Przed letnim sezonem turystycznym 2011 Co to jest nfi I iynf ?Pobieranie 142.72 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar142.72 Kb.
Przed letnim sezonem turystycznym 2011

Co to jest NFI i IYNF ?

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przyjaciół Przyrody NFI (niem. NaturFreunde International, ang. International Friends of Nature) jest federacją 20 organizacji krajowych, skupiających razem kilkaset tysięcy członków. Głównym obszarem zainteresowania jest "aktywny wypoczynek wśród przyrody, poprzez wędrówki, wspinaczki, narciarstwo, kolarstwo, kajakarstwo itp. ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony środowiska i kultury" (cyt. z broszury NFI).

Na poziomie międzynarodowym federacja NFI podejmuje różne akcje i kampanie, a także stara się uczestniczyć w konsultacjach i zyskać wpływy, szczególnie w Brukseli i Strasbourgu. NFI opracowuje również raporty i manifesty w różnych sprawach związanych z ochroną środowiska, a szczególnie interesuje się problemami turystyki zrównoważonej. Z jej inicjatywy powstał w Wiedniu Institut fur Integrativen Tourismus. NFI prowadzi również bazy danych w INTERNECIE gdzie można znaleźć informacje o organizacji jak też różnych przedsięwzięciach z zakresu ekoturystyki.

NFI utrzymuje się ze składek organizacji członkowskich, wnoszonych proporcjonalnie do liczby członków, oraz dotacji i innych środków uzyskanych z różnych źródeł międzynarodowych. Składka bazowa wynosi obecnie 1,1 euro od osoby na rok, ale dla krajów biedniejszych jest odpowiednio zmniejszana. Od czasu kongresu w Wildhaus (CH) we wrześniu 2002 r. status pełnoprawnego członka NFI otrzymali wszyscy członkowie PTTK. Dla wszystkich jednostek organizacyjnych PTTK daje to możliwość współpracy z zagranicznymi partnerami w ramach Federacji. Od roku 2002 znaczki członkowskie NFI można nabywać we wszystkich Oddziałach PTTK całej Polski. W Żyrardowie na dzień 28.04.2011 r. zarejestrowanych było ok. 5.159 członków PTTK posiadających wklejony do legitymacji znaczek członkowski NFI. Duża część z nich odbywała już w latach 2002 – 2010 wędrówki po Europie z legitymacją PTTK – NFI. Odwiedzali Niemcy, Francję, Belgię, Holandie, Austrię i Szwajcarię. Obiekty NFI, w których nocowali przypominają nasze pensjonaty lub schroniska młodzieżowe. Ich gospodarze stwarzali dla turystów z Polski prawdziwie rodzinną atmosferę. Już za kilka dni młodzi turyści z PTTK w Żyrardowie wyruszą na kolejne letnie wyjazdy do gościnnych schronisk NFI w Europie.Niektóre adresy internetowe NFI:

  • NFI - centrala w Wiedniu www.nfi.at

  • NFI - obiekty www.nfhouse.org

  • Austriacy www.naturfreunde.at

  • Holendrzy www.nivon.nl

  • Niemcy www.naturfreunde.de

  • Szwajcarzy www.naturfreunde.ch

W ramach NFI działa sekcja młodzieżowa IYNF (ang. International Young Nature Friends, niem. Naturfreundejugend Internationale - NFJI), http://www.iynf.org. Organizuje ona wiele przedsięwzięć w ramach europejskich programów wymiany młodzieży. Co roku bierze w nich udział młodzież z Polski, w tym członkowie PTTK z Żyrardowa. Podstawową zasadą wszystkich tych programów jest aktywność samych zainteresowanych, m.in. od potencjalnych kandydatów wymaga się znajomości języka angielskiego, obsługi internetu, silnej motywacji w realizacji swoich zainteresowań i samodzielności w rozwiązywaniu problemów organizacyjnych związanych z wyjazdami po Europie. W zamian za to aktywni uczestnicy europejskich programów młodzieżowych korzystają z bezpłatnego udziału we wszelkiego rodzaju kongresach, spotkaniach, szkoleniach i obozach, które finansowane są ze środków Unii Europejskiej (w Polsce program „Młodzież w działaniu”).


Oddział PTTK w Żyrardowie oraz Klubem „Esperantotur” w Żyrardowie zapraszają wszystkich członków PTTK w wieku do 26 lat do udziału w obozach europejskich PTTK i NFI. Do dyspozycji mamy następujące trasy: „Bursztynowym szlakiem”, „Szlakiem latarni morskich”, „Szlakiem Żelaznej Kurtyny im. Michaiła Gorbaczowa”, „Szlakiem Zamków Gotyckich Regionu Morza Bałtyckiego”, „Europejskim Szlakiem Gotyku Ceglanego”, „Bałtyckim szlakiem fortyfikacji”, „Szlakiem Szwejka po Europie” oraz „Esperanckie wędrówki po Europie”.

Szczegółowych informacji o obozach udzielamy po przesłaniu maila na adres żyrardowskiego Oddziału PTTK: zyrpttk@free.ngo.pl. Zapraszamy.

Tanie podróżowanie z kartami dla młodzieży i nauczycieli

Jaką kartę kupić: ISIC, EURO 26, ITIC?

Studenci, nauczyciele i osoby pracujące, które nie ukończyły 30 lat przed wyjazdem na wakacje mogą wykupić karty, które uprawniają do otrzymania wielu zniżek.ISIC, czyli International Student Identity Card jest międzynarodową legitymacją studencką. Jednocześnie jest jedynym uznawanym na świecie dokumentem, który potwierdza status studenta lub ucznia. Legitymacja ISIC wydawana jest tylko studentom studiów stacjonarnych i podyplomowych uczelni państwowych oraz prywatnych bez ograniczenia wieku, a także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12-go roku życia.

Właścicielowi legitymacji przysługują zniżki w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Czasami wyznaczany jest limit wieku, powyżej którego zniżki już nie przysługują. W Polsce legitymacja ISIC honorowana jest w ponad 4.700 punktów. Najczęściej zniżki obowiązują na bilety do muzeów, noclegi, komunikację i posiłki w restauracjach. Wraz z legitymacją otrzymuje się broszurę z adresami miejsc w Polsce i na świecie, w których przyznawane są zniżki. Podana jest również wielkość zniżki - zazwyczaj od 5 do 10%.


W Polsce w pubach i restauracjach studenci otrzymują z kartą zazwyczaj 10% rabatu. Najhojniejsza jest sieć pizzerii Dominium, która przyznaje aż 50% bonifikaty. Zniżki w hostelach i hotelach wynoszą zazwyczaj 5 - 10%.

We Włoszech w ogóle nie ma studenckich biletów do muzeów i miejsc archeologicznych. Zniżek dla studentów nie oferują również hostele i schroniska. Natomiast w Grecji najważniejsze państwowe muzea, Archeologiczne w Delfach i Pałac w Knossos na Krecie są bezpłatne dla studentów z całej Unii Europejskiej. W Atenach studenci otrzymują 25% zniżki na przejazdy autobusami i do 35% opustu na wynajem samochodu w wybranych wypożyczalniach. W Hiszpanii podróżować można koleją do 25% taniej, a do niektórych muzeów (wszystkich narodowych oraz słynnego Guggenheim w Bilbao) wejść można za pół ceny. Prawie żadnych zniżek nie oferuje Francja, z wyjątkiem Musée de l'Erotisme, gdzie z legitymacją płaci się 2 euro mniej. Bardzo małe rabaty oferuje też Wielka Brytania.

Z bezpłatnej linii telefonicznej ISIC Help Line można skorzystać, gdy podczas podróży:
- zgubi się dokumenty,
- trzeba skorzystać z pomocy prawnika,
- potrzebne są niedostępne na miejscu lekarstwa,
- trzeba skontaktować się z rodziną, polską ambasadą lub konsulatem.
Help Line działa przez całą dobę. Po dodzwonieniu się do operatora należy podać numer legitymacji ISIC, narodowość, język, w którym chce się rozmawiać oraz powiedzieć, co się wydarzyło. Koszt wysyłki nowych dokumentów lub lekarstw pokrywa posiadacz legitymacji.

ISerwis ISIConnect, dostępny po aktywacji pozwala korzystać z legitymacji ISIC tak jak z karty telefonicznej. W dowolnym miejscu świata można zatelefonować z zagranicy bez wymieniania pieniędzy, czy kupowania karty telefonicznej.

Legitymacje ISIC wydają biura Almaturu oraz niektóre biura podróży w całej Polsce. Kartę można zakupić również przez internet. Aby ją wyrobić, trzeba posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką i zdjęcie.
Karta ISIC wydawana jest na dany rok kalendarzowy.

ISIC-PTSM jest odmianą karty ISIC i poświadcza przynależność do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (Hosteling International). Działa jak zwykła ISIC i dodatkowo jak legitymacja PTSM. Pozwala na korzystanie z tańszych o 25% noclegów w schroniskach młodzieżowych.
Hosteling International jest najlepiej zorganizowaną siecią tanich noclegów. Posiada 5 tys. obiektów w 78 krajach na świecie. Karta ISIC-PTSM zawiera polisę ubezpieczeniową na Polskę oraz zagranicę. Wystawiana jest na rok od daty zakupu.
Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych: www.isic.pl, www.isic.org.

IYTC International Youth Travel Card, znana jest również jako GO 25. Przeznaczona jest dla osób od 12 do 25 lat. Pozwala na korzystanie ze zniżek w ponad 60 krajach. Obejmuje głównie zniżki na przejazdy, zakwaterowanie, wstęp do muzeów, a także na wejścia do teatrów, klubów, kin oraz zakupów w wybranych sklepach.
Karta zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych wypadków w Polsce i za granicą na takich samych warunkach jak ISIC.
Karta sprzedawana jest w tych samych biurach podróży, co ISIC. Do jej wyrobienia potrzebne jest zdjęcie i dokument potwierdzający wiek. Nie ma możliwości wyrobienia karty przez internet.


ITIC, czyli International Teacher Identity Card jest międzynarodową legitymacją nauczycielską, która potwierdza, że jej posiadacz jest nauczycielem lub wykładowcą. Pozwala na otrzymanie zniżek w muzeach, hotelach, restauracjach i teatrach. Dzięki niej można też nabyć tańsze bilety lotnicze, promowe i autokarowe. W przypadku, gdy coś się wydarzy, posiadacz legitymacji może skorzystać z bezpłatnej linii telefonicznej Help Line, podobnie jak posiadacze karty ISIC.
W cenie legitymacji jest też ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą.
Legitymacja ITIC może być wydana pracującym na pełnym etacie nauczycielom szkolnym i akademickim, czynnym zawodowo i zatrudnionym od przynajmniej 12 miesięcy.
Legitymacja nauczycielska wystawiana jest w Almaturze oraz niektórych biurach podróży. Można ją również zamówić przez internet. Do wyrobienia karty trzeba mieć zdjęcie oraz dokument potwierdzający zatrudnienie.
Legitymacja ważna jest do 16 miesięcy od momentu wystawienia.

Euro 26. Posiadaczem karty Euro 26 może stać się każdy od 7-go do 30-go roku życia, bez względu na wykształcenie i zawód.

Karta uprawnia do otrzymania ponad 100 tysięcy zniżek w Europie oraz 5500 w Polsce. Dzięki niej można taniej zwiedzić muzea, teatry, dyskoteki, a także mniej zapłacić za nocleg, transport, zakupy i wizytę w restauracji. W Polsce karta uprawnia także do zniżek przy kupowaniu książek, markowych ubrań, sprzętu sportowego, opłacaniu kursów jogi i językowych.

Przy wykupie karty, klient otrzymuje przewodnik zniżek w Polsce oraz najważniejsze informacje o Euro26 w formie książeczki. Przewodnik dostępny jest również w internecie.

Posiadacz Euro 26 jest ubezpieczony od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju oraz za granicą w czasie ważności karty. Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia za granicą (KL) do wysokości 60 tys. euro, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 20 tys. zł oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) do 50 tys. euro. Jednak OC w polisie World nie działa w USA i Kanadzie. Jadący do tych krajów muszą wykupić dodatkową polisę, którą mogą otrzymać ze zniżką dla posiadaczy karty Euro 26. Polisa działa w kraju również jako ubezpieczenie dla uczniów i studentów.

Osoby, które uprawiają sport powinny wykupić rozszerzoną polisę, która obejmuje również ryzyko z nim związane.

Przy wyjeździe za granicę na dłużej lub kilka razy w roku, ale w sumie na miesiąc, opłaca się wyrobić kartę ze względu na ubezpieczenie. Wyrobienie karty tylko ze względu na zniżki, nie zawsze się opłaca. Udzielane zniżki nie są duże, przeważnie od 5 do 10%. Dodatkowo, zazwyczaj nie obejmują artykułów w promocji i nie są honorowane przy płaceniu kartą.Euro 26 Student. Jest to odmiana karty Euro 26. Działa tak jak zwykła, ale dodatkowo potwierdza status ucznia lub studenta. Mogą ją wykupić także studenci szkół prywatnych, studiów zaocznych i wieczorowych. Niestety, w wielu miejscach oraz instytucjach w Europie nie jest honorowana.
Można kupić tańszą wersję karty zawierającej tylko ubezpieczenie w Polsce.

Karta umożliwia także korzystanie z konta bankowego, między innymi: wypłatę pieniędzy z bankomatu lub płacenie kartą za zakupy.

Karta Classic lub Student dostępna jest w 700 miejscach w całej Polsce. Można też zamówić ją przez internet na stronie www.euro26.pl (płaci się przelewem, a zdjęcie wkleja po otrzymaniu karty).
Karty bankowe wyrabia się w banku osobiście, przez internet lub infolinię.

Wszystkie informacje oraz wyszukiwarka zniżek w Polsce oraz za granicą znajduje się na stronie ww.euro26.pl.

Członkowie grup zorganizowanych z Mazowsza Zachodniego (powiaty: grodziski, łowicki, pruszkowski, skierniewicki, sochaczewski, warszawski zachodni i żyrardowski) będący członkami PTTK, PTSM, Ligi Morskiej i Rzecznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia „Miłośników Dobrego Wojaka Szwejka” i Międzynarodowego Klubu „Esperantoturu” w Żyrardowie karty ISIC, ITIC, PTSM-ISIC, IYTC oraz EURO 26 mogą zakupić po cenach promocyjnych za pośrednictwem biura PTSM w Żyrardowie. Należy wcześniej wysłać informację pocztą internetową na jeden z adresów e-mail: zyrpttk@free.ngo.pl lub ptsm@free.ngo.pl lub lmr@free.ngo.pl i uzgodnić szczegóły zamówienia, wpłacić żądaną kwotę na konto PTSM w Żyrardowie, a karty dostarczone będą pod wybrany przez zamawiającego adres.
Spotkania podróżników
Podróżowanie a szczególnie planowanie podróży wiąże się ze zdobyciem odpowiednich, często bardzo „specjalistycznych” informacji. Kiedyś, dostęp do nich był bardzo trudny. Spotkania i pokazy przeźroczy były podstawową formą podróżniczej wymiany doświadczeń. Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu i zalewu różnorakimi wydawnictwami, tradycyjna forma spotkania już się przeżyła. Okazuje się, że tak nie jest. Podróżnicy chcą i lubią się spotykać. Lubią bo z reguły są ludźmi towarzyskimi a chcą bo wiedzą, że po prostu, pewnych spraw nie da się przekazać inaczej niż w bezpośredniej rozmowie. Podróżniczych spotkań jest coraz więcej. Niezależnie czy mają komercyjny (zamieszczamy także informacje o targach turystycznych i sprzętu turystycznego) czy też towarzyski charakter, pokazują świat a tym którzy chcieliby podróżować, udowadniają, że nie jest to takie trudne. Poniżej znajduje się wykaz różnego rodzaju spotkań, przede wszystkim dla podróżników.

Szczegółowe informacje uzyskać można ponadto w Klubie Globtrotera przy Oddziale PTTK w Żyrardowie wysyłając zapytanie na adres: poczta@zyrardow.pttk.pl.


SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW NA TERENIE MAZOWSZA – 2011
STAŁE SPOTKANIA
Informacje o spotkaniach pochodzą od organizatorów spotkań (z pierwszej ręki)
Pokazy przeźroczy klubu Wagabunda
Kraków (Akademia Ekonomiczna) www.wagabunda.krakow.pl/
Pokazy przeźroczy Krakowskiego Klubu Podróżników Travelia
Kraków (Śródmiejski Ośrodek Kultury) www.lamelli.com.pl
Spotkania i pokazy przeźroczy klubu podróżników „Atlantyda”
klub „Ptasiek”, Kraków www.atlantyda.travel.pl Pokazy przeźroczy „Pocztówki ze świata” Kraków (Dworek Białoprądnicki) www.dworek.krakow.pl Spotkania Akademickiego Klubu UJ „Rozdroże” Kraków www.rozdroze.com
Pokazy przeźroczy z cyklu „Podróżnicze pasje”
Warszawa (Muzeum Ziemi PAN) www.terra.waw.pl
Pokazy przeźroczy – Studencki Klub Górski
Warszawa (Uniwersytet Warszawski) www.skg.uw.edu.pl
„Podróże w czasie i przestrzeni…”
czyli pokazy w kinie Luna, Warszawa www.kinoluna.pl
Pokazy przeźroczy Klubu Podróży Jarema
Warszawa www.jarema.waw.pl
Spotkania Towarzystwa Eksploracyjnego
Warszawa www.eksplor.linia.pl
Spotkania Klubu Podróżnika Shackleton
Zakopane www.shackleton.com.pl
Spotkania z Górami
Wrocław www.skalnik.pl
Wrocławskie Spotkania Slajdowe
Kawiarnia Antrakt, Wrocław (Bogusławskiego 25)
Spotkania w Międzynarodowym Klubie Morza „Zejman”
Gdańsk – Wyspa Spichrów
Spotkania w Cafe Obieżyświat
Kraków www.cafeobiezyswiat.pl
Spotkania Klubu Podróżników
Kraków, Klub „Pod Baranami”

http://www.klubpodroznikow.com


Radomskie Spotkania Podróżników
Radom www.hoorn.org.pl Radomskie Spotkania Podróżników Radom, kawiarnia „Czekolada”
Łódzki Klub Miłośników Podróży
Łodź, Ośrodek Kultury „Energetyk” www.odyseusze.org
Poznański Klub Podróżnika
Poznań / Klub ZAK (Szyperska 2)
Klub Podróżnik
Warszawa, Chłodna 39/ paw 9 www.klubpodroznik.pl
Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
Krosno, Piwnica PodCieniami www.machoney.pl
Styrzyżowski Klub Podróżnika Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Strzyżów www.machoney.pl
Podróżnicze slajdy w Buku
Buk www.terra.waw.pl
Spotkania „Barwy Orientu”
Warszawa, Pałac Pod Blachą www.zamek-krolewski.pl
Wystawy i Spotkania Muzeum Azji i Pacyfiku
Warszawa, Galeria Azjatycka (Freta5) http://muzeumazji.blogspot.com www.muzeumazji.pl
Spotkania „Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy”
Bydgoszcz, Galeria Nad Brdą
Spotkania „Na ścieżkach Przygody” – Polski Klub Przygody
Sopot www.klubprzygody.pl
Spotkania z ludźmi gór
Lublin, Klub górski „Problem”
Slajdy podróżnicze
Nowy Sącz, kawiarnia „Prowincjonalna” www.gotramping.pl
Spotkania z tropikalnym podróżnikiem
Poznań www.ecotropicana.pl
Czwartki Podróżnika
Rzeszów, Kulturalna Piwnica „Yes”
Studenckie Spotkania Podróżnicze
Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków
Klub kulinarnego podróżnika w Wieprzu Wieprz

www.kkp.wieprz.eu


Starogardzkie Spotkania z Podróżnikami Starogard Gdański, restauracja „Ogródek”
Galeria Podróżnicza – spotkania z podróżnikami
MDK Mikołów
www.mdkmikolow.eu
Slajdowiska w 5 Stawach
Schronisko w Dolinie pięciu Stawów
http://piecstawow.pl
Podróżnicze spotkania Travelmaniaków
Warszawa, klubokawiarnia Grawitacja
www.travelmaniacy.pl
Klub Podróżnika 3 Żywioły im. E. Shackletona
Kraków, Magazyn Kultury (ul. Józefa 17, Kolanko Nr 6)
www.3zywioly.pl
Slajdy pod Trzema Koronami
Schronisko PTTK „Trzy Korony”
www.trzykorony.pl
Spotkania podróżników „Kultury świata”
Centrum Kultury „Zamek”
www.zamek.wroclaw.pl
Gdyńskie warsztaty podróżnicze „Wyjdź w świat”
www.gwp.zhp.gdynia.pl

Spotkania klubu Globetrotters Club


Londyn, Nowy York, Toronto, Texas www.globetrotters.co.uk/meetings/meetings.html
Spotkania The Explorers Club
USA www.explorers.org
Spotkania Polonijnego Klubu Podróżnika i Bal Podróżnika
USA www.odkrywcy.com
Spotkania polonijnego Centrum Wagabundy
USA www.azpolonia.com/biz/vagabond/index.html
Spotkania francuskiego Klubu Globtroterów ABM i coroczny Festiwal Globtroterów
Paryż www.abm.fr
Spotkania Niemieckiego Klubu Globtroterów DZG
Niemcy www.dzg.com
Spotkania szwajcarskiego Klubu Globtroterów
Szwajcaria www.explora.ch

SPOTKANIA ORGANIZOWANE RAZ W ROKU

-
Informacje o spotkaniach pochodzą od organizatorów. W przypadku niektórych spotkań nie podano jeszcze terminów -

STYCZEŃ
-

Beskidzkie slajdowisko „Fasolka”
7-9 stycznia, Zaolzianka www.marek.bytom.pl
-
ITM Warsaw – Międzynarodowe Targi Turystyczne
21 – 23 stycznia, Warszawa
www.itm-warsaw.pl
-
Adventure Travel & Sports Show
28-30 styczeń, Londyn (UK)
www.adventureshow.co.uk
-
Travel Adventure Show
15-16 stycznia, Santa Clara / 29-30 stycznia Chicago
www.adventureexpo.com

LUTY
-
Bal Polonijnego Klubu Podróżnika
5 lutego, Wood-Ridge, NJ (USA)
www.odkrywcy.pl
-
Mundo-Dia-Festival
4-6 lutego, Freiburg (Niemcy
www. mundologia.de
-
Bal Turystyki
5 lutego, Warszawa (Hotel Gromada „Dom Chłopa”)
-
Kielce Sport Zima – Targi branży sportowej i outdoorowej
16-19 lutego, Kielce

www.targikielce.pl


-
Festiwal Górski – Wondół Challege 11-13 luty, Szczyrk
www.wondol-challege.pl
-
Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku
18-20 lutego, Sosnowiec www.intourex.pl
-
Włóczykij – Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży
24 lutego-06 marca, Gryfino
www.wloczykij.com
-
Pierwsza pomoc – szkolenie outdoorowe
25 lutego, Marcinków Kłodzki
www.outdoorfirstaid.pl
-
„Na Styku Kultur” – Targi Regiony Turystyczne
25-27 lutego, Łódź
www.nastykukultur.pl
-
MARZEC
-
Targi „Wiatr i Woda”
03-06 marca, Warszawa
www.wiatriwoda.pl
-
Festiwal Kobiet w Podróży – Gdzie diabeł nie może…
5 marca, Wrocław
www.zamek.wroclaw.pl
-
Targi Turystyczne
5-6 marca, Toruń
www.targitorunskie.pl
-
Polish Travel Mart
7-8 marca, Warszawa
www.polishtravelmart.pl
-
Afrykański Dzień Kobiet
8 marca, Kraków
www.karibupolska.pl
-
Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB
08-13 marca, Berlin www.itb-berlin.de -
-
Festiwal Podróżników „Trzy żywioły”
11-13 marca, Kraków www.3zywioly.onet.pl
-
Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów / Finał Nagrody Kolosy
11-13 marca, Gdynia www.kolosy.pl
-
Travel Adventure Show
12-13 marca, Washington / 19-20 marca, Los Angeles
www.adventureexpo.com
-
Trends & Innovations Travel w tym „Future of Space Tourism”
15-17 marca, Sofia
www.ecommerceacademy.net
-
Międzynarodowy Festiwal Huculski „Słowiańska Atlantyda”
w ramach Festiwalu konkurs fotograficzny „Huculszczyzna w obiektywie”
17 marca – 22 października, Polska/Ukraina
www.karpatywschodnie.pttk.pl
-
Le Monde a Paris (MAP) – International Tourism Exhibition
17 – 20 marca, Paryż
www.lemondeaparis.com
-
Podlaskie Targi Turystyczne także Podlaskie Spotkania z Podróżą
18-20 marca, Białystok
www.podlaskieit.pl/targi_2011
-
Kolosy w Warszawie
19 marca, Warszawa
www.kinoluna.pl
-
Dni Turystyki
22-24 marca, Poznań
www.dni-turystyki.pl
-
Festiwal Filmów Dokumentalnych „Muzyka i świat”
24-27 marca, Kraków www.muzykaiswiat.pl
-
Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego „Glob”
25- 27 marca, Katowice
www.glob.mtk.katowice.pl
-
Water Show
25-27 marca, Szczecin
www.szczecinwatershow.pl
-
Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura
26-27 marca, Stary Sącz
www.bonawentura.org
-
„Godzina dla Ziemi”
26 marca, 20:30

www.earthhour.org


-
Festiwal Slajdów Podróżniczych
31 marca – 3 kwietnia, Katowice
www.festiwal.morawiec.travel.pl
-
KWIECIEŃ
-
Toruński Festiwal Filmów Górskich „Bezdroża”
1-2 kwietnia, Toruń
www.festiwalbezdroza.umk.pl
-
Targi Turystyki i Wypoczynku – Lato
1-3 kwietnia, Warszawa
www.targilato.pl
-
Nagrody Travelery – rozdanie
6 kwietnia, Warszawa
www.national-geographic.pl
-
Krakowski Salon Turystyczny
8-9 kwietnia, Kraków
www.kst.com.pl
-
Międzynarodowe Targi Turystyczne

także


Dzień Podróży
8-10 kwietnia, Wrocław
www.mttwroclaw.pl
-
Salon Turystyki i Wypoczynku
9-10 kwietnia, Bydgoszcz
www.ctpik.com.pl
-
Festiwal Podróżniczy „Bez Granic”
9-10 kwietnia, Mielec
www.festiwal.mielec.pl
-
Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży
15-17 kwiecień, Olsztyn
http://osfp.uwm.edu.pl
-
Świętokrzyskie Targi Turystyczne Voyager
15-17 kwietnia, Kielce
www.targikielce.pl
-
Kajak Expo
15-17 kwietnia, Gdańsk
www.mtgsa.com.pl
-
Activity Expo
15-17 kwietnia, Gdańsk
www.mtgsa.com.pl
-
Gdańskie Targi Turystyczne
15-17 kwietnia, Gdańsk
www.mtgsa.com.pl
-
Love & Travel – salon podróży romantycznych i poślubnych
15-17 kwietnia, Gdańsk
www.mtgsa.com.pl
-
Dzień Ziemi
22 kwietnia
www.earthday.net

www.dzienziemi.org.pl


-
Mediatravel – Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów / Odkrywców i Podróżników
Finał konkursu Wyprawa Roku
27-30 kwietnia, Łódź
www.mediatravel.pl
-
Pierwsza pomoc – szkolenie outdoorowe
29 kwietnia, Borne Sulinowo
www.outdoorfirstaid.pl
-
Auto Stop Race 2011
od 30 kwietnia z Wrocławia do Barcelony
www.autostoprace.pl
-
MAJ
-
Festiwal podróżniczy „Na rozdrożach”
6-7 maja, Kielce
www.festiwal.orgs.pl
-
Międzynarodowe Targi Turystyki Tourtec
6-7 maja, Jelenia Góra
www.tourtec.pl
-
Targi Turystyki Market Tour
7-8 maja, Szczecin
www.mts.pl
-
Targi Turystyki
12-14 maja, Opole
www.profil.pl
-
CZERWIEC
-
Slajdowisko Górskie
czerwiec, Soblowce (schronisko PTSM)
-
Sympozjum „Dziecko w podróży”
17-18 czerwca, Kraków
www.mcc.org.pl

-
Letnie Spotkania Podróżników


25-26 czerwca, Kraków
www.kolosy.pl
-
LIPIEC
-
Wyrypa Beskidzka

-

Pierwsza pomoc – szkolenie outdoorow


08 lipca, Rzędkowice
www.outdoorfirstaid.pl
-
SIERPIEŃ
-
Festiwal Podróżniczy „Strefa Przygody”
19-21 sierpnia, Olsztyn
www.przygoda.mok.olsztyn
-
Transgraniczne Targi Turystyczne Ostrawa 2011
27-28.08, Ostrawa
www.ostrava2011.pl
-
WRZESIEŃ
-
Festiwal filmów górskich i podróżniczych kręconych komórką
24-25 września, Gorczańska Chata
www.gorczanska.pl
-
PAŹDZIERNIK
-
El Mundo
21-22 października, Judenburg / Styria (Austria)
www.elmundo-festival.at
-
Pierwsza pomoc – szkolenie outdoorowe
21 październik, Rzędkowice
www.outdoorfirstaid.pl
-
Konferencja Medycyny Górskiej
22-23 października, Podlesice
http://konferencjamedycynygorskiej.pza.org.pl
-
LISTOPAD
-
Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy
4-5 listopada, Rzeszów
www.festiwalpodrozniczy.pl
-
Weitsicht-Festival
5-6 listopad, Frankfurt n/Menem (Niemcy)
www.weitsicht-festival.de
-
OSOTT 2011
Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów
11-13 listopada, Szczyrk
www.travelbit.pl
-
Gdański Festiwal Przygody Adventureros
25-27 listopada, Gdańsk
www.festiwalprzygody.pl
-GRUDZIEŃ


opracował: Jerzy Kwaczyński©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna