Spis treści. Świt Nowego Porządku. 1 Czwarta Rzesza. 2 Copyright by Wojciech Mann 2009 Autor zaznacza, że fakt udostępnienia książki w Internecie nie oznacza, że prawo autorskie przestało obowiązywaćPobieranie 173.95 Kb.
Strona1/7
Data30.04.2016
Rozmiar173.95 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7
Spis treści.

Świt Nowego Porządku. 1

Czwarta Rzesza. 2


Copyright by Wojciech Mann 2009Autor zaznacza, że fakt udostępnienia książki w Internecie nie oznacza, że prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie książki bez zgody autora jest zabronione, jednakże autor chętnie udzieli zgody na zamieszczenie jej obszernych fragmentów na stronach internetowych.

Świt Nowego Porządku.

To jest żaba. A to jest zbiornik z ciepłą wodą. Gdyby teraz żaba znalazła sie w gorącej wodzie, natychmiast z niej wyskoczy. To logiczne. To rzeczywiście ją boli.


Kiedy żaba znajdzie się w zimnej wodzie, siedzi w niej. Gdyby teraz temperatura wzrastała bardzo powoli, żaba niczego nie zauważy. Gdy woda dojdzie do staniu wrzenia, żaba będzie już całkiem martwa.

Reakcje zaawansowanych społeczeństw są podobne, jak u tej żaby w gorącej wodzie. Przyzwyczajają się one do stopniowo zmieniających się warunków i nie pamiętają zbyt wiele z tego, co było przedtem.


W naszym społeczeństwie na przykład upowszechnia się coraz bardziej śledzenie obywateli przy pomocy kamer telewizyjnych.
Kiedy ktoś czuje się obserwowany, zachowuje się inaczej, niż ktoś nie obserwowany.
Nie jest już w stanie korzystać ze swojej wolności tak, jak wówczas, gdy był anonimowy.
Monitorowanie, na przykład, ogranicza jego wolność wypowiedzi.
W celu uniknięcia negatywnych skutków, stopniowo coraz więcej ludzi będzie dostosowywać się do norm.
W takim społeczeństwie będzie dokonywało się powolne eliminowanie ludzi inaczej myślących i oryginalnych.
Takie ujednolicone społeczeństwo nie będzie już w stanie rozwijać umysłowo i społecznie.
Nietolerancja będzie wzrastać, a zdolność do innowacji znikać.
Dlatego powinniśmy teraz spojrzeć na termometr i zobaczyć, czy aby woda nie jest już dla nas za gorąca.
Jest to najbardziej słuszna uwaga na temat tego co się teraz dzieje. Jest z filmiku o nazwie ‘Die schöne neue Welt der Überwachung. http://ueberwachung.notlong.com/’ który jest na http://www.youtube.com/watch?v=p2amWvKDhls. Polskie tłumaczenie na http://suwerennosc.blogspot.com/2008/11/merkel-i-aba-czyli-nowy-wspaniay-wiat.html.

Czwarta Rzesza.

FEMA, REX 84 i szaleństwo Reagana.


Pamiętasz Czytelniku moje rozważania na temat 9/11? Podałem kilka cytatów. Zbigniew Brzeziński uważa, że może nastąpić zamach na terenie USA, który przypisze się jakiemuś państwu. Richard Rorty mówi o autorytarnych ciągotach rządzącej administracji. Jak sam mówił:

„Drugą sytuacją, która mogłaby doprowadzić do rządów wojskowych, jest kolejny atak terrorystyczny na Amerykę.”

Chciałbym się tu zastanowić nad tym, jak mogłoby wyglądać wprowadzenie takiej dyktatury. Proponuję cofnąć się w czasie do epoki Reagana jako prezydenta i Busha tatusia jako wiceprezydenta. Był to okres, kiedy de facto zaczął się rozwijać scenariusz szybkiego wprowadzenia dyktatury.
Jeden z obozów FEMY. http://eldib.files.wordpress.com/2007/10/camps-sm.jpg.
Istotną rolę odgrywa tutaj FEMA – Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (Federal Emergency Management Agency). FEMA narodziła się w epoce Jimmy’ego Cartera jako ośrodek pomocy w razie jakiś katastrof naturalnych i obrony cywilnej. Ale w latach 80’ FEMA kompletnie nie radziła sobie z takimi katastrofami jak trzęsienia ziemi czy huragany, ponieważ wbrew nazwie, nie do takich kryzysów została stworzona. FEMA została stworzona do radzenia sobie z innymi kryzysami, takimi jak atak wroga, czy idąc dalej, atak terrorystyczny.
O FEMIE zrobiło się dość głośno w 1984 roku,

kiedy to dziennikarz Jack Anderson poinformował o tym, iż agencja posiada „zapasowe przepisy prawne”, co w razie kryzysu doprowadziłoby do

„zawieszenia Konstytucji i Kodeksu Praw Obywatelskich, likwidacji prywatnej własności, zakazu wolnej przedsiębiorczości i ogólnie rzecz biorąc narzucenia Amerykanom totalitarnego jarzma.”

Najbardziej przerażającym elementem FEMY jest sieć ponad 600 - 800 obozów koncentracyjnych rozsianych po USA. Obozy te od lat stoją puste. Niektóre mogą pomieścić po 20,000 ludzi, ale są i takie mieszczące 10 razy więcej. Niektóre przez 24 godziny na dobę strzeżone są przez żołnierzy, są w ciągłym stanie gotowości, ale nikt w nich nie jest więziony. Gorzej będzie wtedy, gdy nagle zostaną zapełnione. Na przykład po drugim 9/11.

Prócz tego FEMA może użyć normalnych więzień, jak i przekształcić bazy wojskowe, w tym zamknięte.

Dziś, w dobie erozji wolności po 9/11, na FEMĘ – obecnie należącą do wprowadzonego po 9/11 bushowskiego Homeland Security Department – znów zwraca się większą uwagę.

Obóz FEMY. http://photobucket.com/albums/b222/TOPE1337/OWN-the-NWO%20Masterpiece%20Project/femacamp6.jpg
By zrozumieć, jakie zagrożenie niesie z sobą FEMA, trzeba wiedzieć jakie Rozkazy Wykonawcze (Executive Orders – EO) wprowadzono, by powołać ją do życia. Oto lista niektórych:

10990

Rząd przejmuje kontrole nad wszystkimi środkami transportu, autostradami i portami.

10995

Rząd przejmuje kontrolę nad środkami komunikacji.

10997

Rząd przejmuje wszystkie źródła energii, gazu, ropy naftowej, paliw etc.

10998

Rząd przejmuje kontrolę nad wszystkimi zasobami pożywienia oraz farmami.

11000

Rząd powołuje cywili do brygad pracy pod jurysdykcją rządu.

11001

Rząd przejmuje kontrolę nad opieką zdrowotną, systemem edukacji i opieką społeczną.

11002

Wyznacza człowieka odpowiedzialnego do obsługi rejestracji wszystkich ludzi.

11003

Rząd przejmuje kontrolę nad lotniskami i samolotami pasażerskimi włącznie z komercyjnymi.

11004

Zezwala Housing and Finance Authority na przemieszczenie społeczności, budowę nowych domów z funduszy publicznych, wyznacza rejony mające być opuszczone, oraz ustanawia nowe miejsca dla populacji.

11005

Rząd przejmuje kontrolę nad koleją, wewnątrzkrajowymi drogami wodnymi, oraz publicznymi miejscami składowymi.

11049

Wyznacza przygotowanie czynności ratowniczych departamentom i agencjom federalnym, łączy 21 działających Rozkazów Wykonawczych wyemitowanych wydawanych na okres 15 lat.

11051

Wyszczególnia obowiązki Office of Emergency Planning i daje pozwolenie na wdrożenie wszystkich Rozkazów Wykonawczych w czasach zwiększonych międzynarodowych napięć oraz ekonomicznego lub finansowego kryzysu.

11310

Departamentowi Sprawiedliwości narzuca plany ustalone w Rozkazach Wykonawczych, ustanawia wsparcie przemysłowe, ustanawia współpracę sądowniczą i prawodawczą, kontroluje wszystkich obcych, prowadzi instytucje karne i poprawcze, oraz doradza i wspiera prezydenta.

11921

FEMA rozwija plany ustanowienia kontroli nad mechanizmami produkcji i dystrybucji, źródeł energii, zarobków, pensji, kredytów i strumieni pieniędzy w amerykańskich instytucjach finansowych w jakiejś nieokreślonej narodowej sytuacji wyjątkowej. Także zapewnia, że gdy stan wyjątkowy jest wprowadzony przez prezydenta, kongres nie może zrewidować akcji w ciągu 6 miesięcy.

W czasach Cartera w jakimś stopniu agencja służyła obywatelom w czasie katastrofy. Lecz wszystko się zmieniło wraz z Reaganem i Bushem u władzy. Reagan i prezydencki doradca Edwin Meese III, późniejszy prokurator generalny, postanowili powołać na szefa agencji swego przyjaciela, „generała” Louisa O. Giuffridę. Giuffrida nadawał się do tej roli wprost idealnie, miał bzika na punkcie tajemnicy i tajnych działań, oraz mianował się swoim własnym zastępcą, co dało mu możliwość noszenia broni w biurze. Jakby tego było mało, Giuffrida w latach 70’ w swoim referacie na studiach oficerskich opracował plan aresztowania czarnych radykałów oraz opisał, jak budować i prowadzić ośrodki internowania.

Giuffrida wykazał się już na przełomie lat 60’ i 70, kiedy to, kiedy to jako doradca do spraw terroryzmu gubernatora Reagana założył Kalifornijski Instytut Wyszkolenia Specjalistycznego (California Specialized Training Institute, CSTI), szkołę dla komandosów. Jak mówi jedna z instrukcji CSTI ,„Dozwolona prawem przemoc stanowi integralną część naszej formy rządów, ponieważ dzięki niej możemy w dalszym ciągu likwidować nasze słabości.” Giuffrida i Meese, który w tym czasie był głównym pomocnikiem gubernatora Reagana, współtworzyli plan oczyszczania Kalifornii z różnych protestujących. Przeprowadzono wtedy operację „Cable Splicer”, który był odmianą wojskowego „Garden Plot”, czyli planu „krajowych działań przeciwpowstańczych”, nazywanego czasem programem kontroli populacji. W czasie operacji obserwowano „nie płynących z nurtem” i wykorzystywano maksymalne siły do walki z demonstracjami, obojętnie czy z pokojowymi, czy też z rozruchami.http://www.greatdreams.com/concentration.htm.
To wszystko miało miejsce w czasie, gdy Reagan i jego mieli pod łapami jeden stan. Ale w ich ręce wpadł również cały kraj. Kiedy to się stało, Giuffrida dostał w swe łapy FEMĘ – i szaleństwo się zaczęło. Giuffrida zaczął robić konferencję strasząc, że ekolodzy i terroryści mogą się dogadać oraz postawił na współpracę z naukowcami, którzy radzili FEMIE stosować do zwalczania tłumów takie metody jak zastrzyki ze środków stymulujących i uspokajających w celu manipulacji ich działaniami, oraz promieniowanie mikrofalowe służące do zmiany percepcji.

Z Giuffridą współpracował nikt inny, jak podpułkownik Oliver North, jeden z głównych bohaterów Iran-Contras. North będąc łącznikiem pomiędzy Radą Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu a FEMĄ, współpracował z Giuffridą przy sporządzaniu planów na wypadek wojny. Oczywiście North później wszystkiemu zaprzeczał, ale w czasie jego przesłuchań w ramach Iran-Contras był pod tym względem szczegółowo przesłuchiwany.

Obóz FEMY. http://www.libertyforlife.com/jail-police/us-concentration_camp-locations.htm.
FEMA przeprowadzała też przeróżne ćwiczenia, jak np. Rex-84 (cóż za nazwa, połączenie łacińskiej nazwy króla z Orwellowskim „Rokiem 1984”!), zaplanowane w tajemnicy w 1984 przez rząd, wojsko i FEMĘ. O tym świństwie dowiedzieliśmy się przypadkiem dzięki przesłuchaniom przed amerykańskim kongresem w sprawie afery Iran-Contras.

W kwietniu 1984 przeprowadzono operację Night Train 84, zakładającą rozmieszczenie tysięcy amerykańskich marines w okolicach baz zaopatrzeniowych Contras w Hondurasie. FEMA doszła do wniosku, że atak USA na Nikaraguę może spowodować „niekontrolowane ruchy ludności” w czasie których, wielu niepożądanych ludzi mogłoby się przedostać od strony Meksyku do USA. Wedle artykułu Goldeberga w „Penthouse” z sierpnia 1985, w ramach ćwiczeń FEMA w ciągu 6 godzin zatrzymałaby 400 000 „obcych” i umieściła w obozach wojskowych na terenie całego USA. Umieszczono by ich właśnie w obozach FEMY, które mogą zresztą pomieścić znacznie więcej osób niż blisko pół miliona. Poza tym od lat 80’ przybyło wiele nowych obozów. Goldberg twierdzi, że hordy ze strony Meksyku są mało prawdopodobne. Wiele osób uważa, Rex-84 to manewry zatrzymania dużych grup Amerykanów, którzy mieliby protestować przeciw inwazji na jakiś kraj latynoamerykański. Osobiście uważam, że coś takiego mogłoby mieć miejsce po następnym zamachu i wprowadzeniu dyktatury, mianowicie pojmano by wszystkich amerykańskich aktywistów sprzeciwiających się rządowi na różne sposoby, oraz zwykłych Amerykanów manifestujących na ulicach, a w przypadku Unii Północnoamerykańskiej Amerykanie mogliby wylądować na południu dzisiejszego Meksyku i dokonać pacyfikacji Zapatystów. Rex-84 stało się aktualne również przez ćwiczenia wojskowe USA i Panamy PANAMAX 2009 w 2009 roku, w czasie których zakładano użycie wojska w razie epidemii jakiejś choroby.


„Miami Herald” zdobyło ocenzurowany dokument FEMY przedstawiający ćwiczenia Alfa Dwa jako próbę „zastosowania prawodawstwa stanu wyjątkowego, wprowadzenia władzy wykonawczej stanu wyjątkowego”, czyli po naszemu wprowadzenia stanu wojennego.

Stanem wojennym Giuffrida zajmował się już wcześniej, a w podręczniku CSTI z 1972 pisał, że stan wojenny to „dostępny środek prawny sprawowania władzy nad społeczeństwem podczas rozruchów wewnętrznych” związany z „zastąpieniem wszelkich władz cywilnych przez wojskowe”.

Vankin i Whalen pisali, że

„ujawnione przez Andersona „zapasowe” akty prawne były po prostu receptą na amerykańskie państwo policyjne. Nazwany Ustawą o zasobach obronnych, szkicowy plan zapewne pokrywałby się kurzem na półce aż do jakiegoś kryzysowego momentu, w którym zostałby otrzepany i przedstawiony zapracowanemu Kongresowi do szybkiej aprobaty. W rzeczywistości wspomniana ustawa zapewniała prezydentowi niemal dyktatorską władzę. Między innymi upoważniała go do wprowadzenia cenzury środków łączności, zakazu antyrządowych wystąpień, znacjonalizowania przemysłu, skonfiskowania prywatnej własności na rzecz „obrony narodowej” i zatwierdzenia przysięgi lojalności wobec państwa.”

FEMA stworzyła też projekt rozkazu prezydenckiego, który byłby wykorzystany przez niego w czasie „sytuacji wyjątkowej”. Wedle tego rozkazu, FEMA przejęłaby władzę nad wszystkimi agencjami rządowymi, co równałoby się ustanowieniu dyktatury.

Dyktatura być może zapanowałaby już wtedy, w latach 80’, lecz na szczęście chore plany uległy pokrzyżowaniu. Zaraz po Rex-84 prokurator generalny William French Smith skarżył się na próbę przejęcia władzy przez FEMĘ. Smith w liście do szefa Northa, Roberta McFarlane’a (uczestnika Iran-Contras) ostrzegał, że FEMA chce stać się „carem stanu wyjątkowego”.

http://media.portland.indymedia.org/images/2006/01/332729.jpg
Ważnym elementem planów FEMY był program „kontynuacji rządu” (Continuity of Government – COG), które dotyczyły m.in. przetrwania rządu w razie wojny nuklearnej (Pentagon zajął się wtedy opracowywaniem planu IV wojny światowej, bo plan III ich zdaniem to krótkowzroczność). A co ze zwykłymi Amerykanami? „Trzeba wykopać dziurę, przykryć ją parą drzwi i przysypać metrem ziemi. Jeżeli będzie dość łopat, każdy zdoła to zrobić” – twierdził zastępca podsekretarza obrony w administracji Reagana, najwyraźniej nie za bardzo przejmując się setkami milionów Amerykanów, całkowicie zapominając o starszych, słabych, chorych, samotnych czy mieszkańcach gęsto zaludnionych miast.

A elita i władza? Te byłyby bezpieczne w wielu bunkrach, że wspomnę o tzw. „Obiekcie”, pod granitową Mount Weather, 72 km od Waszyngtonu (z własną elektrownią, sztucznym jeziorem, systemem dróg, szpitali i biurowców), prócz tego byłby jeszcze podziemny ośrodek dowodzenia FEMY i 50 innych schronów na teranie całego USA.


  1   2   3   4   5   6   7


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna