Spektakle: klimakterium 2Pobieranie 85.13 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar85.13 Kb.
SPEKTAKLE:
KLIMAKTERIUM 2,

czyli menopauzy szał...

Druga część kultowego spektaklu Elżbiety Jodłowskiej: KLIMAKTERIUM I JUŻ!


27 i 28 IX 2014 / 17:30
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością.


Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków.  Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

W obsadzie występują zamiennie:


PAMELA: Elżbieta Jodłowska / Małgorzata Duda / Maria Winiarska
MALINA: Anna Korcz / Ewa Cichocka / Joanna Jeżewska / Elżbieta Jarosik / Elżbieta Panas
ZOSIA: Elżbieta Okupska / Grażyna Zielińska /  Ludmiła Warzecha / Katarzyna Kozak
ANGELA: Małgorzata Gadecka / Raneta Zarębska / Anna Wojton / Ewa Złotowska
Reżyseria: Krzysztof Jaślar, Elżbieta Jodłowska

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

Choreografia: Jakub Lewandowski

Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki

Przygotowanie muzyczne: Aldona Krasucka

Projekt plakatu: Jacek Frankowski

Produkcja: Tomasz Heller
Bilety 75zł normalne, 65 zł ulgowe i grupowe (> 20 osób). Ticketportal.pl, Biletyna.pl.Kupbilecik.pl. Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31, 32 609 03 32.

Klimakteryjny maraton!

18 - 19 X 2014 / 15:30 lub 18:30

Sobota z Klimakterium 1, niedziela z Klimakterium 2

Karnet: 100 zł
KLIMAKTERIUM I JUŻ

17 X 2014 / 19:00

18 X 2014 / 15:30 lub 18:30


Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać.
Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany. Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka pokazuje różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Aktorki nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.W obsadzie występują wymiennie:

Pamela: Elżbieta Jodłowska Małgorzata Duda Elżbieta Okupska

Malina: Elżbieta Jarosik Ewa Śnieżanka

Krycha: Ewa Złotowska Małgorzata Gadecka Ewa Cichocka Małgorzata Duda Joanna Jeżewska Marzena Kipiel-Sztuka

Zofia: Grażyna Zielińska Ludmiła Warzecha Małgorzata Gadecka Reżyseria Cezary Domagała
Scenariusz: Elżbieta Jodłowska

Reżyseria: Cezary Domagała                               


Kierownik muzyczny: Janusz Bogacki
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Choreografia: Tomasz Tworkowski
Produkcja: Tomasz Heller

Plakat: Jacek Frankowski

 

Bilety 75zł normalne, 65 zł ulgowe i grupowe (> 20 osób). Ticketportal.pl, Biletyna.pl, Kupbilecik.pl. Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31, 32 609 03 32.Klimakteryjny maraton!

18 - 19 X 2014 / 15:30 lub 18:30

Sobota z Klimakterium 1, niedziela z Klimakterium 2

Karnet: 100 zł
PRZEŚLICZNA WIOLONCZELISTKA

PREMIERA!

 4 i 5 X 2014 / 18:30

27 i 28 XI 2014 / 19:00

29 XI 2014 / 18:30
Jeśli energiczna dama, nagle spotyka ukochanego, który przed laty gwałtownie zdezerterował, jeśli pełna seksapilu bizneswoman patrzy ciepło w stronę chudego poety, jeśli w dodatku dzieje się to wszystko w czasie imprezy zaręczynowej, którą Grzegorz chce zaskoczyć swoją ukochaną, to możemy być pewni, że nie zabraknie zabawnych komplikacji i nieporozumień. A jeśli dodamy do tego największe przeboje zespołu Skaldowie, to mamy przepis na dwie godziny świetnej zabawy.

Medytacje wiejskiego listonosza, Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Z kopyta kulig rwie czy tytułowa Prześliczna Wiolonczelistka – to tylko niektóre z piosenek, które usłyszymy w musicalu Prześliczna wiolonczelistka, przygotowywanym przez Centrum Kultury Katowice, we współpracy z Andrzejem Zielińskim z zespołu Skaldowie. Lekka i zabawna fabuła, doskonała muzyka oraz świetni wykonawcy, a do tego nadchodzący jubileusz 50-lecia istnienia zespołu Skaldowie sprawiają, że jest to obowiązkowa pozycja w nadchodzącym sezonie teatralnym.

 

Libretto: Kinga PiechnikReżyseria: Jakub Wocial

Choreografia: Santiago Bello

Scenografia: Jakub Wocial

Kompozytor: Andrzej Zieliński

Kierownik muzyczny: Denys Ostrovnoi

Reżyseria świateł: Dariusz Pawelec

Asystent reżysera: Kinga Piechnik

Multimedia: Marcin Almert

Kostiumy: Iza Święs

Producent: Centrum Kultury Katowice


OBSADA:

WUJEK MIKE: Dariusz Niebudek / Marek Chudziński

CIOCIA ANIELA: Marta Wardyńska / Wiktoria Jabłońska

GRZEGORZ: Daniel Chodyna

ANIA: Paulina Janczak / Wiktoria Jabłońska

KASIA FIGURSKA: Agnieszka Niemiec / Wiktoria Jabłońska

MELANIA: Magdalena Kostrubiec / Wiktoria Jabłońska

WALENTY KROMKA: Michał Kalinowski / Kamil Baron

CZARNY: Krystian Krewniak / Marek Chudziński

MAURYCY: Paweł Zaufal /Michał Kalinowski


Prapremiera już 4 października 2014 r.

Bilety 75 zł normalne, 65 zł ulgowe i grupowe (> 20 osób). Ticketportal.pl, Biletyna.pl. Kupbilecik.pl. Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31, 32 609 03 32.

 

BAJKA O JAZZIE

21 i 22 X 2014 / 11:00

17 i 18 listopada 2014 / 11:00

4 i 5 grudnia 2014 / 11:00

6 grudnia 2014 / 10:00 i 13:00
Musical dla dzieci i z udziałem dzieci!
...Bajka o takiej fest muzyce,

Co wędrowała poprzez place i ulice.

Nowy Orlean – takie miasto w Ameryce,

Jazzem pachnące ponad dachy i piwnice.

Chociaż mówili – na salony wstępu nie ma,

Bo nazbyt prosty i niechlujny niesie temat.

Nie da się umrzeć i zwariować przy nim z nudów!

Teraz króluje?

Na estradach i wśród klubów!
Bajkowa podróż przy dźwiękach różnych instrumentów to niepowtarzalna okazja, by odkryć co to fisis, kim był Duke Ellington czy Count Basie. Musical w niezwykły sposób łączy ze sobą elementy edukacji i zabawy, a czyż to nie najlepszy sposób, by przekonać się czym są spontaniczność i improwizacja w muzyce?

 

Dzieci najszybciej poznają świat poprzez naukę i zabawę. Dotyczy to też muzyki. Jej słuchanie pozwala rozwinąć u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Poprzez jej odbiór stają się uczestnikami kultury. Na tych właśnie podstawach oparliśmy ideę stworzenia „Bajki o jazzie" – musicalu jazzowego jako projektu edukacyjnego powstałego z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – mówi Izabela Kosowska, dyrektor Centrum Kultury Katowice, pomysłodawczyni Bajki.


Libretto: Paweł Zassowski, Izabela Kosowska

Muzyka: Michał Jurkiewicz

Piosenki: Rafał Jędrzejczyk, Michał Jurkiewicz, Izabela Kosowska

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Rafał Jędrzejczyk

Kierownictwo muzyczne: Michał Jurkiewicz

Scenografia: Katarzyna Kańska i Agnieszka Modelska

Obsada: Aleksandra Szymańczyk (Ania); Wojtek Bemben (Kornel); Wiktoria Szlajter (piesek Bejzi); Natalia Babczyńska (chomik Fisis); Anita Dziekańska (papużka Uli); Amelia Opolska (papużka Dudi); Emilia Grzyśka (królik Djuk) // dzieci /// Marta Saciuk (babcia Kalina); Adrianna Bujak (Myszobilla / mama); Agnieszka Jurkiewicz (Arethmysza); Magdalena Krzywda (Myszella / Swingowianka); Artur Sędzielarz (tata); Mikołaj Król (kot Louis) // dorośli.

Oprawa muzyczna: Big Band Akademii Muzycznej pod batutą Michała Jurkiewicza oraz Michał Jurkiewicz - instrumenty klawiszowe
Bilety: 20, 30 zł indywidualne, 85 zł rodzinne (2+2) Ticketportal.pl, Ticketpro.pl, Biletyna.pl, Kupbilecik.pl.

Informacje, rezerwacje: bow@ck.art.pl, 32 609 03 31, 32 609 03 32
Sposób na kobietę, czyli Romanca Jacka Chmielnika

27 X i 8 XII 2014 / 19:00

Szalona komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie!


Do czego może posunąć się mężczyzna by zdobyć kobietę ?

Ona, Bianka (Magdalena Walach) rozdarta pomiędzy względami dwóch adoratorów (Paweł Okraska, Marcel Wiercichowski), tryskających inteligentnym humorem i wyszukanymi podstępami w celu zdobycia kobiety.

Który z nich okaże się zwycięzcą, a który będzie miał złamane serce ?

Romanca to przewrotna, brawurowa komedia współczesna. Dowcipnie napisana przez Jacka Chmielnika, aktora zakochanego w teatrze, choć kojarzonego głównie z filmem („Vabank”,”Kingsajz”). Być może właśnie realia filmowe: podwyższona adrenalina, dynamiczna i zaskakująca akcja, prawda i prostota przekazu o jaką zwykle zabiegają twórcy filmowi oraz pragnienie, by w teatrze działo się podobnie - skłoniły do napisania sztuki innej niż wszystkie...

I udało się!

W pełnej niesamowitych, momentami akrobatycznych wyzwań dla aktorów sztuce, widz już po kilku minutach jest mocno zaangażowany w dalsze losy bohaterów. Czy nie zdarzyło Ci się, że życie przybiło Cię do ziemi i nie wiedziałeś jak się podnieść? Czy na ratunek przyszła Ci kobieta, miłość, może sztuka, jednym słowem piękno? Taka właśnie jest Romanca, bliska naszego codziennego życia, człowieka i jego problemów.Romanca to niezapomniana przygoda w teatrze, pełna pikantnego humoru, namiętności, skłaniająca do głębszych przemyśleń, a także gorących dyskusji po spektaklu. Doborowa obsada z ognistą choreografią Jarosława Stańki („Kochaj i tańcz”, ”You can Dance”), a także dopełniająca całości, zmysłowa oprawa muzyczna, sprawią, że spektakl na długo pozostanie w pamięci. To także sztuka o poszukiwaniu prawdy, prawdy o sobie samym. Bo prawda zawsze zwycięża w teatrze. Bo on sam prawdą jest. I prawdę mówi zawsze, nawet kiedy kłamie…

Występują:

Magda Walach

Paweł Okraska

Marcel Wiercichowski
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Marcel Wiercichowski

Ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Scenografia: Andrzej Raab

Kostiumy: Monika Sulejewicz-Olszewska


Bilety: 30, 40 zł/ indywidualne; 25 zł grupowe (>20 osób i szkolne) 

Ticketpro.pl, Biletynakabarety.pl, Ticketportal.pl, Kupbilecik.pl.

Rezerwacje: bow@ck.art.pl, 32 609 03 31, 32 609 03 32.

Czesław Jakubiec Muzyka żartem śpiewana... AKT II

28 IX 2014 / 18:00

Czesław Jakubiec to człowiek, który podejmuje wyzwania i chętnie konfrontuje swój talent z oczekiwaniami wymagających widzów. Śpiewająco łączy muzykę, komizm i satyrę z interaktywną zabawą. Arie operetkowe, pieśni Stanisława Moniuszki, etiudy Chopina czy utwory Mieczysława Fogga prezentuje z przymrużeniem oka, tworząc widowisko, które zaskakuje formą i rozbawia treścią. Spektakl Czesława to niewyczerpalne źródło energii, którą widzowie zarażają się już od pierwszych chwil. Pomysły na wykonanie nie-poważnej muzyki niejednokrotnie powstają bezpośrednio na scenie. Dlatego, dzięki artystycznej improwizacji, każdy występ ma swój niepowtarzalny charakter. Czesław Jakubiec wpisuje się w pewną niszę rozrywki nie do końca poważnej, ale też nie trywialnej. Mógłby występować w operze albo w kabarecie, ale wybrał coś pomiędzy. Udowadnia, że to co artystyczne może być popularne. Wszystko w jednym: filharmonia w kabarecie, jeżeli opera to komiczna, jeśli śpiew to – chcąc nie chcąc – przerywany wybuchami śmiechu! Jeżeli myślisz, że widziałeś już wszystko, z pewnością zobaczysz jeszcze więcej! 


https://www.youtube.com/watch?v=6VrD7Tz4Rj8
Występy Czesława Jakubca w Centrum Kultury Katowice to wyjątkowa okazja do rodzinnego wyjścia z domu. W czasie, gdy dorośli bawią się obserwując występy tego doskonałego tenora, dzieci mają okazję wziąć udział w warsztatach muzyczno-plastycznych. Nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych opłat. Dobra zabawa dla dzieci od lat 5 dostępna jest w ramach biletów na ten kabaret.  Pokój Sztuki Dziecka.

Informacje: bow@ck.art.pl, 32 609 03 31, 32 609 03 32.

Bilety: 20, 30 zł Ticketportal.pl i Biletynakabarety.plKupbilecik.pl. Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31/32
FESTIWAL

Silesian Jazz Festival 2014
Silesian Jazz Festival zawsze wyróżniały dwie rzeczy: nacisk na edukację jazzową i taki dobór programu, aby coś ciekawego odnaleźli dla siebie odbiorcy w każdym wieku. Tradycja edukacji jazzowej na Śląsku sięga już 40 lat, dlatego organizatorzy Festiwalu starannie łączą promowanie jazzu z kształceniem odbiorców i twórców. W ubiegłym roku byliśmy świadkami prapremiery Bajki o Jazzie – edukacyjnego musicalu jazzowego. Projekt nie tylko był adresowany do dzieci, ale i przez same dzieci był współtworzony. Miał mieć charakter jednorazowego eksperymentu, a zgromadził już 3.000 widzów i nadal jest wystawiany. W tym roku jednym z ciekawszych punktów programu Festiwalu jest finał 1. Międzynarodowego Konkursu na Kompozycję Jazzową. Swoje prace przesłało ponad 40 artystów z Polski I Europy. Kogo wybierze jury, a kogo publiczność, dowiemy się w sobotę 25 października. Dzień wcześniej organizatorzy zapraszają na rozwijające warsztaty muzyczne z udziałem studentów i pedagogów z Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. 9. Silesian Jazz Festival rusza 24 października. Festiwal gościł już takich muzyków jak: Kurt Elling, Wallace Roney, Victor Mendoza, Kurt Rosenwinkel, Ravi Coltrane, Jim Black, Matt Mitchel, George Cables, Lars Danielsson, John Parrricelli. Dlatego obecny program też musi być mocny. Wśród artystów, którzy w tym roku przyjęli zaproszenie znajdziemy między innymi: Engstfeld/Weiss Quartett, Anna Gadt Quartet, The John Betsch Society invites Steve Potts, Francesco Bruno Quartet oraz Hiromi: The Trio Project.
BEFORE

23 X 2014 / 17:00 / Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego

Akademicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Zubka

Akademicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Zubka została powołana w 2006 roku. Jej skład tworzą studenci Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji. Repertuar obejmuje szerokie spektrum gatunków muzycznych od opracowań muzyki poważnej, filmowej, operowej poprzez muzykę taneczną oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

Andrzej ZUBEK - Profesor Sztuk Muzycznych, kompozytor, aranżer, pianista i dyrygent. Twórca i aktualny leader big–bandu Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Wstęp wolny
23 X 2014 / 20:00 / Porcelana Śląska Park

Bartosz Dworak Quartet

Laureaci Bielskiej Zadymki Jazzowej 2014
BARTOSZ DWORAK QUARTET

Młody i wielokrotnie nagradzany zespół założony w 2010 r. przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach: braci Bartosza i Jakuba Dworak, Piotra Matusika i Szymona Madeja. Głównym założeniem bandu jest w pełni akustyczne brzmienie, oraz synteza tradycji z nowoczesnością. Repertuar grupy stanowią głównie kompozycje autorskie, w których usłyszeć można wpływy różnych gatunków muzycznych. Zespół sięga także po standardy jazzowe prezentując je we własnych aranżacjach. Członkowie kwartetu mają na swoim koncie indywidualne nagrody na krajowych oraz zagranicznych konkursach.Wstęp wolny
PROGRAM GŁÓWNY
24 X 2014 / 18:00 / Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego

Engstfeld/Weiss Quartett

Anna Gadt Quartet
THE ENGSTFELD/WEISS-QUARTETT

Efekt ponad 40-letniej muzycznej współpracy Wolfganga Engstfelda i Petera Weissa – wybitnych muzyków, mających za sobą setki występów festiwalowych, produkcji radiowych i telewizyjnych, a także niezliczonych koncertów I występów klubowych. Ta niemiecka grupa tworzy muzykę z niesamowitym poczuciem stylistycznej jedności. Ich twórczość jest jednocześnie unikalna i otwarta dla współczesnych brzmień. Engstfeld / Weiss Quartett oprócz sukcesów w Niemczech, ma na koncie również kilka udanych przedsięwzięć zagranicznych, w tym trasę koncertową po Japonii oraz udział w Kuwait Jazz Festiwalu. Ponadto koncertowali w Australii, Chinach, Portugalii, Polsce, Republice Południowej Afryki i Brazylii.


Anna GADT

Charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Wyraża się poprzez szeroko pojętą muzykę improwizowaną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. Doceniona przez Billy Harpera, w 2006 roku otrzymała nagrodę główną podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych: Jazz Stuggle. Jej debiutancka płyta Na mojej drodze (4ever Music/Warner, 2008) otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Wielokrotnie udzielała się w projektach zagranicznych, m.in. w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal, Montenegro Jazz Festival. Od strony muzycznej wokalistkę wspiera RGG TRIO w składzie: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja, Trzej utalentowani instrumentaliści, którzy łączą brzmienie skandynawskiego jazzu z polską estetyką. Muzycy kładą nacisk na sonorystyczne podejście do muzyki, gdzie eksponuje się nie technikę, lecz brzmieniowe właściwości utworów.Bilety: 40 zł normalne, 20 zł ulgowe (1 bilet uprawnia do udziału w obu koncertach Festiwalu)

Karnet na festiwal: 85 zł
24 X 2014/ Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego

WARSZTATY JAZZOWE

Warsztaty edukacyjne z udziałem studentów i pedagogów z Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.Wstęp wolny. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów: Prof. Akademii Muzycznej w Katowicach Jerzy Jarosik, j.jarosik@am.katowice.pl, 501 109 665 (w godzinach 8.00-9.00 i 17.00-18.00).
25 X 2014 / Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego

1. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową

10:00 // otwarte przesłuchania 10 finalistów

17:00 // prezentacja zwycięskich kompozycji, wręczenie nagródWstęp wolny
25 X 2014 / 19:00 / Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek

The John Betsch Society invites Steve Potts

Francesco Bruno Quartet
John BETSCH

Amerykański perkusista jazzowy, jeden z ważniejszych przedstawicieli nowojorskiej sceny jazzowej przełomu lat 80-tych i 90-tych. Członek legendarnych zespołów Steve'a Lacy oraz Archie Sheppa. Współpracował również z Billy Bang'iem, Thomasem Chapin'em, Martą Cook, Marilyn Crispell'em, I Abdullahem Ibrahimem. Od ponad 20 lat aktywny na europjeskiej scenie muzycznej – nagrywał i uczestniczył w trasach koncertowych z takimi saksofonistami jak Mike Ellis, Hal Singer i Jim Pepper; wokalistami: Özay, Jeanne Lee i Annette Lowman; pianistami: Mal Waldron, Alain Jean-Marie, Claudine François, Jobic Le Masson i Kirk Lightsey. Koncertował ze Stevem Lacy w Japonii, Mal'em Waldron'em, Eric'em Watsonem i Michelem Sardaby. Od wielu lat mieszka i pracuje w Paryżu. W skład projektu John Betch Society wchodzi spora liczba różnorodnych muzyków, natomiast podczas Silesian Jazz Festivalu John Betch wystąpi w towarzystwie Jobica le Masona (fortepian) i Petera Girona (kontrabas).Steve POTTS

Amerykański saksofonista jazzowy. Rony Carter, John Coltrane, Tony Williams, Jimmy Garrison, Herbie Hancock, Chick Corea – to tylko nieliczne z nazwisk sław z którymi współpracował. Przez blisko 30 lat koncertował i nagrywał wespół z saksofonistą Steveem Lacy, czego efektem jest ponad 25 wspólnie wydanych albumów. Obecnie Steve Potts prowadzi warsztaty improwizacji, nagrywa oraz koncertuje, zwłaszcza we Włoszech, gdzie występuje z pianistą Gianni Lenoci.Francesco Bruno

Włoski gitarzysta, kompozytor i aranżer spod znaku electric jazzu. Ma na swoim koncie kilka solowych albumów. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 70. Współpracował wtedy z perkusistą Tony'm Esposito oraz amerykańskim trębaczem Donem Cherry. W 1987 roku założył swój własny zespół i nagrał pierwszy album "Interface". Występował m.in. na: Open Europe Festival, Jazz Wolfsburg, Medina Festival, Fiesta Festiwal w Rzymie, Villa Celimontana Jazz Festival czy Jazz & WineMontalcino. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane fragmenty najnowszego, multimedialnego projektu Francesco Bruno: Le parole Altre Il viaggio di Lungo Tiziano Terzani.Bilety: 60 zł normalne, 40 zł ulgowe (1 bilet uprawnia do udziału w obu koncertach Festiwalu). Karnet na festiwal: 85 zł.
26 X 2014 / 19:00 / Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek

Wręczenie statuetki Ambasadora Jazzu 2014

HIROMI: THE TRIO PROJECT HIROMI feat. Anthony Jackson (kontrabas) & Steve Smith (perkusja)

Hiromi UEHARA

Niesamowita japońska pianistka i kompozytorka. Od czasu debiutu w 2003 roku określana mianem Hendrixa fortepianu. Fenomen Hiromi spopularyzował Chic Corea, nagrywając z nią na cztery ręce podwójny album Duet. U boku Stanleya Clarke'a i Lenny White nagrała płytę Jazz in the Garden uważaną za "jedno z najbardziej orzeźwiających nagrań" Stanleya Clarka ostatnich lat. Dotychczas artystka nagrała 9 albumów studyjnych, w tym trzy – Voice (2011), Move (2012) i najnowszy Alive (2014) – w ramach projektu THE TRIO PROJECT. W The Trio Project Hiromi współpracuje obecnie z amerykańskim wirtuozem kontrabasu Anthony'm Jackson'em – znanym z występów m.in. z Paulem Simonem i Chickiem Coreą oraz z amerykańskim perkusistą Steve'm Smith'em – byłym członkiem kalifornijskiej formacji rockowej JOURNEY.Bilety: 60 normalne, 40 zł ulgowe (1 bilet uprawnia do udziału w obu koncertach Festiwalu). Karnet na festiwal: 85 zł
www.sjf.ck.art.pl www.mkkj.ck.art.pl

Współorganizator: Akademia Muzyczna w Katowicach


TICKETPORTAL.PL / TICKETPRO.PL / BILETNA.PL / KUPBILECIK.PL

Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31, 32 609 03 32.

OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO 2014

2 X 2014 / 11:00 (dorośli), 12:30 (dzieci i młodzież) / sala koncertowa CKK

Ogólnopolskie Dyktando 2014 „dla dzieci i dla dorosłych”
Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego DYKTANDA była śp. Krystyna Bochenek, dziennikarka Radia Katowice, Senator RP i Wicemarszałek Senatu RP VII kadencji. Narodową klasówkę do tej pory w Katowicach pisało ponad 52 tysiące osób. Kilkakrotnie tekst Dyktanda został napisany bezbłędnie. Po raz pierwszy w 1993 roku przez Stefana Kamockiego, nauczyciela z Piotrkowa Trybunalskiego. Dyktando od 1993 roku piszą również goście specjalni: dziennikarze, politycy, aktorzy, sportowcy, piosenkarze, a wśród nich m.in. Marek Borowski, Jerzy Owsiak, Agata Wróbel, Grzegorz Turnau. W 2010 roku odbyło się Dyktando Mistrzów, w którym udział wzięli laureaci wszystkich dotychczasowych edycji imprezy. Autorami tekstów Dyktanda i jurorami są wybitni polscy językoznawcy. W tym roku tekst Dyktanda dla dorosłych opracowuje prof. dr hab. Andrzej Markowski, a tekst dyktanda dla dzieci i młodzieży – prof. zw. dr hab. Jerzy Podracki. W skład Jury tegorocznego Dyktanda wchodzą: prof. dr hab. Walery Pisarek, prof. dr hab. Andrzej Markowski, prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. zw. dr hab. Jerzy Podracki, prof. dr hab. Edward Polański oraz ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna. Dyktando 2014 transmitowane będzie przez TVP Katowice oraz TVP Polonia.

Tegoroczne Ogólnopolskie Dyktando odbędzie się 12 października w Centrum Kultury Katowice. Zwycięzca dyktanda dla dorosłych otrzyma tytuł Mistrza Ortografii Polskiej i nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Laureaci II i III miejsca otrzymają odpowiednio 15 tys. zł i 5 tys. zł. Dla laureatów dyktanda w młodszej grupie wiekowej przewidziane są nagrody rzeczowe. Uczestnicy proszeni są o przybycie do CKK do godziny 10:30. Ogłoszenie wyników planowane jest na godz. 15:30. Więcej informacji oraz zapisy na www.dyktando.info.pl.


Udział bezpłatny. Dodatkowe informacje: barbara.kucia@ck.art.pl, 32 609 03 36.

Partnerami Ogólnopolskiego Dyktanda są Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja im. Krystyny Bochenek.Patronat Honorowy Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna