Sener sponsoruje Nagrodę Sił Powietrznych w Wojskowych Badaniach Przestrzeni PowietrznejPobieranie 12.02 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar12.02 Kb.NOTA PRASOWASENER sponsoruje Nagrodę Sił Powietrznych w Wojskowych Badaniach Przestrzeni Powietrznej


Madryt, 21 czerwca 2013 roku. W dniu 20 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Sił Powietrznych XXXV edycji, z galą na Dziedzińcu Honorowym w siedzibie głównej Hiszpańskich Sił Powietrznych w Madrycie. Wiceprezes SENER, Andrew Sendagorta, był obecny jako reprezentant firmy inżynieryjnej i wykonwaczej sponsorujacej jedną z nagród w kategorii Wojskowe Badania Przestrzeni Powietrznej.
Nagroda została przyznana tym razem Elenie López Núñez, studentce Inżynierii Przemysłowej na Uniwersytecie Politechnicznym w Walencji, za jej projekt "Projektowanie instalacji dla scharakteryzowania dynamicznego zachowania ciągu wektorowego oporowego i jego smugi kondensacyjnej". Sekretarz Stanu z Ministerstwa Obrony, Pedro Argüelles, oraz wiceprezes SENER, Andrew Sendagorta, wręczyli jej nagrodę 4000 euro ufundowaną przez firmę.
Przy pomocy tych wyróżnień, Siły Powietrzne i SENER chcą nagradzać wysiłki młodych naukowców, którzy zgłębiają postępy hiszpańskiego przemysłu obronnego, a także promować zamiłowanie do inżynierii przestrzeni powietrznej i pomagać w jej upowszechnianiu.
W tym sensie, SENER jest związany z Siłami Powietrznymi przez swoją działalność w sektorze obronnym, gdzie jest dostawcą inżynierii, produkcji instalacji oraz integracji systemów, a także najlepszym europejskim ośrodkiem wyspecjalizowanym w systemach operacyjnych i kontrolnych. Obecnie bierze udział w ważnych europejskich programach rakietowych i prowadzi projekty dla marynarki hiszpańskiej, na przykład modernizację siedmiu śmigłowców Agusta Bell 212. Jednocześnie SENER wyróżnia się dzięki rozwiązaniom wysokiej technologii oraz inwestycjom w innowacje, które sięgają 6,5% przychodów firmy i 15% jej czasu pracy. Realizując innowacyjne zobowiązania, regularnie współpracuje z uczelniami i ośrodkami technologicznymi i promuje jednocześnie zainteresowanie inżynierią sponsorując liczne nagrody, udział w kursach doktoranckich i stypendia naukowe na studia podyplomowe poprzez Fundację SENER.

Oprócz Nagrody Sił Powietrznych za Wojskowe Badania Przestrzeni Powietrznej, SENER jest fundatorem Nagrody Fundacji SENER za Najlepszą Pracę Doktorską, Nagrody Emprén Politechniki Katalońskiej (UPC), Nagrody SENER za najlepszy projekt na kierunkach Inżynierii Przemysłowej i Inżynierii Lotniczej na UPC i Nagrody SENER za najlepsze wyniki w przedmiocie Języki Programowania w Szkole Inżynierii Morskiej Politechniki w Madrycie (UPM). Firma uczestniczy również w kursach i programach uniwersyteckich, takich jak Doktorat Przemysłowy promowany przez Generalitat de Catalunya we współpracy z centrum badawczym CENIT i UPC oraz korporacyjne studia podyplomowe SENER na kierunku Inżynierii Systemów, opracowane i certyfikowane przez UPC.O firmie SENER

SENER jest prywatną grupą inżynieryjną i technologiczną założoną w 1956 roku, która oferuje klientom najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki niezależności i zaangażowaniu w innowacyjność i jakość. SENER dysponuje blisko 5500 specjalistami oraz przychodami 1.160 mln euro (dane z roku 2011).
SENER łączy działalność właściwą dla sektora inżynierii i budownictwa, ma udziały w firmach przemysłowych pracujących w zakresie energii i środowiska naturalnego oraz przemysłu lotniczego. Dział Inżynierii i Budownictwa, SENER Ingeniería y Sistemas SA, stał się jedną z największych hiszpańskich firm inżynieryjnych, z przychodami powyżej 653 mln euro (dane z roku 2011), zatrudnia ponad 2300 pracowników i posiada biura w Algierii, Argentynie, Brazylii, Chinach, Hiszpanii, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Polsce, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i Stanach Zjednoczonych.


Linki:


www.sener.esWięcej informacji:
Oihana Casas. Komunikacja. SENER Tel (+34) 91 807 73 18 (+34) 679 31 40 85

www.sener.es


Pobieranie 12.02 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna