Sport i zabawa w Alpach KitzbühelskichPobieranie 27.38 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar27.38 Kb.


Sport i zabawa w Alpach Kitzbühelskich


Urlopowy raj od szczytu Kitzbüheler Horn po Kaisergebirge
Pomiędzy najważniejszymi wzniesieniami Alp Kitzbühelskich – szczytem Kitzbüheler Horn z jednej i charakterystycznym pasmem Kaisergebirge z drugiej strony – leżą cztery malownicze miejscowości: St. Johann w Tyrolu, Oberndorf, Kirchdorf i Erpfendorf. Geograficzne ukształtowanie wiosek – od łagodnych trawiastych wzgórz po strome szczyty gór – oraz bogata oferta dla rodzin, okraszona wrodzoną gościnnością Tyrolczyków i ich kulinarnymi talentami, przyciąga urlopowiczów z najdalszych zakątków świata.
Rowerowe eldorado
Alpy Kitzbühelskie przecina kilkaset kilometrów górskich tras i ścieżek rowerowych. W zależności od upodobań można więc albo w pocie czoła pokonywać kolejne odcinki górskich ścieżek o dużej różnicy poziomów albo też, już bardziej na luzie, mijając malownicze krajobrazy i gościnne zajazdy, przemierzać rozległe doliny. Różnorodne szlaki gwarantują moc wrażeń zarówno początkującym, jak i doświadczonym cyklistom. Wzniesienia przerastające nasze siły możemy przechytrzyć przy pomocy e-bike’a - region dysponuje bowiem wypożyczalniami oraz stacjami ładowania i wymiany akumulatorów. Pod koniec sierpnia malownicza dolina u stóp szczytu Wilder Kaiser zamienia się w pole walki kolarzy z całego świata, którzy na spektakularnej trasie rowerowego Pucharu Świata i MŚ Rad Masters walczą o zwycięstwo.
Alpy Kitzbühelskie zachęcają do wędrowania

Różnorodnych krajobrazów Alp Kitzbühelskich doświadczymy najintensywniej podczas pieszych wycieczek. Wędrując dobrze oznaczonymi szlakami pieszymi i leśnymi drogami miłośnicy przyrody przemierzają hale, zdobywają szczyty gór, odkrywają romantyczne górskie jeziora i wodospady lub eksplorują tajemnicze wąwozy. Szlaki tematyczne, ścieżki dydaktyczne i wycieczki w towarzystwie profesjonalnych przewodników urozmaicają letnie urlopy. W St. Johann w Tyrolu zaczyna się tyrolski Szlak Orła, który następnie biegnie przez góry Karwendel do St. Anton am Arlberg i do doliny rzeki Lech. Góry Kaisergebirge należą do najważniejszych i najpopularniejszych terenów wspinaczkowych w Alpach. Serca wszystkich alpinistów biją mocniej na myśl o wielu tutejszych trasach i szczytach, jak Fleischbank, Teufelskanzel, Ellmauer Tor, Akcerplspitze czy Mauckspitze. „Kaiser” oferuje więc niepowtarzalne warunki dla uprawiania turystyki alpejskiej, amatorskiej oraz sportowej wspinaczki.


Golf w wersji alpejskiej
W Alpach Kitzbühelskich amatorzy golfa muszą zmierzyć się z trudnym wyborem: w zasięgu ręki czeka na nich aż 13 doskonale przygotowanych pól golfowych w niepowtarzalnej alpejskiej scenerii. Wielokrotnie wyróżniany „Golf- und Country-Club Lärchenhof” w miejscowości Erpfendorf należy do najpiękniejszych pól golfowych w całej Austrii. Jest też tutaj sporo szkół i akademii golfa, gdzie początkujący mogą odkryć w sobie zamiłowanie do tego sportu, a doświadczeni golfiści doskonalić uderzenia.
Na spotkanie z przygodą
Oprócz zajęć sportowych, malowniczego piękna przyrody i romantycznych krajobrazów, miejscowości St. Johann w Tyrolu, Oberndorf, Kirchdorf i Erpfendorf oferują też pełen repertuar atrakcyjnych rozrywek, które podnoszą co nieco poziom adrenaliny. Do urlopowych atrakcji należą zarówno skoki spadochronowe, tandemowe loty na paralotni, park linowy z tyrolką, loty balonem, canyoning i rafting, jak i letni szlak zabaw dla dzieci, Park Rozrywki „Moor & More”, kryte i otwarte baseny ze ślizgawkami oraz sauny.
Stół po tyrolsku
Alpy Kitzbühelskie to także kopalnia wybornych smaków. W rustykalnych schroniskach i zajazdach królują tradycyjne solidne przysmaki, a cieszące się świetną opinią restauracje regionu mają w swych kartach pełną ofertę kulinarną – od miejscowych specjalności po haute cuisine. Niezależnie jednak od kulinarnego stylu tutejszą gastronomię wyróżniają świeże i naturalne produkty oraz potrawy serwowane zawsze z ujmującą tyrolską serdecznością. Przydrożne zajazdy kuszą swymi kulinarnymi przysmakami wędrowców przemierzających długie piesze i rowerowe szlaki – naprawdę nie warto się wzbraniać!
Knedle jak okiem sięgnąć
Lato w Alpach Kitzbühelskich jest wypełnione imprezami i wydarzeniami, których żaden porządny urlopowicz nie powinien przegapić. Zaliczają się do nich m.in.: najdłuższy na świecie stół zastawiony knedlami (ponad 300 metrów i prawie 25 000 knedli), jesienny festiwal Almfestwochen, Rowerowy Puchar Świata, wieczory muzyczne z udziałem znanych artystów i zespołów, które pełnią już niemal rolę instytucji, „nightshopping” oraz wiele innych regionalnych i międzynarodowych imprez.
Gdy nadejdzie zima
Alpy Kitzbühelskie dysponują obszerną ofertą urlopową również na zimą. Stoki narciarskie o wszystkich stopniach trudności – oczywiście w razie potrzeby także sztucznie naśnieżane – oraz doskonale rozwinięta sieć narciarskich tras biegowych przyciągają miłośników sportów zimowych z całego świata. Narciarze mają naprawdę szeroki wybór: kameralny teren narciarski St. Johann w Tyrolu i Oberndorf w Tyrolu, rozległy Schneewinkel obejmujący tereny Waidringer Steinplatte i Fieberbrunn, który ze względu na bajeczne trasy alternatywne cieszy się uznaniem freeriderów, no i wreszcie teren All-Star-Card, który łączy 10 regionów narciarskich w Tyrolu i Salzburgu (w sumie 350 wyciągów) i na 100% gwarantuje śnieg. Romantyczne wieczory w schronisku, przejażdżki konnymi zaprzęgami, dalekie wycieczki zimowymi szlakami, wyprawy na sanki i do spa… Tyrol spełnia marzenia o idealnym zimowym urlopie.
Kalendarz pełen wydarzeń

St. Johann w Tyrolu, Oberndorf, Kirchdorf i Erpfendorf urozmaicają urlopowe pobyty swoich gości całym szeregiem atrakcyjnych imprez i tygodniowym programem rozrywkowym. Lato w wypoczynkowych miejscowościach Alp Kitzbühelskich stoi pod znakiem zabawy i emocji w najpiękniejszych zakątkach Tyrolu. Miłośników sportu na pewno zainteresują imprezy sportowe, jak turniej piłkarski Int. Cordial Cup czy Rowerowy Puchar Świata w St. Johann w Tyrolu. Smakoszom polecamy na przykład Święto Knedla w St. Johann w Tyrolu. Program uzupełniają skromniejsze imprezy i lokalne uroczystości. Alpy Kitzbühelskie zapraszają do zabawy!


21.6.2014 Góry w płomieniach

6.7.2014 TT Wandercup w St. Johann w Tyrolu

23.8 – 30.8.2014 Rowerowy Puchar Świata w St. Johann w Tyrolu

30.8 – 6.9.2014 Gore-Tex Transalpine Run

12.9 – 27.9.2014 Święto Hal (Almfestwochen)

20.9.2014 Święto Knedla w St. Johann w Tyrolu

Dane geograficzne:

Wysokość n.p.m.

Powierzchnia

Liczba mieszkańców

Łóżka hotelowe

Najwyższe wzniesienie

St. Johann in Tirol
47° 31′ N, 12° 26′ O


659 m

59,15 km²

ok. 8.700

ok. 4.500

Mauckspitze
2231 m

Oberndorf in Tirol
47° 30′ N, 12° 23′ O


687 m

17,7 km²

ok. 2.000

ok. 1.500

Kitzbüheler Horn 2000 m

Kirchdorf & Erpfendorf
47° 33′ N, 12° 27′ O


641 m

113,82 km²

ok. 3.500

ok. 2.451

Ackerlspitze 2329 m


Informacje:

Kitzbüheler Alpen St. Johann in Tirol

Oberndorf - Kirchdorf - Erpfendorf

Poststraße 2

A 6380 St. Johann in Tirol

Tel. +43 5352 63335 0Fax +43 5352 65200

info@kitzalps.cc

www.kitzalps.cc/oferty


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna