Rozgrywki o Akademickie Mistrzostwo Wielkopolski w koszykówce mężczyzn 2006/07 06. 11. 2006 – hala csp azs pp – azs wsl

Pobieranie 21.17 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar21.17 Kb.
Rozgrywki o Akademickie Mistrzostwo Wielkopolski

w koszykówce mężczyzn 2006/07
06.11.2006 – hala CSP AZS PP – AZS WSL

Inauguracja sezonu o Akademickie Mistrzostwo Wielkopolski wypadła nam w roli gospodarza. W pierwszym meczu podejmowaliśmy zespół Wyższej Szkoły Logistyki. Mecz zakończył się wynikiem 109:36 dla AZS Politechniki.

AZS Politechnika – AZS WSL 109:36 (25:10, 26:12, 25:4, 33:10)

Najwięcej punktów dla AZS Politechniki zdobyli:

Michał Szydłowski 33 (5x3), Filip Kowalewski 14, Arkadiusz Dudko 14 (3x6), Piotr Pietrowiak 13 (21 zbiórek – Double-Double), Paweł Ślesiński 12 (11 zbiórek – Double-Double), Tomasz Głowacki 10, Łukasz Stróżyk 7 (1x3), Paweł Stankiewicz 6, Paweł Kaczor 2.

13.11.2006 – hala AM AZS AM-AZS PP

W pierwszym meczu wyjazdowym gościliśmy u poznańskich medyków. Mecz miał wyrównany przebieg przez pierwsze 2 kwarty i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 35:35.

W drugiej połowie Politechnika panowała już niepodzielnie na parkiecie i mecz zakończył się wynikiem 86:60. Na wyróżnienie zasłużył student I roku Michał Szydłowski, który po raz pierwszy w barwach Politechniki uzyskał Double-Double.

AZS AM – AZS Politechnika 60:86 (14:15, 21:20, 28:10, 23:15).

Michał Szydłowski 19 (2x3, 10 zbiórek – Double-Double), Łukasz Stróżyk 15 (2x3), Paweł Stankiewicz 15 (2x3), Piotr Pietrowiak 14, Piotr Nowacki 11(1x3), Tomasz Głowacki 5 (13 zbiórek), Arkadiusz Dudko 4, Paweł Kaczor 4, Paweł Klemczak 1, Filip Kowalewski 0.

20.11.2006 – hala CSP AZS PP – AZS WSPiA

Mecz z AZS Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji warte odnotowania były dwa fakty. Pierwszym był zaszczyt z gry przeciw Mistrzyni Europy w koszykówce Ilonie Mądrej, która wzmocniła zespół naszych dzisiejszych rywali, a drugi to ilość zdobytych punktów przez nasz zespół – 147, który należy do rekordu koszykarzy Politechniki.

Aż dwóch zawodników Politechniki uzyskało Double-Double – Łukasz Stróżyk zdobywając 21 pkt i 10 asyst oraz Piotr Pietrowiak zdobywając 25 pkt. i 11 zbiórek.

AZS Politechnika – AZS WSPiA 147:53 (40:12, 38:7, 39:15, 30:19)

Paweł Ślesiński 26, Piotr Pietrowiak 25 (11 zbiórek), Łukasz Stróżyk 21 (3x3 oraz 10 asyst), Paweł Stankiewicz 20 (3x3), Michał Szydłowski 19 (1x3), Filip Kowalewski 16, Arkadiusz Dudko 8, Paweł Klemczak 6, Tomasz Głowacki 4, Michał Piekarczyk 2.

04.12.2006 – hala CSP AZS PP – AZS UAM

Pierwszy poważny sprawdzian w walce o pierwsze miejsce w naszej grupie wypadł słabo, ponieważ przegraliśmy na własnym parkiecie z AZS UAM 95:108. Mecz był wyrównany i mógł się podobać tym, co przyszli wieczorem do naszej hali, nam jednak zdecydowanie popsuł humor. Trafiliśmy na dobrze usposobiony zespół Uniwerku, który w samej tylko pierwszej kwarcie zaaplikował nam aż 43 punkty. Pozostałe 3 kwarty to usilne próby odrobienia strat z naszej strony, które niestety ni powiodły się.

AZS Politechnika – AZS UAM 95:108 (23:43, 22:24, 25:23, 25:18)

Marek Sobkowiak 18, Piotr Pietrowiak 18, Łukasz Stróżyk 15 (1x3), Michał Szydłowski 11 (2x3), Paweł Kaczor 8, Tomasz Głowacki 7, Paweł Stankiewicz 5 (1x3), Piotr Nowacki 5 (1x3), Filip Kowalewski 4, Arkadiusz Dudko 4.

11.12.2006 – ul. Krauthoffera AZS WSZiB – AZS PP

Po dwóch sezonach nieobecności ponownie przystąpiła do rozgrywek reprezentacja koszykarska Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości. Zgromadziła kilku ciekawych zawodników, m.in. Jakuba Dłoniaka i Piotra Czaplickiego z pierwszoligowej Tarnovii oraz Bartka Sikorskiego i Adama Frąckowiaka – wychowanków Pyry.

11.12. nie był chyba dniem, w którym mieliśmy grać w koszykówkę. Nasze podania, rzuty i obrona wykonywane były nieskutecznie i w zwolnionym tempie.

Nic więc dziwnego, że mecz zakończył się naszą sromotną porażką 63:93.

AZS WSZiB – AZS Politechnika 93:63 (19:16, 24:19, 28:11, 22:17).

Paweł Stankiewicz 18 (4x3), Piotr Pietrowiak 15, Piotr Nowacki 9 (2x3), Michał Szydłowski 8, Paweł Kaczor 4, Arkadiusz Dudko 4, Filip Guilherme 3 (1x3), Filip Kowalewski 2, Tomasz Głowacki 0, Paweł Ślesiński 0.

18.12.2006 – hala CSP AZS PP – AZS WSUS

W ostatnim meczu przed świętami Bożego Narodzenia zrobiliśmy sobie prezent i wysoko wygraliśmy z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Radość z wysokiego zwycięstwa przyćmiła jednak kontuzja, jakiej doznał, w niegroźnej sytuacji podkoszowej, Piotr Pietrowiak. Kontuzja kolana nie wygląda co prawda groźnie (nie ma objawów zerwania), ale może go wykluczyć z gry na dłuższy okres.

AZS Politechnika – AZS WSUS 121:46 (38:7, 24:14, 32:8, 27:17).

Michał Szydłowski 22 (2x3), Filip Kowalewski 17, Paweł Stankiewicz 18 (4x3), Tomasz Głowacki 14 (11 zbiórek), Piotr Nowacki 12 (x3), Łukasz Stróżyk 11 (3x3), Marek Sobkowiak 11, Piotr Pietrowiak 9, Arkadiusz Dudko 8 (1x3), Paweł Kaczor 7 (1x3), Paweł Ślesiński 7, Filip Guilherme 3 (1x3), Michał Piekarczyk 0.

08.01.2007 – hala CSP AZS PP – AZS WSL

Pierwszy mecz nowego roku, to rewanżowy pojedynek z Wyższą Szkołą Logistyki. Zespół WSL gości u nas po raz drugi w bieżącym roku akademickim, ze względu na brak własnej hali sportowej.

Tak, jak w pierwszym pojedynku odnieśliśmy łatwe zwycięstwo wynikiem 129:49.

AZS Politechnika – AZS WSL 129:49 (36:9, 26:20, 36:10, 31:10)

Michał Szydłowski 25, Arkadiusz Dudko 15 (2x3), Grzegorz Giczewski 15, Piotr Nowacki 14 (2x3), Marek Sobkowiak 13, Filip Kowalewski 12, Filip Giulherme 11 (1x3), Tomasz Głowacki 10, Paweł Ślesiński 6, Paweł Kaczor 4, Łukasz Stróżyk 2, Michał Piekarczyk 2.

15.01.2007 – hala CSP AZS PP – AZS AM

Rewanżowy mecz z medykami miał podobny przebieg do tego z pierwszej rundy. Do przerwy gra była wyrównana, a w drugiej połowie nasi przeciwnicy opadli z sił i mecz zakończył się wynikiem 102:72. Warte odnotowania jest wzrost formy strzeleckiej Pawła Stankiewicza i fakt, że był to ostatni nasz mecz z Akademią Medyczną. Od przyszłego roku akademickiego przyjdzie nam się mierzyć już z Uniwersytetem Medycznym.

AZS Politechnika – AZS AM 102:72 (25:14, 22:26, 27:22, 28:10)

Filip Kowalewski 24, Paweł Stankiewicz 23 (1x3, 10 zbiórek – Double-Double), Arkadiusz Dudko 14 (2x3), Tomasz Głowacki 14, Łukasz Stróżyk 13 (1x3), Piotr Nowacki 14 (1x3), Paweł Kaczor 4, Jakub Mietliński 2, Grzegorz Giczewski 0, Adam Organiściak 0.

05.03.2007 – hala CSP AZS PP – AZS WSPiA

Po raz drugi gościliśmy w tym sezonie drużynę Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji. Podobnie jak w przypadku WSL szkoła ta nie posiada własnej hali sportowej i dlatego zmuszona jest rozgrywać pojedynki tylko i wyłącznie w hali rywala.

Tak jak w pierwszym meczu odnieśliśmy bardzo wysokie zwycięstwo – różnicą aż 102 punktów. Jest to nasz rekord sezonu.

AZS Politechnika – AZS WSPiA 131:29 (49:4, 30:4, 20:17, 32:14).

Marek Sobkowiak 34 (13 przechwytów – Double, Double), Filip Kowalewski 26, Jakub Mietliński 14 (1x3), Filip Guilherme 12 (2x3), Tomasz Głowacki 12, Łukasz Stróżyk 11 (1x3), Michał Szydłowski i Maciej Piekarczyk po 8, Grzegorz Giczewski 6

14.03.2007 – hala ZSG-D AZS WSUS – AZS PP

Mecz z AZS WSUS przyniósł nam kolejne, wysokie zwycięstwo, a najlepszymi zawodnikami okazali się nasi wysocy uzyskując swoje kolejne Double-Double – Marek Sobkowiak 25 pkt. i 12 zbiórek oraz Tomasz Głowacki 14 pkt. i 10 zbiórek.

AZS WSUS – AZS Politechnika 61:98 (17:17, 7:25, 14:33, 23:23)

Marek Sobkowiak 25 (12 zbiórek – Double, Double), Tomasz Głowacki 14 (10 zbiórek – Double-Double), Adam Organiściak 12 (2x3), Łukasz Stróżyk 10 (1x3), Filip Guilherme 10 (2x3), Jakub Mietliński 9 (1x3), Piotr Janowicz 7, Grzegorz Giczewski 6, Maciej Piekarczyk 5 (10 asyst).

19.03.2007 – hala UAM AZS UAM – AZS PP

Bardzo emocjonujące i zacięte widowisko mogli obejrzeć Ci, którzy w poniedziałkowy wieczór zawitali do hali przy ul. Młyńskiej. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, oba zespoły zdobyły w sumie 211 punktów, ale niestety dla nas, po raz drugi w tym sezonie AZS UAM okazał się drużyną lepszą. Doskonałe spotkanie rozegrali Paweł Stankiewicz – zdobywca 30 punktów oraz Łukasz Stróżyk – zdobywca 21 punktów. Łukasz w całym meczu oddał 9 rzutów i tylko raz się pomylił. Niestety nie wystarczyło to na, naszpikowaną zawodnikami pierwszoligowymi, drużynę UAM.

AZS UAM – AZS Politechnika 111:100 (24:14, 21:31, 25:21, 17:21), dogr. 24:13.

Paweł Stankiewicz 30 (7x3), Łukasz Stróżyk 21 (5x3), Michał Szydłowski 18 (1x3), Piotr Janowicz 15, Paweł Kaczor 11 (1x3), Tomasz Głowacki 2, Piotr Nowacki 2, Jakub Mietliński 0.

16.04.2007 – hala CSP AZS PP – AZS WSZiB

Bardzo ważny mecz rozegraliśmy z AZS WSZiB.

Stawką meczu był awans do Akademickiego Final-Four. Pewnym problemem dla nas była konieczność odrobienia 30 punktów z I rundy.

Jeśliby nam się to nie udało, po raz pierwszy zabrakłoby naszej drużyny w finałowej czwórce.

Zespół podszedł do tego meczu bardzo zmobilizowany i skoncentrowany. Już w pierwszej połowie odrobił całą stratę z pierwszego meczu między naszymi zespołami i w efektowny sposób wygrał, zapewniając sobie kolejny raz prawo walki o Akademickie Mistrzostwo Wielkopolski. Godny odnotowania jest fakt 13 trafień zza linii 6,25 przez naszą drużynę. Prawie połowę z tego wykonał niezawodny Paweł Stankiewicz (6x).

AZS Politechnika – AZS WSZiB 104:65 (32:22, 34:14, 23:10, 15:19)

Paweł Stankiewicz 33 (6x3), Piotr Nowacki 19 (3x3), Tomasz Głowacki 19, Piotr Janowicz 17, Michał Szydłowski 6 (1x3), Łukasz Stróżyk 5 (1x3), Filip Kowalewski 4, Paweł Kaczor 2.