Siedziba: Hamburg Strona internetowaPobieranie 7.65 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar7.65 Kb.
Firma: Valeocon Management Consulting

Siedziba: Hamburg

Strona internetowa: www.valeocon.com

Termin praktyki: 01.07.2010-30.09.2010

Dział: Konsulting

Faza przygotowawcza


Valeocon jest małą firmą konsultingową, która w związku z rozwojem poszukiwała praktykanta na okres 3 do 6 miesięcy. Ogłoszenie o pracę znalazłam na portalu www.unicum.de, natomiast firma prowadzi całoroczą rekrutację na swojej stronie internetowej.

Proces rekrutacji przebiega w 2 etapach: pierwszym jest rozmowa telefoniczna, drugim dwugodzinna rozmowa kwalifikacyjna połączona ze sprawdzeniem umiejętności praktycznych (case i prezentacja).

Wystąpiły pewne problemy w związku z załatwieniem formalności na SGH, ponieważ przelew dostałam dopiero w drugiej połowie września. Wszystkie wątpliwości mogłam wyjaśnić z panią Olgą Ścigałą, która pomogła mi w rozwiązaniu problemów (m.in. z oczekiwaniem na zgodę dziekana).

Zakwaterowanie


Znalezienie mieszkania w Hamburgu graniczy często z cudem, jeżeli ma być ono w miarę sensownej cenie i blisko. Najlepiej poszukiwać przez internet i w lokalnych gazetach, ale trzeba przygotować się na długie polowanie. Im dalej na północ tym taniej – najdroższe i najbardziej pożądane dzielnice to imprezowe St Pauli, Schanzenviertel, oraz Altona.

Opis Praktyki


W czasie trwania praktyki rozpoczęłam szkolenie Green Belt i po dwóch tygodniach otrzymałam własny projekt, na podstawie którego miałabym zdobyć wiedzę praktyczną o doskonałości operacyjnej. Oprócz tego zajmowałam się tłumaczeniami, przygotowaniem materiałów dla klientów, analizami, szukaniem informacji o sytuacji na rynku i działaniami marketingowymi. Ponieważ firma jest średniej wielkości, wymagana jest bardzo duża samodyscyplina i automotywacja.
Życie towarzyskie
Hamburg jest miastem, w którym imprezy odbywają się codziennie a w weekendy 24 godziny na dobę. Dzielnicą, w której zawsze „coś się dzieje” jest Reppebahn. Metro w weekendy działa całą noc (co pół godziny) ale właściwie wszyscy i tak wracają nad ranem.

Czwartki to tradycyjnie dzień „after hours” i wtedy puby i cluby zapełniają się ludźmi w garniturach, którzy po pracy chcą skorzystać z tanich drinków i poczuć atmosferę weekendu.

Ogólnie jeżeli ktoś lubi alternatywny styl życia, Hamburg jest idealnym miejscem dla niej/niego!
Warunki ekonomiczne:
Jeżeli stypendium wystarczy na pokrycie kosztów mieszkania, za wynagrodzenie spokojnie da się przeżyć i jeszcze można kupić trochę ubrań czy płyt. Jedzenie „z hipermarketu” jest tańsze niż w Polsce, średnio lunch kosztuje od 2,5 (makaron u „Chińczyka”) do 5 (właściwie każde menu dnia) euro natomiast większość środków przeznacza się na imprezowanie. Napoje (kawa, herbata, mleko, woda) są w pracy za darmo, oprócz tego można przynieść własne jedzenie (np. Gotową potrawę do mikrofalówki) jak jest się samemu w biurze.
Ocena:
Jestem bardzo zadowolona z mojej praktyki, nauczylam się bardzo dużo, w firmie czułam się świetnie i polecam!

Merytorycznie: 5+Ogólnie: 5
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna