Sobótka is a good accommodation for people whichPobieranie 9.57 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar9.57 Kb.
Sobótka
Sobótka is a little town 30km from Wrocław. It’s situated next to magic mountain called Ślęża. Sobótka is famous for touristic and natural values and also for historical events which happened here long time ago.

There are a lot od legends and stories about pagans, especially their culture, goods and religion. To commemorate them, every year a special event is held on 24th June. I’m sure people who like history but also the ones who prefer scary and spooky stories would like it a lot.

I recommend to visit Ślężańskie Museum, to learn more about history of the region, you can even find an old prehistoric skeleton and other archeology treasures.

Sobótka is also famous for its picturesque landscape. A lot of people come here every weekend to enjoy fresh air admire beautiful views and go for a walk in forest or meadow.

Sobótka is a good accommodation for people which appreciate peace, silence and beauty of nature, as vell for those who like big city life. In Wrocław folks can go sight seeing, go to the cinema or to the theater or to the disco or pub.

Sobótka 15.02.2007


Maja Stankiewicz

ul. A. Mickiewicza 53

55-050 Sobótka
Fundacja Edukacyjna 4H w Polsce

ul. Wspólna 30

00-930 Warszawa

Chciałabym przedstawić państwu swoją kandydaturę na uczestnika wymiany POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ 2007, POLSKIE KLUBY 4H W MICHIGAN.

Zależy mi na zakwalifikowaniu, ponieważ jest to dla mnie nie powtarzalna szansa na uczestnictwo w takim przedsięwzięciu i poznanie Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu wyjazdowi miałabym okazję rozwinąć swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę. Jako uczennica II klasy Gimnazjum Gminnego w Sobótce, uważam, że jestem kompetentną osobą do podjęcia tego wyzwania. Komunikacja w języku obcym nie sprawia mi problemu. Niejednokrotnie miałam kontakt z rówieśnikami z innych krajów między innymi z Niemiec, Austrii i Włoch. Myślę, że i tym razem potrafiłabym bez trudu porozumieć się, odnaleźć w otoczeniu i szczęśliwie wybrnąć z trudnych sytuacji. Jestem gotowa stawić czoła niełatwej przygodzie, która mnie czeka. Wymiana z młodzieżą z Michigan byłaby dla mnie fascynującym i niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko ze względu na nowe znajomości i mile spędzony czas, ale na możliwość podszkolenia języka i poznania kultury, tradycji i codziennego życia Amerykanów. Wspaniałą rzeczą jest możliwość nauki przez poznawanie i praktykę.

Od dawna fascynuje mnie historia Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zaskakujące jest to, że w przeciągu zaledwie 300 lat, startując od zera stały się światowym mocarstwem i niekwestionowanym liderem w wielu dziedzinach nauki, np.: elektroniki, podboju kosmosu. Ciekawi mnie międzynarodowa tolerancja, jaka tam panuje. Moim wielkim marzeniem jest zobaczenie wodospadu Niagara i mam nadzieję, że podczas pobytu miałabym okazję go podziwiać. Interesują mnie też elektrownie atomowe, których w Polsce nie mogę obejrzeć. Moją pasją jest fotografia, mam nadzieję, że dzięki temu wyjazdowi będę mogła wzbogacić swoją kolekcję o nowe prace.

Zdaję sobie sprawę, że bycie uczestnikiem tej wymiany wymaga dużej odpowiedzialności i samodzielności oraz umiejętności komunikacji, a także asertywności. Jestem gotowa podjąć to wyzwanie. Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie dotyczyło tylko krótkiej prelekcji przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z poważaniemMaja Stankiewicz

606734603
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna