Przed każdym rozpoczęciem nurkowaniaPobieranie 8.97 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar8.97 Kb.

Przed każdym rozpoczęciem nurkowania : Przygotowanie walizki ratunkowej/ tlenowej. Objaśnienie łańcucha ratunkowego. Zapytanie o samopoczucie ucznia ( ewent. alkohol, leki, zmęczenie etc.). Checking partnerski i objaśnienie znaków dawanych ręką. Brifing i objaśnienie ćwiczeń. Zachowanie w sytuacjach przymusowych. Objaśnienie drogi ewakuacyjnej.

Powt

OK

ABC 1.- 30 sek. Nurkowanie na czas z ustawiczną zmianą miejsca . Wydmuchiwanie maski. Prawidłowe wyważenie.

ABC 2.- Nurkowanie na dystans 25 m bez, lub 20 m. w skafandrze neoprenowym z pasem balastowym.

ABC 3.- 3 x 2 do 5 m. nurkowanie w głąb zanurzeniu w ciągu 1 minuty. Nurkowanie z założeniem maski pod wodą.

ABC 4.- 20 minut pływanie w ABC na dystansie 500m, po 5 minut w położeniu na piersiach, bocznym, na plecach jak również z jedną płetwą.

ABC 5.- Przepłynąć 50 m w ABC do płetwonurka z aparatem, który leży na głębokości ok. 3 m. wynurzyć go i przetransportować 50 m. po powierzchni wody .

ABC 6.- Wykonanie 2 przepisowych skoków z kompletnym wyposażeniem płetwonurka do wody z wysokości 0,5-1,0 m.

1. Nurkowanie w aparacie nurkowym: Kontrola ekwipunku i checking partnerski. Max gł.5 m, czas trwania minimum 25 min. Tarowanie inflatorem na różnych głębokościach. Zalanie maski do połowy, zalanie maski w całości, całkowite zdjęcie i założenie maski.

2. Nurkowanie w aparacie nurkowym: Kontrola ekwipunku i checking partnerski. Tarowanie przy pomocy inflatora na 3 różnych głębokościach. Zdjęcie i założenie maski. Reagowanie na co najmniej 5 znaków podwodnych. Oddychanie przez 5 min w 2 os z jednego automatu.

3. Nurkowanie w aparacie nurkowym: Kontrola ekwipunku i checking partnerski. Wynurzanie z max głębokości z zachowaniem bezpiecznej (kontrolowanej) prędkości, z zatrzymaniem na 3 m na 1 min. Pozorowanie awaryjnego wynurzenia z przemiennym oddychaniem. Następnie przepłyniecie z pełnym ekwipunku przez 10 min na powierzchni z elementami holowania. Udzielenie pomocy na brzegu lub łodzi. Położenie przeciwwstrząsowe, stabilne. Omówienie łańcucha ratowniczego.

4. Nurkowanie w aparacie nurkowym: Kontrola ekwipunku i checking partnerski . Poszukiwanie „zgubionego“ automatu. Nurkowanie w toni do 15 m bez dotykania podłoża. Wynurzeniem przy pomocy „ust“ do 3 m na 1 min. W odstępach 5 m. uczeń wyjmuje swój automat z ust , pokazuje partnerowi „brak powietrza“. Oddychają wspólnie płynąc przez 5 min. z drugiego automatu partnera. Pokazanie znaku „OK“ przejście na własny automat. Nadawanie i odbieranie znaków nurkowych.

5. Nurkowanie w aparacie nurkowym: Nurkowanie do gł. max 20m (nurkowanie w odmiennych warunkach - np. nocne, na prądzie, itp.) Stosowanie kontrolowanego wynurzenia. Demonstracja zastosowania środków bezpieczeństwa podczas nurkowania.
International Diving Association Arkusz wyników praktyki - Płetwonurek IDA/CMAS * (P1) owD Nazwisko :
...............................................................................................

Pobieranie 8.97 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna