Scenariusz: Peter SteinfeldPobieranie 69.01 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar69.01 Kb.
Prasa27.2015

SOBOTA 27.06.2015

09:55 TRAFIONA ZATOPIONA

(DROWNING MONA)

Komedia kryminalna, USA 2000

Scenariusz: Peter Steinfeld

Reżyseria: Nick Gomez

Występują: Bette Midler, Danny DeVito, Jamie Lee Curtis, William Fichtner, Marcus Thomas, Casey Affleck, Neve Campbell, Peter Dobson


W spokojnym miasteczku Verplanck w stanie Nowy Jork dochodzi do tragedii. Z rzeki Hudson zostaje wyłowiony samochód ze zwłokami Mony Dearly, jednej z mieszkanek osady. Rutynowe śledztwo w tej sprawie prowadzi szef lokalnej policji Wyatt Rash. Funkcjonariusz odkrywa, że stoczenie się pojazdu do rzeki nie było przypadkiem. W aucie ktoś uszkodził hamulce.

Dochodzenie okazuje się trudniejsze, niż można było przypuszczać. Nikt z mieszkańców miasteczka nie chce pomagać policjantowi. Nie chodzi o to, że rodzina i znajomi są nieczuli, albo uprzedzeni do organów ścigania. Niecodzienna sytuacja wynika z tego, że Mona była najbardziej znienawidzoną osobą w miasteczku. Wiele osób miało motyw, aby ją zabić i teraz wszyscy cieszą się z powodu jej śmierci. Pytanie nie brzmi, kto jest podejrzany w tej sprawie, pytanie brzmi, kto nie jest…

11:55 SKRADZIONA MŁODOŚĆ

(STOLEN YOUTH)

Dramat obyczajowy, USA 1996

Scenariusz: J.B. White

Reżyseria: Christopher Leitch

Występują: Brian Austin Green, Harley Jane Kozak, Sharon Lawrence, John Getz


Film opowiada historię miłości pomiędzy młodym chłopakiem i dojrzałą kobietą, uczucia, które może zniszczyć zarówno ich samych, jak i ich rodziny.

Nina i Abby przyjaźnią się od wielu lat. Wychowały się w miasteczku Spokane w stanie Washington. Każda z nich poszła inną drogą, ale pomimo upływu lat wciąż są sobie bliskie.

Abby marzyła, że zostanie lekarką, jednak wczesna ciąża pokrzyżowała jej plany. Jej mąż Dennis nie zrezygnował ze studiów i zdobył zawód architekta. Para wciąż mieszka w rodzinnym mieście, mają dwoje dzieci: osiemnastoletniego Paula i piętnastoletnią Ellę. Małżonkowie pokładają w swoich dzieciach wielkie nadzieje, marzą, że uda im się osiągnąć to, czego nie zdobyli ich rodzice. Abby tak bardzo chce zbudować idealną rodzinę, że nie dostrzega frustracji Dennisa, który chciałby w końcu zbudować dom dla siebie, nie dla innych ludzi. Nie zauważa, że Paul waha się, jaki kierunek studiów wybrać. Matka pragnie, aby został lekarzem, jednak chłopak marzy o fotografii.

Rodzina jest całym życiem Abby. Za to Nina robi karierę. Ma własne studio graficzne. Pracy poświęca mnóstwo czasu, dlatego nie założyła rodziny. Pierwsze nieudane małżeństwo zniechęciło ją do kolejnych prób. Jej życie jest puste, choć kalendarz ma wypełniony po brzegi.

Każda przyjaźń zawiera w sobie element rywalizacji. Nie inaczej jest w przypadku Abby i Niny. Przyjaciółki chcą za wszelką cenę udowodnić sobie, jak bardzo są szczęśliwe, jednak po cichu zazdroszczą tej drugiej wszystkiego.

Kiedy umiera matka Niny, kobieta przyjeżdża do rodzinnego miasta, aby uporządkować sprawy rodzinne. Poznaje wtedy lepiej Paula, który znajduje w niej powiernicę swoich sekretów i planów artystycznych. Rodzice chłopaka wpadają na pomysł, aby syn wyjechał z Niną do San Francisco i tam przemyślał decyzję w sprawie wyboru kierunku studiów. Podróż staje się początkiem romansu, który może zniszczyć przyjaźń, życie rodzinne i przyszłość Paula.

20:00 EGZORCYSTA III

(EXORCIST III)

Horror, USA 1990

Scenariusz i reżyseria: William Peter Blatty

Występują: George C. Scott, Ed Flanders, Scott Wilson
W kościele zostaje znalezione ciało chłopca – ukrzyżowane i z odcięta głową. Porucznik Kinderman rozpoczyna śledztwo. Wkrótce dochodzi do kolejnych morderstw. Wszystkie ślady prowadza do Jamesa Venamuna – psychopaty, który 15 lat wcześniej został stracony na krześle elektrycznym. Wobec niezbitych dowodów porucznik zaczyna wierzyć, że duch skazańca opanował ciało jednego z pacjentów szpitala psychiatrycznego. Wzywa na pomoc egzorcystę.

NIEDZIELA 22.02.2015

12:10 MIESIĄC MIODOWY W LAS VEGAS

(HONEYMOON IN VEGAS)

Komedia romantyczna, USA 1992

Scenariusz i reżyseria: Andrew Bergman

Występują: Nicolas Cage, Sarah Jessica Parker, James Caan, Pat Morita
Miesiąc miodowy w Las Vegas jest opowieścią o największym lęku każdego mężczyzny – strachu przed zaangażowaniem.

Jack Singer jest prywatnym detektywem, który specjalizuje się w sprawach dotyczących zdrad małżeńskich. Z racji swojego zawodu Jack nie ma żadnych złudzeń w stosunku do instytucji małżeństwa. Detektyw jest w długoletnim związku z Betsy Nolan. Jego dziewczyna uwielbia dzieci i chciałaby sama zostać matką. Marzy również o ślubie. Przekonanie Jacka do założenia rodziny jest jednak wyjątkowo trudnym zadaniem. Poza jego zawodowymi doświadczeniami na przeszkodzie stoi również obietnica, jaką Jack złożył swej matce w chwili jej śmierci. Przyrzekł, że nigdy nie ożeni się!

Detektyw zdaje sobie sprawę, że unikając decyzji o zawarciu małżeństwa, może stracić swoją ukochaną, dlatego postanawia złamać daną matce obietnice i zabiera dziewczynę do Las Vegas – stolicy szybkich ślubów. Niestety, zanim zakochani zdążą połączyć się węzłem małżeńskim, na ich drodze staje Tommy Korman. Mężczyzna jest zaskoczony podobieństwem Betsy do jego zmarłej żony. Postanawia odbić narzeczoną Jackowi. Namawia go na partyjkę pokera. W efekcie rozgrywki młody detektyw traci ogromną sumę pieniędzy. Tommy zgadza się darować mu dług w zamian za weekend spędzony z Betsy i przesunięcie ślubu. Postawieni pod ścianą narzeczeni zgadzają się na jego warunki. Tommy postanawia oczarować dziewczynę i skłonić ją do porzucenia chłopaka. Natychmiast zabiera ją do swojej luksusowej posiadłości na Hawajach.

Jack zdaje sobie sprawę, że może stracić kobietę, którą kocha…

14:05 MOJA KOCHANA ZABÓJCZYNI

(MY LITTLE ASSASSIN)

Dramat, USA 1999

Reżyseria: Jack Bender

Występują: Gabrielle Anwar, Joe Mantegna, Jill Clayburgh, Reiner Schone, Ada Maris, Scott Paulin
Film opowiada prawdziwą historię. Jest rok 1981. Marita Lorenz przyjeżdża do hotelu w Hawanie i przypomina sobie wydarzenia, które rozegrały sie w dwadzieścia dwa lata wcześniej. W 1959 roku Marita Lorenz, dziewiętnastoletnia Amerykanka latynoskiego pochodzenia przybywa na Kubę. Jest zafascynowana osobowością jej nowego przywódcy, lidera rewolucji – Fidela Castro. Wkrótce spotyka go, a mężczyzna zafascynowany jej urodą proponuje jej pracę sekretarki i tłumaczki. Szybko wychodzi na jaw, że zainteresowanie Castro dziewczyną nie wynika z jej kompetencji zawodowych. Para nawiązuje romans i Marita niebawem zachodzi w ciążę. Z biegiem czasu fascynacja przywódcą mija i dziewczyna zaczyna dostrzega w jego rządach fałsz i sprzeniewierzenie się ideałom rewolucji. Biorąc pod uwagę bliską zażyłość z przywódcą komunistycznej Kuby jej osobą interesują się FBI i CIA. Pewnego dnia Marita budzi się oszołomiona w szpitalu w Nowym Jorku. Jej matka twierdzi, że cudem została uratowana po próbie otrucia przez kubańską służbę bezpieczeństwa. CIA proponuje jej współpracę – powrót na Kubę i zabicie kochanka… Prawdziwa Marita Lorenz pracowała jako konsultantka przy produkcji filmu.

16:50 ZAKAZANA GRANICA

(FORBIDEN BORDER)

Dramat, USA 2009

Scenariusz: Sreescanda, Frank Agrama, Ryan Gray

Reżyseria: Henri Charr

Występują: Rachel Day, Gerry Del Sol, Mariann Gavelo, Marcos De Silvas, Brad Sergi
Sienna Miller wyjeżdża na krótki urlop do Meksyku. Chce w ten sposób uczcić znakomitą ofertę pracy, którą otrzymała. Sienna zawsze interesowała się modą, a teraz będzie miała okazję wykazać się inwencją i kreatywnością jako projektantka. Będąc za granicą, dziewczyna wykupuje lekarstwa dla swojej mamy, które w Meksyku są tańsze niż w Stanach Zjednoczonych. Wielu Amerykanów tak postępuje. Jednak w przypadku Sienny ta niewielka oszczędność będzie bardzo drogo kosztować. Dziewczyna zostaje aresztowana i osadzona w najbardziej znanym w Meksyku więzieniu dla kobiet zwyczajowo nazywanym Piekielną Dziurą (Hell Hole).

Sienna jest pozbawiona kontaktu z rodziną i adwokatem i terroryzowana przez psychopatycznego policjanta. Każdy dzień jest dla niej ciężką batalią o przetrwanie. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że została wykorzystana jako kozioł ofiarny. Przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego chcą nagłośnić jej przypadek, aby zniechęcić Amerykanów do realizowania recept w Meksyku. W spisek zaangażowane są wysoko postawione osoby ze sfer rządowych w obu państwach.

20:00 SĄDNA NOC

(JUDGEMENT NIGHT)

Thriller, USA/Japonia 1993

Scenariusz: Lewis Colick

Reżyseria: Stephen Hopkin

Występują: Cuba Gooding Jr., Emilio Estevez, Denis Leary, Stephen Dorff


Czterech przyjaciół wybiera się na mecz bokserski. Aby ominąć korki, wybierają boczne drogi. W nieznanej okolicy szybko tracą orientację i trafiają do dzielnicy cieszącej się wyjątkowo złą reputacją. Na własne oczy przekonują się, że opinia o tym rewirze nie jest wyssana z palca. Przypadkowo stają się świadkami brutalnego morderstwa. Ich życie również jest zagrożone, ponieważ przestępca nie chce zostawić żadnych śladów. Rozpoczyna się pościg. Wydaje się, że przyjaciele nie mają żadnych szans…

PONIEDZIAŁEK 23.02.2015

14:05 KRÓLOWA POŁUDNIA

(LA REINA DEL SUR)

Telenowela Hiszpania/Kolumbia/Meksyk 2011

Ilość odcinków: 63 x 1hr.

Wyst.: Kate del Castillo, Humberto Zurita, Rafael Amaya, Ivan Sanchez, Cristina Urgel, Alberto Jimenez, Miguel de Miguel, Gabriel Porras, Sara Maldonado, Nacho Fresneda, Monica Estarreado, Cuca Escribano, Carmen Navarro, Alejandro Calva, Dagoberto Gama, Salvador Zerboni, Christian Tappan, Eduardo Velasco, Alfonso Vallejo, Lorena Santos, Pablo Castañon, Mighello Blanco, Juan Jose Arjona, Santiago Melendez i inni.
Odcinek 036
Teresa planuje zemstę na Pote, Ratas i Gato. Gwałciciel i oprawca błaga kobietę o litość, ale ona nie jest w stanie mu wybaczyć. Oleg radzi jej, aby ostudziła emocje i nie brudziła sobie rąk krwią przestępców. Po dłuższej rozmowie Teresa przyznaje mu rację. Kobieta zleca zabicie Ratas i Gato, a Pote daruje życie. Po wydaniu rozkazów Teresa i Oleg wychodzą. Ludzie Yasikova zabijają Gato, a Pote zawożą do szpitala. Ratas zabija dwójkę ludzi Rosjanina i ucieka. Na wolności kontaktuje się z Batmanem i zawiadamia go, że ma się dobrze. Przyjaciel namawia go do powrotu do Meksyku, z kolei Ramiro uważa, że powinien zostać na miejscu i zabić Meksykankę. Decydujący głos ma jednak Epifanio, który każe mu jak najszybciej wracać do kraju. Ivan zawiadamia Olega o ucieczce Ratas. Yasikov natychmiast zleca pościg za nim. Teresa decyduje się sama odnaleźć wroga. Kobieta jedzie z Paty i Dimitri do hotelu, gdzie odnajdują Ratas. Zbir zauważa ich i rzuca się do ucieczki. Dobiega do ambasady i tym samym staje się nietykalny. Teresa i Dimitri nie mogą nic zrobić. Florez daje Willy’emu informacje na temat Teresy i Olega. Pote wychodzi ze szpitala. Jedzie do Teresy, aby prosić ją o pracę. Kobieta odmawia. Nagle samochód Olega wybucha. Dimitri ratuje życie Yasikovi, a Pote Teresie. Wściekły Rosjanin podejrzewa Pote o podłożenie bomby i poddaje go torturom. Ratas wraca do Meksyku.

15:00 WŁADCA ZWIERZĄT sezon 1

(BEASTMASTER)

Serial fantasy, Australia/Kanada/USA 1999-2000

Występują: Daniel Goddard, Jackson Raine, Monika Schnarre, Natalie Mendoza, Grahame Bond, Steven Grives
Odcinek 21.

Kord, jeden z dowódców terrońskich, chce obalić króla Zada. Despotyzm władcy zaczyna drażnić własnych poddanych. Starzec uwalnia Kyrę. Dar dowiaduje się o tym i spieszy ukochanej na ratunek. Wraz z Tao zakrada się do obozu wroga. Zmienne koleje losu sprawiają, że udaje mu się uciec wraz z Kyrą. Zad unika zamachu i po raz kolejny wychodzi z opresji cało.

15:50 RAJ UTRACONY

(PARADISE LOST)

Serial obyczajowy, 8 x 1h, Kanada 2008
Odcinek 3.

Nowojorczyk Mark Seidenfeld postanowił wykorzystać możliwości zrobienia kariery na drugim końcu świata – w Kazachstanie. Ta była republika radziecka właśnie odzyskała niepodległość i odbudowywała gospodarkę na bazie bogatych złóż ropy naftowej. Mark przyjął propozycję pracy na kierowniczym stanowisku w spółce telekomunikacyjnej ARNA.  Firma odniosła sukces i przynosiła duże zyski. Jednak Mark zadarł z lokalnym businessmanem, który stosował nieuczciwe praktyki. Mężczyzna przysiągł mu zemstę. Kiedy firma telekomunikacyjna, w której pracował Nowojorczyk,  została wystawiona na sprzedaż, do licytacji stanął jego wróg i przejął przedsiębiorstwo. Jako nowy szef oskarżył Marka o defraudację czterdziestu tysięcy dolarów…

16:50 BADACZE TAJEMNIC

Serial popularnonaukowy, USA 2009


Odcinek 4: Trójkąt bermudzki

Znajdujący się niedaleko Florydy obszar zwany trójkątem bermudzkim, morzem zagłady, cmentarzyskiem Atlantyku lub diabelskim trójkątem - wydaje się przeczyć prawom fizyki. Jedno jest pewne – giną tu działające wcześniej bez zarzutu okręty oraz samoloty. W niewytłumaczalny sposób na obszarze trójkąta bermudzkiego ginie ich więcej niż w innych rejonach świata. Trójkąt bermudzki obejmuje prawie milion kilometrów kwadratowych. Znajduje się on pomiędzy Miami, Portoryko i Bermudami. W ciągu ostatnich trzydziestu pięciu lat to przerażające miejsce pochłonęło ponad siedemset łodzi i okrętów, sto dwadzieścia samolotów i niezliczoną ilość istnień ludzkich. Wszystkie wypadki miały miejsce przy dobrych warunkach pogodowych. Statki i samoloty znikały bez śladu i bez logicznego wyjaśnienia. Wśród prawdopodobnych przyczyn tych zaginięć wymieniano: potwory morskie, piratów, a nawet UFO. Zespół badaczy tajemnic podejmie się zbadania tego fenomenu.

19:05 REPUBLIKA DOYLE’ÓW sezon 3.

(REPUBLIC OF DOYLE)

Serial kryminalny, Kanada 2010-2014

Scenariusz: Perry Chafe

Reżyseria: Keith Samples

Występują: Allan Hawco, Sean McGinley, Lynda Boyd, Rachel Wilson, Krystin Pellerin, Mark O’Brien, Marthe Bernard oraz goście specjalni Michael Healey, Julian Richings, Graham Abbey, Jessica Steen


Odcinek 11.

Detektywi angażują się w poszukiwania ojca Desa. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia i został porwany na oczach syna. Wkrótce okazuje się, że ojciec w dalszym ciągu współpracuje z przestępczym półświatkiem.

20:00 ZABÓJCZA OBSESJA

(PAST OBSESSIONS)

Dramat, Kanada 2011

Scenariusz: Kevin Lacava

Reżyseria: Ron Oliver

Występują: Josie Davis, Davis Millbern, Lochlyn Munro


Małżeństwo Matta i Shane Walsh zewnętrznemu obserwatorowi może wydawać się wzorcowe. Jednak za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się rodzinny dramat. Matt, młody ale odnoszący sukcesy prawnik, jest nieprzewidywalnym potworem, który regularnie bije swoją żonę za najbłahsze przewinienia. Shane czuje się, jak gdyby była w pułapce bez wyjścia. Wie, że Matt nigdy nie zgodzi się na rozwód i raczej zabije żonę, niż pozwoli jej odejść. Zdesperowana kobieta obmyśla ryzykowny plan – inscenizuje własną śmierć i wyjeżdża do Kalifornii, gdzie, ma nadzieję, jej mąż nigdy jej nie odnajdzie.

Shane zatrzymuje się u ciotki Estelle, z którą przez lata nie miała żadnego kontaktu. Kobieta pomaga dziewczynie, jak może. Oferuje jej pracę i mieszkanie. Shane powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości. Lubi swoją nową pracę, zdobywa grono przyjaciół, a nawet pojawiają się w jej życiu szanse na miłość. Jednak bolesne wspomnienia nie opuszczają jej, a pewnego dnia urzeczywistnia się najgorszy koszmar – Matt wpada na trop żony. Shane postanawia stawić czoła swojemu oprawcy i walczyć o nowe, bezpieczne życie.


WTOREK 24.02.2015

14:05 KRÓLOWA POŁUDNIA

(LA REINA DEL SUR)

Telenowela Hiszpania/Kolumbia/Meksyk 2011

Ilość odcinków: 63 x 1hr.

Wyst.: Kate del Castillo, Humberto Zurita, Rafael Amaya, Ivan Sanchez, Cristina Urgel, Alberto Jimenez, Miguel de Miguel, Gabriel Porras, Sara Maldonado, Nacho Fresneda, Monica Estarreado, Cuca Escribano, Carmen Navarro, Alejandro Calva, Dagoberto Gama, Salvador Zerboni, Christian Tappan, Eduardo Velasco, Alfonso Vallejo, Lorena Santos, Pablo Castañon, Mighello Blanco, Juan Jose Arjona, Santiago Melendez i inni.
Odcinek 037
Epifanio zapowiada Ratas, że po raz ostatni samodzielnie podjął jakąś decyzję. Groźby szefa nie robią na gangsterze wrażenia. Wyznaje przyjaciołom, że nie spocznie, póki Teresa Mendoza nie będzie kilka metrów pod ziemią. Batman wysyła Pote bukiet kwiatów z dołączonym liścikiem, w którym uświadamia mu, że jeśli chce wrócić, musi przywieźć Teresę ze sobą, inaczej go zabiją. Pote błaga Teresę o pracę. Po ostatnich wydarzeniach kobieta zmienia zdanie. Zazdrosny Siso bezskutecznie próbuje przekonać Włochów do zerwania współpracy z Teresą i rozpoczęcia z nim. Odprawiony z kwitkiem mężczyzna spotyka się ze swoją konkurentką, która daje mu do zrozumienia, gdzie jest jego miejsce. Wzburzony kontaktuje się z policją i zawiadamia ich o kolejnym transporcie kokainy, ukrytej w bakach na olej do samochodów. Wkrótce magazyn Teresy zostaje okrążony przez brygadę antynarkotykową. Niestety, władze znajdują w bakach jedynie olej samochodowy. Okazuje się, że Teresa przewidziała zemstę rywala i umieściła kokainę w kontenerze z kwiatami, dzięki temu ponad 15 ton kokainy dociera bezpiecznie na teren Kolumbii. Wszyscy gratulują Teresie pomysłowości. Wściekły Sisco planuje, jak usunąć Teresę z gry. Teo próbuje zbliżyć się do Teresy. Również ona czuje, że mężczyzna się jej podoba, ale boi się wejść z nim w jakąkolwiek bliższą relację. Zazdrosna Paty wychodzi w towarzystwie innych kobiet. O’Farrel nie ma pojęcia, że cały czas jest śledzona przez Willy’ego. Ramos, człowiek znający przekupnych agentów prawnych, pomaga Teresie zorganizować megatransport kokainy do Kolumbii.

15:00 WŁADCA ZWIERZĄT sezon 1

(BEASTMASTER)

Serial fantasy, Australia/Kanada/USA 1999-2000

Występują: Daniel Goddard, Jackson Raine, Monika Schnarre, Natalie Mendoza, Grahame Bond, Steven Grives
Odcinek 22.

Starzec zsyła na Dara wróżebny sen, w którym Czarodziejka ostrzega go o zmianach, jakie Zajda w jego życiu. Tymczasem król Zad tropi zdrajcę Korda. Władca zastanawia się, ilu poddanych marzy o jego upadku. Tao chce wrócić do swojego ludu. Przed odejściem pokazuje Darowi i Kyrze kilka swoich wynalazków.

15:50 RAJ UTRACONY

(PARADISE LOST)

Serial obyczajowy, 8 x 1h, Kanada 2008
Odcinek 4.

Dziewiętnastoletnia Samantha Lowry postanowiła zrobić sobie roczną przerwę w nauce i wyjechać na wakacje do Meksyku. Poznała tam bogatego playboya Daniela i zakochała się w nim do szaleństwa. Samanta wróciła do Anglii, aby ukończyć studia, jednak zaraz po zakończeniu nauki pojechała do swojego ukochanego, który poprosił, aby została z nim na stałe. Wspólnie przenieśli się do rodzinnej posiadłości Daniela w Teksasie, gdzie mężczyzna poprosił Samanthę o rękę. Wszystko układało się idealnie do momentu, kiedy dziewczyna zaszła w ciążę. Świeżo upieczony tatuś nie wykazywał zainteresowania nowonarodzonym synkiem, ani jego mamą. Kiedy Samantha poinformowała go, że chce wrócić do Anglii, porwał dwumiesięczne niemowlę i uciekł do Meksyku…

16:50 BADACZE TAJEMNIC

Serial popularnonaukowy, USA 2009


Odcinek 5.

„Tajne badania nad UFO”

Ludzie od wielu lat zastanawiają się nad istnieniem życia w kosmosie. Krążą też spekulacje ma temat tego, ile tak naprawdę na ten temat wie amerykański rząd. Jest wiele hipotez, ale pewne jest tylko to, że władze nie ujawniają wszystkich posiadanych informacji. Od wielu lat uważa się, że miejscem, w którym rząd gromadzi informacje i prowadzi badania jest „Strefa 51”. Jest to baza wojskowa znajdująca się na środku pustyni w stanie Newada – około sto czterdzieści kilometrów od Las Vegas. Strefa 51 powstała w 1955 roku i od początku otaczała ją aura tajemnicy. W żadnych oficjalnych dokumentach nie ma potwierdzenia, że takie miejsce w ogóle istnieje. Zespół „Badaczy tajemnic” przeprowadzi dochodzenie w tej sprawie i spróbuje zebrać dowody dotyczące tajnych badań. Grupa ekspedycyjna poszuka śladów UFO na pustyni – wokół strefy 51. Odwiedzą też miejsca, w których podobno doszło do rozbicia się niezidentyfikowanych obiektów.

20:00 RANDKA ZE ŚMIERCIĄ

(A DATE WITH MURDER)

Thriller, Niemcy 2008

Reżyseria: Rex Piano

Scenariusz: Tom Nelson, Jake Gerhardt

Występują: Alexandra Paul, David Chokachi, Robyn Lively, David Moretti, John Colton
Stacy, prawniczka z Miami, dowiaduje się pewnego dnia, że jej siostra Kate została zamordowana. Kobiety nie utrzymywały bliskich kontaktów, mimo tego Stacy jest zdruzgotana i natychmiast wyjeżdża do rodzinnego miasta. Na miejscu odkrywa, że jej siostra korzystała z usług internetowego serwisu erotycznego. Zdumiona tym odkryciem, postanawia za wszelką cenę znaleźć mordercę. Sprawę pomaga jej rozwiązać lokalny oficer policji, a prywatnie kolega z dzieciństwa. Stacy loguje się na portalu i nawiązuje znajomości ze wszystkim partnerami Kate. Jest pewna, że wśród nich znajduje się zabójca. W miarę jak zagłębia się w ten tajemniczy i niebezpieczny świat, czuje coraz większą fascynację życiem swojej siostry.

ŚRODA 25.02.2015

14:05 KRÓLOWA POŁUDNIA

(LA REINA DEL SUR)

Telenowela Hiszpania/Kolumbia/Meksyk 2011

Ilość odcinków: 63 x 1hr.

Wyst.: Kate del Castillo, Humberto Zurita, Rafael Amaya, Ivan Sanchez, Cristina Urgel, Alberto Jimenez, Miguel de Miguel, Gabriel Porras, Sara Maldonado, Nacho Fresneda, Monica Estarreado, Cuca Escribano, Carmen Navarro, Alejandro Calva, Dagoberto Gama, Salvador Zerboni, Christian Tappan, Eduardo Velasco, Alfonso Vallejo, Lorena Santos, Pablo Castañon, Mighello Blanco, Juan Jose Arjona, Santiago Melendez i inni.
Odcinek 038
Siso dowiaduje się, że jego próba zamachu na Teresę zakończyła się fiaskiem. Postanawia nie poddawać się i wypowiada wojnę organizacji Teresy Mendozy. Pernas usiłuje załagodzić sytuację. Pote ratuje życie Teresie. Oleg wypytuje go i wyciąga od niego opis osób, które kręciły się przy jego samochodzie. Siso i Xavier próbują uciec z miejsca zamieszania, ale zostają złapani przez ochroniarza Olega, Dimitri. Ludzie Yasikova wymuszają na Xavierze, aby zadzwonił do Siso i kazał mu natychmiast wyjechać. Kuzyn waha się, ale kiedy uświadamia sobie, że groźba jest poważna, postanawia odlecieć prywatnym samolotem. Nie ma pojęcia, że ludzie Olega przyczepili jego kuzyna do podłoża samolotu. Xavier umiera w mękach. Willy rozpoczyna realizację planu, który ma mu pomóc złapać Teresę. Prosi Veronicę, aby uwiodła, odrzuconą przez Teresę, Paty i od niej wyciągnęła informacje na temat organizacji Mendozy.

15:00 WŁADCA ZWIERZĄT sezon 2

(BEASTMASTER)

Serial fantasy, Australia/Kanada/USA 2000-2001

Występują: Daniel Goddard, Jackson Raine, Monika Schnarre, Natalie Mendoza, Grahame Bond, Steven Grives
Odcinek 1.

Głęboko w lesie Dar poszukuje swojego przyjaciela Tao, który został schwytany przez istoty podobne do małp. Władca zwierząt spotyka piękną kobietę o imieniu Arina, która również poszukuje zaginionego przyjaciela. Dar podejrzewa, że to wojownicy terrońscy pojmali Tao, jednak Arina przypuszcza, że w lesie żyje inne plemię groźniejsze od Terronów.

16:50 POKOLENIE MUTANTÓW

(MUTANT X)

Serial science-fiction, Kanada/USA 2001-2004

Występują: John Shea, Victoria Pratt, Forbes March, Tom McCamus


Ludzie zdolni przejść bez szwanku przez grad kul albo wygenerować własnym ciałem energię mogącą zasilić małe miasteczko lub odczytać najlepiej strzeżone tajemnice i intencje bez wypowiedzenia choćby jednego słowa… To przedstawiciele pokolenia mutantów.

Eksperymenty nad ludzkim genomem wymknęły się spod kontroli i doprowadziły do powstania jednostek obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Kilkoro z nich pod przewodnictwem człowieka, który przyczynił się do ich powstania, jednak w porę zrozumiał swój błąd, stworzyło grupę, której zadaniem jest ochrona biorących udział w badaniach i zmienionych w nieodwracalny sposób ludzi.

Mutantom grozi niebezpieczeństwo z kilku powodów. Po pierwsze nie zawsze potrafią zapanować nad swoimi nadnaturalnymi mocami, po drugie mogą zostać wykorzystani przez nieodpowiednie środowiska do niebezpiecznych celów, po trzecie ich twórcy bojąc się kompromitacji, chcą ich zlikwidować.

Trwa walka z czasem. Kto pierwszy dotrze do rozsianych po świecie mutantów, ten będzie mógł zdecydować o ich życiu lub śmierci.


Odcinek 1.

Agenci bezpieczeństwa Genomexu, firmy biotechnicznej będącej tajną komórką wywiadu amerykańskiego ścigają Emmę, która posiada dar tele-empatii, czyli zdolności do wyczuwania uczuć innych i wpływania na nie. Emma jest jedną z około tysiąca dzieci, które były poddawane doświadczeniom genetycznym w Genomeksie. Adam, który kiedyś pracował w firmie na stanowisku głównego specjalisty, postanowił pomóc ofiarom tych szalonych eksperymentów i stworzył w tym celu nielegalną organizację Mutant X.


20:00 ŚMIERTELNY WIRUS

(GLOBAL EFFECT)

Thriller, 90 min, USA 2002

Scenariusz: Deverin Karol, Terry Cunningham

Reżyseria: Terry Cunningham

Występują: Madchen Amick, Daniel Bernhardt, Joel West, Arnold Vosloo


W małej wiosce zagubionej w afrykańskiej dżungli dochodzi do pierwszego zakażenia człowieka przez nowy, śmiertelnie niebezpieczny wirus. Ludzki system odpornościowy nie potrafi wyprodukować przeciwciał do zwalczenia choroby, dlatego wszyscy mieszkańcy wioski w ciągu kilku dni zostają zarażeni i masowo umierają. Informacja o epidemii szybko dociera do władz, które wysyłają nad zagrożony teren bombowce. Wkrótce cała okolica zostaje zrównana z ziemią.

Na miejsce przyjeżdżają amerykańscy naukowcy, którzy próbują pozyskać próbki śmiercionośnego wirusa. Mają nadzieję na ich podstawie wyprodukować szczepionkę, która w przyszłości ochroniłaby ludzkość przed zagładą. Na czele zespołu badawczego stoi doktor Sera Levitt. Naukowcy zabierają się do pracy i wkrótce udaje im się wyprodukować szczepionkę. W laboratorium zespół świętuje sukces.

Tymczasem o groźnym wirusie i pracach badawczych dowiaduje się Niles Spencer, którego można nazwać genialnym szaleńcem. Mężczyzna z oddziałem zaufanych ludzi napada na laboratorium. Zabija cały zespół badawczy z wyjątkiem doctor Levitt, którą bierze jako zakładniczkę. Spencer chce zainfekować wirusem jak najwięcej osób, wywołać panikę, a wtedy będzie mógł stawiać warunki całemu światu.

W Pentagonie powstaje sztab kryzysowy. Do akcji wkracza antyterrorystyczna grupa doborowych komandosów.


CZWARTEK 26.02.2015

14:05 KRÓLOWA POŁUDNIA

(LA REINA DEL SUR)

Telenowela Hiszpania/Kolumbia/Meksyk 2011

Ilość odcinków: 63 x 1hr.

Wyst.: Kate del Castillo, Humberto Zurita, Rafael Amaya, Ivan Sanchez, Cristina Urgel, Alberto Jimenez, Miguel de Miguel, Gabriel Porras, Sara Maldonado, Nacho Fresneda, Monica Estarreado, Cuca Escribano, Carmen Navarro, Alejandro Calva, Dagoberto Gama, Salvador Zerboni, Christian Tappan, Eduardo Velasco, Alfonso Vallejo, Lorena Santos, Pablo Castañon, Mighello Blanco, Juan Jose Arjona, Santiago Melendez i inni.
Odcinek 039
Włosi kończą swoje interesy z Galisyjczykami i rozpoczynają z Teresą. Paty jest coraz bardziej zazdrosna o wspólniczkę, widząc chemię, która połączyła Teresę i Teo. Kobieta ma także cały czas przeczucie, że prędzej czy później Teresa gorzko zapłacze z powodu przystojnego adwokata. Siso przysięga, że pomści śmierć kuzyna. Chucho śledzi każdy krok Teresy. Veronica upodabnia się do Teresy i przykuwa swoją osobą uwagę Paty. Teresa spędza namiętną noc z Teo. Kobieta postanawia dać sobie kolejną szansę na szczęście. Epifanio męczą koszmary z Ratasem. Mężczyzna obawia się, że moment wyjawienia prawdy zbliża się wielkimi krokami.

15:00 WŁADCA ZWIERZĄT sezon 2

(BEASTMASTER)

Serial fantasy, Australia/Kanada/USA 2000-2001

Występują: Daniel Goddard, Jackson Raine, Monika Schnarre, Natalie Mendoza, Grahame Bond, Steven Grives
Odcinek 2.

Dar i Tao postanawiają pomóc pewnej starej kobiecie, której syn wypłynął w morze w poszukiwaniu kobiety rekina. Od tego czasu słuch po nim zaginął. Według tradycji kobieta, którą nie ma się kto opiekować, musi skoczyć do morza z wysokiej skały. Dar zostawia tygrysa, aby chronił staruszkę. Wraz z Tao wyrusza na poszukiwania. Wkrótce przyjaciele dopływają do wyspy, na której żyje plemię pięknych kobiet.

20:00 OSTATNIA WOLA

(LAST WILL)

Thriller USA 2010

Reżyseria: Brent Huff

Scenariusz: Alan Moskowitz

Występują: Tatum O'Neil, Tom Berenger, James Brolin, Peter Coyote


Gdy piękna Hayden wychodzi za mąż za znanego i wpływowego mężczyznę Franka Emery’ego, jest w nim naprawdę zakochana i bardzo szczęśliwa. Szybko jednak przekonuje się, że w rzeczywistości poślubiła cały klan Emery’ych, w skład którego wchodzą również dwaj młodsi bracia. Rodzina zarządza nieruchomościami i posiada w mieście ogromną władzę. Gdy Hayden próbuje zwrócić uwagę męża na pewne nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem, zaczynają się kłopoty. Wkrótce Frank umiera w dziwnych okolicznościach. Przed śmiercią pod wpływem braci zmienia testament i Hayden zostaje bez zabezpieczenia. Jednak najgorsze ma dopiero nadejść. Kobieta zostaje oskarżona o zabójstwo męża i aresztowana. Wokół niej zacieśnia się sieć intryg i fałszywych dowodów sfabrykowanych przez braci.

PIĄTEK 27.02.2015

14:05 KRÓLOWA POŁUDNIA

(LA REINA DEL SUR)

Telenowela Hiszpania/Kolumbia/Meksyk 2011

Ilość odcinków: 63 x 1hr.

Wyst.: Kate del Castillo, Humberto Zurita, Rafael Amaya, Ivan Sanchez, Cristina Urgel, Alberto Jimenez, Miguel de Miguel, Gabriel Porras, Sara Maldonado, Nacho Fresneda, Monica Estarreado, Cuca Escribano, Carmen Navarro, Alejandro Calva, Dagoberto Gama, Salvador Zerboni, Christian Tappan, Eduardo Velasco, Alfonso Vallejo, Lorena Santos, Pablo Castañon, Mighello Blanco, Juan Jose Arjona, Santiago Melendez i inni.
Odcinek 40
W trakcie intymnych chwil z Teo Teresa myśli o El Guero i Santiago. Po seksie mężczyzna wyznaje jej, że czuł się, jakby kochała się nie z nim, a ze wspomnieniami. Teresa jest pod wrażeniem inteligencji i wrażliwości kochanka. Oleg martwi się, że Paty stanowi zagrożenie dla organizacji Teresy. Tymczasem ona jest pod coraz większym urokiem swojej nowej przyjaciółki, Gudelupe Romero (Veronici). Paty zabiera Guadelupe do hotelu, w którym zatrzymały się razem z Teresą. Guadelupe nie wzbudza zaufania ani sympatii wspólniczki. Pati upija się i przedstawia Guadelupe jako Teresę 2. Nazajutrz skacowana kobieta szuka nowej koleżanki, aby oddać jej torebkę i przeprosić za swoje zachowanie poprzedniego wieczoru. Florez składa Olegowi niespodziewaną wizytę.

20:00 PIĘĆ TON I ON

(LARGER THAN LIFE)

Komedia, USA 1996

Scenariusz: Roy Blount Jr.

Reżyseria: Howard Franklin

Występują: Bill Murray, Jerry Adler, Maureen Mueller, Anita Gillette, Richard Alan Baker
Jack Corcoran jest psychoterapeutą. Swoim pacjentom powtarza „Jeśli masz problem, uporaj się z nim”. Już wkrótce sam będzie mógł spróbować wcielić tę ideę w życie.

Jack wychował się bez ojca. Przez długie lata żył w przekonaniu, że jego tata zmarł bohaterską śmiercią przed jego narodzeniem. Nie wiedział, że w rzeczywistości mężczyzna opuścił rodzinę i zatrudnił się w cyrku, gdzie zajmował się tresurą zwierząt. Pewnego dnia Jack otrzymuje niespodziewaną wiadomość o śmierci ojca i spadku, jaki mu zostawił – wielkiej słonicy o imieniu Vera.Jack, który właśnie przygotowuje się do ślubu, chce jak najszybciej pozbyć się zwierzęcia i wkrótce udaje mu się znaleźć osobę, która jest w stanie zaopiekować się słonicą. Najpierw musi jednak przetransportować Verę przez prawie całe Stany Zjednoczone. Ta podróż odmieni jego życie…
Pobieranie 69.01 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna