wykonawcy: Ryszard Haba – marimba, Orkiestra „Orfeusz” pod dyr. Jana Baryły.


18 grudnia g. 17.30

Klub Muzyki Współczesnej, ul. Dobrego Pasterza 6

Koncert „Muzykolandia” (dla dzieci)

Piosenki Witolda Lutosławskiego

wyk. Katarzyna Słota-Marciniec
18 grudnia

Obrady Jury Konkursu Kompozytorskiego „Muzyka Ogrodowa”


19 grudnia, g 18.00

Dzień Klubu Muzyki Współczesnej „Malwa”

Prezentacja dokonań Klubu za 2008 roku. Przedstawienie planu działalności na rok 2009.
Zajęcia stałe

Studium Muzyki – kursy gry na instrumentach (dla dzieci): fortepianie, skrzypcach, flecie, gitarze, saksofonie, keyboardzie). Zajęcia indywidualne, zajęcia umuzykalniając, koncerty umuzykalniające Muzykolandia.

Taniec dla dzieci – środa, 15.30-16.30 (grupa zaawansowana), 16.40- 17.40 (grupa początkująca)

Gimnastyka dla pań – poniedziałek, g. 19.00

Klub Seniora – I czwartek miesiąca, g. 16.00-19.00
Klub „Zaułek”

ul. Poselska 9, 31-002 Kraków

2 grudnia, g. 17.30

Relacja prof. Jerzego Kowalczuka o profesorze Wilhelmie Mozerze (ze wspomnień syna Henryka)


4 grudnia, g. 18.00

Postgotyk jako styl chrześcijański w sztuce Europy Środkowej – wykład dra Piotra Krasnego


4 grudnia, g. 20.00

Otwarcie wystawy fotografii p.t. Mój świat - Grupa KontraZ


8 grudnia, g. 17.00

Konsultacje plastyczne – Urszula Tatrzańska


11 grudnia, g. 18.00

„Drugie życie” zamku w sztuce Europy Środkowej – wykład dra Piotra Krasnego


11 grudnia, g. 19.30

Techniki fotograficzne – camera obscura. Mirosław Dylski


18 grudnia, g. 18.00

Problem stylu narodowego w sztuce nowożytnej – wykład dra Piotra Krasnego

 

18 grudnia, g. 19.30

Techniki fotograficzne - camera obscura c.d. – Mirosław Dylski


19 grudnia, g. 17.00

Niskowęglowodanowe przepisy świąteczne – Krystyna Żurek

Koncerty:

6 grudnia, g. 19.00

Koncert z cyklu święty szlak almae matris – zespół muzyki dawnej canticum novum – śpiew, komentarz słowny – stanisław dziedzic, kościół ojców bernardynów, ul. Bernardyńska 2


Wystawy

1 - 19 grudnia g. 15.00 - 20.00

Wystawa fotografii p.t. Mój świat - Grupa KontraZ


spotkania klubowe

poniedziałki

g.14.30-16.00 – nauka gry na fortepianie

g.16.30-18.00 – Stowarzyszenie Plastyków Nieprofesjonalnych Ziemi Krakowskiej

g.18.30-20.00 – Bractwo Rycerskie Zakon Sokoła – nauka tańca dawnego

środy


g.14.30 - 16.30 - nauka gry na fortepianie

g.16.30 - 19.00 - Polskie Towarzystwo Ziemiańskie

środy i piątki

g.19.00 - 21.00 - próby i nabór do Zespołu Canticum Novum

czwartki

g.19.30 - 21.00 - grupa fotografików KontraZ

piątki

g.15.30 - 17.00 - rozmówki angielskie2 grudnia, g. 16.30 – Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Płd. - Wsch.

5 grudnia, g. 16.30 – Klub Złoczowski

9 grudnia, g. 16.00 – Koło TML - Tarnopol i Koło TML - Stryj

19 grudnia, g. 16.30 – spotkanie sympatyków diety niskowęglowodanowej


Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych

Piwnica pod Baranami”ul. św. Tomasza 26, tel. 012 421 25 00
6 grudnia, g. 18.00

Recital Zbigniewa Raja


6, 13 grudnia, g. 21.00

Kabaret w Piwnicy pod Baranami


13 grudnia, g. 19.00

Recital Doroty Ślęzak


17 grudnia, g. 20.00

Recital Agaty Ślazyk


22 grudnia, g. 20.00

Opłatek w Piwnicy
: file -> upload
upload -> Małgorzata długosz  maria meyer dariusz stachura tadeusz szlenkier witold matulka  adam szerszeń gość wieczoru – liudas mikalauskas
upload -> Na woli duchackiej
upload -> Program Ochrony Środowiska dla miasta Brodnica abrys technika Sp z o o
upload -> W celu osiągnięcia i utrzymania właściwych standardów prac licencjackich zarządza się
upload -> Łuków, dnia 20. 10. 2003 r
upload -> Program 53. Krakowskich Zaduszek Jazzowych 31. 10. 2008 godz. 18. 00 Trzebinia – Dwór Zieleniewskich Funk de Nite & Brayan Corbett (Pl/usa)
upload -> Program 25. Paki środa 01. 04 18. 00
upload -> Karnawał w Krakowie 26 stycznia – 5 lutego 2008 kalendarium imprez sobota, 26 stycznia
upload -> Program III festiwalu afrykańskeigo 11-17 maja 2009r
upload -> Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna