Relaks w hollywoodzkim styluPobieranie 23.63 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar23.63 Kb.

kaldewei presse-info 10_2010 kopf

Relaks w hollywoodzkim stylu

Firma Kaldewei wyposaża łazienki legendarnego hotelu Bel-Air w Los Angeles w wanny Centro Duo


Ahlen, czerwiec 2013. – od roku 1946 ekskluzywny Hotel Bel-Air jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych przez gwiazdy Hollywood miejsc odpoczynku. Dzięki swojej bogatej historii oraz panującej tu atmosferze luksusu i elegancji, hotel stał się dla wielu gości miejscem kultowym. Podczas trwającej ponad 2 lata, zakończonej w 2011 roku modernizacji, ekskluzywne łazienki hotelu Bel Air wyposażono w wanny Centro Duo firmy Kaldewei, oferujące możliwość wyjątkowej, relaksującej kąpieli nie tylko gwiazdom Hollywood.
Nie bez powodu rozległy kompleks hotelowy w ekskluzywnej willowej dzielnicy Los Angeles Bel Air stał się jednym z najbardziej znanych hoteli na świecie. W przeszłości chętnie zatrzymywały się tutaj takie sławy jak Elizabeth Taylor, Cary Grant czy Marilyn Monroe. Gwiazdy ceniły ekskluzywny wystrój, ale przede wszystkim kameralną atmosferę tego miejsca. Zbudowany w hiszpańskim stylu kolonialnym hotel otaczają bujne, pełne unikalnych roślin i kwiatów ogrody. Taka bliskość natury zawsze pomagała zapewnić gościom wyjątkową atmosferę spokoju i pewnej izolacji w samym centrum tętniącego życiem Los Angeles.
W celu przeprowadzenia gruntownego remontu w 2009 roku podjęto decyzję o czasowym zamknięciu obiektu. Dwa lata później odbyło się ponowne uroczyste otwarcie Hotelu Bel Air. Modernizacji wnętrz tego wyjątkowego miejsca podjęły się dwa renomowane studia projektowe: Alexandra Champalimaud oraz Rockwell Group. Warto podkreślić, że projektantom mimo wielu zmian udało się ocalić unikalny, kultowy charakter całego obiektu. Duże wahadłowe drzwi, tarasy i patia w pokojach, restauracjach, barach oraz pierwszym w USA Spa La Prairie powiększają optycznie powierzchnię pomieszczeń łącząc je harmonijnie z przestrzenią ogrodu.

Stylowy design wnętrz, tak charakterystyczny dla estetyki hotelu Bel-Air jest supernowoczesny a jednocześnie przytulny i ciepły. Inspirację dla projektantów stanowiła tzw. złota era Hollywood, czyli lata 1930 -1950. 103 ekskluzywne pokoje, w tym 45 indywidualnie zaprojektowane apartamenty zachwycają dyskretną elegancją, luksusowym wyposażeniem i najwyższą jakością zastosowanych materiałów.


Perfekcyjna kąpiel : Kaldewei Centro Duo

Ekskluzywny jest również wystrój 89 hotelowych łazienek, w których zainstalowano wanny Centro Duo firmy Kadewei, gwarantujące gościom hotelu unikalny komfort kąpieli. Zaprojektowana przez renomowane studio projektowe Sottsass Associati z Mediolanu, wykonana z najwyższej jakości stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, wanna Centro Duo harmonijnie wpisuje się w luksusową stylistykę hotelu Bel-Air. Model ten charakteryzuje się elegancką, owalną formą wewnętrzną, ma niestandardową głębokość 47 cm oraz - jak wszystkie wanny ,,Duo” - dwie pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców i umieszczony pośrodku odpływ. Te funkcjonalne, a jednocześnie wizualnie estetyczne rozwiązania gwarantują wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy z wanny korzysta jedna czy dwie osoby równocześnie.


Tak jak wszystkie produkty z logo Kladewei wanna Centro Duo ma jeszcze jedną wielką zaletę – wykonana jest ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ten unikalny materiał, do produkcji którego używa się wyłącznie surowców pochodzenia naturalnego jest trwały i higienicznie czysty. Wanny ze stali emaliowanej wyglądają efektownie nie tylko w chwili zakupu, ale również po wielu latach użytkowania. Na twardej, szklistej powierzchni nie powstają nawet najdrobniejsze zarysowania w których mogłyby osadzać się cząsteczki brudu oraz szkodliwe bakterie i grzyby. Produkty Kaldewei wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej spełniają najwyższe wymagania w zakresie jakości, komfortu użytkowania, wzornictwa i estetyki. Z tego też względu coraz więcej luksusowych hoteli na świecie wybiera markę Kaldewei.
Źródło: Kaldewei GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.
Kontakt z prasą:
Franz Kaldewei GmbH & Co. KG Tel. +49 2382 785 209
Marcus Möllers Fax +49 2382 785 8209
Postfach 17 61 marcus.moellers@kaldewei.de

59206 Ahlen, Germany www.kaldewei.com


achtung! GmbH Tel. +49 40 450 210 888
Straßenbahnring 3 kaldewei@achtung.de

20251 Hamburg, Germany www.achtung.de


Kontakt z prasą Polska:


KLAXON Communications Tel. +48 22 216 99 12
Marta Artman marta.artman@klaxon.pl

ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)

00-159 Warszawa, Poland

Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.com


Podpisy pod zdjęciami:
1 – Hotel Bel-Air, Los Angeles

Na zdjęciu: Hotel Bel-Air, Los Angeles


W samym centrum Los Angeles, otoczony pięknymi, bujnymi ogrodami znajduje się legendarny Hotel Bel–Air, stanowiący prawdziwą oazę spokoju w tętniącym życiem Mieście Aniołów. Ekskluzywny wystrój oraz kameralny klimat tego miejsca cenią i kochają nie tylko gwiazdy Holywood.
2 – Hotel Bel-Air – apartament Grace Kelly, łazienki z wanną Centro Duo Kaldewei

Na zdjęciu: Hotel Bel-Air, Los Angeles


Model Centro Duo firmy Kaldewei w sposób absolutnie perfekcyjny łączy ponadczasowy, elegancki design z wysokim komfortem kąpieli. Zaprojektowana przez renomowane studio projektowe Sottsass Associati z Mediolanu, wykonana z unikalnej stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, wanna Centro Duo harmonijnie wpisuje się w luksusową stylistykę hotelu Bel-Air.

3 – Hotel Bel-Air – apartament Grace Kelly, sypialniaNa zdjęciu: Hotel Bel-Air, Los Angeles


Każdy z nas marzy o tym by choć raz poczuć się jak gwiazda Hollywood. To marzenie można spełnić wynajmując Grace Kelly Suite, jeden z 7 indywidualnie zaprojektowanych ekskluzywnych apartamentów, dostępnych spośród 103 pokoi hotelu Bel-Air. Unikalna atmosfera tego miejsca, przepych i komfort wnętrz sprawiły, że przyszła Księżna Monaco chętnie i często gościła w Bel-Air. Grace Kelly jeszcze jako aktorka, w apartamencie, który teraz nosi nazwę Grace Kelly, została sfotografowana podczas jednej ze swoich najsłynniejszych sesji zdjęciowych.

4 – Hotel Bel-Air – łazienka z wanną Centro Duo KaldeweiNa zdjęciu: Hotel Bel-Air, Los Angeles


Charakteryzująca się elegancką, owalną formą wewnętrzną wanna Centro Duo, o głębokości 47 cm w sposób absolutnie perfekcyjny łączy minimalistyczne wzornictwo z wysokim komfortem kąpieli. Model ten ma dwie pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców. Umieszczenie odpływu pośrodku to rozwiązanie, które zapewnia wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy z wanny korzysta jedna czy dwie osoby równocześnie.

5 – Hotel Bel-Air – wnętrze pokojuNa zdjęciu: Hotel Bel-Air, Los Angeles


W 2011 roku Hotel Bel-Air został uroczyście otwarty po ponad 2-letniej przerwie. Renowacji oraz modernizacji wnętrz tego wyjątkowego hotelu podjęły się renomowane studia projektowe Alexandra Champalimaud oraz Rockwell Group, którym mimo wielu przeprowadzonych zmian udało się ocalić unikalny, kultowy charakter całego obiektu.

kaldewei presse-info 09_2012 fuss


Pobieranie 23.63 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna